Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpski srednjoškolci prilično "konzervativni"  (Pročitano 16801 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs

Citat
Problem je sto nemaju 5 godina vec 17. To nisu godine kada jos uvek gledaju crtace i ne znaju sta je pisha. Koliko slucajeva maloletnicke delikvencije ima prethodnih godina? Vecina ovih koji su rusili Beograd su bili maloletni. Koliko slucajeva vrsnjackog nasilja se desava?
Ja ne znam za vas, ali ni sa 7, 15, a ni 17 godina nisam mislio da je u redu udariti devojku, koji god razlog bio u pitanju.

то стоји и на то се нисам осврнуо ... кад нешто цитираш очекивало би се да ће уследити нешто што има везе са цитираним.


Nisi nista citirao iz cega sledi da dajes odgovor na temu. Moc predvidjanja jos uvek nemam.

Citat
Ako je tebi normalno takvo rezonovanje za homoseksualizam onda mozda treba malo da preispitas sebe.

Vazi.

Kokota, da se ne lazemo: ovo istrazivanje nije vrsila relevantna institucija nego NVO. Relevantnost mu nije jaca strana  Smile

Da ti objasnim (a verovatno i sam znas) kako to ide : Ministarstvo raspise konkurs na koji se oni jave. Onda kada im ministarstvo odobri projekat napisu neki upitnik koji sadrzi neka pitanja. Onda to razdele na recimo 1000 srednjoskolaca pa ga sakupe pa onda urade statistiku koju kasnije predaju ministarstvu kao deo projekta

Nije problem u tome vec u sledecem: pitanje je da li je upitnik relevantan, pitanje je da li je uzorak istrazivanja relevantan, pitanje je kako su ti srednjoskolci radili test (neko namerno zaokruzi nesto bezveze kao sto je npr "da bi udario devojku") itd. Ako na to dodamo da su verovatno u tom NVO-u deca od po 20 godina i manje cisto sumnjam da su previse strucni da urade i statistiku valjano a kamoli upitnik  Smile

Naravno da se slazem, radio sam i ja par puta slicne stvari (mislim na ankete), doduse na mnogo manjem uzorku i u druge svrhe, ali nebitno, slicna prica je bila.
Poenta je da koliki god da je uzorak, daje solidnu sliku o stavovima jednog dela populacije koja tek dolazi. A pricamo o Beogradu, ne nekoj zabiti na jugu Srbije gde je struja stigla pre par godina. Dakle, ovo jesu zabrinjavajuci podaci, bez obzira da li postoji greska u procentima za 10% ili manje.

Druga stvar koja je problem je sto se ovakvo ponasanje naziva "konzervativnim". To nema veze sa konzervativizmom vec primitivizmom.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Za udaranje zena me ne cudi, jer to je bas ono ghetto, rap I hip hop factor i sve su ribe kurve i drolje po default-u.
Marko sta mislis koliko je njih uzelo ovu anketu ozbiljno?
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
HTC One
Citat
Zbog te idiotske podele danas imamo veliki broj ljudi koji misli da je sve sto je konzervativno dobro, a da je sve moderno lose i obrnuto.

Jok, nego se idioti drze podele kao pijani plota, stoga takvo razmisljanje. Podela nije izmisljena, ali ona nema vrednosni sadrzaj vec eksplikativni, objasnjava odredjeni pogled na svet koji nikada nije ili samo konzervativan ili samo moderan/liberalan, kako god. I najveci konzervativac ima neku crtu liberalnog kao sto najveci liberal ima crtu konzervativnog.

Први и трећи разреди средње школе ... па каква размишљања очекујете од клинаца са њихових 16 ил' 17 година ... или ти боље речено, какве одговоре осим стереотипа очекујете од клинаца којима је све друго на памети осим ''промовисања женског стварлаштва''  ... Кога боле 'рац какав је став о мењању пелена, кувању, и пословима који ''нису за праве мушкарце'' просечног 15-годишњака или 17-годишњака  

Боже глупости ...  Smile
 

Zalosno je sto ti "klinci" (jbt, opet ona prica da su u tim godinama deca) imaju takva razmisljanja u tim godinama. Najgore od svega je to sto je to odraz kucnog vaspitanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Ма та испитивања ради испитивања, која су сама себи и узрок и сврха су по дифолту релеванта као и Марицино мишљење о закривљености полног органа ...

Citat
Nisi nista citirao iz cega sledi da dajes odgovor na temu. Moc predvidjanja jos uvek nemam.

Citat
или ти боље речено, какве одговоре осим стереотипа очекујете од клинаца којима је све друго на памети осим ''промовисања женског стварлаштва''  ... Кога боле 'рац какав је став о мењању пелена, кувању, и пословима који ''нису за праве мушкарце'' просечног 15-годишњака или 17-годишњака  

Citat
Zalosno je sto ti "klinci" (jbt, opet ona prica da su u tim godinama deca) imaju takva razmisljanja u tim godinama. Najgore od svega je to sto je to odraz kucnog vaspitanja.

