Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 06:29:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpska kuhinja  (Pročitano 127963 puta)
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Jez keks


Sastojci za 3 porcije

100 g mlevenog keksa
100 g margarina
100 g šećera u prahu
2 jabuke
2 banane

Priprema

Izrendati jabuke i banane. Sa druge strane izmešati margarin i šećer. Dodati keks, jabuke i banane. Sve dobro umesiti i oblikovati ježa. Ukrasiti sa lešnikom ili bombonama.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Ljute pogacice


Sastojci

Za testo:
400 g brašna
200 ml vode
5 kašika ulja
1 kašika sirćeta
1 kašičica soli


Ostali materijal:

ajvar (ljuti)
aleva paprika (ljuta)
žumance
belance
250 g putera


Priprema

Od navedenog materijala zamesiti glatko testo, razviti debljine 1 cm. i premazati 1/3 umućenog putera (u koji dodati 3 kašike brašna) presaviti testo kao knjigu, zaviti u foliju i staviti 20 min. u frižider.
Postupak ponoviti još dva puta.

Razviti koru debljine 0,5 cm., iseći pravougaonike širine 10 cm. naneti kašičicu ljutog ajvara, napraviti razmak oko 3 cm pa staviti ponovo ajvar i sve tako redom (po dužini testa) dok ima testa. Poklopiti drugom polovinom testa čije ivice premazati belancem, malo pritisnuti i čašom vaditi pogačice (kao krofne). Ređati ih u pleh postavljen papirom za pečenje, premazati umućenim žumancem kome dodati 3-4 kapi mlake vode, posuti ljutom, tucanom paprikom i staviti da se peče. Peče se na 200°C oko 20 min. u zavisnosti od šporeta.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Cokoladna tvister strudla


Ova štrudla podsjeća na vjetar tvister. Otuda i naziv za ovu štrudlu. Fil je čokoladni. Prijatno.

Sastojci

Za tijesto:
250 ml mlijeka
1 cijelo jaje + 1 žumanjak
5 kašika šećera
3 kašike neslanog margarina
3 male kašičice kvasca
400 g brašna + za ponovno mjesenje tijesta
narendana kora od jednog limuna

Za fil:

5 kašika šećera
170 g poluslatke čokolade
80 g neslanog putera
1 kašičica mljevenog cimeta
na vrh noža soli

Mrvice za posipanje štrudle:

4 kašike brašna
2 kašike neslanog margarina
3 kašike šećera u prahu
Sve dobro izmiješati pomoću dvije viljuške dok se ne dobiju mrvice. Ostaviti u frižideru do upotrebe.

Za premazivanje štrudle:
1 jaje i 1 kašika mlijeka, dobro umutiti

Priprema

U manju posudu staviti kvasac sa malo šećera i malo toplog mlijeka i ostaviti na toplom da nadolazi. U veću činiju staviti jaje i žumanjak, šećer, koru limuna, so i sve dobro izmješati. Preostalo mlijeko ugrijati da bude mlako, dodati margarin da se rastopi i sve dodati prethodnoj smjesi. Dodati i kvasac. Postepeno dodavati brašno i zamjesiti glatko tijesto. Tijesto premjestiti na radnu dasku koja je blago posuta brašnom i mjesiti tijesto par minuta.

Tijesto premjestiti u činiju podmazanu sa malo putera, pokriti celofanom i ostaviti da nadolazi 1 sat. U međuvremenu napraviti fil za premazivanje na ovaj način:
Čokoladu isjeckati što sitnije pomoću noža i staviti u posudu. Dodati šećer i cimet i sve promješati viljuškom. Dodati isječen puter i uz pomoć dvije viljuške mješati masu dok se puter ne pretvori u male grudvice.

Nadošlo tijesto dlanom pritisnuti na dole i premjestiti ga na radnu površinu. Ostaviti da odmori 5 minuta. Dasku posuti brašnom i tijesto razvaljati u veći kvadrat. Krajeve kvadrata uz pomoć četke premazati smjesom jajeta i mlijeka.

