Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:59:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta bi bilo da su nacisti pobedili u WW2?  (Pročitano 27603 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Samsung D600
Žao mi ja ako zvuči kao teške reči, ali moram ti reći da nije lepo lagati.

Nikada nisam rekao da su komunisti bili bog i batina pre rata, nego sam ponudio verodostojne podatke. Potpuno je nebitno, ne meni, nego bilo kome da li ti veruješ u njih, ili toneš sve dublje u teoriju zavere, te pretpostavljaš da su prepravljali predratna dokumenta, izbegavši pri tom da (logično) makar uvećaju cifru od 7 + 18 hiljada... pokušavaš diletantski da dezavuišeš, ne nudeći ni jedan konkretan podatak. Pročitaj knjige Jaspera Ridley-a i Waltera Roberts-a, pa odatle "skini" podatke, ili su možda i oni bili na platnom spisku KPJ? Jadno, zaista jadno...

Francuzi nisu imali nikakvog "Vichija" (pismenosti radi, mesto se zove Vichy, ako već pokušavaš da koristiš zapadnu transkripciju), nego su imali Vladu u Višiju, koja nije bila nikakvo oličenje "makar kakve nade i slobode", već obična marionetska država, nemački satelit, sa rasnim i drugim zakonima po ugledu na nemačke. Deportovali su Jevreje u nemačke konc-logore, i sa čak 42% učestvovali u stranoj pomoći Nemačkoj u periodu 1940-1945.

Po n-ti put spominjem, a ti sasvim ograničeno ne primećuješ, da se ne radi o nešto pešadisjkog oružja, već o 3,8 miliona komada, dovoljno da se opremi cela armija.

I "naravno" da je Nemačka sprečila sukob Rumuna i Mađara tako što je rekla, "ne može ni tebi, ne može ni tebi, nego ide meni!" Neozbiljno, u najmanju ruku. To što je u Banatu živelo više Nemaca nego Rumuna ili Mađara u to vreme, tebi naravno nije argument. Ili je i to samo deo propagande...

Ne čitaš pre nego što odgovoriš, nego pokušavaš da na nekulturan način "spustiš" nekoga ko razgovara argumentima, i verovatno donekle ispada i budala jer dopušta sebi da uopšte ima prepisku sa osobom koja je ispod takvog nivoa komunikacije.

No, to što se uopšte upuštam u diskusiju sa tobom je moj problem... neznanje i arogancija je tvoj.

Znaš, postoje četiri vrste ljudi. Oni koji znaju, i znaju da znaju. Oni koji znaju, a ne znaju da znaju, a koje samo treba ohrabriti i usmeriti. Oni koji ne znaju, a znaju da ne znaju, kojima treba pomoći da nauče. I postoje oni koji ne znaju, a misle da znaju, u koje spadaš ti, kao beznadežni slučajevi.

Nikada nisam rekao da imam sve informacije i dokumente iz prve ruke, tako da te još jednom molim da ne koristiš neistine. Ili citiraj ono što sam zaista rekao, ili se uzdrži od nesuvislih komentara, ako već nemaš šta pametno da kažeš.

Ni "obična" istorija ti nije jača strana, tako da se mani i alternativne, molim te.

Dok ne nađeš neki argument, izvor informacija, ili makar kakvo relevantno svedočenje - sedi, jedan!
« Poslednja izmena: 07. Okt 2010, 12:29:59 od markoek »
IP sačuvana
social share








Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Al ajde da ti malo pojasnim taj "Vichy", koji je priznala cak i Amerika. Eto, bili su marionetska drzava ali su opet potopili za vreme nemacke operacije "Anton" svoju mornaricku flotu da ne bi pala u ruke Nemcima pa su Nemci ostali bez plena koji je mogao da bude 3 bojna broda, 7 krstarica, 15 razaraca, 12 podmornica i jos 74 manjih brodova, ostavili su im 39 brodova, koje su isto ranije onesposobili a cetiri podmornice su mogle da se pridruze saveznicima. Nemci su mogli sa tom pristojnom flotom cak da ugroze Gibraltar kao i saveznike u Africi. Eto, bas marionete da uniste toliku flotu da ne bi pala u ruke "savezniku", bas su marionete  Smile


Po n-ti put spominjem, a ti sasvim ograničeno ne primećuješ, da se ne radi o nešto pešadisjkog oružja, već o 3,8 miliona komada, dovoljno da se opremi cela armija.

Jes ti bio uopste u vojsci  Smile

I "naravno" da je Nemačka sprečila sukob Rumuna i Mađara tako što je rekla, "ne može ni tebi, ne može ni tebi, nego ide meni!" Neozbiljno, u najmanju ruku. To što je u Banatu živelo više Nemaca nego Rumuna ili Mađara u to vreme, tebi naravno nije argument. Ili je i to samo deo propagande...

