Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Jun 2025, 15:35:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sex vs. Bog  (Pročitano 24547 puta)
01. Maj 2010, 12:44:16
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Da li je sex mocniji od Boga?   Sex, osnovni coveciji nagon koji ima jedan tako vazan cilj odrzavanje i opstanak vrste, opstanak nacije.  Uz njega jedino postizemo vecnost, u vidu nasih gena koje prenosimo potomcima.
Sex znaci zivot, a Bog... pa.. to je nesto kad umremo.

Ova dva pojma su oduvek u sukobu. Kada se posti ili zelis da vodis pokoran duhovni zivot, sex je zabranjen. Jer Bog valjda tako zeli. Ali ocigledno nije uspeo da pokori covecanstvo. Sex je postao glavni, on prodaje, cesto direktno kontrolise nas um, motivise nas na razne lude stvari, nagoni da budemo drustveni, da upoznajemo svet i ljude, ucinio je fejsbuk i razne druge sajtove poznatim,  bez njega ni ferrari ne bi bio toliko mocan...

Ljudi su spremni da se odreknu skoro svega da bi dobili sex, a sa druge strane nemaju volje da izdvoje ni sat vremena nedeljom da odu u crkvu.

I na kraju,  Bog se svuda kaze razlicito,  kad kazete "bog" u Engleskoj, mislice da lupetate o nekoj mocvari. Ali ako kazete "sex" svi ce vas razumeti. Svuda, u Africi, Kini, na celoj planeti.  Zasto i sa Bogom nije tako? Barem je toliko zasluzio ako je vec stvorio ovu planetu..

Ko je tu pobednik?
« Poslednja izmena: 01. Maj 2010, 12:44:43 od inkredibl6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Kakvo pitanje? No dobro, zaigrajmo igru na tu pesmicu...

Zakon Jednog, Knjiga II, seansa 31, 25.02.1981.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlosti beskonačnog Kreatora. Mi sada komuniciramo.

Ispitivač: Imam pitanje za vas za koje me je instrument zamolio da ga postavim. Ono glasi: govorite o različitim tipovima energetskih blokada i transfera, pozitivnim i negativnim, koje se mogu javiti zbog učešća u našim seksualnim reproduktivnim aktivnostima. Možete li molim vas objasniti te blokade i transfere energije sa naglaskom na tome šta za pojedinca koji traga za time da bude u skladu sa Zakonom Jednog može biti pozitivno u toj oblasti? Da li možete da odgovorite na to pitanje?

Ra: Ja sam Ra. Delimično je moguće s obzirom na datu pozadinu. To je odgovarajuće i zahtevno pitanje. Zbog specifičnosti ovog pitanja možemo dati samo uopšteni odgovor.

Prvi transfer energije je crveni spektar. To je proizvoljni transfer koji je povezan samo sa vašim reproduktivnim sistemom. Narandžasti i žuti spektar nastoje da uspostave seksualne veze i kreiraju, kao prvo, blokadu ako samo jedan entitet vibrira u toj oblasti, uzrokujući da entitet koji seksualno vibrira u toj oblasti ima beskonačan apetit za tom aktivnošću. Ono za čime taj nivo vibracije traga je aktivnost zelenog spektra. Postoji mogućnost energetskog transfera narandžastog i žutog spektra, uz negativnu polarizaciju: jedan entitet se posmatra kao objekat pre nego kao drugi-sebe; drugi se posmatra kao osvajač ili gospodar situacije.

U zelenom spektru postoje dve mogućnosti. Prvo, ako oboje vibriraju u zelenom zraku, doći će do uzajamnog osnaživanja transfera energije, negativne ili ženske, kako je vi nazivate, crpljenja energije iz korena bića kroz energetske centre, što vodi do fizičke revitalizacija; pozitivni ili muški polaritet, kao što verujete u svojoj iluziji, pronalazi u svom energetskom transferu inspiraciju koja zadovoljava i hrani duhovni deo celine tela/uma/duha, tako da su obe polarizovane i oslobađaju ono što svako ima u izobilju zbog prirode inteligentne energije, negativnu/intuitivnu i pozitivnu/fizičku energiju, kao što je vi zovete. Ovaj transfer energije je blokiran samo ako jedan ili oba entiteta gaje strah da će posedovati ili biti posedovani, ili ako žele da poseduju ili budu posedovani.