Шта тебе тачно чуди у њиховом размишљању ... или ти прецизније одговорима на питања. Зајеб је поистеветити ал ајд.
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
jbt, opet ona prica da su u tim godinama deca
pa,i jesu deca.
to sto se oni ponasaju,ali samo onda kada oce,kao odrasli,i to sto oni misle da su odrasli i zreli za sve i svasta,to macku o rep.oni su i dalje deca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Citat
jbt, opet ona prica da su u tim godinama deca
pa,i jesu deca.
to sto se oni ponasaju,ali samo onda kada oce,kao odrasli,i to sto oni misle da su odrasli i zreli za sve i svasta,to macku o rep.oni su i dalje deca.

To ne znaci da ne treba da razmisljaju kao ljudi, a jos manje da im postupci izazvani nerazmisljanjem trebaju biti oprastani i pravdani njihovim godinama.
« Poslednja izmena: 30. Okt 2010, 00:15:38 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
jbt, opet ona prica da su u tim godinama deca
pa,i jesu deca.
to sto se oni ponasaju,ali samo onda kada oce,kao odrasli,i to sto oni misle da su odrasli i zreli za sve i svasta,to macku o rep.oni su i dalje deca.
Naa naa nigger, they was gangsta, and they;re gonna bust a cap!  Smile
Citat
jbt, opet ona prica da su u tim godinama deca
pa,i jesu deca.
to sto se oni ponasaju,ali samo onda kada oce,kao odrasli,i to sto oni misle da su odrasli i zreli za sve i svasta,to macku o rep.oni su i dalje deca.

To ne znaci da ne trebaju da razmisljaju kao ljudi, a jos manje da im postupci izazvani nerazmisljanjem trebaju biti oprastani i pravdani njihovim godinama.
Ovaj sistem ih ne uci da razmisljaju kao ljudi, niti ih uci da razmisljaju.  Ovo uopste nije cudno, danas retko mozes da ocekujes pamet od nekoga sa 30+ godina kamoli sa 17
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Citat
Poenta je da koliki god da je uzorak, daje solidnu sliku o stavovima jednog dela populacije koja tek dolazi. A pricamo o Beogradu, ne nekoj zabiti na jugu Srbije gde je struja stigla pre par godina. Dakle, ovo jesu zabrinjavajuci podaci, bez obzira da li postoji greska u procentima za 10% ili manje.
Ovo jesu alarmantni podaci ali ja opet sumnjam u relevantnost. Nije problem u statistickoj gresci koliko npr u celom konceptu upitnika i jos nekim stvarima

Citat
Marko sta mislis koliko je njih uzelo ovu anketu ozbiljno?
Verovatno vrlo malo. Ja kada radim neki upitnik ili anketu neki put ne odgovaram ozbiljno a kamoli deca od 15-17 godina. Ne znam kako su radili, mogli su samo da im podele po hodnicima pa da oni urade kuci i vrate im upitnik a mogli su da im podele za vreme razrednog casa pa ovi da urade dok traje cas. Cak i od toga zavisi. Takodje rezultati bi se razlikovali ukoliko bi otisli npr u matematicku ili filolosku gimnaziju (gde su deca veci "kapacitet") ili u najobicniju masinsku skolu (koju upisuje "slabiji kadar" dece). Opet kazem, previse je nepoznatih faktora da bi sve ovo bilo relevantno ali jeste zabrinjavajuce ako je ovako
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia krntija
a čemu čuđenje rezultatima tog istraživanja? ko god ga radio i na kolikom uzorku u Matematičkoj gimnaziji ili u Saobraćajnoj u Zemnunu, to u stvari predstavlja sliku Srbije. Sve su to dobro znana načela srpskog društva, naročito ovaj viner -
Citat
devojka sama kriva ako svojim izazovnim oblačenjem postane žrtva nasilja
. To je tako srpski.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Verovatno vrlo malo. Ja kada radim neki upitnik ili anketu neki put ne odgovaram ozbiljno a kamoli deca od 15-17 godina. Ne znam kako su radili, mogli su samo da im podele po hodnicima pa da oni urade kuci i vrate im upitnik a mogli su da im podele za vreme razrednog casa pa ovi da urade dok traje cas. Cak i od toga zavisi. Takodje rezultati bi se razlikovali ukoliko bi otisli npr u matematicku ili filolosku gimnaziju (gde su deca veci "kapacitet") ili u najobicniju masinsku skolu (koju upisuje "slabiji kadar" dece). Opet kazem, previse je nepoznatih faktora da bi sve ovo bilo relevantno ali jeste zabrinjavajuce ako je ovako
Tacno tako brate. Mislim da su meni dali neki papir da popunim u tim godinama ako sam u dobrom raspolozenju mozda bih i popunio kako stvarno mislim. Kod nas su imali anketu za bullying i rezultati su bili van svake pameti, ispalo je da smo zlostavljali sebe  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.