Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Seoske kuće jeftinije nego ikad  (Pročitano 6199 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0

Doce zdravi, pravi, koji se ne boje motike i koji znaju da cene plodnu zemlju. Kad oni rade poljoprivredu u pustinji, sta ce tek da urade od plodne zemlje
Ljudi moraju da shvate da je srpskom seljaku ili čoveku aj da tako formulišem,najmanji problem motika i rad,a najveći problem besmisao i bespredmetnost tog rada...ako vi mislite da je neko lud da rinta 24 sata i onda na kraju ga neko ucenjuje cenom koja ga tera u bankrot ili čak baci to što je proizveo jer propadne,onda ste vi u velikoj zabludi....

Sa jedne strane si u pravu, poljoprivreda u industrijskom dobu zavisi od drzavnih subvencija. Upravo jake industrijske zemlje imaju jaku poljoprivredu a ne nerazvijene zemlje sa dobrom zemljom i dobrom klimom. Sa druge strane, toliko dzabalebarenja u gradu, moze uvek nesto da se pokusa na selu a ne samo da se sedi u gradu i kuka. Mozda ne nesto masovno ali moze da padne neka ideja i da se zivi od toga.

Nije jos njiva... bar ne ove godine. Smiley

Lepo.. odvojis deo baste za zacinsko bilje i pogledas koje biljke idu jedne uz druge, kako ne bi morao da koristis pesticide... npr. oko jagoda imamo red belog luka Smiley

Permakultura  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
  Gospoda iz grada još nisu dovoljno gladna. Kad ogladne počeće pelješenje sela. Sve je to već viđeno i to najbolje znaju istoričari. Znaju kad je i zašto pasla stoka na Kapitolu i oko Koloseuma. Isto to čeka svaku veliku imperiju ili civilizaciju koja ako ne nestane počinje iz početka.

  Problem koji ćemo mi imati je što niko neće imati da svoje znanje i iskustvo prenese generacijama koje dolaze. Ne samo u selu gde su deca učila od straijih već u svim sferama društva. Na primer, Prva Petoletka u kojoj su mladi inžinjeri od starijih kolega "krali" znanje.

  Život na selu nije samo uživanje i nije nimalo lak i neće ni biti dok država ne zaštiti seljaka. Što se mene tiče, nema ničeg boljeg nego otići u svoju baštu, njivu i vočnjak. Mnogo mi je bolje da zakoljem svoje svinjče ili june nego da sve to nabavim na pijaci ili prodavnici.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Citat
" Problem koji ćemo mi imati je što niko neće imati da svoje znanje i iskustvo prenese generacijama koje dolaze. Ne samo u selu gde su deca učila od straijih već u svim sferama društva."

Ma sad ima da se uci preko youtubea, fejsova i tako to
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
 Aha. Ići će na vikipediju da nauče da ispeku jaje na oko Smile

  Onaj ko nema da jede nema ni za net.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Uvesce vlada besplatan WiFi za sve  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Ne umire samo seoski zanat. Umire 2/3 nauke i zanata u Srbiji. Najčešće se priča o odumiranju sela i seoskih veština jer je to najočigledniji problem, ali imaćemo mi isti taj problem i sa mašinstvom, građevinarstvom, medicinom, industrijom, energetikom, saobraćajem, rudarstvom...

Jer se sve srozava a istovremeno nam institucije stoje zarobljene u 60im i 70im godinama. I u smislu opreme, i u smisle prakse i u smislu mentaliteta odnosno metodike.

Naravno, u prilog tome idu i korumpirane vlasti koje će uvek utrpati 1000 evra u bulju i sjebati 3 fabrike, 2 faksa i 5 generacija... nego pokušati da nešto promene i modernizuju.
« Poslednja izmena: 04. Apr 2016, 22:35:49 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
 Daj Bože da bude ljudi i u gradu i na selu. Gledao sam robota koji radi na solarni pogon. Na njivi je sadio, zalivao i brao.

  Povratak na selo nije moda već potreba. Znam dosta ludi koji žive na selu a svakodnevno dolaze na posao u grad.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Najveća ironija je što bi ti roboti mogli mnogo da pomognu čovečanstvu i planeti. Kada bi se iskoristili na pravi način. Npr da obrađuju zemlju u nepristupačnim delovima ili da rade poslove koji su rizični ili slabo plaćeni. Ili pak da idu na Mesec i Mars da prave baze i vade rude. Ili šta god već, nEsam pratio to već godinama.

Al džaba kad neće tamo neki Rokfeler da ti kupi robota da bi ti obrađivao njivu nego da bi te šutnuo iz fabrike jer ga ti koštaš 800 dolara godišnje a robot 500.
« Poslednja izmena: 04. Apr 2016, 22:51:07 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.110
Al džaba kad neće tamo neki Rokfeler da ti kupi robota da bi ti obrađivao njive nego da bi te šutnuo iz fabrike jer ga ti koštaš 800 dolara godišnje a robot 500.
marks je tvrdio da je svako drustveno i ekonomsko uredjenje zasnovano na odredjenom nivou proizvodnih snaga.

sa robotima, vreme je za prelazak na komunizam. bili smo malo poranili.
sa robotima bice konacno: svako prema sposobnosima, svakom prema potrebama

 Smile
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
 I to je poznata priča. U Engleskoj su iz "ljubavi prema životinjama" poni konje u rudnicima zamenili decom koja su radila za upola manju platu od odraslih. Konji koji su vukli vagonete su se često povređivali a koštali su gazdu mnogo više nego nečije tuđe dete.

  Ovo razaranje je planirano ne samo kod nas nego i u svetu,

  Robot ćr zameniti čoveka kada investitoru / gazdi bude odgovaralo. Dobar primer je izbeglička kriza. Ljudi koji su radili na naftnim poljima su višak jer ih menjaju roboti.

  Uostalom videće se.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.