Druga mogućnost zelenog spektra se javlja kada jedan entitet nudi energiju zelenog centra, dok drugi ne nudi energiju univerzalne ljubavi, što rezultira blokiranjem one energije koja ne pripada zelenom zraku, povećavajući frustraciju i apetit. Zeleni zrak se polako polarizuje u pravcu službe drugima.

Transfer energije plavog centra je donekle redak među vašim ljudima u ovo vreme, ali je od velike pomoći usled transfera energije koji uključuje i sposobnost entiteta da izrazi sebe bez rezervisanosti ili straha.

Transfer energije indigo zraka je ekstremno redak među vašim ljudima. To je sakramentni deo vašeg telesnog kompleksa, kroz koji se preko violetnog zraka može napraviti kontakt sa inteligentnom beskonačnošću. Na dva poslednja nivoa se ne može javiti nikakva blokada zbog činjenice, da ako oba entiteta nisu spremna za tu energiju, ona nije vidljiva. Ne može se javiti niti transfer, niti blokada. To je kao da je distributor uklonjen iz neke moćne mašine.

Ispitivač: Možete li definisati transfer seksualne energije i proširiti njegovo značenje, molim?

Ra: Ja sam Ra. Energetski transfer podrazumeva oslobađanje potencijalne energije preko, da tako kažemo, osnaženog prostora. Transfer seksualne energije se javlja usled polarizacije dve celine uma/tela/duha, od kojih svaka poseduje neki potencijal koji se razlikuje od drugog. Priroda transfera energije ili blokada tih energija je onda funkcija interakcije ta dva potencijala. U slučajevima kada se odvija transfer, vi to možete uporediti sa zatvaranjem kruženja. Možete posmatrati ovu aktivnost, kao i sve druge iskustvene aktivnosti, kao sticanje iskustava Kreatora o samom sebi.

Ispitivač: Može li to onda biti primarni mehanizam za Kreatora da stekne iskustva o samom sebi?

Ra: Ja sam Ra. To nije odgovarajući termin. Možda bi bolji bio pridevi „jedan od odgovarajućih“ puteva za Kreatora da upozna sebe, jer tokom svake interakcije, bez obzira na njenu distorziju, Kreator stiče iskustva o samom sebi. Biseksualno znanje Kreatora o samom sebi ima dva moguća preimućstva.

Kao prvo, u zelenom zraku aktiviranog bića postoji potencijal za direktnom i jednostavnom analogijom onoga što biste nazvali radošću, duhovnom ili metafizičkom prirodom koja egzistira u inteligentnoj energiji. To je velika pomoć za razumevanje istinske prirode postojanja.

Drugi potencijal biseksualnog reproduktivnog čina je mogućnost sakramentnog razumevanja povezanosti, da tako kažemo, sa otvorom prema inteligentnoj energiji, jer uz odgovarajuću pripremu može da bude obavljen rad koji biste nazvali magijskim i mogu se ostvariti iskustva o inteligentnoj beskonačnosti. Pozitivno orijentisani pojedinci se koncentrišu na dosezanje inteligentne energije, jer putem potrage ili čina volje bivaju sposobni da uprave tu inteligentnu energiju na rad koji taj entitet želi da obavi, bilo da je reč o službi ili sposobnosti lečenja ili bilo kojoj drugoj službi koja se želi.

To su dve prednosti ovog određenog metoda kojim Kreator stiče iskustva o samome sebi. Kao što smo rekli ranije, posledica snage tog određenog transfera energije je u tome, da on otvara vrata, možemo reći, ka želji individualnih celina uma/tela/duha da služe beskonačan broj puta drugima - sebi, polarizujući se time ka pozitivnosti.


Ispitivač: Možete li proširiti koncept u smislu da ova aktivnost ne omogućava samo Kreatoru da bolje upozna samoga sebe, već i stvara potomstvo u našem denzitetu odnosno otvara put drugim entitetima da stupe u ovaj denzitet.

Ra: Ja sam Ra. Kao što smo ranije rekli, transfer seksualne enegrije uključuje transfer crvenog zraka, koji je proizvoljan i predstavlja funkciju drugo-denzitetskog nastojanja da raste, da preživi, da tako kažemo. To je odgovarajuća funkcija seksualne interakcije. Potomstvo, kako vi zovete inkarnisani entitet, prihvata priliku koja se nudi tim slučajnim činom ili oplodnjom jajeta semenom, koja entitetu pruža priliku da stupi u ovaj denzitet kao inkarnirani entitet.

