Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:16:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šešeljeva meta je Nikolić  (Pročitano 9209 puta)
01. Jul 2008, 22:04:07
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bivša gradonačelnica Novog Sada Maja Gojković kaže za Press da prava meta tvrde struje u Srpskoj radikalnoj stranci nije bila ona, nego Tomislav Nikolić! Ona tvrdi da je tačno da je Nikolić duboko nezadovoljan stanjem u stranci i dodaje da ni danas ne zna po čijem je nalogu isključena iz SRS-a.
- Ni danas ne znam kako je to bilo - ni ko me je isključio iz stranke, ni koga je to Igor Mirović morao da posluša.

n Priča se da su Vas izbacili po nalogu Vojislava Šešelja?

- Pitaćete to Šešelja, Mirovića, Dragana Todorovića... I ja ću to pitati Šešelja kada se kao poslanici svojih stranaka sretnemo u parlamentu, pošto sam sigurna da će on nastaviti da se bavi politikom kada se vrati iz Haga. Ceo taj slučaj mog izbacivanja iz SRS-a za mene je i dalje enigma. Ali, očigledno je da sam mnogima počela da smetam jer sam postala politički jaka, počela sam da stičem poverenje sve više ljudi kao neko ko drugačije razmišlja. Počela sam da rušim predrasude o radikalima i zasmetao im je moj liberalizam.

n Jeste li o svom statusu pričali sa Aleksandrom Vučićem i Tomislavom Nikolićem?

- Dugo nisam pričala sa Vučićem. Sa Nikolićem sam razgovarala pre desetak meseci i tada sam mu rekla šta u stranci mora da se menja. On se tada u svemu složio sa mnom. Sigurna sam da je skroz tačno ovo što se piše u štampi da je Toma duboko nezadovoljan stanjem u SRS-u.

n Šta je Nikolić tada rekao Vama?

- Da na njega vrše pritisak da me izbace iz SRS-a. Ta neka najtvrđa struja - Šešelj, Todorović... Toma se borio protiv toga, izgleda da je i on na kraju popustio, ali je ipak odlučio da Mirović bude Pontije Pilat. Mada, Pilat nije samo onaj ko izvrši, već onaj i ko dozvoli. Rekla sam mu: „Tomo, da li znaš da tronožac ima tri noge, i da kada se jedna slomi, pitanje je kada će neka druga da pukne. Nisam ja meta, nego ti!" Zamislio se tada. I znam da mu je žao što sam izbačena iz stranke jer je imao dobrog saradnika, koji je uvek uz njega. I još uvek sam na njegovoj strani, bez obzira na to što ću biti u drugoj stranci.

n Na drugoj strani je Vojislav Šešelj?

- Voja je izolovan. Na drugoj strani su oni koji Šešelju serviraju pogrešne informacije, koji su zloupotrebili njegov boravak u Hagu, koji ne žele dobro ni njemu, ni radikalima. Očigledno je važnije ko informiše Voju, od toga da li je i koliko informisan.

n Da li su to Todorović, Krasić, Mirčić..?

- Moguće, mada je moguće da postoji još neko za koga ja ne znam, a ko je u međuvremenu postao osoba od poverenja. Voja je pre polaska u Hag rekao da će sve informacije ići preko Tome Nikolića, a sada ispada da i Toma štošta saznaje od drugih ljudi ili mu se prenose Šešeljeve poruke
n Čime je konkretno, prema Vašem mišljenju, nezadovoljan Nikolić?

- On vodi stranku jako dobro i ostvaruje fantastične izborne rezultate. A onda se desi da Šešelj na suđenju u Hagu izjavi nešto što znatno smanji Tomine šanse da postane predsednik ili premijer.

n Koliko je dogovor dva Vojislava da Koštunica bude premijer, a koji je priznao i Nikolić, naneo štete radikalima?

- Mnogo. Nikolić je bio prinuđen da biračima šalje poruku - glasajte za nas, ali neću ja biti premijer, nego neko drugi. Zamislite koliko bi uspeha imao Boris Tadić da je uoči izbora rekao da će premijer biti Ivica Dačić?!

n Kako Vam zvuče spekulacije u javnosti da će Maja i Toma ponovo biti zajedno?

- Nisam čula za to. Ja imam svoj put, a Tomislavu Nikoliću sam mnogo puta rekla da ću biti uz njega kakvu god političku odluku da donese.

n Da li to znači da će Maja i Toma ponovo biti u istoj stranci, kao kada ste zajedno osnovali Narodnu radikalnu stranku.

- Ne znam, nisam to rekla. Ipak, on mene nije zadržao, pustio me je niz vodu.

n Možda se baš kao dvoje ljudi puštenih niz vodu nađete u zajedničkoj političkoj opciji?

