Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srebrno jezero: Utapanje dvojice decaka zbog prevrtanja pedoline  (Pročitano 3484 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 52.0.2743.116
mob
Samsung 111111
Sve je to tacno.. Krivi su i direktor i ovi koji su im iznajmili pedaline i..ko god da je bio zaduzen oko njih i sl..

Ali jebem mu mater 14 godina nije dete na nosi  Smile Koji se kurac penjes na pedalinu i ulazis u vodu ako ne znas da plivas Smiley Mislim sve ovo govorim jer ako sam dobro razumeo deca su bila neplivaci  Smile
Sa ovim ce biti vuk pojeo magarca..Neko ce da popije kaznu neko da odlezi godinu dana a njih vise nema.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Sa 14 jesi dete i hoces da dokazes da nisi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 52.0.2743.116
mob
Samsung 111111
Ma na stranu sve to, odlicno se secam svojih 14 godina..prave se gluposti i sa 16,18,20 i vise godina.
Ali sad bas da ne znas u sta se upustas, nema sanse da poverujem u to.
Rekao sam vise puta istu stvar za razlicite dogadjaje..od nasilja nad zenama do ove tragedije..
Ne moze nikakav zakon, drzava, policija, ustanova, institucija da te zastiti koliko ti sam sebe mozes da zastitis.

Mislim mozemo da ga tupimo ovde ..Zasto direktor nije pazio na tu decu ili da krivimo dva penzionera koja su im iznajmila pedaline bez zastitne opreme..
I to je na mestu.

Ali pravo pitanje je..zasto su dva deteta, svesna toga da ne znaju da plivaju sela na pedalinu i rizikovala svoje zivote Smiley Ista ta deca su mogla bez pedaline da skacu u jezero, da idu po sredini ulice, ili se upuste u neku trecu opasnost.


IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
nema price...krivi su....

kod nas ..u neko moje vrijeme...mnoga djeca od 14 g  su pocinjala  da skacu sa gradskog mosta
i vec su bili izvrsni plivaci....
roditelj koji ne nauci svoje dijete da pliva.... Smile a dese mu se ovakve uzasne stvari...ima mnogo razloga
da do kraja zivota sam sebe mrzi....

danas skoro svaki gradic ima bazene i sl...a da ne govorim o vecim urabanim sredinama...
plivanje bi trebalo uvesti u fizicko obrazovanje pod obavezno...

ljudi koji ne znaju da plivaju ..ni svjesni nisu svog hendikepa...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.12
Browser
Safari 602.1.50
mob
Apple iPhone SE 2020
Deca svedočila: Braća se udavila zbog 200 dinara!


Kako pišu "Večernje novosti", deca su svedočila kako su iznajmila dve pedaline, crvenu i plavu. Stefan i Nikola bili su na crvenoj, sa još tri druga - M. P., M. R. i P. M., što znači da ih je bilo petoro, iako je pedalina predviđena za četvoro. Dok su prolazili pored obale, dečake su vlasnici crvenih pedalina dozivali i ubeđivali da svrate i provozaju se.

- Pošto su deca bila neodlučna, Dragan i Milina su ih ubedili tako što su im cenu sa 500 smanjili na 300 dinara za sat vremena vožnje. Pritom, niti su ih pitali da li znaju da plivaju i koliko imaju godina, niti su im dali zaštitne prsluke - rekao je izvor "Novosti" iz istrage.

On dodaje da su dečaci ispričali da kad su svi, kada su se našli blizu suprotne obale jezera, sišli su u jezero i kupali se.

U vodu dubine oko pet metara, sišla su i braća Stefan i Nikola, ali su se u njoj držali za pedalinu, jer nisu znala da plivaju. Posle kupanja, pošto su se dečaci vratili na pedalinu i počeli da se oblače, niko nije primetio da je Nikola, koji je stajao na prednjoj strani pedaline, skliznuo u vodu.

- Dečaci su odjednom čuli Stefana kako viče "Ljudi, Nikola se davi!" i videli ga kako skače za bratom u vodu. Za Stefanom je skočio i njegov drug M. P. i pokušao da im pomogne, ali braća su već potonula - priča izvor "Novosti".