To dvema jedinkama koje su angažovane u biseksualnom transefu energije pruža mnogo mogućnosti za službu putem odgoja nedovoljno iskusnog entiteta koji na taj način stiče iskustva.

Na ovom mestu bi bilo važno pomenuti da uvek postoji mogućnost da se to iskoristi za negativnu polarizaciju i ona je postepeno građena tokom hiljada vaših godina formiranja socijalnog kompleksa koji je stvarao tendencije u pravcu konfuzije i osujećivao orijentaciju prema drugima putem ovog transfera energije i kasnije orijentacije prema drugima-sebi.


Ispitivač: Ako se seksualna energija transfera javlja u zelenom spektru – pretpostavljam u slučaju kada ne postoji transfer energije crvenog spektra - da li to znači da je pri tom određenom transferu nemoguća oplodnja i rađanje novog entiteta?

Ra: Ja sam Ra. To nije taöno. Uvek postoji transfer energije crvenog zraka usled prirode telesnog kontakta. Proizvoljan rezultat ovog transfera energije će biti kakav će biti, kao funkcija mogućnosti oplodnje u dato vreme prilikom spajanja entiteta, pri čemu je svaki entitet neometen u bilo kom vitalnom smislu putem energije žutog ili narandžastog spektra; tako se poklon, da tako kažemo, daje slobodno, ne tražeći naknadu niti od tela, niti od uma, niti od duha. Zeleni zrak je potpuna univerzalnost ljubavi. To je davanje bez očekivanja da se dato vrati.

Ispitivač: Pitao sam se da li postoje neki principi iza činjenice da seksualno ujedinjenje ne mora obavezno voditi do oplodnje. Nisam zainteresovan za hemijske i fizičke principe. Zanima me da li je postoji neki metafizički princip koji određuje da li će parovi imati dete ili ne, ili je to čista slučajnost?

Ra: Ja sam Ra. To je slučajnost unutar određenih granica. Ako je jedan entitet dosegao zrelost koja mu omogućava da bira bazičnu strukturu životnih iskustava (prema Ra, od trenutka kada u inkarnaciji postane svestan spiritualne evolucije, entitet je uključen u sve odluke koje se odnose na buduće inkarnacije, prim.prev.), taj entitet može da izabere da se inkarniše u fizičkom kompleksu koji nije sposoban za reprodukciju. Tu ćemo naći neke entitete koji su izabrali da budu neplodni. Drugi entiteti, kroz slobodnu volju, koriste različita pomagala da osiguraju neplodnost. Pored ovih izuzetaka, oplodnja je slučajna.

Ispitivač: Hvala vam. U prošlom materijalu ste spomenuli „magnetska privlačnost“. Da li biste definisali ili proširili taj termin?

Ra: Ja sam Ra. Koristili smo taj termin da bismo ukazali da je u vašoj biseksualnoj prirodi to ono što potiče od polariteta. Taj polaritet može biti varijabilan u skladu sa, da tako kažemo, muškim/ženskim polom svakog entiteta. Tako možete videti magnetizam kada se dva entiteta sa odgovarajućim balansom, muški/ženski naspram ženskog/muškog polariteta, susretnu i osete privlačnost i kada se polarizovane sile ispoljavaju jedna na drugoj.

To je snaga biseksualnog mehanizma. On ne zahteva čin volje za donošenje odluke da li će se osetiti privlačnost prema onome ko je suprotno seksualno polarizovan. To će se neminovno javiti otvarajući odgovarajuće, možemo reći, avenije za slobodan tok energije. Ta avenija može biti blokirana nekim distorzijama u vidu uverenja entiteta da njegova privlačnost nije željena. Međutim, osnovni mehanizam funkcioniše na najjednostavniji mogući način, možemo reći, kao magnet i gvožđe.

Ispitivač: Izgleda da raste broj inkarniranih entiteta sa homoseksualnom orijentacijom, kako mi to nazivamo. Možete li objasniti i proširiti ovaj koncept?

Ra: Ja sam Ra. Ti entiteti imaju veliki broj distorzija usled činjenice da su iskusili mnoge inkarnacije kao biološki muškarci i kao biološke žene. To ne bi uslovilo ono što vi nazivate homoseksualnošću u aktivnoj fazi da nema teških vibracionih uslova na vašoj planetarnoj sferi. Mogli biste to nazvati povredom aure u vašim prenatrpanim urbanim oblastima u vašim najviše naseljenim zemljama, kako nazivate te delove vaše planetarne površine. Pod tim uslovima se javlja zbunjenost.