Odvojiti 2 kašike fila i ostaviti na stranu. Ostatak fila rasporediti po sredini do premazanih ivica. Pažljivo urolati štrudlu i krajeve dobro spojiti. Tako spakovanu štrudlu uviti (kao spiralu) 6-7 puta, neprekidno držeći krajeve. Položiti na dasku i površinu štrudle premazati jajetom. Na polovicu nanijeti 2 kašike fila i poklopiti drugom stranom. Krajeve ponovo spojiti i ponovo uviti štrudlu 2 puta. Odmah staviti u četvrtasti pleh koji je pokriven papirom za pečenje i premazan puterom.

Štrudlu premazati jajetom. Po vrhu posuti mrvicama, pokriti najlonom i ostaviti da nadolazi u plehu 20 minuta. Staviti u zagrijanu rernu (350°F) da se peče oko 35 minuta (zavisi kako šporet peče). Smanjiti na 325°F i peći još 15 minuta dok štrudla ne dobije finu tamnozlatnu boju. Pečenu izvaditi iz rerne i ostaviti da se potpuno ohladi u plehu. Posuti šećerom u prahu.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Niske pihtije

500 gr očišćenih svinjskih nogu, uši, njuška i rep
1 teleća nogica
kokosije nogice i "sitnis"
nekoliko zrna belog bibera
1 veza zeleni
1 list lovora
1 glavica crnog luka
1 glavica belog luka

Jaja isecite na kolutove, šunku na tanke trake dužine 3 cm, krastavčiće na kolutove, papriku na štapiće, takođe i šargarepu. Stavite vodu i list lovora da provri, a želatin rastopite prema uputstvu na kesici. Kada vSvo meso dobro očistite i operite. Stavite u lonac nalijte vodom i kuvajte dok ne provri i dok se ne počne stvarati pena. Penu pokupite kašikom i odstranite. Tada dodajte u lonac s mesom očišćeno povrće i loovor i kuvajte sve na tihoj vatri jedno 3 - 4 sata. Pihtije su gotove kada meso počne da se odvaja sa kostiju a supa postane lepljiva. Tada ih sklonite sa vatre, ostavite da se malo slegnu, pokupite mast koja će se pojaviti na površini i odstranite je. Procedite pihtije prvo kroz cediljku a potom tečnost procedite kroz gazu. Meso odvojite svo od kostiju i rasporedite u tanjire pa nalijte preko mesa supu. Možete u pihtije dodati i neko tvrdo kuvano na kolutove iseceno jaje. Pihtije ostavite na hladnom da se stegnu, pa ih isecite na kocke i služite uz sirće ili majonez u koji ste narendali ren.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sumadijska gibanica

1 kg kora za gibanicu
1/2 kg kravljeg masnijeg sira
1/2 kg kajmaka
10 jaja
2 dl mleka
1 dl ulja    

gornja kora:
100 gr brašna
malo vode
mrva soli

Umesite čvrsto testo od brašna, soli i vode. Podelite ga na dve jufke. Svaku premažite uljem (ili mašću), pa stavite jednu preko druge i malo razvaljajte oklagijom. Tako dobijenu jufku ostavite na čistu krpu neka se malo prosuši.
Umutite sir, kajmak i žumanca. Dodajte masi čvrsto ulupan šne od belanaca. Svemu dodajte malo mleka i ulja tako da masa bude žitka.
Podmažite šerpu (ili tepsiju) i na dno stavite jednu koru, a svaku sledeću umačite u mlečnu masu i slažite gibanicu. Na kraju razvijte onu jufku koju ste umesili od brašna pa njome prekrijte gibanicu. Gornju koru izbušite viljuškom, poprskajte je uljem. Gibanicu pecite jedan sat u rerni zagrejanoj na 200 stepeni. Služite je toplu.

