Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:16:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sredjivanje Windows XP-a...  (Pročitano 85923 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2469
Zastava Nova Pazova
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy S3
Sve radi brže...ali samo neko određeno vreme...onda počne polako sve da puca...prvo explorer zakucava, cpu usage 100% a da pritom radi samo winamp...i tako neke gluposti....gotova je to priča,jer sam stavio novi win,i više problema nemam!
Smile
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
HTC Diamond
Rece mi nesto da ti je Service Pack 3 neka beta verzija...Mozda je do njega...

Jel si pokusao na SP2 da uradis ovo ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2469
Zastava Nova Pazova
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy S3
Rece mi nesto da ti je Service Pack 3 neka beta verzija...Mozda je do njega...

Jel si pokusao na SP2 da uradis ovo ?

Jesam....zbog toga sam i instalirao sp3 posle,zato što je sam od sebe,crko!
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1136
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HP nj


UBRZANJE INTERNETA !!!

1.   HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\TcpMaxCon (nectResponseRetransmissions).Vrednost na 1.

2.HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters(SizReqBuf).Vrednost na 14596.

3.HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/RemoteComputer/NameSpace.Izbrisati {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}.

4.   Start-->Run... "gpedit.msc"...Local Computer Policy-->Computer Configuration-->Administrative Templates-->Network-->QOS Packet Scheduler-->Limit Reservable Bandwidth..Podesiti na Enable i postaviti na 0. Donosi najvece poboljsanje !!!
5.   Ukoliko vam cesto "puca" veza sa vasim provajderom pokusajte da uradite sledece. Idite na Control Panel\ Modems\ Properties\ Connection i na kraju Advanced i pod Extra settings otkucajte "S10=50" (bez navodnika).
Ovo bi trebalo da "ojaca" izdrzljivost modema. Ukoliko imate vise unosa
pod Extra Settings razdvojte ih razmakom.


RESTARTUJTE RACUNAR!!!!!!!!!


I zamislite to je to!!!!Da li radi brze?????


mogu samo da uradim ovo pod 4. i 5. dok ova 3 nisam mogao da namjestim,tacnije nisam ih nasao, a sad nisam mutav da ne znam da nadjem,sve sam isao po uputama ali nema boga dragog da ih nadjem,pretrcao sam po regeditu sve,ali nema  Smile Smile  Smile Smile

ajde gorane 6-i, jbt proha ispusi steku cigara dok cekajuci te...al docekacu ja tebe   Smile Smile

jao kako cu da karam one iz servisa  Smile Smile
« Poslednja izmena: 18. Jan 2009, 17:23:02 od _VrC_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
E evo me... Smile Kupicu ti drugu..Daj mi samo adresu da znam gde da saljem cigarete... Smile
Nego dosta zezanja..Idemo na posao..
Sto se tice ubrzanja interneta najvece ubraznje se dobija kada se uradi ovo pod brojem 4-ri.. Zato sam ga i bold-ovao..
A ova prva tri su manje bitna a i ispravljena su instaliranjem Service pack 2..Tako da je sigurno do toga..

1.   HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\TcpMaxCon (nectResponseRetransmissions).Vrednost na 1.

2.HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters(SizReqBuf).Vrednost na 14596.


Ova 2 kljuca treba da napravis..Znaci ides redom i gde vidis da nesto fali a ti lepo dodas.. Tako da znas !
Mada ti kazem,da ako nisi bas siguran sta radis da neces dobiti neko veliko ubrzanje..Po meni je skroz neprimetno...Najbitnije i najvaznije je da se odradi pod rednim brojem 4-ri...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1136
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HP nj
E evo me... Smile Kupicu ti drugu..Daj mi samo adresu da znam gde da saljem cigarete... Smile
Nego dosta zezanja..Idemo na posao..
Sto se tice ubrzanja interneta najvece ubraznje se dobija kada se uradi ovo pod brojem 4-ri.. Zato sam ga i bold-ovao..
A ova prva tri su manje bitna a i ispravljena su instaliranjem Service pack 2..Tako da je sigurno do toga..

1.   HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\TcpMaxCon (nectResponseRetransmissions).Vrednost na 1.

2.HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters(SizReqBuf).Vrednost na 14596.


