Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Сеоске страже у АП Војводини  (Pročitano 7083 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
пази кад полиција не предузима ништа за крађе мање од 15 000 шта људима друго остаје. Уосталом ако оће да се млате међусобно нек изволе. Село од 2-3000 људи ту свако сваког зна ... а ако претерају лако је са њима изаћи на крај. Нису то Шиптари
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Сваку ноћ у Србији један киоск обију.
''Куцкање'' на прозоре у приземљу се и не рачуна.
Да ли то значи да свако место и свака градска четврт треба да организује своје страже?
Шта онда ради 150 000 полицајаца и још 40 000 до 60 000 чланова (наоружаних,униформисаних) ''припадника приватних обезбеђења''?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Citat
Шта онда ради 150 000 полицајаца и још 40 000 до 60 000 чланова (наоружаних,униформисаних) ''припадника приватних обезбеђења''?

'obezbedjuju' fudbalske utakmice i doceke stranih drzavnika, deo diluje drogu.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
Сваку ноћ у Србији један киоск обију.
''Куцкање'' на прозоре у приземљу се и не рачуна.
Да ли то значи да свако место и свака градска четврт треба да организује своје страже?

Ne mora, nek sede i dalje kuci i nek cekaju da im "kuckaju" na prozore i vrsljaju po ulici i dvoristu  Smile
Ovo je ipak za pohvalu jer su mestani slozni i ne odstupaju, dopizdelo ljudima da rintaju a drugi da im unistava i krade
« Poslednja izmena: 17. Apr 2011, 19:14:38 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8
Vandali opet pljackaju po panoniji  Smile

I treba narod sam da se organizuje i sam da se obracuna sa olosem. Policija ne moze to sama da uradi.

Citat
Шта онда ради 150 000 полицајаца и још 40 000 до 60 000 чланова (наоружаних,униформисаних) ''припадника приватних обезбеђења''?
Pa kako sta rade. Sisasju drzavni budzet i brane one koji im dozvoljavaju da to rade. To bi ja sve raspustio, a narod mora da se nauci sam da reaguje kad god je to moguce.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
Rekao sam. americki sistem, izaberu sherifa i par pomocnika u selu i oni imaju legitimitet i naspram zakona. A ne murija koja sedi u obliznjem gradicu i razmislja se dal da krene na poziv ili ne ili dodju sutra na uvidjaj pa kazu "cinimo sve u mogucnostima"  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Rekao sam. americki sistem, izaberu sherifa i par pomocnika u selu i oni imaju legitimitet i naspram zakona. A ne murija koja sedi u obliznjem gradicu i razmislja se dal da krene na poziv ili ne ili dodju sutra na uvidjaj pa kazu "cinimo sve u mogucnostima"  Smile
Slazem se, u svakom naseljenom mestu jedan serif i par pomocnika koji rade po pozivu. A gradjanima dati ovlascenja da postupaju sa olosem po potrebi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
Rekao sam. americki sistem, izaberu sherifa i par pomocnika u selu i oni imaju legitimitet i naspram zakona. A ne murija koja sedi u obliznjem gradicu i razmislja se dal da krene na poziv ili ne ili dodju sutra na uvidjaj pa kazu "cinimo sve u mogucnostima"  Smile
Slazem se, u svakom naseljenom mestu jedan serif i par pomocnika koji rade po pozivu. A gradjanima dati ovlascenja da postupaju sa olosem po potrebi.

Bolje resenje nego placati muriju koji ionako sede i kuckaju izvestaje i za to dobijaju lovu  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Овде се наравно не рачунају редари. То су по правилу петлићи и омладинци фудбалских клубов, или чланови подмладка политичких странака. Smile
Citat
Ovo je ipak za pohvalu jer su mestani slozni i ne odstupaju, dopizdelo ljudima da rintaju a drugi da im unistava i krade
Ради се о једном стаклу на сеоском киоску!!!
У Београду је запаљен човек у киоску на пола километра од полициске касарне. Дословно касарне, у којој у свако доба ради неколико стотина полицајаца. Шта они треба да ураде?
Citat
Pa koliko ja vidim tamo sve madjari tako da nema tih problema...
Место кој је већ једном било центар побуне.
------------------
Trešnjevačka republika - 15 godina

U selu Trešnjevac u blizini Sente i Kanjiže, ovog vikenda obeležena je 15. godišnjica jedinstvenih protesta protiv nasilnih mobilizacija u Srbiji.

