Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:28:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 713
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpska napredna stranka i Tomislav Nikolic  (Pročitano 609005 puta)
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia E
Svidja mi se pocetni stav SNS – 'most izmedju istoka i zapada'… U svojoj osnovi zvuci naivno, ali istodobno predstavlja umeren nacionalizam, kakvog bi rado podrzao… Naravno, ako gospodin Nikolic odrzi svoju rec i pocne otvorenu saradnju sa opozicionim strankama i svetom...
apsolutno se slazem sa tobom!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2977
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
Nokia 300
ma kakvo samo iznenadjenje: evropo,zasto nas kaznjavas?...
« Poslednja izmena: 08. Okt 2008, 17:24:26 od kondoric »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 6230
Vidim da je Toma Napredni dosledan. dakle Rusi ce kopaju kanale za gas, Svabe ce malterisu fabrike, na srpskoj zemlji koja spaja dve civilizacije.
A sta cemo mi Srbi? Burek, Kurir i pivo ispred prodavnice?
Mogli bi i Zvezdu da proda Rusima i ona vredi 400 miliona kao i NIS!
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia E50
Nikolić i Vučić i zvanično zajedno
Sreda, 8. oktobar 2008. 16:01    



Nekadašnji visoki funkcioneri Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić rekli su da očekuju da će Srpska napredna stranka (SNS) do kraja godine biti najjača politička stranka u zemlji.

Nikolić i Vučić naredne godine u Srbiji očekuju vanredne parlamentarne izbore, a uvereni su da će njihova SNS pobediti na tim izborima, a da će se SRS "boriti za prelazak cenzusa".

"Osnovali smo potpuno novu, na nov način profilisanu političku stranku, čiji je osnovni cilj da već na sledećim izborima, Srbiju povede drugim putem. Ovo je stranka koja će potpuno zastupati program koji smo iznosili prethodne dve, tri godine", rekao je Nikolić.

On je, na prvoj zajedničkoj konferenciji za novinare sa Vučićem, koja je ujedno i prva održana u prostorijama nove stranke, istakao da SNS neće imati "neprijatelje, već političke suparnike", da neće sukobljavati ljude, već ideje, a biće otvorena za sve ljude, kako za članove SRS, tako i za one koji nikada nisu bili stranački aktivni.

Nikolić je objasnio da će SNS će biti otvorena za "saradnju sa celim svetom", sa državama koje nisu priznale nezavisnost Kosova i Metohije, ali i "otvorena za teške razgovore sa onima koje su priznale nezavisnost Kosova".

On je rekao da dve nedelje pred osnivačku skupštinu SNS, koja je zakazana za 21. oktobar, ta stranka ima 10.000 osnivača, a da veruje da će do tada biti više od 50.000 članova.

Na pitanje da li su vrata SNS otvorena za nekadašnju gradonačelnicu Novog Sada i bivšu funkcionerku SRS Maju Gojković, Nikolić je odgovorio konstatacijom da su "naprednjaci" otvoreni za sve građane Srbije.

Maja Gojković, koja je po napuštanju radikala u Novom Sadu osnovala Grupu građana, prethodno je izjavila da će o priključenju stranci Tomislava Nikolića razgovorati sa članstvom svoje Grupe građana.

"Ne mogu direktno da odgovorim pre nego što o tome porazgovaram sa članstvom svoje Grupe građana. Već skoro godinu dana sam na svom političkom putu i ne bi bilo fer da moji saradnici to saznaju iz medija", rekla je Gojkovićeva za "Večernje novosti."

Ona je kazala da se sa Nikolićem nije "čula jako dugo, skoro godinu dana, još od odlaska iz SRS", a da je sa bivšim generalnim sekretarom SRS Aleksandrom Vućićem, koji je u međuvremenu saopštio da prelazi u Nikolićevu Srpsku nardonjačku stranku (SNS), "nedavno imala nekoliko telefonskih razgovora i posetu".

Kada je u pitanju saradnja sa drugim strankama, Nikolić je ukazao da je SNS otvorena za saradnju sa opozicionim strankama.

Vučić je uveren da će SNS do kraja godine biti vodeća stranka u Srbiji, dodajući da je već sada, prema poslednjim istraživanjima, blizu Demokratskoj stranci, a da ima veću podršku od svih opozicionih stranaka zajedno.

