Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: selektor fud.reprezentacije srbije  (Pročitano 22720 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Havijer Klemente
NISAM U SRBIJI ZBOG PARA!
Vođenje vaše reprezentacije je NAJVEĆI IZAZOV u mojoj karijeri * Da sam hteo da zaradim, ostao bih u Španiji, gde su mi nudili pet puta više * Valjda sam dovoljno pametan da naučim srpski

Srbija mu je izazov...Havijer Klemente

Razgovaraću sa svim fudbalerima, pa i sa Savom Miloševićem, koga bih želeo da vidim u timu

Prvi selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Španac Havijer Klemente, koji je juče potpisao ugovor sa našim savezom do 2008. godine, tvrdi da nije preuzeo ovu funkciju zbog novca, već zato što je to NAJVEĆI IZAZOV u njegovoj karijeri. Klemente je, na svom zvaničnom predstavljanju juče u klubu "Koling", rekao da su mu se dopali "planovi i vizija" predsednika FSS Zvezdana Terzića. Španac je mnogobrojnim novinarima objasnio zbog čega ga zovu "mali Napoleon" i kakav je njegov stav prema medijima, ali i otkrio da je u domovini mogao da dobije pet puta više novca nego kod nas.
- Želim da se zahvalim Zvezdanu Terziću što mi je pripala čast da budem prvi selektor Srbije. Takođe sam zahvalan i narodu na neverovatnom dočeku i na ukazanom poverenju. Za mene je ovo posebna čast jer počinje novo poglavlje u istoriji srpskog fudbala, koji ima sjajnu reputaciju. Želeo bih sa ovom ekipom da ostvarim dobre rezultate, pošto mi je ovo najveći izazov u karijeri - rekao je Klemente.
Španac je priznao da je imao tri druge ponude, ali da je samo Terzićeva bila iz Evrope.
- Privukla me je mogućnost stvaranja novog tima, izazov da se sa njim plasiram na Evropsko prvenstvo, formiranje mladih fudbalera... Ekonomski momenat nije ništa uticao, jer sam u Španiji mogao da dobijem pet puta više novca.
Na pitanje novinara na koje će igrače računati, Klemente je odgovorio da mu tek predstoji gledanje video-kaseta sa našim fudbalerima:
- Gledaću ne samo igrače iz "A", nego i iz mlade selekcije. Verujem da ću ih tokom sledeće nedelje detaljnije upoznati. Rešenje je u tome da treba iskombinovati snagu mladih i iskustvo starijih fudbalera. Još nisam odlučio koliko ću mladih pozvati. Što se tiče Save Miloševića, trenirao sam ga u Espanjolu. Lično ću razgovarati sa njim povodom njegove odluke da se povuče iz reprezentacije. Voleo bih ga u timu.
On je ukratko objasnio i zašto ga Španci zovu "mali Napoleon".
- Ne znam kako su me prozvali "mali Napoleon", verovatno sam taj nadimak dobio zbog svoje visine, a ne zato što sam strog kao on. Nisam baš tako strog kao što se piše. Jesam ozbiljan, ali ne i opasan.
Novi selektor je priznao da je proteklih nedelju dana proveo učeći kako se izgovaraju prezimena naših fudbalera.
- Daj bože da sam toliko pametan da naučim srpski jezik. Nadam se da sam toliko pametan kao vi koji ste naučili španski. Kada srpski igrači dođu u Španiju, za dva meseca savladaju jezik, a meni zasad predstavljaju teškoću vaša slova.
Klemente je ponovio da je našu selekciju gledao u kvalifikacijama protiv Španije i na prvoj utakmici na Mundijalu.
- Mislim da je na plasman plavih presudno uticao taj prvi poraz, jer je igračima posle toga pala motivacija. Ali ne treba sada puno razmišljati o tome, potrebno je izvući pouke.
Prvu proveru na klupi Srbije Klemente će imati 16. avgusta u Uherskim Hradištima, na prijateljskoj utakmici protiv Češke. Posle ovog duela reprezentaciji u septembru predstoje mečevi kvalifikacija za EP, sa Azerbejdžanom i Poljskom.
- Veoma mi je žao što ćemo protiv Azerbejdžana igrati pred praznim tribinama. Vodeći Španiju, igrao sam jednom na "Marakani" i bio sam oduševljen kada sam video pun stadion i atmosferu na njemu.
Za kraj, možda i upoznat sa iskustvima prethodnika Petkovića, Klemente se osvrnuo i na odnos sa novinarima.
- Moj prvi cilj je ne samo da pobedimo u svim utakmicama, nego da prikažemo najbolju moguću igru. Takođe, želim da poručim novinarima da su veoma važni. Očekujem da ćemo imati korektan odnos. Kako se vi budete odnosili prema meni, tako ću se i ja odnositi prema vama. U nekom momentu sigurno ćemo imati nesporazume. Ona moja izjava da kada igram golf zamišljam glave novinara bila je izrečena u šali. Siguran sam da ćete me kritikovati. Ja ću morati da prihvatim te kritike, kao što ćete i vi morati da prihvatite to da mi se one ne sviđaju.
V. ČAČIĆ

Blamaža sa SRVBIJOM

Organizatori izuzetno posećene promocije Havijera Klementea uspeli su neverovatno da se izblamiraju. Prosto je nezamislivo da su ljudi iz FSS dozvolili sebi propust da na reklamnom panou iza Klementeovih leđa ogromnim slovima piše "Fudbalski savez SRVBIJE".

