Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:21:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slobodno tržište bez parazita  (Pročitano 9690 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@komensalista

Ocito da ti ništa ne znaš o poslovanju. Tamo gdje nema gazde sve radnici razgrabiše. Zato je i propao komunizam. Ako gazda želi da profitira mora mnogo da radi i da po čitav dan visi na poslu. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ocito je tebi ispran mozak propagandom kapitalizma.

Ovo o cemu ja pricam nema veze sa komunizmom. Radnici koji su kao kolektiv vlasnici svoje firme onda imaju interes da firma uspesno posluje. Kada postoji vlasnik, firma je vodjena njegovom zeljom da bude bogatiji, a radnici su primorani da rade za ono sto im odredi uvecavajuci njemu bogatstvo. Kada su oni kao kolektiv vlasnici, sama cinjenica da radnici rade za sebe a ne za nekog drugog ce povecati njihovu produktivnost, a samim i uspeh firme, jer radnici i donose uspeh firmi, ne vlasnik.

Kad razmislis zdravorazumski mozes da dodjes da zakljucka da je bolje da nema vlasnika. Na prvom mestu, logicnije je da radnik bolje zna kako da radi svoj posao, nego da mora da postuje propise nekoga ko nikad taj posao nije radio. Kada nema kapitaliste da uzima kajmak i trosi na svoj luksuz vise para ostaje u firmi da se ulozi na uslove na radnom mestu i vece plate cime se povecava produktivnost na radnom mestu, Takodje i vise para ostaje u firmi da se ulozi dalje u posao.   Kao sto rekoh, s, a

Drugo, sto se tice sistema vrednosti, pravednije je da radnici ubiru pune plodove svog rada, bez da im neko uzima deo bez da je doprineo svojim radom, i takodje je ispravnije da se odnosi medju ljudima (pa i na radnom mestu) urede demokratski, a ne autoritarno- fasisticki, gde je kapitalista despot.

Takodje, procitaj malo o firmama koje primenjuju demokratiju na radnom mestu i njihovom uspehu, klikni na ime neke firme u ovom clanku: en.wikipedia.org/wiki/Workers'_self-management
« Poslednja izmena: 20. Nov 2011, 18:05:21 od komensalista »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Komunizam je propao Wink

Slobodno trziste je laz  Smile
komunizam je propao

A kapitalizam (zajedno sa svojim derivatima - pohlepizmom i konzumerizmom) trijumfovao... 

Tolko je "trijumfovao" da je svet triput u zadnjih 80 godina morao da spasava "najvecu silu sveta". 

Da ne pricam tek o tome koliko je "srece" doneo svetu... Hijene su postale male bebe za neke ljude otkad imamo "taj divni,nepogresivi kapitalizam".  Smile


p.s. i ajmo sad,raspalite sa etiketama,taman da me nasmejete ko sto me nasmejete kada pocente da mi lupate da je kapitalizam savrsen(jer,eto... Ameri rekose tako  Smile ),a komunizam falican(jer,eto... opet Ameri rekose...  Smile  Smile ).        Smile
« Poslednja izmena: 20. Nov 2011, 18:34:17 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ocito je tebi ispran mozak propagandom kapitalizma.



Nije meni ispran mozak, nego ti nikad ništa nisi radio... Pa pošto ti je dosadno ideš po forumima da pametuješ i smaraš ljude bolesnim i nasilnim ideologijama... Optužuješ druge da su praziti, a nikada da se zapitaš da li si i sam parazit, kada vrijeme trošiš na ovolike tekstove umjesto da radiš nešto društveno korisno?  Smile 
« Poslednja izmena: 20. Nov 2011, 18:32:24 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Optužuješ druge da su praziti, a nikada da se zapitaš da li si i sam parazit, kada vrijeme trošiš na ovolike tekstove umjesto da radiš nešto društveno korisno?  Smile 

Cak i da si u pravu,i on jeste,po nekoj logici,parazit,opet je manji parazit i stetoticna nego politicMari,korporacije i banksteri...

I sigurno bolji nego kapitalizam/kapitalisti(i propratna sranja i izbljuvci) zbog koga je danas ceo svet rob jedne kvazi-drzave i pohlepnih nakaza koje zive u njoj.  Smile Svet koji spasava gangrenu koja ce ga prozdrati i ubiti jednog dana,samo zato sto nema muda da je se resi i nastavi da zivi.

Samo sto se naravno o tome ne prica,jer,eto... nije lepo,a nije ni u modi.Ko sto ni gradjanska pravda vise nije u modi.Nekad se zbog kradje i muljaze proterivalo iz zajednice,cak i ubijalo.Danas se za todele nagrade i titule.  Smile
« Poslednja izmena: 20. Nov 2011, 19:03:56 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Citat
Nije meni ispran mozak, nego ti nikad ništa nisi radio... Pa pošto ti je dosadno ideš po forumima da pametuješ i smaraš ljude bolesnim i nasilnim ideologijama... Optužuješ druge da su praziti, a nikada da se zapitaš da li si i sam parazit, kada vrijeme trošiš na ovolike tekstove umjesto da radiš nešto društveno korisno? 
Prva stvar, ova tema je o ekonomskom sistemu slobodnog trzista bez parazita, a ne o meni, pa se tvoje neosnovane optuzbe mogu jedino nazvati ad hominem logickim greskama koje nikakve veze nemaju sa temom.

Druga stvar, iako je, kao sto rekoh, to potpuno nevezano za temu, ja sam radnik koji sebe izdrzava i ne parazitiram ni na koji nacin.