Kad su videli da su im drugovi potonuli, dečaci su počeli da vrište i zovu u pomoć trenera, koji je sedeo u kafiću sa direktorom i vozačem. Trener je odmah skočio u vodu i krenuo ka njima, kao i jedan čovek koji se vozio na pedalini, ali su deca bili predaleko i kasno su stigli. U svojim izjavama pred tužiocem, svi dečaci su rekli da su im direktor i trener zabranili kupanje, ali da im vožnju pedalinama nisu spominjali, izuzev jednog dečaka, koji je rekao da su im oni dali dozvolu za vožnju.

Braća Stefan i Nikola utopila su se nakon igranja fudbalske utakmice protiv FK Pinkum iz Velikog Gradišta, na koju su došli sa još 12 drugara, direktorom OŠ "Karađorđe" iz Rače Zoranom Jovanovićem i trenerom Markom Glišićem. Dva dana nakon tragedije uhapšeni su i pritvoreni direktor, trener i vlasnici pedaline, zbog sumnje da su izvršili teško delo protiv opšte bezbednosti, za koje sleduje kazna od jedne do osam godina zatvora.

PRIDRUŽILI SE KRIVIČNOM GONjENjU

Razgovor sa dečacima obavljen je u Rači, jer su roditelji prethodno odbili da ih dovedu u Veliko Gradište, pravdajući se da žele da ih poštede stresa i da nemaju novac za prevoz. Pre njih, tužilac je obavio razgovor sa roditeljima stradalih dečaka, koji su se izjasnili da se pridružuju krivičnom gonjenju osumnjičenih i da će od njih tražiti odštetu. Saslušan je i vlasnik druge pedaline, na kojoj su se vozila petorica dečaka i sa koje niko nije stradao.

U tužilaštvu u Velikom Gradištu kažu za "Blic" da je pritvor za osumnjičene za ovu tragediju ukinut jer više ne postoji mogućnost da mogu da utiču na svedoke.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
nema price...krivi su....

kod nas ..u neko moje vrijeme...mnoga djeca od 14 g  su pocinjala  da skacu sa gradskog mosta
 i vec su bili izvrsni plivaci....
roditelj koji ne nauci svoje dijete da pliva.... Smile a dese mu se ovakve uzasne stvari...ima mnogo razloga
da do kraja zivota sam sebe mrzi....

danas skoro svaki gradic ima bazene i sl...a da ne govorim o vecim urabanim sredinama...
plivanje bi trebalo uvesti u fizicko obrazovanje pod obavezno...

ljudi koji ne znaju da plivaju ..ni svjesni nisu svog hendikepa...

ajd ne seri
kolko si puta procitao bio je dobar plivac,a udavio se sta cemo sa tim
realno daleko se vise plivaca podavi nego neplivaca jer prosto meni kao neplivacu nepada napamet da se kupam gde nemerem dno dovatiti bez potapanja glave,a kamoli na jezerima i rekama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
to sto si ti napisao ...nema to toliko veze s ovom temom.... Smile

logicno je da ce se vise udaviti plivaca nego neplivaca...u nekim nekontrolisanim uslovima...
i  to samo iz jednog prostog  razloga... neplivaci i ne ulaze u vodu(preko glave  Smile )....ni u kontrolisanim uslovima.... Smile
a kamoli da skacu s mostova ili preplivavaju jezera i rijeke itd.... Smile

ja nikad nisam cuo da se udavio neki  plivac koji je ispao iz camca ili pedaline ili dajaka...kajaka..kanua...ili koji je slucajno pao sa obale u vodu..
a da ga pri tome nije savladala matica..ili da nije dobio grcenje misicnog tkiva ...ili srcani ili neki drugi infarkt... Smile

a cuo sam i znao bar 10 neplivaca koji su se na takav tupav  nacin udavili ..samo zbog toga sto nisu znali da plivaju.. Smile
« Poslednja izmena: 29. Sep 2016, 10:24:55 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.