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Uzicka proja

1,5 kg kukuruznog brašna
8 jaja
1/2 kg masnijeg sira
1/2 kg čvaraka
250 gr kajmaka
so po potrebi
2 kašike masti

U posudu za mešenje stavite brašno, naprevite udubljenje u sredini kupe i u nju razbijte jaja, dodajte sir, kajmak i čvarke koje ste prethodno samleli na mašini za meso i soli po potrebi. Umesite testo dodajući vruće vode koliko je potrebno, da testo ne bude previše čvrsto. Podmažite plrh ili tepsiju, pa u nju stavite testo i razvucite ga prstima. Proju odmah isecite na male kocke. Pecite u zagrejanoj rerni, na 200 stepeni. Pred samo stavljanje u rernu zalijte proju vrelom mašću ( možete ako ste navikli koristiti ulje). Proju pecite dok ne porumeni.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pirotska proja

1 l vode
4 jaja
1 kg kukuruznog brašna
mast

Vodu stavite u posudu za mešenje, posolite je i dodajte u nju jaja, koja ćete u vodi dobro razmutiti. Tada postepeno i sve vereme mešajući varjačom, dodajte brašno, tako dok ne utrošite celu količinu. Tepsiju podmažite mašću i razlijte u nju testo, tako da bude prst debelo. Proju sad prelijte vrelom mašću. Pecite u rerni koju ste prethodno zagrejali na 200 stepeni. Kada je na pola gotova, izbodite je na više mesta viljuškom, i vratite u rernu da se peče dok lepo ne porumeni. Služite toplo sa sirom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
cini mi se da nije bio kacamak ovde Smile

prosto, brzo, toplo, ukusno Smiley

u serpu stavite vode, soli, malo maslaca .. kad provri, sipate kukuruznog brasna brzo mesajuci kako se ne bi napravile grudvice (mada nas ima koji obozavamo grudvicasti kacamak, pa namerno zabusavamo sa mesanjem Wink ) svega par minuti.
potom po zelji dodati jednu, dve, tri, pet vrsta sireva koji mozete ili umesati, kako bi se istopio i sjedinio sa zutom mirisnom kasastom masom (mmm... krece mi voda na usta .. ), ili posipati preko .. jao .. uzivajte Smiley

da.. ako ne umete sami da spremite, mozete doci kod potvrdjeno najboljeg majstora za kacamak, vrlo rado cu da vas ugostim Smile
mislim .. ipak ste vi s bureka Smile
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Leskovachka muckalica

600 gr svinjske ili telece krtine
250 gr crnog luka
250 gr svezih paprika
250 gr svezeg paradajza
2 ljute paprichice
1 chasha vina
1 kashichica senfa
1 vezica pershuna
so, biber

Iseckati meso na manje komade i na brzinu ga proprziti. Posolite, pobiberite i dodajte senf. Dinstajte dalje uz povremeno dodavanje manjih kolichina vode. Dok se meso dinsta, ochistite luk, paprike i paradajz. Sve iseckajte i dodajte omekshalom mesu. Poklopite i dinstajte josh oko sedam minuta. Na kraju dodajte vino, sitno iseckan pershun i ljute paprichice. Posluzite toplo uz domaci hleb ili lepinju.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sarmice od zelja

1 kg zelja
600 gr mlevenog mesa
2 jaja
7 kashika pirincha
2 kashike brashna
ulje
biber


Zelje ochistiti, popariti vrelom vodom.
Luk iseckati, prodinstati na vrelom ulju, dodati meso, proprziti, posoliti, pobiberiti, dodati oprani pirinach, dodati dva jajeta i sve izmeshati. Ovim filom filovati svaki list i uviti u sarmicu.
U dublji sud poredjati sarmice, preliti ih toplom vodom, toliko da sarmice budu potopljene. Poklopiti i kuvati oko sat vremena na tihoj vatri.
Sluziti sa kiselim mlekom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 06:29:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.