Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Србија неспремна за рат  (Pročitano 9669 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung Galaxy IIs
Dakle otvoreno tvrdis da su meta NATO-u bili pretezno civilni ciljevi ili ja nisam dobro shvatio?

Ako namensku industriju i autoputeve vidis kao civilne ciljeve, onda da. Uz to cilj su bile i rafinerije i elektroprivreda (delimicno, ne znam da li se secas grafitnih bombi). To je rat, trazili su najbrzi nacin
da nas pobede, uz minimum zrtava na obe strane.

Ma zajebi te dezertere, govorimo o 1999. Odziv u Uzicu 88%, u Beogradu 37%. Tebi zakon brani da bezis, dakle ako se ne odazoves, mozes krivicno da odgovaras. E sad, stavi sebe i mene recimo u tu pricu. Ti se javio odmah 24-25 marta, ja zapalio u Kladovo kod svalerke jer sam cuo neku babu u mojoj ulici kako vice: "Eno Slobe, tovari omladinu u kamione da idu da ratuju". I dok si ti gulio strazu i osmatrao vazdusni prostor na potezu Titel-Beograd, ja u Kladovu nasao semu kako da iz Rumunije sprovedem tone cigara i da valjam to medju rajom. I tako ti dodjes kuci nakon 70 dana rata, zena ti jebe majku sto si mogao da pogines, sto te nije cula 3 cela dana, pa matorci naprave gozbu sto si se ziv vratio i tu puknu ono malo para sto su imali al ko ga jebe, nek ide zivot. I pre rata si radio slepacki posao, a posle rata sve stalo, pa ne znas kud ces.

Za celo to vreme ja se namlatio para prodavajuci materijal za pusenje, kupio ganc novog golfa i dok si ti osmatrao nebo na potezu Titel-Beograd, ja sam jebuckao na potezu Novi Sad-Beograd i pljuvao na vas zato sto ste budale i koljaci i zlocinci i sve najgore. I onda dodje vizionar i kaze meni, svaka cast kralju, ko jebe ove slobine, neka im on sad placa dnevnice, a ti otvori butik u Knez Mihajlovoj i organizuj knjizevne veceri za nas, velikane.

I koji je zakljucak? Kad se zapuca, odmah trazi vezu za kafu i cigare, uvek ima budala koji ce da se dovate puske, ti zgrni lovu, ionako neces krivicno odgovarati. A kad bi znao da ti se garantovano sprema 10-15 godina padinjaka, ne bi tako razmisljao.

Pa sada, sta da ti kazem, to je zivot. Neki su ocenili da ce na taj nacin bolje proci. Mozda su shvatili da cemo 100% izgubiti rat (bili su u pravu, a i nekako je logicno).

Moja familija je izgubila 2 clana u tom ratu. Da su izabrali gore pomenutu opciju, nista im se lose ne bi desilo.

Znam da ove podatke ne znas.
U Srbiji je do 2006-te penzionisan veliki broj oficira iz vojske. Vecina njih prevremeno sa napunjenih 50 godina. Cak ni sa beneficijama nisu imali uslov za penziju al ajd. Kao sto sam ti naveo, to su sve bile slobine placene ubice i titina skola, pa su ih ekspresno sklonili. Onda su shvatili da su se mnogo zajebali. Zasto? Pa zato sto je tu zaista bilo veoma dobro obucenih ljudi koji su zaista dobro radili svoj posao. Naravno, bilo je old skul buljasa ali su oni, svi onako u paketu odjebani. I vrli nam ministar Sutke, pocne polako da poziva nazad 2008. god. penzionisanu ekipu da se ponovo aktiviraju. Ne znam koji procenat se vratio ali je veoma mali, recimo jednocifren postotak. Ovo resto se manje vise pozaposljavalo kao obezbedjenje (citaj portiri), pa penzija + ta platica, bude vrh, a bolje kuliranje nego u armiji.

Pa ovo jeste lose, trebali su da zadrze te ljude, posebno one kvalitetnije i iskusnije. Ali mozda su i mislili da se isti nece prilagoditi promenama ili profesionalizaciji vojske. Kao clanica NATO-a, moramo imati profesionalnu vojsku.

Znas i sam da bez obzira sto se vojni rok vise ne sluzi da vecina protivnika ulazka Srbije u NATO i dalje kuka kako ce njihovu decu (misleci na regrute) da salju u Afganistan itd...

Ne znam stanko da li znas i to da je vojska ta koja resava ono sto zaseru diplomate za stolom. Kad diplomatiji nestane manevarskog prostora, obicno se povuces u cosak ili odresis uzicu svojoj vojsci.