Ambasador, Piksi, Georgijev...

Klementeovoj promociji prisustvovali su i španski ambasador Hoze Siguer, predsednik FK "Crvena zvezda" Dragan Stojković i bivši trener crveno-belih Vladica Popović. Zanimljivo je da se na promociji neplanirano pojavio i najveće pojačanje Zvezde, bugarski vezni fudbaler Blagoj Georgiev, koji je u "Koling" došao na ručak, ali je posle pola sata stajanja i slušanja Klementeovog izlaganja, otišao na neko mirnije mesto.
Posle promocije Španac je obišao i naše najveće klubove, Crvenu zvezdu, Partizan i OFK Beograd, prostorije FSS, kao i SC "Partizan-Teleoptik". Iako je bilo planirano da u Beogradu ostane do sutra, Klemente će se u Španiju vratiti već danas.

Terzić: Nije važno koliko je koštao

Predsednik FSS Zvezdan Terzić ponovo je izbegao odgovor na pitanje koliko novca će Klemente dobiti za vođenje naše reprezentacije:
- Trenutno nije prioritet ni za nas, ni za narod koliki je iznos ugovora. Mnogo je važnije da je ugovor sklopljen. Cifra nije mala za naše uslove, a s obzirom na okruženje u kojem živimo, ne bi bilo uputno pominjati je. Bitno je da mu obezbedimo što bolju atmosferu i ambijent.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
HTC Desire HD
Prva ostavka zbog "Srvbije"

Direktor za medije Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Gradimir Branković podneo je ostavku zbog neverovatnog propusta na promociji novog srpskog selektora Havijera Klementea.

Na konferenciji za novinare koja je održana u petak na panou iza Klementea i predsednika FSS Zvezdana Terzića doslovce je pisalo Fudbalski savez Srvbije, što je u subotu posebno apostrofirala gotovo kompletna srpska štampa.

Branković je saopštio da oseća ličnu odgovornost zbog tog propusta i da je zbog toga podneo ostavku.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Dan je tmuran,ja mamuran...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1224
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
HTC 
 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


zeljo 4ever

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 572
Zastava BIH
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N80
 Smile Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Podneo ostavku zbog "SRVBIJE"
Gradimir Branković napustio mesto Direktora za medije, promocije i izdavaštvo u FSS zbog propusta u organizaciji promocije Havijera Klementea

Ostavka zbog SrVbije...

Gradimir Branković, direktor za medije, promocije i izdavaštvo u Fudbalskom savezu Srbije, podneo je juče ostavku na tu funkciju zbog jednog slova. Kako je saopštila naša fudbalska organizacija, razlog za ovaj potez, o kojem je Branković zvanično obavestio generalnog sekretara FSS Miroljuba Rajića, bio je propust u organizaciji svečane promocije novog selektora naše reprezentacije Havijera Klementea. Preciznije - Branković je "pao" zbog "SRVBIJE".
Ako ste gledali predstavljanje španskog stručnjaka (ili makar videli fotografije sa tog događaja), nije mogao da vam promakne natpis "FUDBALSKI SAVEZ SRVBIJE", istaknut na velikom reklamnom panou, smeštenom iza stola za kojim su sedeli Klemente, njegov asistent Risto Vidaković i ljudi iz FSS-a, na čelu sa predsednikom Zvezdanom Terzićem. Nažalost, slika na kojoj sićušni Baskijac drži rašireni šal na kojem je pisalo "Srbija", stojeći ispod problematičnog natpisa, obišla je svet, što nije bilo nimalo prijatno ni našem novom selektoru, ni čelnicima srpskog fudbala. Ceh je platio Gradimir Branković, koji je svojom ostavkom direktno priznao grešku. Njegov potez je logičan, ali i iznenađujući, jer se na ovim prostorima retko dešava da neko prihvati krivicu - obično je prebaci na nekog drugog.
Ko zna, možda bi Branković i dalje obavljao svoj posao da je Havijer Klemente viši tridesetak centimetara...
(S. R.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Diploma za Srbiju
Z. ĆOROVIĆ, 24. jul 2006