Kao sto ne znas, Hitler je planirao da sve Nemce koji su ziveli izvan granica Rajha postepeno preseli u Nemacku, prvenstveno u podrucja na "istoku". Tako bi bilo i sa Folksdojcerima, iako su takve ideje nalazile otpor medju Nemcima u Banatu koji naravno nisu hteli napustati podrucja koja su nastanjivali dugo vremena ali NSDAP nije bas bio u tom pogledu sentimentalan. U Sloveniji su par enklava sa nemackim stanovnistvom vec bile iseljene pre kraja rata jer Hitler je hteo homogenizaciju. Al eto ti crpis znanje iz "komunistickih arhiva" pa velim da ti ne kvarim iluzije i da se mucim i trazim neke izvore jer "partija je uvek u pravu"  Smile


Ni "obična" istorija ti nije jača strana, tako da se mani i alternativne, molim te.


Izgleda u ovoj "alternativnoj" si mi daleko odmako  Smile
« Poslednja izmena: 07. Okt 2010, 13:00:48 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Samsung D600
Pravilno je reći "vichyjevski", a ne "Vichijevski", i eventualno "Vichyja" a ne "Vichija" (iako to nije lično ime, već naziv geografskog pojma), ali hebeš pravopis, jel da' Smile

Joj, muka tvojih... Ruzvelt nije voleo de Gola, pa je imao politički interes da prizna Višijevsku Francusku. Mislim, i SSSR ih je priznao, a bogme i sa NDH su imali od 1941 pune diplomatske odnose... mašala.

Što ne prokomentarišeš rasne zakone, eksperimente sa eugenikom, deportacije Jevreja?

Kao što ne znaš, "Fall Anton" se odigrao od 11 do 27. novembra 1942, u vreme kada su nemačke operacije već uveliko bile defanzivne u Sev. Africi, a "hrabri" Višijevci su se suprotstavili okupaciji oštrim govorima preko radija... da ovako nešto spomeneš, još je jadnije od tvojih prethodnih postova  Smile

Uzgred, Višijevci su potopili tri bojna broda, 7 krstarica, 28 razarača i 20 podmornica (izvori: Wilhelm Deist, Klaus Meier), pa i tu ponovo proizvoljno lupetaš.

Tvojom logikom, pošto 3,8 miliona pušaka ne može da ugrozi neprijatelja, što bi par brodova? Smile

Na pitanje da li sam bo u vojsci, odgovor bi samo mogao da bude, "A da li si ti uopšte bio u osnovnoj školi?"... kapiram da te zbunjuju velike cifre, ali da ti olakšam, 3,8 miliona je veeeeeeeliki broj, mnogo veeeeeliki Smile

O bože, opet te zbunjuje Banat... i ponovo nisi ništa čitao, a trudim se da pišem jezikom koji bi razumeo i neko ko ima 8-9 godina... uzgred, na profilu i piše da si rođen 1. januara 2001. godine, pa ću tvom malodobnom uzrastu onda lako pripisati i ovakvo neznanje i lupetanje Smile

"Železna kapija" je reka Dunav, na čijoj levoj obali se nalazi i Banat, koji je, pazi sad ovaj obrt sudbine, na istoku, u odnosu na Nemačku.

Ovaaaaaj, još jedna pravopisna poduka... stavljanje navodnika ukazuje na suprotnost u odnosu na ono što je napisano ispod njih. To bi bilo isto kao kada bih rekao da si baš "pametan", a zapravo mislim da si glup. Tako da ne znam baš šta si hteo da kažeš time "komunističke arhive". Mislio si na kapitalističke arhive?

Pa ponudio sam ti i zapadnjačke izvore, ali tu ti proradi selektivno slepilo, pa ih ne primećuješ... ccccc, što ti je indoktrinacija čudo Smile

E, i nemoj da se mučiš da tražiš izvore, i ovako izmišljaš za medalju, a prave brojke i izvori bi te skroz deprimirali Smile

Hajde, saberi se, pa idemo polako... Smile
« Poslednja izmena: 07. Okt 2010, 13:34:41 od markoek »
IP sačuvana
social share








Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Novi nindža kolo vodi.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 872
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Смир'те се, да не би Јегердивизија долазила да ријешава ово!  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10

Uzgred, Višijevci su potopili tri bojna broda, 7 krstarica, 28 razarača i 20 podmornica (izvori: Wilhelm Deist, Klaus Meier), pa i tu ponovo proizvoljno lupetaš.


3 battleships
7 cruisers
18 destroyers
13 torpedo boats
6 sloops
21 submarines
9 patrol boats
19 auxiliary ships
1 school ship
28 tugs
4 cranes
Thirty-nine small ships

Izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Scuttling_of_the_French_fleet_in_Toulon


Na pitanje da li sam bo u vojsci, odgovor bi samo mogao da bude, "A da li si ti uopšte bio u osnovnoj školi?"... kapiram da te zbunjuju velike cifre, ali da ti olakšam, 3,8 miliona je veeeeeeeliki broj, mnogo veeeeeliki Smile


Vidi se da si cilvilno sluzenje "vojnog" roka sluzio u biblioteci a pusku video na TV-u  Smile

Joj, muka tvojih... Ruzvelt nije voleo de Gola, pa je imao politički interes da prizna Višijevsku Francusku. Mislim, i SSSR ih je priznao, a bogme i sa NDH su imali od 1941 pune diplomatske odnose... mašala.