U slucaju Srbije, okruzene NATO-om, bolje je voditi takvu politiku da do toga ne dodje. Drugim recima clanstvo u NATO je neophodno. Tvoj post to i potvrdjuje.
« Poslednja izmena: 16. Jun 2011, 21:33:19 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
HTC Wildfire S
Не, ја сам Србин

 Smile Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Не, ја сам Србин

Kakav šaljivdžija! Smile
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
...

Nikako ljudi koji su sluzili vojsku kod privatnika, u pozoristima i bibliotekama ne mogu da skapiraju da je jaka vojska garant mira, a ne simbol kurcenja i osvajanja. Vi to nikada necete shvatiti. Smiley

...
Jaka vojska plus dubok džep.
Jer pored vojske, i ekonomski možeš  nekog da terorišeš, daješ povlastice ili ih ukidaš, mada je vojska prva stvar. Zato i ova naša "diplomatska ofanziva" deluje smešno, jer je ne prati jačanje vojnih i ekonomskih potencijala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5


Ako namensku industriju i autoputeve vidis kao civilne ciljeve, onda da. Uz to cilj su bile i rafinerije i elektroprivreda (delimicno, ne znam da li se secas grafitnih bombi). To je rat, trazili su najbrzi nacin
da nas pobede, uz minimum zrtava na obe strane.

Batali namensku industriju. Autoputevi, po koja bolnica, kasetne bombe po Nisu, kolateralna steta svuda po zemlji. Grafitne bombe nisu padale na vojsku nego na elektrane, koje vojsci apsolutno ne trebaju, vec civilnom stanovnistvu. Da, to su civilni ciljevi za koje se ide u Hag, koliko je meni poznato.



Citat
Pa sada, sta da ti kazem, to je zivot. Neki su ocenili da ce na taj nacin bolje proci. Mozda su shvatili da cemo 100% izgubiti rat (bili su u pravu, a i nekako je logicno).

Moja familija je izgubila 2 clana u tom ratu. Da su izabrali gore pomenutu opciju, nista im se lose ne bi desilo.

Dakle kad pocne rat, svaki pojedinac treba da se pita da li ce taj rat biti pobeda, pa ako vidi da nece, onda neka bezi i neka se sakriva? Smiley
Ako po zakonu moras da se javis, a ti ga svesno krsis, sto posle svega ne odes na robiju? Bilo bi posteno, ako nista drugo, ono bar zbog tih koji su poginuli.


Citat
U slucaju Srbije, okruzene NATO-om, bolje je voditi takvu politiku da do toga ne dodje. Drugim recima clanstvo u NATO je neophodno. Tvoj post to i potvrdjuje.

Moj post potvrdjuje da mi nemamo vojsku. Odnosno imamo vojsku koja se planski unistava dugi niz godina. Ne moramo da pristupimo NATO alijansi, nema nikakve veze jacina vojske sa tim. Neutralnost je opcija.

Juce na RTS-u kod Olivere Kovacevic bilo par kenjatora, kaze jedan da u Srbiji vise ljudi sa dugim cevima imaju firme koje se bave privatnim obezbedjenjem nego ljudi koji su u vojsci.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Samsung 111111
Citat
Ako po zakonu moras da se javis, a ti ga svesno krsis, sto posle svega ne odes na robiju? Bilo bi posteno, ako nista drugo, ono bar zbog tih koji su poginuli.

Cini mi se da se gubi drzavljanstvo..i proteruje iz zemlje  Smile
Ali mozda su i samo babske price

Citat
Batali namensku industriju. Autoputevi, po koja bolnica, kasetne bombe po Nisu, kolateralna steta svuda po zemlji. Grafitne bombe nisu padale na vojsku nego na elektrane, koje vojsci apsolutno ne trebaju, vec civilnom stanovnistvu. Da, to su civilni ciljevi za koje se ide u Hag, koliko je meni poznato.

Jel znas mozda za neki rat koji je prosao bez civilnih zrtava ?

Oni su bombardovali sve sto su stigli ne zato da bi porazili nasu vojsku,nego da bi mi kapitulirali i skinuli Milosevica.
A najlakse skidanje Milosevica je da okrenes narod protiv njega ili to ili da nateras MIlosevica da se sam povuce.I to je cela prica..tako je kod nas uvedena demokratija.
To se i desava sa Libijom.To ce i nastaviti da se desava...

Sustina je da NATO nije birao sredstva kako ce to da uradi...Sila Boga ne moli
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16


Ako namensku industriju i autoputeve vidis kao civilne ciljeve, onda da. Uz to cilj su bile i rafinerije i elektroprivreda (delimicno, ne znam da li se secas grafitnih bombi). To je rat, trazili su najbrzi nacin
da nas pobede, uz minimum zrtava na obe strane.

