Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 07:54:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smokva u Jevanjdjelju  (Pročitano 29293 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7039
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Исус користи смокву да илуструје лоше стање духовне нације Израел. Док је путовао из Витаније у Јерусалим, четири дана пре његове смрти, он је видео смокву која је богата, али нема плода. Род смокве се обично јавља заједно са листовима и понекад чак и пре него што дрво почне да листа. Недостатак воћа показује да је дрво безвредно.-Марко 11:13, 14.
Као непродуктивна смоква, која је изгледала здраво, јеврејски народ је имао преварни и неискрен спољашњи изглед док је изнутра био труо. Очигледно је да то није имало за продукт исправне, Божанске плодове, и на крају је јеврејска нација одбацила Божјег Сина. Исус је проклео смокву јер је била стерилна, као и израелски народ а наредног дана ученици су приметили да је већ увенула. То суво дрво је означило да је Бог одбацио Јевреје, бесплодну нацију, као свој изабрани народ!

Lepo piše u Evandjelju po Marku da još nije bilo vreme smokvama. Dakle, Isus se ljutio jer nije bilo po njegovom, bez obzira što tome nije još došlo vreme. Tako je to kod tih sektaških vodja. Odmah se uvrede kad im se nešto ne svidja, odmah to smatraju napadom na svoj autoritet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Исус користи смокву да илуструје лоше стање духовне нације Израел. Док је путовао из Витаније у Јерусалим, четири дана пре његове смрти, он је видео смокву која је богата, али нема плода. Род смокве се обично јавља заједно са листовима и понекад чак и пре него што дрво почне да листа. Недостатак воћа показује да је дрво безвредно.-Марко 11:13, 14.
Као непродуктивна смоква, која је изгледала здраво, јеврејски народ је имао преварни и неискрен спољашњи изглед док је изнутра био труо. Очигледно је да то није имало за продукт исправне, Божанске плодове, и на крају је јеврејска нација одбацила Божјег Сина. Исус је проклео смокву јер је била стерилна, као и израелски народ а наредног дана ученици су приметили да је већ увенула. То суво дрво је означило да је Бог одбацио Јевреје, бесплодну нацију, као свој изабрани народ!

Слажем се са овим тумачењем.
  nije lose,dodao bih samo  malo ostrine od onoga koji je pisac Biblije,Duha svetoga. poruka ovog mesta je doista duboka. izrael i odbacivanje ovoga svakako. u casu kada je Isus dolazio trebalo je imati duhovno vidjenje i otkrivenje. Bog se uvek otkriva duhovnim ocima i nikako mudroscu ljudskom. uvek je potrebno duhovno otkrivenje. zato je zaustavio ucenike u zelji da odmah krenu i svedoce o njemu pre nego odu na molitvu u gornju sobu i cekaju silu obecanu sa visine,duha Svetoga koji je dosao pedeseti dan,tacno po prorostvu u starom zavetu.
    dakle izrael nije ispunio sto je trebao. gledajuc licilo je da nije kriv,jer smokvi nije bilo vreme da rodi,no ipak je proklinje. doista ovde je nedoreceno to,da izrael nije zauvek odbacen,po svim prorostvima,a i po jevandjelju vidi posl. rimlj. 11 i 12. gl. jevreji imaju jos vreme milosti nakon se paganska crkva nadje u broju spasenih,a pre toga izrael je morao biti zaslepljen,sto sam pisao u temi Biblija inspirisana duhom Bozjim knjiga tj. rec.no,poziv je dolazio onima koji oce primiti i buduci da kad je Isus dosao nisu iali duhovno otkrivenje-razgledanje prokleti su.no,svi ti dogadjaji od znacaja kaze se da su nama ugled paganskoj crkvi da ne bi napravili istu gresku danas. ako mi danas ne budemo iskali sile Duha da mozemo duhovno razgledati poruku jevandjela a ne crkvenom dogmom procemo kao izrael smokva. danasnja ucenja po crkvama na zalost svedoce da nema duhovnog razgledanja i da se otislo od izvora reci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
У праву је божјичовек. Христос није говорио у већини случајева приче својим ученицима у буквалном смислу. А то да ли је Исус Христос Бог или за многе секташ, видећемо после смрти. Сви су верници, али нажалост велика већина постаје верник касно, након смрти.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7039
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
У праву је божјичовек. Христос није говорио у већини случајева приче својим ученицима у буквалном смислу. А то да ли је Исус Христос Бог или за многе секташ, видећемо после смрти. Сви су верници, али нажалост велика већина постаје верник касно, након смрти.
Pretiš praznom puškom.
Tvoj saborac tvrdi da nije potrebno umreti, već se vidi da je Panterin sin bog. Dogovorite se.

Smokva je primer Isusovog slavoljublja i nadmenosti, nepoznavanja biologije i kao što sam već rekao manjka talenta za impromptu trikove.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
У праву је божјичовек. Христос није говорио у већини случајева приче својим ученицима у буквалном смислу. А то да ли је Исус Христос Бог или за многе секташ, видећемо после смрти. Сви су верници, али нажалост велика већина постаје верник касно, након смрти.
Pretiš praznom puškom.
Tvoj saborac tvrdi da nije potrebno umreti, već se vidi da je Panterin sin bog. Dogovorite se.

