Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:24:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 19 20 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je Bog?  (Pročitano 26025 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
To je slicno kao kada bi se neki atom pitao sta je Svemir!!!

A oni koji misle da je Bog neko bice koje tamo negde sedi i upravlja Kreacijom, prevideli su cinjenicu da je njihova "ideja"  previse lici na ljudski model vladanja svetom (kralj na prestolu), tj. te ideje su verovatno kroz istoriju propagirali svetovni vladari kako bi ucvrstili svoju vlast.

Ako je Bog nesto sto prozima celu "Kreaciju", onda prozima i sve nas, svaku nasu celiju, svaki atom naseg tela, kao i nasu dusu.
Onda je glupo pricati da je Bog nesto tamo daleko i nedodirljivo, jer svi mi vidimo deo njega kroz svet u kome zivimo, kroz misli koje mislimo i kroz osecanja koja osecamo.

E sad, nasa je tragedija sto na osnovu tog dela ne mozemo da prokuzimo sta je Bog, a stalno pokusavamo...
Srecnija je tamo neka krava ili kamila, koja ne razmislja sta je to Sunce, sta su to ljudi, vec jednostavno srecno zivi svoj zivot i ne opterecuje se necim sto ne moze da dokuci.

Kad bi ljudi svu svoju energiju i vreme koje su vekovima trosili da dokuce nesto sto ne mogu dokuciti (kao npr. sto se zadnjih 50 godina trosi hiljade milijardi $$$ na istrazivanje kosmosa) ulozili u iskorenjivanje siromastva i bolesti, covecanstvo bi bilo mnogo srecnije, pa bi smo onda i bili u boljoj situaciji da spoznamo smisao svog postojanja.

Ovako, u ovom svetu gde je egoizam najveca vrlina (ako ne direktno, onda kroz borbu za posao, funkciju, dobru zaradu...) i gde je jedino pozeljno biti bolji od nekog drugog, gde se skromnost smatra smotanoscu, male su sanse da se ljudi priblize resenju ovog pitanja koje nas 'pecka' odkad postojimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1279
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
To je slicno kao kada bi se neki atom pitao sta je Svemir!!!

A oni koji misle da je Bog neko bice koje tamo negde sedi i upravlja Kreacijom, prevideli su cinjenicu da je njihova "ideja"  previse lici na ljudski model vladanja svetom (kralj na prestolu), tj. te ideje su verovatno kroz istoriju propagirali svetovni vladari kako bi ucvrstili svoju vlast.

Ako je Bog nesto sto prozima celu "Kreaciju", onda prozima i sve nas, svaku nasu celiju, svaki atom naseg tela, kao i nasu dusu.
Onda je glupo pricati da je Bog nesto tamo daleko i nedodirljivo, jer svi mi vidimo deo njega kroz svet u kome zivimo, kroz misli koje mislimo i kroz osecanja koja osecamo.

E sad, nasa je tragedija sto na osnovu tog dela ne mozemo da prokuzimo sta je Bog, a stalno pokusavamo...
Srecnija je tamo neka krava ili kamila, koja ne razmislja sta je to Sunce, sta su to ljudi, vec jednostavno srecno zivi svoj zivot i ne opterecuje se necim sto ne moze da dokuci.

Kad bi ljudi svu svoju energiju i vreme koje su vekovima trosili da dokuce nesto sto ne mogu dokuciti (kao npr. sto se zadnjih 50 godina trosi hiljade milijardi $$$ na istrazivanje kosmosa) ulozili u iskorenjivanje siromastva i bolesti, covecanstvo bi bilo mnogo srecnije, pa bi smo onda i bili u boljoj situaciji da spoznamo smisao svog postojanja.

Ovako, u ovom svetu gde je egoizam najveca vrlina (ako ne direktno, onda kroz borbu za posao, funkciju, dobru zaradu...) i gde je jedino pozeljno biti bolji od nekog drugog, gde se skromnost smatra smotanoscu, male su sanse da se ljudi priblize resenju ovog pitanja koje nas 'pecka' odkad postojimo.