- Ja sam svoju opciju već našla. Srbija ne može da čeka. Ona je zaslužila da se deakumuliraju glasovi koji stalno odlaze SRS-u, bez mogućnosti da se sprovode programska opredeljenja te stranke. Ne možete da kažete da su krivi birači. Kriv si ti što ne formiraš vlast.

n Radikali su u poslednjih godinu dana ipak povećali svoj koalicioni kapacitet?

- Ne znam, ali čim ni ovoga puta nisu formirali vladu, i to u koaliciji koja bi možda bila prirodna, sa DSS-om i SPS-om, znači da nisu. I da nešto mora da se menja.


 

Neko u SRS-u neće da stranka ima predsednika Srbije

n Hoćete li se kandidovati na sledećim izborima za predsednika Srbije?

- Verovatno. Da su radikali hteli, već su mogli da imaju predsednika Srbije. Samo je trebalo povući hrabar potez, ali neko nije želeo da SRS ima predsednika. A da su tada dobili predsednika, sada bi imali i vladu. Ovako ispada da neko kao taoce drži veliki broj glasača SRS-a, odnosno nezadovoljnih građana Srbije.

n Da li govorite o Vojislavu Šešelju?

- Ne znam. Četiri godine se nisam čula s njim. Možda je u pitanju to njegovo najtvrđe okruženje zbog koga sam ja izbačena ili otišla.

n Šta biste rekli Šešelju da se sada čujete sa njim?

- Pitala bih ga za zdravlje i kada će kući.

Kada ga očekujete u Srbiji?

- 2009. godine.

Vučić će proći kao Toma

n Kakva je sudbina Aleksandra Vučića kao kandidata za gradonačelnika Beograda?

- Kao Tomislava Nikolića kada je prošle godine izabran za predsednika Skupštine.

n U svojoj kampanji ste koristili narandžastu boju kao i Vučić kada se 2004. kandidovao za gradonačelnika?

- Koliko je meni poznato, Šešelj je tada iz Haga zamerio Vučiću što je promenio stranačku boju.

n Jeste li i za koga glasali na parlamentarnim izborima?

- Jesam, ali nisam glasala ni za jednu od velikih stranaka, već za nekog ko mi je delovao najkonkretnije u tom trenutku. Ali, taj neko na izborima nije dobro prošao.

Osnivam stranku do kraja godine, program se uveliko piše

n Ušli ste sa svojom Grupom građana u gradsku skupštinu Novog Sada. Da li planirate osnivanje stranke?

- Naravno. Mislim da će sve biti gotovo do kraja godine. U Srbiji se sve brzo dešava. Niko nije ni sanjao da ću sa svojom grupom građana ući u gradsku skupštinu samo dva meseca nakon što me je Gradski odbor SRS-a isključio iz stranke. Nedavno sam sa svojim najbližim saradnicima konstatovala da smo zainteresovani da prerastemo u političku stranku. Svako od njih je preuzeo odgovornost za pisanje jednog dela političkog programa stranke, a ja sam im skrenula pažnju da je program najvažniji jer on profiliše stranku. Program se već uveliko piše, a još ne znamo kako će se stranka zvati.

Izvor: Press
« Poslednja izmena: 01. Jul 2008, 22:06:02 od RASMC »
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Maja drma radikale

Intervju Maje Gojković Pressu u kome je ona juče, po prvi put posle izbacivanja iz SRS-a, otvoreno progovorila o sukobima i frakcijama u ovoj partiji izazvao je pravu uzbunu među radikalima. Pojedini visoki funkcioneri SRS-a juče su tvrdili da je ovaj intervju objavljen u dogovoru sa Tomislavom Nikolićem, dok on sam nijednom rečju nije hteo da komentariše Majin istup.

Maja Gojković je u intervjuu za Press ocenila da je Toma Nikolić duboko nezadovoljan pozicijom u svojoj stranci i da predstavnici najtvrđe struje, koju čine Dragan Todorović, Milorad Mirčić i Zoran Krasić, pogrešno, selektivno i tendenciozno informišu Šešelja. Ona je optužila „tvrdostrujaše" da građane Srbije drže kao taoce i izrazila sumnju da Vojislav Šešelj svojim izjavama namerno sprečava Nikolića da dođe na vlast.

Vučić: Čuvam obraz

Generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić kaže za Press da nema običaj da komentariše bilo čije intervjue, kao i da će sve što ima Maji reći pravo u lice.

- Ono što je sigurno, mi ćemo dati sve od sebe da sačuvamo jedinstvo u SRS-u jer ako nema jedinstva u SRS-u, nema ga ni u Srbiji. Očekujem da uskoro o svemu ovome razgovaramo u stranci, jer se očigledno uveliko radi na razbijanju SRS-a - rekao nam je Vučić.