Ispitivač: Zbog čega gustina naseljenosti stvara tu zbunjenost?

Ra: Ja sam Ra. Biseksualna reproduktivna potreba ima svoj cilj, ne samo jednostavnu reproduktivnu funkciju, već i mnogo specifičniju želju da se služi drugima, koja se  budi tom aktivnošću.

U situaciji prenaseljenosti, gde je svaka celina uma/telo/duha pod stalnim bombardovanjem od strane drugih – sebe razumljivo je da oni koji su naročito osetljivi neće osetiti želju da služe drugima. To će takođe pojačati mogućnost manjka želje ili blokirati crveni zrak reproduktivne energije.

U atmosferi u kojoj nema te prenatrpanosti ti isti entiteti će kroz stimulisanje osećanja usamljenosti imati mnogo više želje da tragaju za nekim kome mogu služiti, regulišući tako seksualne reproduktivne funkcije.

Ispitivač: Približno koliko bi prošlih inkarnacija kao žena trebalo da ima muški entitet da bi u sadašnjoj inkarnaciji imao visoku homoseksualnu orijentaciju?

Ra: Ja sam Ra. Ako je entitet imao otprilike 65% prethodnih inkarnacije u seksualnom/biološkom telesnom kompleksu suprotnog pola od sadašnjeg telesnog kompleksa, taj entitet je podložan povredi od strane vaših urbanih oblasti i možde može razviti ono što nazivate homoseksualnom prirodom.

Na ovom mestu treba primetiti da je, iako mnogo teže, u toj vrsti zajednice za entitet moguće da bude od velike službe drugima kroz posvećenost i iskrenu ljubav zelenog zraka aseksualne prirode, na taj način podešavajući i umanjujući distorzije svoje seksualne orijentacije.

Ispitivač: Da li se kod entiteta na DNA kodovima javlja otisak, tako da su utisnute seksualne sklonosti usled ranih seksualnih iskustava.

Ra: Ja sam Ra. To je delimično tačno. Usled prirode usamljenog seksualnog iskustva, u većini slučajeva je malo verovatno da će ono što nazivate masturbacijom na bilo koji način ostaviti otisak na kasnija iskustva.

To je istovremeno tačno kod nekih od susreta među onima mlađeg uzrasta koji se mogu posmatrati kao homoseksualni. Umesto toga to su često nevini eksperimenti iz radoznalosti.

Međutim, potpuno je tačno da će prvo iskustvo u kome je celina uma/tela/duha u potpunosti uključena zaista utisnuti set svojstava nad životnim iskustvima entiteta.

Ispitivač: Da li Orionska grupa koristi ovaj prolaz da na entitet utisne neka svojstva koja bi mogla voditi do negativne polarizacije?

Ra: Ja sam Ra. Baš kao što mi iz Konfederacije nameravamo da pošaljemo svoju ljubav i svetlost uvek kada se pruži ta mogućnost, uključujući tu i seksualne aktivnosti, tako i Orionska grupa želi da iskoristi ovakvu priliku ako je ona negativno orijentisana ili ako je entitet negativno orijentisan.

Ispitivač: Da li postoji neka emocionalna sklonost, koja nije povezana sa muško/ženskim polom, a koja može da prouzrokuje podizanje seksualne energije kod entiteta?

Ra: Ja sam Ra. Izuzetno je malo verovatno da će se seksualne energije podići bez seksualnih sklonosti. Možda nismo razumeli vaše pitanje, ali se čini očiglednim da je potreban entitet sa potencijalom za seksualnu aktivnost da bi se podigla seksualna energija.

Ispitivač: Razmišljao sam više o mogućnosti za Orionsku grupu da izvrši uticaj na određene članove Trećeg Rajha, čije sam izveštaje čitao o tome da su osećali seksualno zadovoljstvo dok su posmatrali puštanje plina i ubijanje entiteta u gasnim komorama.

Ra: Ja sam Ra. Mi ćemo ponoviti da su ti entiteti imali potencijal za podizanje seksualne energije. Izbor stimulansa je sigurno izbor entiteta. U slučaju o kome vi govorite, ti entiteti su imali snažno polarizovan narandžasti spektar, koji je vodio do energetske blokade ostvarenja moći nad drugima, guranja drugih bića u smrt kao ultimativne kontrole nad drugima; to je onda izraženo na seksualni način, mada usamljen.

U ovom slučaju želja će se neoslabljena nastaviti i biti praktično neugasiva.