Smokva je primer Isusovog slavoljublja i nadmenosti, nepoznavanja biologije i kao što sam već rekao manjka talenta za impromptu trikove.
  kao mlad covek bio sam u vojsci,nisam znao za Hrista ali mogu reci da sam tamo naucio lekciju zivota.covek ne zna sve. ovde koristimo preglede nauke i doista vidimo kako je Bog velicanstven. neko to ne misli da ima veze sa Bogom,no nema veze,ako je vec neko ovde ponudio neki dobar komad pite i nije mi zabranio da ga jedem ja cu ga jesti naravno.
  dakle u vojsci,kada su nam na nesrecu mene neznalca podelili oruzje pre toga su staresine strogo i sa znakom uzvika,da nikad i nikad to ne izbijemo iz glave naucimo da,oruzje nikad ne uperimo u drugog sadruga,a ako to vec cinimo,a oni su znali iskustvom i smrtnim ishodom da ce mo iz dosade i mladosti to ciniti,rekli,ali ako to i cinomo kojim slucajem,da nikad ne povucemo obarac. ja sam se cudio zasto nam bas to govore. jer rekli su puna puska ne ubija ovde,vec prazna! nisam odmah shvatio to,ali sam drzao da treba poslusati,a ne mudrovati. to mi je spaslo zivot 2. meseca pred odlazak kuci,otisao bi kao neverbnik tog dana u pakao! u stvari drugi vojnik je uperio pusku u mene u prsa na metar,upravo iz diosade,bili smo u smeni straze,i pre nego je doista povukao smrtonosni oroz jer unutar jer greskom bio metak(a mislili smo da je sigurno prazna!) podigao je cev i probusio mesto mojih prsa plafon na strazari!
    smokva je u Isusovoj prici jasna opomena da ne sumnjate dok je vreme da ne pravite istu gresku kao izrael odbacivanjem Hrista,jer puska je sigurno napunjena,puska nevere i ubija vecnom drugom smrcu ognjenog jezera.mir Bozji svima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7039
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
У праву је божјичовек. Христос није говорио у већини случајева приче својим ученицима у буквалном смислу. А то да ли је Исус Христос Бог или за многе секташ, видећемо после смрти. Сви су верници, али нажалост велика већина постаје верник касно, након смрти.
Pretiš praznom puškom.
Tvoj saborac tvrdi da nije potrebno umreti, već se vidi da je Panterin sin bog. Dogovorite se.

Smokva je primer Isusovog slavoljublja i nadmenosti, nepoznavanja biologije i kao što sam već rekao manjka talenta za impromptu trikove.
  kao mlad covek bio sam u vojsci,nisam znao za Hrista ali mogu reci da sam tamo naucio lekciju zivota.covek ne zna sve. ovde koristimo preglede nauke i doista vidimo kako je Bog velicanstven. neko to ne misli da ima veze sa Bogom,no nema veze,ako je vec neko ovde ponudio neki dobar komad pite i nije mi zabranio da ga jedem ja cu ga jesti naravno.
  dakle u vojsci,kada su nam na nesrecu mene neznalca podelili oruzje pre toga su staresine strogo i sa znakom uzvika,da nikad i nikad to ne izbijemo iz glave naucimo da,oruzje nikad ne uperimo u drugog sadruga,a ako to vec cinimo,a oni su znali iskustvom i smrtnim ishodom da ce mo iz dosade i mladosti to ciniti,rekli,ali ako to i cinomo kojim slucajem,da nikad ne povucemo obarac. ja sam se cudio zasto nam bas to govore. jer rekli su puna puska ne ubija ovde,vec prazna! nisam odmah shvatio to,ali sam drzao da treba poslusati,a ne mudrovati. to mi je spaslo zivot 2. meseca pred odlazak kuci,otisao bi kao neverbnik tog dana u pakao! u stvari drugi vojnik je uperio pusku u mene u prsa na metar,upravo iz diosade,bili smo u smeni straze,i pre nego je doista povukao smrtonosni oroz jer unutar jer greskom bio metak(a mislili smo da je sigurno prazna!) podigao je cev i probusio mesto mojih prsa plafon na strazari!
    smokva je u Isusovoj prici jasna opomena da ne sumnjate dok je vreme da ne pravite istu gresku kao izrael odbacivanjem Hrista,jer puska je sigurno napunjena,puska nevere i ubija vecnom drugom smrcu ognjenog jezera.mir Bozji svima.
Traume i strahovi često odvedu čoveka stranputicom.
Elem, uvek treba tražiti najjednostavnije rešenje, a ono je da je Isus trećerazredni madjioničar koji je svoje frustracije zbog nezakonitog porekla lečio na drveću i lakovernim gledaocima.
Lepo ti piše: Smokvama nije bilo vreme...dakle Isus traži nešto što je nemoguće.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
У праву је божјичовек. Христос није говорио у већини случајева приче својим ученицима у буквалном смислу. А то да ли је Исус Христос Бог или за многе секташ, видећемо после смрти. Сви су верници, али нажалост велика већина постаје верник касно, након смрти.
Pretiš praznom puškom.
Tvoj saborac tvrdi da nije potrebno umreti, već se vidi da je Panterin sin bog. Dogovorite se.

