Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:03:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: snimanje spota  (Pročitano 2319 puta)
13. Okt 2009, 01:19:08
Svakodnevni prolaznik


ja ne skidam torente ja kupujem programe :):):):)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 294
Zastava Nis
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Samsung C3050
Trebam drugarima da snimim spot,pa bihzamolio nekoga ako ima iskustva da mi kaze i da neke savete,kako sta da radim,kako se to  snima uopste,posto mi nemamo para snimacemo sa 2 digitalne kamere pa ce scenario da bude malo siromasniji!Takodje bih zamolio i da mi date predlog koji program posle da koristim za montiranje istog a da nije suvise komplikovan!
Hvala
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Sony xperia
Auh, pa to kao da si rekao, kako da napravim auto.  Smile

Sve zavisi od toga sta zelis, koliko imate sredstava, opreme i znanja. Mozda je zananje jedna od najpresudnijih stvari, jer bi u tom slucaju znao kako da nedostatak sredstava za realizaciju neke scene, nadomestis. Isto vazi i za  opremu. Nedostatak nekog dela opreme se moze i nekim efektima nadomestiti.

Nije moranje snimati sa 2 kamere. Aki si mislio pod time da se jedna scena, snimi iz dva razlicita ugla, i to se moze prebroditi. Samim ponavljanjem pokreta i ponovnim snimanjem iste scene, ali iz drugog ugla, moze se to izvesti.
To uopste ne znaci, da ako se snima jednom kamerom, spot mora da je siromasniji. Jer onaj ko gleda ne zna sa koliko kamera je snimano.

Puno stvari je tu bitno. Medjutim, uvek gledajte da je snimak koji uradite, na takvom stepenu, da je sto priblizniji onom krajnjem kakvim zelite da je. Imacete manje posla u post-produkciji. Mnoge stvari se mogu kasnije korigovati, ali nekvalitetan originalni, prvi snimak, se u pos-produkciji ne mogu nadomestiti.

Mozete kasnije menjati i brzinu pokreta, razne parametre, dodavati efekte, ... ali se mora u toku snimanja obracati paznja na kompoziciju kadra, iz kog ugla kamera snima i zasto, sta se time hoce postici. Drugaciji utisak i predstavu, kao i sama poruka upucena gledaocu, ... nije ita ako se snima iz "zablje perspektivee" neka osoba, ili iz "pticije perspektive". Prva moze dati utisak velicine te osobe, a druga, kako je mala i sitna. Opet sve zavisi i od same price, sta se tim kadrom zeli pokazati, a i za kasnije ostavi ti prostor u samom kadru, ako se zeli uraditi neki efekat.
Pa se lako moze desiti da Vam zatrebaju medjukadrovi kao veza izmedju dva kadra, koji oznacavaju 2 razlicita desavanja.

Sama kompozicija svetla moze, i utice na kompletan utisak u kadru. Svetlom ujedno dajete i kompletno vidjenje svega. Od nje ce zavisiti i dinamika, mekoca, ... scene.

Puno je stvari u svemu tome. Da ne pricam sada i o kretnji kamere, opreme potrebne za realizaciju, potrebni h reflektora ili reflektujucih povrsina, temperature svetla i njene ujednacenosti u kadrovima....

Od programa, zavisi opet sta zelis uraditi. Ni jedan program nema sve. Inace programi za te stvaari su Premiere, Vegas, Canopus, ...

Inace, evo ranije vec postavljenog klipa, spot jednom klincu, ... radjen 1 kamerom.




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ja ne skidam torente ja kupujem programe :):):):)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 294
Zastava Nis
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Samsung C3050
extra je spot,reci mi kako da resim problem sa osvetljenjem posto mi ni dinara nemamo pa samim tim nemam para da iznajmiim reflektore,da li bi mi bilo bametnije da snimam u sobi koja je prirodno dosta osvetljena?I imas li neki tut za vegas?
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Sony xperia
Mozes i to pokusati, ali opet zavisi od osetljivosti same kamere. Lako se moze desiti da dobijete "zrno" na snimku. Neces imati izrazajne boje, vise ce ici ka pastelnim, ... bice ti potrebni panoi za rasvetljavanje, ako se pojavi preduboka senka ... Mozes koristiti reflektore sa buvljaka okrenute ka plafonu. Ali onda se mora paziti i na polozaj kamere i iz kog pravca ce svetlost dolaziti, da li je potrebana jednolicna osvetljenost, ili dramaticnija sa senkama, ....

Za tutorijal mozes pogledati ovde:
http://uploading.com/files/5de3fc95/Ad.Premiere.Elements.8.0.part4.rar

A tema za pitanja o Vegasu, u kojoj imas dosta objasnjenja o raznim stvarima:
http://forum.burek.com/sony-vegas-pitanja-problemi-savjeti-t315828.220.html


« Poslednja izmena: 13. Okt 2009, 12:40:52 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15

Nije moranje snimati sa 2 kamere. Aki si mislio pod time da se jedna scena, snimi iz dva razlicita ugla, i to se moze prebroditi. Samim ponavljanjem pokreta i ponovnim snimanjem iste scene, ali iz drugog ugla, moze se to izvesti.
To uopste ne znaci, da ako se snima jednom kamerom, spot mora da je siromasniji. Jer onaj ko gleda ne zna sa koliko kamera je snimano.


Istina, film se isto snima sa jednom kamerom (osim nekih eksplozija i slicno gde idu dve tri kamere sa iste pozicije). Ali danas posto je digitalna tehnika jeftinija radi se obicno sa dve kamere, ugrubo jedna ide na totalu druga na close i brze se zavrsi posao, pogotovo ako je studio koji se iznajmljuje. Bitno je opet da te dve kamere budu isti model, kao i da se pre toga izvrsi kalibracija boja zbog kasnije montaze.

extra je spot,reci mi kako da resim problem sa osvetljenjem posto mi ni dinara nemamo pa samim tim nemam para da iznajmiim reflektore,da li bi mi bilo bametnije da snimam u sobi koja je prirodno dosta osvetljena?I imas li neki tut za vegas?


Uzmi dva tri reflektora od 500 wati koji nisu skupi al u zatvorenom prostoru, niposto nemoj mesati suncevu svetlost (kroz prozor) i elektricno

extra je spot,reci mi kako da resim problem sa osvetljenjem posto mi ni dinara nemamo pa samim tim nemam para da iznajmiim reflektore,da li bi mi bilo bametnije da snimam u sobi koja je prirodno dosta osvetljena?I imas li neki tut za vegas?


Jos uz to skini negde neke spotove, pa ih ubaci u virtual dub i analiziraj kako je montiran i gde je rez, tako ces najbolje da naucis
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:03:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.