Ako sagledate čitav spektar seksualne prakse među vašim ljudima, videćete da postoje oni crpe zadovoljstvo iz dominacije nad drugima ili putem napastvovanja ili preko drugih načina dominacije. U svakom slučaju to je primer energetske blokade koja je po svojoj prirodi seksualna.

Ispitivač: Da li bi Orionska grupa bila u stanju da u entitet utisne efekat narandžastog zraka? Da li se to odvija na taj način? Ako se vratimo na početak trećeg denziteta, mora postojati neki primarni razlog za to?

Ra: Ja sam Ra. Uzrok toga svakako nije Orion. To je slobodan izbor vaših ljudi. To je pomalo teško objasniti, ali ćemo pokušati. Transferi seksualne energetske blokade su više manifestacije ili primer onoga što je fundomentalnije nego drugi deo. Zato, ako su vaši ljudi postali otvoreni za koncept ratobornosti i pohlepe posedovanja, te različite distorzije su onda počele da se filtriraju niz drvo uma u izraze telesnog kompleksa. Seksualno izražavanje je osnovno u tom kompleksu. Zato su te seksualne energetske blokade, na koje Orion vrši uticaj i intenzivira ih, u osnovi proizvod postojanja koji predstavlja slobodan izbor od strane vaših ljudi.

To će biti poslednje pitanje osim ako možemo dalje da razjasnimo ova pitanja ili da odgovorimo na neko kratka pitanja pre nego što zatvorimo.

Ispitivač: Samo bih želeo da znam da li to kroz racionalnu memoriju utiče na čitavu populaciju u nekom smislu?

Ra: Ja sam Ra. Racionalna memorija sadrži sve ono što je dosad doživljeno. Zato postoje neke, možemo reći, kontaminacije čak i seksualnosti, koje se u vašoj kulturi najviše pokazuju kao različite predispozicije za neprijateljske veze ili, kako ih vi zovete, brakove, radije nego kroz slobodno davanje jedni drugima u ljubavi i svetlosti beskonačnog Kreatora.

Ispitivač: To je upravo poenta koju sam pokušavao da napravim. Mnogo vam hvala. Ne želim da suviše umorim instrument, tako da ću samo pitati da li postoji nešto što možemo uraditi da bi instrument bio podesniji za kontakt ili da bismo unapedili kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Molim vas, budite svesni da je ovaj instrument pomalo umoran. Kanal je veoma čist. Međutim, mi nalazimo da mu je vitalna energija slaba. Ne želimo da iscrpimo instrument. U svakom slučaju, postoji, možemo reći, razmena energije tako da osećamo čast/dužnost da ponudimo komunikaciju kada se instrument otvori. Zato, savetujemo da instrument pokuša da proceni vitalnu energiju pažljivo pre nego što ponudi sebe kao otvoren kanal. Sve je dobro. Vi ste savesni.

Ja sam Ra. Ostavljam ovaj instrument i vas u ljubavi i svetlosti jednog beskonačnog Kreatora. Nastavite ujedinjeni u moći i miru jednog Kreatora. Adonai.
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Bog reče da se množimo, znači ne zabranjuje sex. Ne  traži se apstinencija već kontrola nagona. Taj nagon često upravlja čovekom i njegovim postupcima. Nekad se čovek zbog njega ponaša kao životinja. On je jedan od razloga zašto se čovek vezuje za materijalno i zaboravlja na svoju duhovnu suštinu. Zato mnoge duhovne prakse teže kontroli ovog nagona. Jer da bi se oslobodio ovog sveta moraš se rešiti svega što te za njega vezuje.

Postoje neka učenja koja koriste sex u određene svrhe, poput kanalisanja energije, ali to je nešto sasvim drugo.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
eros - nagon za seksom.
postoji li jači nagon u ljudskom biću?
tanatos - strah od smrti
ja smatram da je ovaj nagon kod ljudi mnogo jači. pogledajte oko sebe i zaključite:
-Oni koji obećevaju dobar i obilan sex
-Oni koji obećevaju besmrtnost.
Ko ima više pristalica i sledbenika?

A ako bi ideju Boga striktno razdvojili od ideje besmrtnosti, pitanje je da li bi sam Bog bio toliko poštovan. Čak je Sotona kao suprotnost takodje atraktivan zbog istog obećanja besmrtnosti, samo kroz služenje zlu, pa razne vrste besmrtnih vampira pretstavljaju izazov ljudskoj prirodi.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
Ko ima više pristalica i sledbenika?