Batali namensku industriju. Autoputevi, po koja bolnica, kasetne bombe po Nisu, kolateralna steta svuda po zemlji. Grafitne bombe nisu padale na vojsku nego na elektrane, koje vojsci apsolutno ne trebaju, vec civilnom stanovnistvu. Da, to su civilni ciljevi za koje se ide u Hag, koliko je meni poznato.



Citat
Pa sada, sta da ti kazem, to je zivot. Neki su ocenili da ce na taj nacin bolje proci. Mozda su shvatili da cemo 100% izgubiti rat (bili su u pravu, a i nekako je logicno).

Moja familija je izgubila 2 clana u tom ratu. Da su izabrali gore pomenutu opciju, nista im se lose ne bi desilo.

Dakle kad pocne rat, svaki pojedinac treba da se pita da li ce taj rat biti pobeda, pa ako vidi da nece, onda neka bezi i neka se sakriva? Smiley
Ako po zakonu moras da se javis, a ti ga svesno krsis, sto posle svega ne odes na robiju? Bilo bi posteno, ako nista drugo, ono bar zbog tih koji su poginuli.


Citat
U slucaju Srbije, okruzene NATO-om, bolje je voditi takvu politiku da do toga ne dodje. Drugim recima clanstvo u NATO je neophodno. Tvoj post to i potvrdjuje.

Moj post potvrdjuje da mi nemamo vojsku. Odnosno imamo vojsku koja se planski unistava dugi niz godina. Ne moramo da pristupimo NATO alijansi, nema nikakve veze jacina vojske sa tim. Neutralnost je opcija.

Juce na RTS-u kod Olivere Kovacevic bilo par kenjatora, kaze jedan da u Srbiji vise ljudi sa dugim cevima imaju firme koje se bave privatnim obezbedjenjem nego ljudi koji su u vojsci.



Kako zamišljaš jačanje vojske u zemlji kojoj je ekonomija skroz sjebana? Glupo je maštati o vožnji mercedesa ako imaš za polovnog Golfa dvojku.

Bogata zemlja -  moćna vojska. Siromašna zemlja, sjebana vojska. Nema tu nikakve filozofije.

 



« Poslednja izmena: 18. Jun 2011, 20:33:39 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ima filozofije ... ne radi se to tako, nego se kaže za vojsku mora da ima ... i onda političari moraju da razvijaju i ekonomiju. Kad kažeš, jbge nema se para, pa nema ni za vojsku, daješ im neograničen prostor da ne rade ništa. Pa na kraju vidiš da država nema para ni za šta. Ovde je problem što nama Nato ne bi dozvolio vojno jačanje, sem ako bi ušli u Nato, pa čak ni onda nije izvesno da bi dobili dozvolu za veće ulaganje u vojsku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
A zasto bismo uopste ratovali?



MIR
Krajnji cilj Zavere je da se svet primora da živi u miru, pod vlašću Svetske vlade. Međutim, planerima se tu javlja problem: oni su do sada koristili rat kao sredstvo za kontrolu nad ljudima. Sada se suočavaju sa dilemom kako da kontrolišu ljude u doba mira.

Svaka cast da neko pocne da razmislja i o miru  Smile
« Poslednja izmena: 18. Jun 2011, 23:35:13 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Jel znas mozda za neki rat koji je prosao bez civilnih zrtava ?

Ja ne znam. Ali znam da je NATO bacao letke kako oni u stvari nama pokusavaju da pomognu. Takodje znam i da nema amerkianaca u Hagu. Dalje isto znam da postoji i nekakvo pravo. Sta bi sa demokratijom? Zar nije "Sila Boga ne moli" nekakav staljinisticki nacin?

NATO se obavezao da ce gadjati iskljucivo vojne mete u Libiji, pa malo po malo rokaju rezidencije funkcionera i Gadafija. Zar se to ne zove pokusaj atentata ili kako vec?


Kako zamišljaš jačanje vojske u zemlji kojoj je ekonomija skroz sjebana? Glupo je maštati o vožnji mercedesa ako imaš za polovnog Golfa dvojku.

Bogata zemlja -  moćna vojska. Siromašna zemlja, sjebana vojska. Nema tu nikakve filozofije.

Ako je Tito imao tigra na papiru, a Sloba imao macku u dzaku, onda Tadic danas ima najmizerniju vojsku koju je Srbija ikada imala i to potonulu po svim pitanjima. A za ekonomiju ove nesretne zemlje ne mozemo konstantno kriviti Slobinu i Kostunicinu politiku. Sem toga, vojska je mnogostruko smanjena i opet nema para za njih? Smile To je prica za malu decu. Verujem da je i tebi smesna.

Ali bitno je da smo ubacili zene pilote koje ce moci da voze jednog od 16 aviona, a to sto imamo bar 7-8 vec obucenih pilota po jednom ispravnom avionu, to je vec nesto drugo, bitno je modernizovati vojsku po evropskim standardima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.