Jeste, nije mu se svidjao de Golov nos pa ga eto nije priznao  Smile


Što ne prokomentarišeš rasne zakone, eksperimente sa eugenikom, deportacije Jevreja?


Sta ima da komentarisem, ko je jos voleo Jevreje  Smile


"Železna kapija" je reka Dunav, na čijoj levoj obali se nalazi i Banat, koji je, pazi sad ovaj obrt sudbine, na istoku, u odnosu na Nemačku.


Ajde malo da te poucim, kad nisi pazio na "civilnom sluzenju" dok si spremao knjige  Smile
"Zelezna kapija" ili "Eisernes Tor" ti je nemacki naziv za klisuru Djerdap kroz koju prolazi reka Dunav a nalazi se na granici Srbije i Rumunije, danas je tu hidroelektrana "Djerdap". Na nemackom reka Dunav je "Donau".  Smile

Pa ponudio sam ti i zapadnjačke izvore, ali tu ti proradi selektivno slepilo, pa ih ne primećuješ... ccccc, što ti je indoktrinacija čudo Smile

Sigurno, ti zapadnjaci sedeli celo vreme i vrsili beleske u to vreme ili jednostavno otisli u arhiv u kome si ti bio pa kopirali podatke. Broj clanova NSDAP-a su saveznici isto dobili nakon pada Nemacke a do tada su mogli da nagadjaju jer nisu imali spiskove.  Smile


Tvojom logikom, pošto 3,8 miliona pušaka ne može da ugrozi neprijatelja, što bi par brodova? Smile


Stvar kalibra, burazeru  Smile

Смир'те се, да не би Јегердивизија долазила да ријешава ово!  Smile

Ma nemaju sanse, kod toliko clanova komunisticke partije plus simpatizera puta broj partizana, sve je to iz "pouzdanih" izvora  Smile
« Poslednja izmena: 07. Okt 2010, 15:21:07 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Samsung D600
Ma smešan si... znao sam tačno da ti je Wkipedija relevantan izvor... hahahahaha! Smile

Za razliku od tebe, vojsku sam služio '95 tamo gde se sa logikom kakva je tvoja gubi glava, što će reći na ratištima u Bosni.

O "maloj" dopuni vojnih iskustava na Kosovu '99 sa tobom neću da pričam... čitao si o tom ratu na Wikipediji, verovatno.

Ti se drži Wikipedije, sve ćeš odatle naučiti, kao i do sada Smile

Hajd' sad, trk u školu, počeće ti treći čas Smile
IP sačuvana
social share








Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ti si video ratiste u filmu "Lepa sela"  Smile
Al ajde, imas 3.8 miliona pusaka i "zeleznu kapiju" i vezbaj za sledece izbore parole DS-a Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Samsung D600
Neću da mi administratori brišu poruke, ali bih ti svašta rekao... nedorasli primitivče, meni je u Bosni poginulo pola porodice, a i sam sam ostao bez jednog bubrega i pola jetre od gelera... dok si ga ti šiljio na rupu u zidu, drugi su imali daleko veće probleme, i daleko više odgovornosti.

Treba da te je stid
IP sačuvana
social share








Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Neću da mi administratori brišu poruke, ali bih ti svašta rekao...

Pa ti onda nemoj  Smile

nedorasli primitivče, meni je u Bosni poginulo pola porodice, a i sam sam ostao bez jednog bubrega i pola jetre od gelera...

I onda ti dodje tako forum da teras licne frustracije  Smile

. dok si ga ti šiljio na rupu u zidu, drugi su imali daleko veće probleme, i daleko više odgovornosti.

Jasno, ti naravno znas sta sam ja sve radio, verovatno si i to nasao u "arhivima"  Smile

Treba da te je stid

Uf, evo  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Samsung D600
Za sve što radiš u životu, za sve što kažeš drugima, i za sve kako se ponašaš, pre ili kasnije neki ceh moraš da platiš.

Jasno mi je da te nije sramota, niti bih i mogao da očekujem od nekog poput tebe da se izvini, ali makar pomisli na to da za sve postoji odgovornost.

O frustracijama bolje ne govori, prvi si spominjao služenje vojske, dok si pokazao nulu znanja, a masu ličnih stavova, sve bez i jednog argumenta.

No, sve je to u redu, niti moraš išta da znaš, niti je bitno imaš li mnogo argumenata.

Međutim, kada postaneš ličan, to su već ozbiljne stvari, zato ti lepo kažem da razmisliš, a ne da ponašanjem balavca izigravaš neku ironiju. Svaki smajli koji stavljaš u poruke kojima odgovaraš na to što sam ostao bez članova porodice u ratu, sasvim je lična uvreda.

Ako ne umeš da kažeš da ti je žao, ili čak ako ti i nije žao, jer ni čovečnost nije neophodna pretpostavka, bar bi mogao da imaš dovoljno dobrog ukusa da ne komentarišeš dalje.
IP sačuvana
social share








Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:59:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.