Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sinoć otvoren 53. Međunarodni beogradski sajam knjiga  (Pročitano 2039 puta)
21. Okt 2008, 05:42:11
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Beograd - Književnik i akademik Dragoslav Mihailović otvorio je sinoć 53. međunarodni beogradski sajam knjiga, a u ime Japana, zemlje počasnog gosta manifestacije, zvanice je pozdravio japanski pisac Nacuki Ikezava.

Ovogodišnji sajam knjiga u Beogradu, na kojem će učestvovati više od 800 izlagača iz Srbije i sveta, posvećen je 200. godišnjici Visoke škole. Pored domaćih izdavača, na njemu će se predstaviti i gosti iz Kanade, SAD, Irana, Rusije, Italije, Velike Britanije, Francuske, Nemačke, Poljske, Švajcarske, Španije, Portugala, Austrije, Izraela, Brazila, Angole, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske, BiH i Makedonije, Ukrajine i Danske. I ove godine na Sajmu će biti organizovane brojne izložbe i tematske konferencije o profesionalnom izdavaštvu u Srbiji. Po drugi put biće dodeljena nagrada „Dositej Obradović“ najboljem inostranom izdavaču za afirmaciju srpske književnosti, kao i tradicionalne sajamske nagrade najuspešnijim domaćim izdavačima. Cena pojedinačnih ulaznica za sajam je 220, a grupnih 150 dinara.

Autor: R. D.



Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ima predivnih knjiga zaista...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
A ja opet neću moći da odem .... radi li u nedelju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
Nokia 
NEBOJŠA JEVRIĆ - NE PUCAJ, BRATE - Sajam knjiga

    Od gospodara rimovanog puka “Sava Savanović” generala Čudea dobijam izveštaj o pripremama za Sajam knjiga. Sa strogo poverljivog mesta. Eksproprisali teleskop srpski izviđači, pa s vrha Terazijskog grebena dojavljuju šta se pred Sajam dešava u fabrici Pavlovićeve masti. “Treći put se brijem od jutros. Znaš li koliko sam knjiga objavio ove godine i na kojim sve jezicima. Nokti mi brzo rastu. Podrezivao sam ih danas dva puta. Objavili su mi dvadeset pesama u dvadeset dve antologije. Pisali su o mojoj poeziji, esejistici, istraživanjima u raznim oblastima. Kako je maločas javio Tanjug, osamsto pedeset puta, u pedeset dva časopisa u Srbiji. Nema podataka iz Crne Gore, a kamoli iz Evrope i sveta. Koliko su me puta pominjali na tribinama, simpozijumima... na radiju i na televiziji. Ne moguće je ustanoviti.” “A onaj Jovanović o moje poslednje tri knjige ni slovca. Proveri, molim te ima li taj stan? Koje mu književne nagrade nedostaju? Ili da kažem onom pokerašu da mu platu na institutu prepolovi. Ili da mu onu knjigu o preslicama naknadno odbije. primitivci su ove godine sasvim podbacili. Samo su mi devedeset osam pesama posvetili.”

      A na Sajmu svakakvih novosti. Kao prvo, nove cene ulaznica. Dvesta dvadeset dinara. Ispred mene, gospođa učiteljica u penziji moli surove čuvare da je propuste na Sajam. Čuvari su surovi. Šta njih briga za sudbinu jedne penzionerke. Okolo sajma nova ograda. Ko zna koliko je koštala. Dobro su nas ogradili. Da koji mladi pisac slučajno bez ulaznice ne bi ušao na Sajam. Više nema konkurencije u prodaji pljeskavica. Sve je “Perper”. Bočica vina od dva deci košta trista pedeset dinara. Ovaj sajam je bolje od svih pokazao šta je to kapitalizam u kulturi. Ne vide se više pisci s kesama poklonjenih knjiga. Niko nikom knjigu ne poklanja. Srećem Branu Crnčevića. Prilazi mu jedna gospođa. I pita ga: “Izvinite, jeste li vi gospodin Crnjanski”? “Naravno, gospođo”, veselo će Brana. “Ja sam još dobro prošao”, kaže Brana posle. “Kostu Čavoškog su pitali da li je on onaj filozof Čaušesku.
Na bilbordima Isidora Bjelica, Mira Bobić, Ljilja Habjanović... Dame su sposobnije u marketingu. Dokaz da se žensko pismo kod nas više čita, kao i u svetu. Na ulasku u sajam, u prvom sajamskom pojilu, Grobarov i nesuđeni ministar za kulturu Crne Gore Velja Lazarević. Velika “Grobarovka” je u toku. Teško je u Grobarovku proći. Teško je izbeći sačekušu kad je Grobarov postavi. Na drugom kraju, u sajamskom bifeu, položaj drže Čemerni Knez i Mariokov. Ni tu nije lako uteći. Izmešali se živi i oni koji su odavno mrtvi. Glavnom sajamskom ulicom prolazi na konju Satanislav Krakov. Otpija iz čuture i kaže: “Na šta to ličite, bre?”

