Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:02:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpsko-hrvatski i hrvatsko-srpski odnosi!  (Pročitano 1024786 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
lifko,
što si loše volje,ja sam dobri ustaša ne boj se.

ochigledno je da je sa hrvatima "odnose" moguce odrzavati samo preko nishana ....  Smile
Ma sta pricas? Opet cemo biti braca. Cek malo da se zardja jeuropa, pa kada se zajedno konstatuje da smo za njih gola g*na, opet ce da bude zal za Jugoslavijom.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12

Ma sta pricas? Opet cemo biti braca. Cek malo da se zardja jeuropa, pa kada se zajedno konstatuje da smo za njih gola g*na, opet ce da bude zal za Jugoslavijom.

rece gavran : Nikad vise .   Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Novembar555 ne znam šta si konkretno želeo da čuješ. Možda si hteo da znaš koliko je Hrvata u izbegličkim kolonama NATO isterao iz Srbije? Nisi? A da li si želeo da čuješ koliko je Srba NATO isterao iz Hrvatske? Nisi?

Može BoTa i u dupe da ga primi u Vukovaru, srpskom gradu u kome danas jedva da ima Srba, ali to neće izmeniti činjenicu da su se veze pokidale, da je netrpeljivost ogromna i da su Hrvati ubedili svoju decu kako su žrtve Srba uprkos tome što su za 100 godina ispunili plan i milion Srba ubili, milion prisilili na iseljavanje i milion prisilili na asimilaciju.

I mogu kovačević vučo i ostale hrvatske babuskere iz soroševih NVO u Srbiji da riću ko jelen u teranju ali to neće promeniti istinu da su svi Hrvati oficiri JNA svoje stanove u Srbiji mogli da otkupe i posle toga u njima žive kao vlasnici ili da ih prodaju, a da su oficiri JNA u Hrvatskoj i Srbi koji su živeli  u gradovima pošto su prisiljeni na bekstvo opljačkani i za stanove koje nisu mogli da otkupe.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
Novembar555 ne znam šta si konkretno želeo da čuješ. Možda si hteo da znaš koliko je Hrvata u izbegličkim kolonama NATO isterao iz Srbije? Nisi? A da li si želeo da čuješ koliko je Srba NATO isterao iz Hrvatske? Nisi?

Može BoTa i u dupe da ga primi u Vukovaru, srpskom gradu u kome danas jedva da ima Srba, ali to neće izmeniti činjenicu da su se veze pokidale, da je netrpeljivost ogromna i da su Hrvati ubedili svoju decu kako su žrtve Srba uprkos tome što su za 100 godina ispunili plan i milion Srba ubili, milion prisilili na iseljavanje i milion prisilili na asimilaciju.

I mogu kovačević vučo i ostale hrvatske babuskere iz soroševih NVO u Srbiji da riću ko jelen u teranju ali to neće promeniti istinu da su svi Hrvati oficiri JNA svoje stanove u Srbiji mogli da otkupe i posle toga u njima žive kao vlasnici ili da ih prodaju, a da su oficiri JNA u Hrvatskoj i Srbi koji su živeli  u gradovima pošto su prisiljeni na bekstvo opljačkani i za stanove koje nisu mogli da otkupe.

Ako ti kreces u srpsko-hrvatskim odnosima od Vukovara, onda sta ima da pricamo?
Jel si ikada trazio da ti polozi racuna za NDH? Nikada. Zhvalavio si se zbog tudjih svilenih carsava.
Drugo objasnjenje ne postoji. Odakle su hteli da brane srpske teritorije? Iz Beograda.
Danasnju Hrvatsku nije napravio Tudjman (njegovo vreme) nego Bakaric za vreme Tita.
Jednom, drugi put, desti put. Kada su Srbiji nametnuli pokrajine, niko, ama bas niko od Srba iz Hrvatske ili Srbije se nije setio da trazi Srpske Pokrajine u Hrvatskoj.
Ko je tu kriv?
Ne vidis koji je 'srpski' odnos prema Nedicu koji ima je spasavao glave od NDH? Vidis koji je odnos prema Drazi, koji je branio sta je Srbija stekla od 1804-e naovamo.
Boli njih dupe za srpstvo. On je postao Veliki Srbin po zanimanju kad ga krstio Amfilohije 90-e.
Djujic je i dan danas za te iste Srbe ratni zlocinac.
Pitam te: ko hoces da ti ista daje, kad ti ne znas sta hoces?
Pa nije samo Vukovar bio srpski, bio je recimo i Karlovac. I sijaset manjih mesta u Hrvatskoj.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Škorpi znam da se lako uzbudiš ali pročitaj polako i preskoči delove sa seksualnim konotacijama koji te toliko dekoncentrišu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
Kakvog su misljenja Hrvati izbeglice koji zive u Srbiji, da li imaju pravo skolovanja na hrvatskom jeziku?
Kakvo je misljenje Hrvata prema Srbima koji dolaze da letuju na njihovo primorije?
Kakvi su utisci Srba koji su letovali u Hrvatskoj?
Da li je se sta promenilo u odnosima Srbije i Hrvatske u proteklih par godina?

