Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Да ли ћете постити (или сте постили) бар један дан?
Да
35%  (7)
Не
60%  (12)
Не знам
5%  (1)
Ukupno glasova: 20
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: СПЦ забранила пихтијаду!  (Pročitano 28838 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Ima i povoljnih efekata, ali da uglavnom se pretjeruje. Ja pogotovo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Post je jedna obična dijeta koja služi da se digestivni trakt odmori i obnovi. Ovo posebno važi za pankreas, koji se regeneriše vlaknima, ali i odmorom od hrane. Ljudi nisu počeli da poste pre xxxx godina zato što su im dusi i bogovi tako rekli nego zato što su provalili da to pomaže telu da se obnovi i očisti. Otuda taj minimalistički post na vodi. Kao što i životinje imaju uprogramirano u mozak da jedu biljke kad su bolesne.


Što se tiče verskog aspekta, koji uključuje uzdržavanje od svega... sve je to lepo, samo što je malo teže ostvarivo u današnje doba. Lako je monahu, ili čoveku u srednjem veku, da posti kad mu se 95% dana sastoji od rada i spavanja, i kad mu je najveći stres dal će kiša danas ili tek za mesec dana. A kada živiš u rupčagi od društva punoj bezobzirne bahate stoke, bombardovan stvarima koje te ometaju a koje ne možeš da otkloniš, onda je malo teže odoleti sitnim zadovoljstvima i ventilima radi oslobađanja stresa.

Takođe primećujem da svi u Srbiji ko papagaji znaju da za vreme verskog posta ne treba jesti neke stvari. Al niko ne pominje alkohol, cigare, seks, kafu, pa i svađu... sve te stvari koje su Srbima opijum i uzrok ''nemira'' kako vernici kažu.
Tako je i u društvu. Ljudi koji su debeli, makar malo, bivaju prozvani zato što su odabrali da im hrana bude ventil i antistres. A ljudi koji se ubijaju od kafe, cigara, alkohola, droge... njih niko ne dira jer eto, njima se to ne vidi spolja pa ko veli ok su. Iako prosečan srpski pušač uroka u sebe više otrova dnevno nego prosečni srbin sa 5-10 kg viška. Još kad pušač zalije nikotin i katran u grlu kafom, to je pun pogodak za cirkulaciju i srce. Al eto njemu niko ne kenja jer se taj otpad ne vidi. Čak ni kada počne da cupka i trese se jer nije zapalio čitavih sat vremena, što sam imao priliku da gledam na faksu a i u prevozu. A ja još nisam video čoveka koji voli da jede, a da se trese i jebe mater svima zato što nije ništa zagrizao sat vremena.


Elem... jedini smisao posta, i to onog minimalističkog, je to pročišćenje tela od toksina. I naravno treba ga voditi umereno i uz konsultacije s lekarom. A to pročišćenje duha i nemira... kul je to ako živiš na Šar planini ili u Kazaškim stepama. I imaš ograničen kontakt s ljudima i za sve što ti se dešava, sam si odgovoran. A kad si okružen stokom i stresovima koje ne možeš da eliminišeš, onda sve to malo pada u vodu. Jedini pravi način da se čovek reši nemira i besa, posebno u Nacionalnom parku Srbija, je ili da se nekome najebe majke Velika Ivanča stajl, ili da to uradi putem rada i fizičkih aktivnosti. Ili da ima neki ventil koji mu pruža zadovoljstvo.
deluje kao da ne veruješ u boga
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
  Šta sve ovde napisano nije...kakav crni alkohol (osim crnog vina i to samo određenim danima),kakva crna riba (bilo hodajuća,bilo plivajuća),čak bi se i duvan mogao ubrojati u zabranjene stvari (ali da ne cepidlačimo).Koliko vidim,jedino kolegnica Žica vodi računa,svi ostali ćete završiti u suterenu,reš pečeni.Završiću i ja blago pocrnevši....................ali meni ta morska farba ide uz zelene oči i bisernobele zube. Smile
  'Ajmo još jednom (zahvalnost za detalje upućujem Lozničaninu Vladimiru Stefanoviću i njegovoj web-stranici "Crkveni kalendar") :


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

mart.jpg
(229.5 KB, 674x999)
april.jpg
(139.46 KB, 677x633)
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, vidi kako je udesen... posle vina, imas dva dana da se otreznis na vodi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
deluje kao da ne veruješ u boga

Pa ja rekoh onomad na jednoj temi da o svemu tome imam isto mišljenje kao uvaženi gospodin Eddie Griffin.  Smile

https://www.youtube.com/watch?v=opncVf-eKec&t=6m1s

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
mob
Samsung S8 Plus
Nije zabranila pihtijadu, procitajte tekst
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Plati porez, pa mozes i serijat da uvodis...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
deluje kao da ne veruješ u boga

Pa ja rekoh onomad na jednoj temi da o svemu tome imam isto mišljenje kao uvaženi gospodin Eddie Griffin.  Smile

https://www.youtube.com/watch?v=opncVf-eKec&t=6m1s


hehe da
al što onda tumačiš post laički? pitaš versku knjigu ili popa il vernika nekog pametnog i dobiješ objašnjenje
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

pusti snovi pusta mastanja...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
ja cekam vaskrs da se malo procistim alkoholom  Smile
duze vrijeme postim...a to je zajeban post  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.146 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.