On je istakao da će politika SNS biti politika mosta između Istoka i Zapada, dijaloga sa svima, ali pre svega - korist Srbije i njenih građana.

"Ova ogromna energija je nezaustavljiva", rekao je Vučić i pozvao građane da se priključe SNS.

Konferenciji za novinare prisustvovali su osnivači buduće stranke, među kojima su Brana Crnčević, Oliver Antić, Zoran Bingulac, Borislav Pelević, Jorgovanka Tabaković i Božidar Delić.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 6230
Prosla rezolucija o Kosovu. Otvorio sam temu.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Gde u PO su njihove odaje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.2
Gde u PO su njihove odaje?

Pa u Zabeli...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Tomini “naprednjaci”
zbijaju redove


M. BABOVIĆ


UZ lidera Tomislava Nikolića i njegovog zamenika Aleksandra Vučića, buduća Srpska napredna stranka trebalo bi da ima i četiri potpredsednika, kao i predsedništvo u kojem će da sedi 20 članova.
Ovakvu kadrovsku šemu predviđa radna verzija statuta nove Nikolićeve partije, koja će i zvanično da zaživi u petak predajom potpisa za registraciju u Ministarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu.
“Novostima” je potvrđeno da će se na osnivačkoj skupštini 21. oktobra birati samo najuže rukovodstvo, dok bi glavni odbor trebalo da se formira u roku od šest meseci. Zasad nije predviđena funkcija generalnog sekretara.
Iako je zakonska obaveza da se uz registracioni list priloži najmanje 100 potpisa osnivača, “naprednjaci” će Ministarstvu u petak dostaviti 10.000 “autograma” svojih pristalica, a računaju da će do 21. oktobra imati čak 70.000 članova.
- Osnovali smo potpuno novu, na nov način profilisanu političku stranku, čiji je osnovni cilj da već na sledećim izborima Srbiju povede drugim putem - poručio je Nikolić u novim prostorijama SNS u koje se u sredu, uz svečani koktel, prvi put kročili i novinari.
On je zajedno sa svojom “desnom rukom” Vučićem izrazio nadu da će “narodnjaci” do kraja godine biti najjača politička stranka u zemlji.
- Naredne godine očekujemo vanredne parlamentarne izbore, na kojima sigurno pobeđujemo, dok će se SRS boriti za cenzus - samouveren je Nikolić. - Nećemo imati neprijatelje, već političke suparnike, nećemo sukobljavati ljude, već ideje. Bićemo otvoreni za saradnju sa celim svetom, ali i za teške razgovore sa onima koje su priznali nezavisnost Kosova.
Vučić je precizirao da je već sada, prema poslednjim istraživanjima, SNS blizu Demokratskoj stranci i da ima veću podršku od svih opozicionih stranaka zajedno.
- Ova ogromna energija je nezaustavljiva - rekao je Vučić i pozvao građane da se priključe SNS.
Konferenciji za novinare prisustvovali su i osnivači buduće stranke, među kojima su Brana Crnčević, Oliver Antić, Zoran Bingulac, Borislav Pelević, Jorgovanka Tabaković i Božidar Delić.

ČEKAJU MAJU, ALI NE DUGO
JEDNO od četiri potpredsednička mesta trebalo bi da pripadne Maji Gojković, koja se još nije izjasnila hoće li da pristupi Nikolićevom taboru. Prema našim saznanjima, ona je na korak od odluke da dođe u “naprednjačko” jato.
- Kontaktirali smo sa Majom i sada je ona na potezu - kaže za “Novosti” Nikolić. - Mi smo otvoreni za svakoga, ali mora i da zna da ovde nema zvezda ni prelaznog roka kao u fudbalu.

BRANINI ITISONI
POŠTO “naprednjaci” još nemaju stabilne izvore finansiranja, stranci trenutno pomažu njeni osnivači. Tako će taksu za registraciju u petak iz svog džepa da plati Vučić, a zanimljivo je da je itisone za stranačke prostorije obezbedio Brana Crnčević.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Svečano
Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić prvi put zajedno nastupili u javnosti i najavili da će njihova SNS uskoro biti najjača stranka u Srbiji
 

BEOGRAD - Dvojac Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić juče se prvi put zvanično pojavio na koktelu koji je organizovala njihova nova partija Srpska napredna stranka. Osnovna poruka dvojice lidera bila je da će očuvati kontinuitet s politikom koju su prethodnih godina zastupali u SRS.