Ova teorija mi je do sada jedina prihvatljiva. Bravo majstore. Glupo mi je kad se covek nada delima nekog pojedinca, koji je navodno stvorio ceo svet.
Po meni samo covek moze da spase coveka, i samo covek moze da se igra sa sudbinom, samo covek moze da stvara dobo i lose i covek je taj koji moze da unisti i kazni samog sebe, a ujedno je i jedini koji sebi moze da pomogno i da spasi sebe!
Da li je covek svestan toga, i da li zeli da preduzme nesto po tom pitanju, to je vec druga stvar...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
KADA BI BOG MOGAO DA SE SHVATI UMOM NE BI BIO BOG.KO SE SUDI UPORECIVATI BOGA SA BIO CIM TAJ HULI NA BOGA.ZATO GA JA NECU NU UPORECIVATI NI ANALIZIRATI.ZA MENE JE BOG OTAC,CRKVA MAJKA I TO MI JE DOSTA.jA NEZNAM SEBE A KAKO CU ZNATI BOGA.KO DOVOLJNO POZNAJE SEBE?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Faraon je pijanica!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja poznajem sebe, toliko da SEBI dajem za pravo da analiziram svet oko sebe Smiley Smiley Smiley!!!!
Je li svet oko mene Bog Smiley?
Da li se ja usudjujem Smiley?

Znaci Joco Ti  NE ZNAS (dakle odvojeno) sebe Smiley!!!???
IP sačuvana
social share
Unutrasnja strana vetra je ona koja ostaje suva dok vetar duva kroz kisu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Ja znam da nista neznam,ali isto tako znam da znam vise od onih koji misle da sve znaj.Poznavati druge je znanje.Poznavati sebe je mudrost.Ono sto znamo jeste samo mali deo onoga sto ne znamo.Covek vise ne zna nego sto zna.Ja ne znam sebe.Koje su moje vrline a koje mane.Ko to zna svaka mu cast.Ti znas?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Faraon je pijanica!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hmmmm...
Ja znam da TI  citiras nesto, bez navoda...prisvajas tudje reci, bre Smiley!
Doseticu se cije...samo malo Smiley
IP sačuvana
social share
Unutrasnja strana vetra je ona koja ostaje suva dok vetar duva kroz kisu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 90
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens 
Sokratove misli
Hmmmm...
Ja znam da TI citiras nesto, bez navoda...prisvajas tudje reci, bre Smiley!
Doseticu se cije...samo malo Smiley
A sto se tice Boga,to je jedan od nacina da se objasne stvari koje ljudi jos uvek ne razumeju ili ne poznaju dovoljno(transcedentalne) kao sto je recimo nastanak sveta ,velicina svemira i sl.odnosno Bog je rezulat stalne ljudske teznje za objasnjavanjem razloga pojedinih stvari i zelje za novim znanjem sa jedne strane i nemogucnosti da ovo u potpunosti ostvari sa druge.(zato ljudi,u odsustvu informacija,odredjene stvari pripisuju nekom "visem bicu" )
A i jedan od uzroka ljudskog straha jeste i neznanje


 Smile
IP sačuvana
social share
"Always look at a bright side of life'
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Neznam ni ja cije su sve to misli ali ja ih citiram zato sto se slazem sa njima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 668
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46915
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Mi ljudi, mi smo samo najsavrsenije zivotinje na planeti zemlji, i kako onda mozemo uopste biti u stanju ocekivati da nas ograniceni razum cije je trajanje ograniceno na manje od jednog vijeka, moze da shvati nesto sto je van granica prostora i vremena ?

Reci da je Bog "vise bice" pokazuje nasu nemoc da shvatimo sta je Bog.
Bog je LJubav i tu uopste vise ne treba ici u detalje, jer smo mi nesposobni za to.
Ova diskusija se lako moze pretvoriti u bespredmetnu pricu.    
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 19 20 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:24:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.