Treca stvar, zalaganje za slobodno i pravedno trziste, gde ce svakome pripasti plodovi njegovog rada, nista manje i nista vise, ne vidim na koji nacin moze da bude drustveno nekorisno, cakstavise, uspostavljanje takvog sistema bi bilo nesto sto bi drustvu donelo najvecu mogucu korist.

Ja nisam ni socijalista ni komunista, mislim da je pravo na posed svetinja koja pripada svakom coveku, ali takodje nisam ni kapitalista, jer kapitalizam takodje krsi ljudsko pravo na posed govoreci nam da plodovi naseg rada nisu nasi, vec da treba da dobijemo samo nesto malo novca, koliko nam odredi vlastelin- kapitalista.
« Poslednja izmena: 20. Nov 2011, 20:29:46 od komensalista »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Druga stvar, iako je, kao sto rekoh, to potpuno nevezano za temu, ja sam radnik koji sebe izdrzava i ne parazitiram ni na koji nacin.


Šta da ti kažem nego da uštediš lovu, otvoriš nešto, zaposliš par radnika... pa onda nakon nekog vremena ponovo napišeš iz iskustva kakva je situacija. A ne da dopuštaš da ti mozak ispiraju razno razni teoretičari, koji za života ništa nisu postigli sem što su napisali tomove i tomove dosadnih knjiga koje niko ne čita.  Smile 
« Poslednja izmena: 20. Nov 2011, 21:45:06 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
Citat
ako taj koji je na upravljackoj poziciji uzima pare a ne radi svoj posao, ostali radnici kao kolektiv mogu da mu daju otkaz, jer uzima plodove njihovog rada a ne doprinosi.

Po ovoj ideji tako treba da bude u svakoj firmi, i privatnoj i drzavnoj,

јесте...најбоље би било да приватник који је уложио паре и основао фирму добије отказ од радника Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung XYZ1004
Cekaj, stani, pazi, vidi, pogledaj  Smile  .....kako/zasto je neko ko iznajmljuje svoj stan/njivu parazit?
Jel stan njegov, jel njiva njegova?....zasto je parazit sto ih iznajmljuje i omogucava nekome da zivi/zaradi i za to dobije nadoknadu? Sta sad, treba d amu cuci prazan stan i za njega placa porez/struju/vodu/grejanje, samo da ga ti ne bi optuzio da je parazit?  Smile

Drustvene parazite je izmislio upravo komunizam i ima ih i dalje u velikim kolicinama po drzavnim/javnim preduzecima....gomila neradnika, dzabalebarosa i ljudskog otpada koji su na te pozicije dosli preko rodjackih/kumovskih/partijskih/seksualnih veza i ne rade nista, ne pruzaju nikakvu uslugu a za to primaju platu i uvek traze jos!!!

Od 555 javnih preduzeca samo 16 ostvaruju profit....alo breeeeeeeeeeeeeeee!!!! A ti se uvatio za ljude koji iznajmljuju stanove i njive  Smile

Naravno, ova ideja da radnici daju otkaz gazdi u cijem je vlasnistvu firma u kojoj rade je...onako....stvarno....blago receno....genijalna!!!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Citat
јесте...најбоље би било да приватник који је уложио паре и основао фирму добије отказ од радника
Koje pare? Odakle mu pare? Da ih nije mozda zaradio svojim radom? Kapitalisti osnivaju firme jedino parama koje nisu zaradili, vecj su ih nezaradjeno imaju. Kada bi zaradjivali radom, ne bi imali dovoljno da sami otvore firmu.

Odakle vlasnistvo u rukama kapitalista u kapitalizmu? Isto odakle i feudalcu u reudalizmu, chiji je kapitalizam naslednik. Isto odakle i robovslaniku u sistemu robovlasnishtva, koji je prethodnik feudalizmu i kapitalizmu. Odakle- od osvajanja, pljacke ili prevare. Kapital nije mogao drugacije prvobitno da se nadje u rukapa kapitalista, prvobitnih feudalaca i prvobitnih robovlasnika.

Kada covek zaradjuje radom, a ne parazitiranjem, jednostavno ne moze da zaradi toliko da bi mogao to da ulozi u eksploatisanje drugih ljudi tako da mi mogao da prestane da radi i da pocne da zivi od tudjeg rada. Cak i da moze, opet je nemoralno i nelegitimno da zivi od tudjeg rada ako je radno sposoban, jer je to parazitiranje. Ko nece da radi ne treba ni da jede.

Citat
.kako/zasto je neko ko iznajmljuje svoj stan/njivu parazit?
Zato sto uzima plodove tudjeg rada, zato sto ima nezaradjene prihode.

Citat
Jel stan njegov, jel njiva njegova?
Ne. Ako on ne obradjuje njivu, nego je obradjuje neko drugi, onda to nije njegova njiva, nego je to njiva onoga ko je obradjuje. Isto i sa stanom.

Citat
Drustvene parazite je izmislio upravo komunizam
Koji to "upravo" komunizam? Jel to insinuacija da sam ja komunista? Posto sam vec rekao da sam libertarijanac i da se zalazem za slobodno trziste. To slobodno trziste se pominje i u naslovu teme. Ali slobodno trziste mora da bude slobodno i od parazita. Ne bi smeo niko radniku da uzima plodove njegovog rada. Niko ne bi smeo da parazitira- da ako je radno sposoban zivi od tudjeg rada.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:21:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.