Smokva je primer Isusovog slavoljublja i nadmenosti, nepoznavanja biologije i kao što sam već rekao manjka talenta za impromptu trikove.
  kao mlad covek bio sam u vojsci,nisam znao za Hrista ali mogu reci da sam tamo naucio lekciju zivota.covek ne zna sve. ovde koristimo preglede nauke i doista vidimo kako je Bog velicanstven. neko to ne misli da ima veze sa Bogom,no nema veze,ako je vec neko ovde ponudio neki dobar komad pite i nije mi zabranio da ga jedem ja cu ga jesti naravno.
  dakle u vojsci,kada su nam na nesrecu mene neznalca podelili oruzje pre toga su staresine strogo i sa znakom uzvika,da nikad i nikad to ne izbijemo iz glave naucimo da,oruzje nikad ne uperimo u drugog sadruga,a ako to vec cinimo,a oni su znali iskustvom i smrtnim ishodom da ce mo iz dosade i mladosti to ciniti,rekli,ali ako to i cinomo kojim slucajem,da nikad ne povucemo obarac. ja sam se cudio zasto nam bas to govore. jer rekli su puna puska ne ubija ovde,vec prazna! nisam odmah shvatio to,ali sam drzao da treba poslusati,a ne mudrovati. to mi je spaslo zivot 2. meseca pred odlazak kuci,otisao bi kao neverbnik tog dana u pakao! u stvari drugi vojnik je uperio pusku u mene u prsa na metar,upravo iz diosade,bili smo u smeni straze,i pre nego je doista povukao smrtonosni oroz jer unutar jer greskom bio metak(a mislili smo da je sigurno prazna!) podigao je cev i probusio mesto mojih prsa plafon na strazari!
    smokva je u Isusovoj prici jasna opomena da ne sumnjate dok je vreme da ne pravite istu gresku kao izrael odbacivanjem Hrista,jer puska je sigurno napunjena,puska nevere i ubija vecnom drugom smrcu ognjenog jezera.mir Bozji svima.
Traume i strahovi često odvedu čoveka stranputicom.
Elem, uvek treba tražiti najjednostavnije rešenje, a ono je da je Isus trećerazredni madjioničar koji je svoje frustracije zbog nezakonitog porekla lečio na drveću i lakovernim gledaocima.
Lepo ti piše: Smokvama nije bilo vreme...dakle Isus traži nešto što je nemoguće.
   zar je nemoguce poverovati sad kad ti se nudi? nista se umom ne moze kod Boga primiti. izrael je pod proklestvom da bi ti dobio sansu.zar sumnjas u Bozju mudrost? Bog sumnja u tvoju mudrost.tu ti je resenje smokve.samo ako oces videti i uzeti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7039
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
zar je nemoguce poverovati sad kad ti se nudi? nista se umom ne moze kod Boga primiti. izrael je pod proklestvom da bi ti dobio sansu.zar sumnjas u Bozju mudrost? Bog sumnja u tvoju mudrost.tu ti je resenje smokve.samo ako oces videti i uzeti.
Ja pre svega sumnjam u mudrost onih koji piju sa tog prljavog izvora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
HTC One
А то да ли је Исус Христос Бог или за многе секташ, видећемо после смрти.

Jbg, kako ce tebi neko posle smrti objasniti da si pogresio odnosno kako ces ti to shvatiti? Umreces, nece te vise biti... ni tene, ni tvoje svesti, ni zagrobnog zivota... zalosno je sto vernici nikada ne dodju u situaciju da shvate u kolikoj su zabludi za zivota bili.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
zar je nemoguce poverovati sad kad ti se nudi? nista se umom ne moze kod Boga primiti. izrael je pod proklestvom da bi ti dobio sansu.zar sumnjas u Bozju mudrost? Bog sumnja u tvoju mudrost.tu ti je resenje smokve.samo ako oces videti i uzeti.
Ja pre svega sumnjam u mudrost onih koji piju sa tog prljavog izvora.
          pisano je cistima je sve cisto,a...da te Rec ne povredi dalje.
          covek uzima alkohol,on deluje doista cisto,cak je dezinfikovaniji od vode i sta biva coveku? stvari u nasem umu cesto mogu dosegnuti cudne zakljucke. ali mudar covek kad uhvati za pocetni kraj kanapa potrazice i njegov kraj da vidi gde vodi  pre nego se sveze, opase odmah njime.tako je i sa nama danas. pre nego se opasemo umnim zamisljanjem svpg pocetka i kraja bolje da vidimo sto Bog govori.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 07:54:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.