           U Bulevaru Danila Kiša, Dušan Jaglikin, pisac kojeg su svi zaboravili, a tek je koju deceniju mrtav, ide okružen svojim čitaocima. Slobodan Despot, nekadašnji urednik izdavačke kuće iz Lozane “Naš dom”, objavio je neobičnu knjigu. Pisac te knjige “Put u revoluciju” ubio je troje ljudi i ranio dvadeset četvoro. Osuđen je na tri doživotne robije. Teodor Kačinski Unabomber. Slao je pisma bombe sedamnaest godina pre nego što je uhapšen. Knjiga je, nažalost, na engleskom. Despot se nada da će naći izdavača i za srpsku verziju. Slobodan Kljakić je u “Filipu Višnjiću” objavio “Slovenačke četnike”. I to je postojalo. Sa gornjeg kruga gledam ljudski mravinjak. Ljude koji umesto torbi nose kesice. S tugom gledam Sajam pretvoren u nešto sasvim drugo. Nekad je Sajam bio najvažniji događaj na književnom nebu. Listam knjigu “Samoubistva pisaca”, ali nemam para da je kupim. Mnogo debela knjiga. “Više je pesnika pucalo u sebe nego kockara”, kaže Mišo Tripković, kojeg prvi put vidim samog na praznom štandu “Unireksa”.
Извор: КУРИР

IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Apple iPhone
Predstavljena knjiga Kaizen - ključ japanskog uspeha
Tanjug - Pre 11 minuta

BEOGRAD - Knjiga "Kaizen - ključ japanskog uspeha" japanskog autora Masakija Imaija, u izdanju izdavačke kuće "Mono i Manjana", predstavljena je danas na Beogradskom sajmu knjiga u prisustvu japanskog ambasadora u Beogradu Tadaši Nagaija.

Generalni direktor kompanije "Japan Tobako Internešnl" za Zapadni Balkan Kristijan Kring je objasnio da "Kaizen" (kai-promena, zen-dobro) predstavlja "način upravljanja usmeren ka kontinuiranom i postepenom poboljšanju funkcionisanja kompanija".

"To je životna filozofija prema kojoj svaki aspekt života treba stalno poboljšavati uz optimalnu upotrebu svih raspoloživih resursa i sa akcentom na razvoju ljudskih kvaliteta", naglasio je on.

Kring je istakao da "Kaizen" ne predstavlja način brzog i lakog bogaćenja, koji najčešće zahteva velika ulaganja, a sam uspon ne traje dugo, već ova metodologija teži da promeni način razmišljanja u kompanijama i maksimalno motiviše i nauči zaposlene da rade i rešavaju probleme.

On je izrazio uverenje da će implementacija "Kaizena" u što većem broju preduzeća u Srbiji doneti "brži napredak srpske privrede i boljitak celom društvu", naglasivši da mala i srednja preduzeća mogu brzo da napreduju i razvijaju se uz primenu ovog sistema i dodao da je "Kaizen" već pokazao dobre rezultate u Rumuniji.

Ana Zzegarac ispred Republičke agencije za razvoj malih i srednjih preduzeća i preduzetništvo je, podsećajući da agencija od 2002. godine uspešno sarađuje sa japanskim stručnjacima, rekla da će "iskustvo Japana kao sinonima za ekonomski bum i tehnološko čudo pomoći srpskim preduzećima da pronađu ključ uspeha u svom poslovanju i kao pobednici izađu iz procesa tranzicije".

"Kaizen" je nastao pre 15 godina kao rezultat studije, čiji je cilj bio davanje odgovora na pitanje zašto je japanska automobilska industrija toliko ispred evropske i američke.

Zahvaljujući toj studiji otkriveno je "načelo kontinuiranog poboljšanja" kao jedan od osnovnih elemenata unapređenja proizvodnje.

Knjiga Imaija uvodi čitaoca u svet uspešnih kompanija i objašnjava osnovne razlike između istočnjačke i zapadnjačke kulture poslovanja.

Ovo izdanje se prvi put pojavljuje na našem tržištu u izdanju "Mono i Manjane", a pod pokroviteljstvom kompanije "Japan Tobako Internešnl".


Izvor: Krstarica


IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Već sam otvorila jednu temu o sajmu knjiga Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.