Na pitanje kako komentariše Majinu procenu da će on kao kandidat za gradonačelnika proći isto kao Tomislav Nikolić kao predsednik Skupštine, odnosno da će biti izabran, pa ubrzo smenjen, Vučić odgovara:

- Šta god da bude, meni je najvažnije da sačuvam svoj obraz i obraz svoje dece dok ne napune 18 godina i ne budu zakonski odgovorni za svoje ponašanje. Meni je najvažnije da me niko ne optužuje da sam nekoga izdao ili slagao, da sam nešto ukrao... To je važnije od svega - rekao je Vučić. Na pitanje da li je tačno da ga je Vojislav Šešelj kritikovao što je u kampanji za gradonačelnika Beograda 2004. godine koristio narandžastu boju, a ne plavu, radikalsku, Vučić kaže:

- Ja sve što imam uvek kažem otvoreno i lično i Vojislavu Šešelju, Tomislavu Nikoliću i Maji Gojković! Stvari koje su porodične ili unutarstranačke ne iznosim u medije. Zna se gde sve i kako tačno može da se reši - zaključio je Vučić.

Potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić kaže da nije čitao intervju Maje Gojković Pressu, kao i da ne može da ga komentariše. Na našu sugestiju da ga je Gojkovićka označila kao jednog od vođa najtvrđe struje u SRS-u koja je kumovala njenom izbacivanju iz stranke, a čija je sledeća meta Tomislav Nikolić, Mirčić samo kaže:

Mirčić: Ja sam najtvrđi

- Pa, u životu je najvažnije i najbolje biti najtvrđi. Pa, kud ćete bolje nego da vas neka žena oceni kao takvog. Ostalo ne znam šta je rekla Maja Gojković i neću da komentarišem!

Potpredsednik SRS-a Dragan Todorović kaže da zna šta je Gojkovićka rekla, ali neće da se upušta u diskusiju:

- Pročitao sam intervju, ali nemam nikakav komentar - rekao nam je Todorović.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Све ми то око Мајиног интервјуа личи на оно са дечаком који виче: вууууук... и диже прашину за џабе
СРС је сувише ''монолитна'' странка да би се расцепила, бар док је Шешељ главни... мада занимљиво је мишљење да и у СРС-у постоји ''тврда'' струја  Smile

И када човек прочита чланак запита се шта то треба Press-у (за кога кажу да је Ђиласов) да ''диже'' рејтинг Томи причом како је он борац за промене у СРС-у?
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 838
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung ZV - 10
Сваки инцидент који се дешава у јавности после 2000. је изрежиран од стране СРСа, тако да ми не би било чудно да су сами упали у своју јаму!
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Samsung Galaxy IIs
Сваки инцидент који се дешава у јавности после 2000. је изрежиран од стране СРСа, тако да ми не би било чудно да су сами упали у своју јаму!

Nadajmo se da već jesu.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 838
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung ZV - 10
Сваки инцидент који се дешава у јавности после 2000. је изрежиран од стране СРСа, тако да ми не би било чудно да су сами упали у своју јаму!

Nadajmo se da već jesu.

С обзиром да је врх странке у дубокој криѕи, иѕгледа да су давно већ у јами Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
LG Frizider
Citat
Сваки инцидент који се дешава у јавности после 2000. је изрежиран од стране СРСа
Kakav incident? Evo moj komsija juce napravio javni incident jer mu je neko pocupao saksije na terasi u prizemlju. Ksenija Pajcin napravila incident jer je dosla bez gaca u emisiju. Iz koje slikovnice prepisujes te komentare bas me zanima......  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
- On vodi stranku jako dobro i ostvaruje fantastične izborne rezultate. A onda se desi da Šešelj na suđenju u Hagu izjavi nešto što znatno smanji Tomine šanse da postane predsednik ili premijer.


Шешељ није хтео да радикали узму власт и зато је то и урадио. Неће да се влада без њега и то је јасно и малом детету.

А то како не зна зашто су је избацили из странке... Па због ње и њеног кума мировића их и зову крадикали...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Onog trenutka kada Toma i Aleksandar odu iz stranke, SRS puca, a čini mi se (ako sve ovo ne služi nekoj političkoj manipulaciji) da se to može desiti u nekoj bliskoj budućnosti...u konbinaciji sa Majom će, ukoliko do takvog raskola dođe, to tek biti ubitačna formula i opasnost za kompltenu političku scenu, prvenstveno domaću...ujedno se njihovi politički protivnici  ne mogu više pozivati na neke istorijske činjenice i Šešelja, jer je to uveliko otrcana fraza kojom se već hronično Nikolićev politički koncept  u svakom smilsu pokušava dergradirati...kako god, po mnogo čemu se nama smrtnicima neće drstičnije menjati životna okolnost, al nam se svakako malo može razdmati
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Radikali su zadrti i nepismeni ta kombinacija politike je prevazidjena. Oni sa namerom ne zele da vode drzavu jer ne znaju kako bi to radili. Njima opozicija savrseno odgovara. Loze pajsere i mlate praznu slamu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:16:13
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.