Ova 2 kljuca treba da napravis..Znaci ides redom i gde vidis da nesto fali a ti lepo dodas.. Tako da znas !
Mada ti kazem,da ako nisi bas siguran sta radis da neces dobiti neko veliko ubrzanje..Po meni je skroz neprimetno...Najbitnije i najvaznije je da se odradi pod rednim brojem 4-ri...
da,da imam Sp 2 znaci do toga je..hvala ti svakako na ovim 4 i 5 i ziv ti meni bio  Smile
(ne brini za cigare,bolje ti meni jos ako neki savjet da posaljes  Smile Smile) a ne sumnjam da neces,kako meni tako i svima clanovima  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Diamond
Ima uvek...Samo kada nadjem vremena  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Odradio sam sve po uputama.  Nakon posljednjeg restarta windowsi su se digli malo čudno (neke poruke i sl. . . ), ali nakon podizanja komp je radio vidljivo brže. . .  Dakle sve 5.  Medjutim jutros, upalim, windowsi se dižu i dodje plavi ekran "Checking File System. . . " - pustim da odradi, dodje poruka "Welcome" i izadje prozor: "Windows cannot load the locally stored profile. . . " pa onda "Windows cannot create a temporary profile directory - this may be caused by insuficent security. . . . . "

Na kraju "The application failed to initialize properly (0xc0000142) Click on Ok to terminate the application"
I nakon toga prdekana.  Mogu jedino reset pretisnut na kutiji i jovo na novo, ali dalje od ovog neće. . .

Any idea? Nadam se da možete pomoći!

(btw, pišem sa posuđenog laptopa. . . )

Unaprijed hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
@leopnd Xex..Zanimljivo...Gledaj,100% si nesto zeznuo prilikom prepravljanja u registry-ju..
p.s.Vidi ako mozes da udjes u safe mode(drzis F8 dok se pali Win pa izaberes Safe mode) pa odatle da nesto uradis , nekim programcicem npr. CCleaner...
Ako nece , onda ces morati reinstall win-a,jedino ako nam slikas ekran pa da vidimo bas tacno poruku i kada budes radio po registry-ju najbolje bi bilo da Exporty-jes tj.BackUp-ujes registry opcijom File -> Export i snimis na HDD.. Kada se dogodi takav problem,kao kod tebe sada , onda samo taj fajl Inportujes preko opcije File -> Import ... Toliko od mene !POzzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
HTC Diamond
Zdravo ljudi ..  Smile
Vidoh da mi ljudi pohvalise tutorijal pa rekoh da ga malo "dobudzim"..Odavno nisam nista sastavljao  Smile..
Sada cu vam objasniti kako da na sto laksi naci sredite service !! ... Uostalom videcete ..
Za ovo nam je potreban program Advanced Unistaller Pro 8.5.3. (ima i neke novije verzije ovog programa ali ja sam na ovu isprobao) ... Ako se ne snadjete oko registracije koju mozete da nadjete na net-u kontaktirajte me ...

Advanced Unistaller Pro 8.5.3.  Link za download ...

Kada se program instalira on izgleda ovako ...



E sada..Postoje 2 opcije sta cete uraditi...Mogu vam dati vec sredjene Sevice koje sam ja prilagodio svom radu na kompjuteru i mogu da kazem da su lepo proucene,svaka od njih..
Druga opcija je da mozete i vi sami da sredite Service koriscenjem mog tutorijala ili kako vec i da ih tako sredjene snimite ...

Da objasnim prvu opciju :
Dajem vam zipovan folder koga mozete da razipujete pomocu Win Rar programa .. U folderu se nalazi profil servica koji sam ja napravio ..
Download-ujte fajl Profill..
Raspakujte ga pomocu WinRar-a na desktopu..
Dobijene foldere iskopirajte u C:\Program Files\Innovative Solutions\Advanced Uninstaller PRO - Version 8\ServicesProfiles ako ste naravno tu instalirali program..
Ako ste sve uradili kako treba , pokrenite program Advanced Unistaller Pro i kliknite na opciju sa leve strane koja se zove Services Manager ... Trebalo bi sada da vam se sa desne strane pojavi profil koji se zove Goran .. Kliknite na njega pa na Apply profile .. Restartujte racunar !



Druga opcija je da vi sami sredite service i onda ih snimite pomocu ovog programa...

Pokrenite program Advanced Unistaller Pro 8 i idite na opciju sa desne strane Services Manager..
Kliknite na karticu Services Editor ...



Nalazite se u okruzenju u kome mozete da sredjujete service ponaosob...Kada sve lepo sredite vratite se na karticu Profiles Editor i snimite vase service ...



Folder u kome se nalazi vas snimljeni profil servica je C:\Program Files\Innovative Solutions\Advanced Uninstaller PRO - Version 8\ServicesProfiles naravno ako je program tu instaliram !


Toliko od mene , nadam se da sam pomogao ! Pozzz ljudi ..

p.s.Ovaj folder je testiran na racunarima sa operativnim sistemom Windows XP Service Pack 3 ..

by : goran988 Smiley


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Profil.rar (23.74 KB)
« Poslednja izmena: 07. Feb 2009, 13:14:14 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:16:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.