U pitanju je seminarski rad .

Hvala!
Литература: (ово ће те бити довољно)

Костић Лазо М.: КРАЂА СРПСКОГ ЈЕЗИКА. Културно -историјска студија, Издање пишчево, Баден Швајцарска 1964,

Јарчевић Слободан: БИВШИ СРБИ. Римокатолици, муслимани, Румуни и Црногорци, Графомаркетинг Нови Сад 2007

Милаш Владика Никодим : ПРАВОСЛАВНА ДАЛМАЦИЈА,Сфаирос, Београд 1989.

Дучић Јован: ВЕРУЈЕМ У БОГА И СРПСТВО, Перун Подгорица 1993,

Дучић Јован: ЈУГОСЛОВЕНСКА ИДЕОЛОГИЈА - Истина о "Југославизму". Политичка студија, Чикаго 1942, /Репринт изд. Слободна књига Београд 1999,

Караџић Вук Стефановић : СРБИ СВИ И СВУДА,Ковчежић за историју, језик и обичаје Срба сва три закона, ауторово издање,Беч, 1849

Цвијић Јован: Балканско полуострво и јужнословенске земље. Основи антропогеографије прва и друга књига, Завод за издавање уџбеника СР Србије Београд 1966,

Дворниковић Владимир: КАРАКТЕРОЛОГИЈА ЈУГОСЛОВЕНА, Космос Београд 1939,(репринт издање Просвета Београд 2000)

Грујић Радослав М. : Апологија српскога народа у Хрватској и Славонији, Просвета,Београд 1989

Милеуснић Слободан :ДУХОВНИ ГЕНОЦИД,Преглед порушених, оштећених и обесвећених цркава, манастира и других црквених објеката у рату 1991–1995 (1997),Музеј Српске Православне Цркве,Београд 1997,

http://forum.burek.com/napadnuti-srpski-turisti-u-hrvatskoj-bezte-kuci-cetnici-t510833.html

http://forum.burek.com/hej-salasi-na-severu-backe-u-vama-su-pesme-bunjevacke-t492988.html

http://forum.burek.com/da-li-uopste-postoji-hrvatska-nacija-t451918.html

http://forum.burek.com/reprint-srpskih-novosti-t520626.html
и мало ван Бурека:
http://www.srbijanet.rs/vesti/drustvo/60235-ni-15-godina-posle-oluje-nije-poboljan-polozaj-srba.html
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/72718/Hrvatska-Povratnicima-preceno-klanjem
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/72242/Komsic-Hrvatska-cestitam-ti-genocid-nad-Srbima
.........
 Ако шта још могу да ти помогнем,само питај.  Smile
 Smile
« Poslednja izmena: 22. Nov 2010, 18:55:26 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
Škorpi znam da se lako uzbudiš ali pročitaj polako i preskoči delove sa seksualnim konotacijama koji te toliko dekoncentrišu Smile
Ma ja mislim da se ti uzbudjujes u vezi nekih odnosa koji traju vekovima a koje ima samo jedno objasnjenje da smo usli u tu jebenu zajednicku drzavu: alavaost i zelja za dominacijom.
Sve ti lepo kaze, narodna epika, ko je Latin ko je Crni Bugarin i sve po redu.
Dakle nema isti narod, nema bratstva i jedinstva, ima samo interes.
E pa kad u hiljadu godina ne mozes da utuvis, ko ti jebe mater, crkni na sred Beograda, jednom ce ti doakati.
Nekada su i Srbe i Arnaute klepali po usima Turci a Hrvate Madjari i Svabe.Danas smo svi neovisni.
Ali mi imamo svoj hibrid; narodna epika da, al samo kako Amfilohije kaze, iliti tuci cemo se za Miskove i Bekove svilene crasave do zadnjeg Srbina.
Nece da moze.
Izvini ali moje seksualni izlivi psovkama, su samo da bi filozofska ideja dobila upechatljivost na original srpkom.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
Škorpi znam da se lako uzbudiš ali pročitaj polako i preskoči delove sa seksualnim konotacijama koji te toliko dekoncentrišu Smile

 Smile Smile Smile

Dakle nema isti narod, nema bratstva i jedinstva, ima samo interes.

tačka
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 546
Zastava Pula, Istra, Hrvatska
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat: simijon
u Vukovaru, srpskom gradu u kome danas jedva da ima Srba,
Citat: shkorpion
Pa nije samo Vukovar bio srpski, bio je recimo i Karlovac.
Smile
ne zaboravi Zagreb, Split, Šibenik - sve sami srpski gradovi
Ali više nisu srpski.

Isto kao što i Kosovo više nije srpsko, zar ne?

uživajte dalje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Simeon,
Kako je to vukovar srpski grad?Valjda misliš da je dobija ime po Vuku Karadžiću.Pa lagali su te kad si bila mala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:02:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.