- Mi nismo izdali SRS, mi smo SRS! Oterali su nas iz stranke u kojoj nije bila dozvoljena ni razmena drugačijeg mišljenja... Stranka se podelila, ogromna većina članstva će preći u SNS, dok će većina funkcionera ostati u SRS. Ali, ja ih razumem, mnogi od njih su uzeli kredite - objašnjava Nikolić.

U novim prostorijama u centru Beograda „naprednjaci“ su poručili da se nadaju da će već za nekoliko meseci postati pojedinačno najjača stranka i da će to dokazati na sledećim izborima, čije vanredno raspisivanje očekuju u 2009. godini. Oni su uvereni da će SNS pobediti na tim izborima, a da će se SRS boriti za prelazak cenzusa.

- Poslednje istraživanje pokazuje da SNS nije daleko iza DS. Posle šest meseci očekujemo da ćemo biti vodeća stranka u Srbiji. Opozicione stranke, sve zajedno, imaju manju podršku nego mi - precizirao je Vučić, pozivajući se na rezultate najnovijih istraživanja.

Nikolić je rekao i da se već prijavilo 10.000 građana koji će biti osnivači partije, a do osnivačke skupštine, zakazane za 21. oktobar u Sava centru, očekuje da će ih biti 50.000. Čelnik SNS je potvrdio da je pozvao DSS i NS na saradnju, ali da odgovor još nije stigao.

- Potpuno smo otvoreni za razgovor i saradnju s njima. Još nema odgovora na pozive koje su upućivali preko najuglednijih ljudi u tim strankama - kaže vođa „naprednjaka“.

Da se ozbiljno razgovara i sa Majom Gojković, ne kriju ni Nikolić ni Vučić. Prema saznanjima Kurira, pitanje je dana kada će bivša prva dama Novog Sada preći u „naprednjački“ tabor. Potvrđeno nam je i da je gotovo izvestan njen dolazak na osnivačku skupštinu.

- Maja je kontaktirana, ali odgovora nema. Ona radi u životu ono što hoće, ali ovde nema zvezda ni prelaznih rokova - istakao je Nikolić, dodajući da su „naprednjaci“ otvoreni za sve građane Srbije.

Koktelu „naprednjaka“ prisustvovali su osnivači buduće stranke - Brana Crnčević, Oliver Antić, Zoran Bingulac, Borislav Pelević, Jorgovanka Tabaković i Božidar Delić.

TOMA NE PODNOSI OSTAVKU

Tomislav Nikolić, čije predsedavanje skupštinskim Administrativnim odborom SRS dovodi u pitanje, nema nameru da podnese ostavku u ovom skupštinskom telu. On kaže da se i SRS saglasio da „naprednjacima“ pripadaju mesta dva predsednika parlamentarnih odbora.
- Trenutno nas četvoro predsedava odborima, pa će dvoje, ili dvojica, podneti ostavke. Ja neću, jer ne znam po kom principu to ne pripada nama. Priča da to mesto pripada najjačoj opozicionoj stranci, samo je prazna priča - smatra Nikolić.

TADIĆ ZVAO „KOMANDOSA“

Otkako se osamostalio, Tomislav Nikolić se nije viđao s predsednikom Srbije Borisom Tadićem, iako je imao poziv iz njegovog kabineta.
- Neko im je dojavio da navodno imam zdravstvene tegobe, pa su me zvali da mi ponude pomoć. Rekao sam: „Ne treba, zdrav sam“. Prošao sam test opterećenja i imam potvrdu da mogu da budem komandos - pohvalio se Nikolić.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Kakva jeftina parodija na razbijanje DOS-a  Smile

Pa, ko normalan moze da veruje stranci ciji ljudi su godinama skrivali da je haos i diktatura u SRS i obmanjivali narod da ce dolaskom takve SRS biti bolje ovoj zemlji. Zasto se nisu odvojili ranije? Ko u ovu komediju veruje, stvarno je slucaj za posmatranje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 713
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:28:00
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.