Na stotine muškaraca iz tog, kao i iz susednih sela, odbilo je da se odazove pozivu na mobilizaciju, a veliku podršku u tome pružile su im žene: njihove majke, sestre, supruge…

U Trešnjevcu je osnovana “Duhovna republika Zicer”, koja je trajala čitava 93 dana, uz brojne manifestacije. Zajednički imenitelj cele akcije bio je: mir a ne rat.

Zahtevi vlastima bili su jednostavni: da se prekine mobilizacija, da se mobilisani vrate kućama, i da se aboliraju svi koji su odbili da idu u rat.

Odgovor Miloševićevog režima bio je očekivan: Trešnjevac su sa svih strana opkolila 92 tenka, cevima okrenutim prema selu.

Vilmoš Almaši bio je jedan od onih koji su odbili da idu u rat:

“U mom slučaju, pošto sam uradio kako sam mislio da treba po mom ubeđenju, na vojnom sudu sam bio osuđen na četiri meseca zatvora, koja sam odležao u Subotici.”

Jedan od vođa protesta, Lajoš Bala, danas funkcioner Saveza vojvođanskih Mađara, rekao je da njegova generacija više nema snage za protest kakav su organizovali pre 15 godina.

“Danas mi to ne bismo mogli uraditi I jasno je zašto: prošlo je 15 godina. Sada moraju oni mladi ljudi, koji su u ono vreme imali pet, šest, sedam, osam godina…, da izmisle neku vrstu protesta, neke vrste građanske neposlušnosti, jer i protiv ove vlasti moramo biti neposlušni.”

Jedan od retkih političara koji je pre 15 godina podržao protest bio je Nenad Čanak, lider Lige socijaldemokrata Vojvodine. Iz tih dana sačuvan je arhivski zapis, u kojem je Čanak poručio Miloševiću sledeće:

“Mislim da je najbolje da mu zahvalimo tako što nećemo više učestvovati u njegovom ratu, jer ovo nije naš rat.”

Kao odgovor na podršku demonstrantima, Miloševićev režim je uhapsio Čanka i pod prisilom ga odveo na ratište.

Koordinatorka “Žena u crnom” Staša Zajović kazala je da protesta u Trešnjevcu ne bi bilo da ga nisu podržale žene:

“Mi imamo obavezu prema ženama iz Trešnjevca, prema svim ženama koje su se pobunile protiv zločinačke stvarnsti. Imamo obavezu da ih se sećamo, da ih upišemo u ove naše male istorije, imamo obavezu da ih prenosimo. Dakle, žene koje su onda, 1992. godine, ustale protiv zločinačkog režima, protiv zločina protiv mira, i danas se bore protiv zločinačke prošlosti, dakle bore se za istinu o zločinačkoj prošlosti. I one su izložene najvećoj demonizaciji.”

“Žene u crnom”, zahvaljujući kojima je organizovana manifestacija sećanja na antiratnu trešnjevačku republiku, izdale su i publikaciju pod nazivom “Sećanje na antiratniotpor - pamćenje kao građanska odgovornost.

(Radio Deutsche Welle, 19. maj 2007)
http://dinkogruhonjic.blogspot.com/2007/05/trenjevaka-republika-15-godina.html
Citat
Pa kako sta rade. Sisasju drzavni budzet i brane one koji im dozvoljavaju da to rade.
Нисам видео да се ико буни против корумпиране полиције или бахатих горила.
Citat
To bi ja sve raspustio, a narod mora da se nauci sam da reaguje kad god je to moguce.
Још мало па ћемо да те сврстамо међу нас, Србе. Smile Smile
Citat
Bolje resenje nego placati muriju koji ionako sede i kuckaju izvestaje i za to dobijaju lovu
да ли треба дозволити народу да се сам наоружа и самоорганизује?
Верујем да би стопа криминала нагло пала. Али да би првих пар месеци било крваво.Дословно!
« Poslednja izmena: 17. Apr 2011, 19:29:09 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Citat
Овде се наравно не рачунају редари. То су по правилу петлићи и омладинци фудбалских клубов, или чланови подмладка политичких странака.


hahahahahhahahahahhahahahahahh ahahaha
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.