Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Socijalna Fobija ili Socijalna Anksioznost (strah od drustvenih situacija)  (Pročitano 3213 puta)
29. Jun 2012, 15:49:36
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Писао сам пре две године о овој фобији, имао сам у некој одређеној мери проблема са њом.

Пронашао сам неке текстове који би могли да помогну људима са овом врстом страха. Научно је доказано да се дефинитивно уобличавање и испољавање дешава око двадесете године (то могу лично да потврдим Smiley ) али добра вест је што после тога крене да опада, битно је схватити да имаш проблем, а за сваки проблем постоји решење, и то решење не може преко ноћи да да резултате, већ је потребно годину-две да би сте почели да се осећате боље. Доста људи има проблем са овим, неко у већој неко у мањој мери, разлог настанка је углавном повезан са честим критиковањем, оспоравањем или обезвређивањем у развојном периоду.

Постоји и мишљење да ова фобија може да настане услед недостатка неких социјалних вештина. Уместо да се усредсреде на богаћење тих вештина особе се повлаче у себе и самосажаљују (САМОСАЖАЉЕЊЕ ЈЕ ОПАСНА ЗАМКА И ДОВОДИ ДО НИЗА ПОРЕМЕЋАЈА, ПРЕПОЗНАЈТЕ КАДА ТО РАДИТЕ И ПРЕСТАНИТЕ СА ТИМ)

ВРЛО БИТНА СТВАР ... КОРИШЋЕЊЕ МАРИХУАНЕ ПОЈАЧАВА ОСЕЋАЈ СОЦИЈАЛНЕ ФОБИЈЕ ДО ДЕСЕТ ПУТА ... ПРЕСТАНИТЕ ДА ПУШИТЕ ТРАВУ (бар док не решите проблем) Smiley

Пронађите у болници психотерапеута специјализованог за социјалну фобију и обученог за КБТ (когнитивно бихевијорална терапија) помоћи ће вам. Решићете проблем. Будите отворени. Реците му шта вас мучи.

Ево вам неки текстови о томе, али најбоље је ако сте у могућности да причате са обученим докторима...
Нисте једини који имате овај проблем. Мислим да је беспотребно покушавати да добијете помоћ од психотерапеута који нису обучени за ово. Могу вам помоћи, али сигурно не у истој мери као КБ терапеути.

Видећу ако нађем још нешто па да постујем.


И качите ове текстове на сличне теме на другим форумима да би се људи упознали са тим.

Поздрав

Tekstovi soc_fob
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
zanimljivo je kako se u nasem narodu sa dolaskom demokratije sve pojavile neke fobije...
svi se nesto pronalaze po nekim strucnim literaturama...
izadjite ba..napolje...nacugajte se i poludte...uz neku dobru muziku...
i pojebite nesto...lijepo i zgodjusno......jebale vas fobije...
« Poslednja izmena: 29. Jun 2012, 21:58:13 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Apple iPhone SE 2020
pravilan oblik glaglola je - samosazaljevaju... posto su vec strucni tekstovi u pitanju, bilo bi lepo da se isprave tako neke greske...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1208
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 
Da li je neko pomislio da negativna okolina moze da izazove odbojnost, koja vremenom moze da predje u fobiju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1

Nisam znao da moze na staru, prebacite je ili kako vec to ide...

zanimljivo je kako se u nasem narodu sa dolaskom demokratije sve pojavile neke fobije...
svi se nesto pronalaze po nekim strucnim literaturama...
izadjite ba..napolje...nacugajte se i poludte...uz neku dobru muziku...
 i pojebite nesto...lijepo i zgodjusno......jebale vas fobije...

Druze sta li ti pricas, pa pre vise od 100 godina ljudi saznali za ovaj oblik fobije uzrokovanom odredjenim problemima u odrastanju... ti sad pametujes tu nesto demokratija pi*ke materine... haha stvarno si ....

pravilan oblik glaglola je - samosazaljevaju... posto su vec strucni tekstovi u pitanju, bilo bi lepo da se isprave tako neke greske...  Smile


Nije ovo tema o pravopisu srpskog jezika. Bitniji je tekst valjda nego jedna greska. Sto mrzim vas sto smarate totalno bespotrebno. Zao mi ovih 2 min koje sam potrosio da ti odg.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Moja drugarica je pobedila soc fobiju i panicne atake kada je resila par velikih zivotnih problema i svoj materijalni status.. ispostavilo se da je napade panike i anksioznosti i u kuci i u javnosti imala zbog podsvesnih strahova i briga nagomilavanim godinama unazad.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Alcatel 
Ja imam socio fobiju kad sam na plazi kad skinem majicu,mozda mi se to i odrazava na samopouzdanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Nije ovo tema o pravopisu srpskog jezika. Bitniji je tekst valjda nego jedna greska. Sto mrzim vas sto smarate totalno bespotrebno. Zao mi ovih 2 min koje sam potrosio da ti odg.

Moja opaska uopste nije bila zlonamerna. Smiley
Jednostavno, takva gramaticka greska, pa jos podebljana prosto bode oci i sprecava me da dalje citam tekst.
Nazovimo to mojim psiholoskim poremecajem.

Nadam se da ces uspeti da prebrodis ovu fobiju i da budes manji drkos u ophodjenju sa svetom  Smile
Svako dobro.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50

Nisam znao da moze na staru, prebacite je ili kako vec to ide...

Pa niko jos nije prebacio tako da ce ti verovatno ostati ovde, samo ti kazem da znas za ubuduce pa da ne otvaras svaki put novu temu o istoj stvari...

Da li je neko pomislio da negativna okolina moze da izazove odbojnost, koja vremenom moze da predje u fobiju?
Pa to ti je uglavnom razlog tj. socijalna neprilagodjenost. Ne dobijes odgovarajuci feedback iz spoljnog sveta i zatvoris se u sebe. Ne mora da bude negativna okolina koliko jednostavno to da se ne uklopis u samu sredinu pa pocnes da zazires od iste.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.