Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Skandalozno ~ stari govor Stipe Mesića: Pobijedili smo 10. travnja  (Pročitano 11409 puta)
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da, ali novinara ima koliko hoces, a mess je samo jedan  Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
tako je - to majka radja jednom u milion godina  Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kakvi su to novinari, koji nisu znali da ce da najebu poslije toga? cisto sumnjam da nisu znali.. kad je o takvim stvarima rijec, nesto ne vjerujem u ljudsku glupost i neznanje.
ne znam zasto...
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
 Skandal zbog stare izjave hrvatskog predsednika
Mesić u nebranom grožđu zbog podrške NDH

„U Drugom svetskom ratu Hrvati su dva puta pobedili, i mi nemamo razloga nikome da se izvinjavamo. Od Hrvata traže da idu da kleknu u Jasenovac. Mi nemamo zašto da klečimo ni pred kime. Mi smo dva puta pobedili, a svi drugi samo jednom. Mi smo pobedili 10. aprila, kada su nam sile osovine priznale Hrvatsku i pobedili smo posle rata, kad smo se našli opet s pobednicima za pobedničkim stolom“.

Ove reči Stjepana Mesića, izgovorene 1990. godine (kada se nalazio u vrhu HDZ) na nekom skupu u inostranstvu (u Austriji ili Australiji), koje je sa portala zagrebačkog „Indeksa“ u subotu uveče u glavnoj informativnoj emisiji prenela HTV, izazvale su šok u javnosti, a kod mnogih i nevericu u autentičnost snimka. Poznato je da je u desetak poslednjih godina upravo Mesić najoštrije govorio o zločinačkom karakteru ustaške NDH i strašnim zločinima u Jasenovcu i drugim ustaškim logorima.

Kancelarija predsednika Mesića je saopštila da je „jedini odgovor na zlonamerno izvlačenje nekoliko rečenica iz konteksta niz izjava i javnih nastupa u kojima je predsednik Hrvatske poslednjih godina jasno iskazao svoje stanovište prema ustaškoj Hrvatskoj“.

Premijer Hrvatske Ivo Sanader je naglasio da je predsednik Mesić „kroz svoje delovanje i govor pokazao da je istinski privržen vrednostima savremene Hrvatske i Evrope“.

Žarko Puhovski, predsednik hrvatskog Helsinškog odbora, osudio je Mesićevu izjavu iz 1990. godine i poručio da bi zbog nje trebalo da se izvini javnosti. Milorad Pupovac, predsednik Srpskog nacionalnog veća, ocenio je da je „to dominantna retorika tuđmanovskog vremena od koje se Stipe Mesić kasnije distancirao“.

Asošiejted pres ocenjuje da Mesićev govor, i pored toga što je šokirao mnoge građane Hrvatske, neće ozbiljno ugroziti njegov položaj. AP podseća da je Mesić posetio Izrael da bi se izvinio Jevrejima za zločine u Hrvatskoj.

„On takođe redovno posećuje Jasenovac“, podseća svetska agencija.

M. Šuvar

    Mesić: Ne sećam se tačno

    U intervjuu Hrvatskom radiju Mesić je juče indirektno potvrdio verodostojnost snimka, izjavivši da se „ne seća tačno gde je to bilo“ i dodajući da „se radilo o vremenu kada nije imao državnu, već visoku stranačku funkciju u HDZ. Mesić je objasnio da je to bilo u vreme kada je „u dijaspori bilo puno onih koji su bili NDH nostalgičari“, kojima je hteo da kaže da su Hrvati 1941. bili podeljeni, da je jedan deo „pozdravio NDH i dolazak nemačkih tenkova“ i da je u tom smislu onima koji su ga slušali na tom skupu „dao ustupak“. Mesić je istakao i da je Hrvatska kraj rata dočekala na pobedničkoj strani.

    „Tražio sam da se homogenizujemo u odbrani današnje Hrvatske, koja je nastala na antifašističkoj osnovi“, rekao je, između ostalog, Mesić i naglasio da „nigde nije podržao zločine NDH i ono što je NDH kasnije bila“.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
od kada je pokušao napraviti puč u hdz-u moje mišljenje o mesiću je da je on jedan obični pizdek koji se okreće kako vjetar puše
kad mu je trebala dijaspora onda je kokodakao o ndh a sad kad ga europa podržava (ona ga je i postavila nama hrvatima) sada je odjednom nekakav liberalni demokrat

ma čovjek je obični oportunist i jazavac, kako je franjo jednom rekao mutikaša i smutljivac

još će se svašta saznati da je izvalio
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
koji se okreće kako vjetar puše
kad mu je trebala dijaspora onda je kokodakao o ndh a sad kad ga europa podržava (ona ga je i postavila nama hrvatima) sada je odjednom nekakav liberalni demokrat


ali zar nisu svi politicari takvi?

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
uglavnom jesu pa se onda ne treba čuditi što je tamo nekad negdje izjavio nešto s čim se sada ne slaže
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Ma Franja je njega prokužio davno dobro kažeš umorni , nije Franju ni Milošević mogao zajebat a kamoli Smesić  Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ma stipek je zajedno sa degoricijom i manolićem probao preuzeti kormilo hdz-a kad nije uspio okrenuo se onima koje je donedavno pljuvao pa se slizao sa pusićkom i ekipicom, još pamtim njegov pokušaj govora na trgu kad su bili prosvjedi za radio 101, ljudi su ga izviždali bio je na političkoj margini i onda na predsjedničkim izborima uz ko zna čiju pomoć pobjeđuje granića i budišu i postaje građanin predsjednik, ko fol neki fikus ali pravi instrumentić u službi onih koji ponude više

kad se sjetim da je, kad se odvojio od hdz-a, svoju stranku prvo nazvao ndh (nezavisni demokrati hrvtske) pa onda hnd ,znakovito jel da??
koji bijedni pokušaj upucavanja
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Note 10+
Novinari smenjeni  Smile
To je ta demokratska Hrvatska
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.