Ovo pitanje je vrlo slozeno. Jer se "Bog teze dobija" i potrebno je "ulaganje u sebe" za takve stvari, dok za drolju uvek mozes da platis...

Takodje su tu stvari vere ili nevere. Dzaba sto neko zeli da ostane besmrtan ako ne veruje u "hriscanske bajke"...

I tako dalje.

Citat
Da li je sex mocniji od Boga?
@autor teme. Bilo bi lepo da das bolje ime temi jer ovako izgleda debilno...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
jao, eno ga opet - Ra:On je Ra...

Citat
Ko ima više pristalica i sledbenika?

pitanje je neverovatno glupo
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
LG G2
Sex always wins :)
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Da li je sex mocniji od Boga?   Sex, osnovni coveciji nagon koji ima jedan tako vazan cilj odrzavanje i opstanak vrste, opstanak nacije.  Uz njega jedino postizemo vecnost, u vidu nasih gena koje prenosimo potomcima.
Sex znaci zivot, a Bog... pa.. to je nesto kad umremo.

Ova dva pojma su oduvek u sukobu. Kada se posti ili zelis da vodis pokoran duhovni zivot, sex je zabranjen. Jer Bog valjda tako zeli. Ali ocigledno nije uspeo da pokori covecanstvo. Sex je postao glavni, on prodaje, cesto direktno kontrolise nas um, motivise nas na razne lude stvari, nagoni da budemo drustveni, da upoznajemo svet i ljude, ucinio je fejsbuk i razne druge sajtove poznatim,  bez njega ni ferrari ne bi bio toliko mocan...

Ljudi su spremni da se odreknu skoro svega da bi dobili sex, a sa druge strane nemaju volje da izdvoje ni sat vremena nedeljom da odu u crkvu.

I na kraju,  Bog se svuda kaze razlicito,  kad kazete "bog" u Engleskoj, mislice da lupetate o nekoj mocvari. Ali ako kazete "sex" svi ce vas razumeti. Svuda, u Africi, Kini, na celoj planeti.  Zasto i sa Bogom nije tako? Barem je toliko zasluzio ako je vec stvorio ovu planetu..

Ko je tu pobednik?

Pobednik je svako ko ostane ziv, a svi on i koji su mrtvi su apsolutni gubitnici. Bog je stvorio coveka po svom oblicju, znaci da je Bog - covek, koji takodje zna sta je seks i kakav osecaj daje. Kao sto je i njegov jedinorodni sin bio inkarnisan ( radjanjem, kao i svaki drugi covek ), tako je i Bog inkarnisan, i kada za to dodje vreme, svaka osoba na ovoj Planeti ce znati da je Bog - covek koji je na ovoj Planeti.
I kao sto prorocanstvo kaze bice " Car nad carevima, Gospodar nad gospodarima " sto znaci da ce biti
Car/Gospodar seksa, izmedju ostalog.
Odlazak u crkvu nema nikakve veze sa Bogom, posto je to deo religije a religija sa Bogom nema konekciju, religija je laz a Bog je istina.
Ne postoji glupo pitanje, i ne bi trebalo da te obeshrabruju oni koji kazu da je tvoje pitanje/tema glupo.
Jedino sto su ti usi pune lazima o Bogu koje servira religija pa si postavio pitanje koje nekima koji takodje znaju da je religija - laz zvuci smesno.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ajde da postavim drugacije pitanje. Imate dva izbora: Da vise nikad nemate sex u bilo kom obliku do kraja zivota,  ili da se vise nikad ne prekrstite do kraja zivota i postanete totalni ateista,  sta biste izabrali?

Doduse mozda sam kao naslov teme mogaoda stavim i "Novac vs. Bog", ali je tu tek neravnopravna borba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ajde da postavim drugacije pitanje. Imate dva izbora: Da vise nikad nemate sex u bilo kom obliku do kraja zivota,  ili da se vise nikad ne prekrstite do kraja zivota i postanete totalni ateista,  sta biste izabrali?

Doduse mozda sam kao naslov teme mogaoda stavim i "Novac vs. Bog", ali je tu tek neravnopravna borba.


 Za tebe znamo da nema dileme , ali na svu sreću nisu svi kao ti.

Zašto ne bi moglo i sex i duhovnost , ili napr. novac i duhovnost. Zašto jedno mora da isključuje drugo, nemora uopšte ja mislim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Jun 2025, 15:35:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.