Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija opet na crnom šengenu?  (Pročitano 6209 puta)
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Nepoznat
Browser
Opera 10.00
mob
LG Google Nexus 5
izbori hehe
Cisto sumnjam da ce uvesti opet vize,ali cinjenica je da sve i svasta dolazi i pokusava na svaki nacin da dobije status azilanta.
Prave se ludi,piju ko zna kakve tablete, ma nema sta ne rade.
Treba uvesti jednostavno neki ili neke zakone koja nece krsiti ljudska prava a s druge strane oterati sve te ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Već pojačana kontrola na prelazima zbog lažnih azilanata


Policajac na granici procenjuje imate li dovoljno para za put




BEOGRAD - Građani Srbije koji putuju u zemlje EU ubuduće će biti strože kontrolisani da bi se smanjio broj lažnih azilanata – osim putnih isprava i osiguranja, kao i povratne karte, putnici će morati da dokažu da imaju dovoljno novca za put, a koliko je to – procenjivaće sami policajci na licu mesta.



– Mi nemamo tačno propisanu količinu novca koju putnik mora da ima sa sobom kad izlazi iz zemlje, ali postoji standard koji se primenjuje u zemljama EU, pa i kod nas. Prema našoj računici, neko ko putuje preko agencije, ima uplaćen aranžman, trebalo bi da ima od 30 do 50 evra za dnevni trošak. To znači da za desetodnevni boravak u inostranstvu na put ne kreće bez 300 do 500 evra – objašnjava za „Blic” Nenad Banović iz Komisije za praćenje bezviznog režima.

 

Policajci će takođe procenjivati i da li je kreditna kartica dovoljan dokaz da putnik ima novca. Pored novca, građani treba da imaju i plaćeno osiguranje, povratnu kartu, dokaz o plaćenom aranžmanu ili pozivnom pismu u slučaju individualnog odlaska. Čak i ako imate sve ove potvrde, lako može da se desi da vam put propadne jer niste poneli dovoljno para.

Vlada ubrzano priprema i uredbu o merama koje bi trebalo da smanje broj azilanata u zemlje EU, i kojom će biti definisane mere kontrole na graničnim prelazima, a njeno usvajanje se očekuje u narednim danima.

 

Na svim prelazima u Srbiji već je pooštrena kontrola putnika. Sve saobraćajne trake na prelazima su otvorene, a s početkom sezone odmora radiće i veći broj ljudi na smeni.

Savetnica ministra unutrašnjih poslova Zorana Vlatković kaže da ne postoji univerzalna formula za „tačan odgovor” koji omogućava siguran prelaz preko granice.


– Svrha svih ovih pitanja je da se na osnovu njih utvrdi da li osoba želi da zloupotrebi bezvizni režim. Visina novca koju putnik treba da poseduje u direktnoj je vezi pre svega sa svrhom putovanja, a zatim i sa dužinom planiranog boravka u inostranstvu – kaže ona.


Ova ovlašćenja nisu nova. Naša granična policija ih je i do sada koristila, razlika je samo u tome što će sada kontrola biti opsežnija, i kroz nju će proći mnogo više putnika nego do sada.


Šta policija traži na granici
- potvrda o svrsi putovanja
- planirana dužina boravka
- povratna karta
- dovoljno novca za boravak
u inostranstvu (procena granične policije)
- putno osiguranje
- pozivno pismo (u slučaju individualnog putovanja)
- potvrda o uplaćenom aranžmanu


Vraćeno 50 ljudi
U poslednje tri nedelje sa granice je vraćeno oko pedeset naših državljana zbog neispunjavanja uslova za izlazak iz zemlje. Među poslednjima sa granice su vraćeni državljani koji su pokušali da otputuju sa tuđim pasošima, kao i četvoročlana porodica koja je sa ukupno 70 evra krenula u Švedsku.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
potvrda o svrsi putovanja
- planirana dužina boravka
- povratna karta
- dovoljno novca za boravak
u inostranstvu (procena granične policije)
- putno osiguranje
- pozivno pismo (u slučaju individualnog putovanja)
- potvrda o uplaćenom aranžmanu

bolje odmah nek uvedu vize
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia 
A sta ako neko ide da zivi na trosak ovih iz EU  Smile
Sve u svemu ...mozda se i vidimo na granici
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
Verovatno ce kontrola biti poostrena jedino  kad primete da putuje cela porodica ili cele porodice...
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia 
e pa super onda  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Verovatno ce kontrola biti poostrena jedino  kad primete da putuje cela porodica ili cele porodice...

кад примете Ганције и Шиптаре ... пошто на њих отпада 99% вонаби азиланата. Ал то рећи ... oдмах искачу сподобе типа оног ћелавог комесара ЛДП-а за људска права ... уз синхронизован урлик ... дискриминааааацијаааа  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Pa to se podrazumeva, mogu da se brecaju koliko hoće ..... ja bio do Italije, svojim autom, ja, vozio kevu i jednog prijatelja. Mojim autom. Pasoši ? DUM DUM DUM pečati, izvolite, srećan put ... i kraj priče .... ni pare, ni kartice, ništa ....

A kad vidi šipca i gancija, marš .... normalna stvar ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 22
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
ljudi ,jer isao neko skoro za Grcku ? uzeo sam avionsku kartu u jednom pravcu jer cu se vracati sa prijateljima iz Grcke,a sve sto sam pitao Ambasadu-nov pasos,putno osiguranje sam izvadio . . . ne znam da li cu imati problema zbog te povratne karte i sto nemam g. pismo...a para ce biti  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.