DIPLOMA, pa klupa. Miroslav Đukić (40) je pre tri dana u Španiji završio prestižnu školu za fudbalske trenere. Sa profi licencom u džepu, u ponedeljak je i zvanično postao selektor mlade reprezentacije Srbije. Posle sjajne igračke karijere, Đukiću je ovo prvi trenerski posao. Sa terena ga pamtimo kao izuzetno odgovornog, ozbiljnog, disciplinovanog i inteligentnog igrača. Sve te vrline spreman je da prenese srpskim fudbalskim nadama.
- Prvo bih želeo da se zahvalim na ukazanom poverenju - učtivo je počeo Đukić. - Ukazana mi je velika čast. Spreman sam da savesno i dobro radim i da se na taj nažin odužim.
U rečima novog selektora oseća se veliki entuzijazam.
- Imam viziju kako bi trebalo da igra mlada reprezentacija. Gledao sam veliki broj kaseta i drago mi je što naši mladi igrači poseduju izuzetan individualan kvalitet. Međutim, na prvom mestu pokušaću da ih ubedim da bez kolektivne igre neće moći ništa da ostvare. Vremena je malo, radićemo dan-noć da bi se što bolje taktički uigrali.
Kakva je vaša vizija?
- Želim da budemo čvrsta ekipa, da igramo još brže, jednostavnije. Svako u timu imaće obavezu, ali insistiraću i na tome da se još više "oplemene" individualni kvaliteti u onim situacijama kada koriste ekipi. Igračima verujem, to su sve inteligentni momci koji će dati sve od sebe ako ih trener ubedi da zna put do pobede. Nisam od onih koji udaraju rukom o sto, dogovor je na prvom mestu, ali ne dozvoljavam nikakva "iskakanja".
Đukić je potpisao ugovor na tri meseca, zbog promene sistema takmičenja. Kratak rok ga ne opteređuje.
- Biće mi najvažnije posle mini lige i mečeva sa Litvanijom i Gruzijom, da se svi pogledamo u oči i kažemo kako smo uradili koliko smo najbolje znali i umeli. Kakav god da bude rezultat.
Đukić se čuo i sa Klementeom.
- Čestitali smo jedan drugom. Uskoro ćemo se videti da bi se dogovorili o daljoj saradnji.
Đukićevi prvi saradnici biće Dejan Govedarica i Saša Janković. Pa, srećan put do evropskog prvenstva (Holandija, jun 2007.).



ZNAĆE SE PRAVILA
Nedisciplina je do sada bila veliki problem u mladim selekcijama.
- Za mene je nedisciplina apsurdna stvar. Dolazim iz zemlje u kojoj niko ne o tome ne priča. Znaće se pravila koja će morati da se poštuju, od igrača do selektora. U suprotonom vladao bi haos.
BLISTAVA KARIJERA
MIROSLAV Đukić je imao blistavu fudbalsku karijeru. Počeo je u šabačkoj Mačvi, a zatim je preko Rada otišao u Španiju gde je bio član La Korunje, Valensije i Tenerifa. Za reprezentaciju je odigrao 46 utakmica.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Krasić za Klementea
J. SEKULIĆ, 25. jul 2006

CSKA iz Moskve igra slabo u prvenstvu Rusije, a naš Miloš Krasić pruža odlične partije iako nema minutažu koju zaslužuje. Na poslednjoj utakmici na terenu je proveo 30 minuta, ali je evrogolom u zaustavnom vremenu spasao favoritu bod.
- Ove godine imam manju minutažu nego prethodne. Zaista ne znam zašto. Bio sam standardan kada smo osvojili titulu i Kup UEFA, a sada grejem klupu.
* Šta kaže trener Gazajev?
- Tražio sam razgovor na tu temu i dobio odgovor da je problem što u timu imamo pet Brazilaca sa visokim ugovorima i da zato moraju da igraju. Ipak, rekao mi je i da ne brinem, da je zadovoljan mojim igrama i da ću sve češće biti na terenu - objašnjava Krasić.
* Da vam nezadovoljstvo ne "uništi" motiv?
- Ne, taman posla. Nisam previše nezadovoljan, ali znam da vredim i da mi je mesto u prvoj postavi. Takođe, imam i reprezentativne ambicije, a da bih igrao u nacionalnom dresu moram da igram i u klubu.
* Mnogi smatraju da vam je mesto u "A" reprezentaciji?
- Naučio sam da idem korak po korak i da ne žurim. Imam pravo da i ove sezone nosim dres mlade selekcije, ali da budem iskren, razmišljam o najboljoj selekciji.
* Klemente je novi selektor...
- Dovoljno je pogledati njegovu trenersku i selektorsku biografiju. Nije moje da pričam o Špancu, već da pokušam da dobrim igrama u prvenstvu Rusije i Evropi zaslužim njegov poziv.
* I u kvalifikacijama za "Euro 2008" smo u "grupi smrti"?
- Grupa je zaista teška. Portugal i Poljska će biti najteži rivali, ali verujem da će reprezentacija Srbije igrati na šampionatu u Švajcarskoj i Austriji - zaključio je Miloš Krasić.

EVROPSKI STANDARD
KRASIĆ je u Moskvu otišao kao igrač filigranske tehnike, a u Rusiji je naučio da obavlja i odbrambene zadatke.
- Za ove dve godine sazreo sam kao igrač. Dok sam igrao za Vojvodinu nedostajala mi je borbenost i igra u defanzivi. Sada sam savladao i te segmente u igri, jer bez njih se u Evropi ne može.

I LEVO I DESNO
MILOŠ može da igra na više pozicija u timu.
- U CSKA igram uz levu aut liniju, sa dosta obaveza. Odgovara mi ta pozicija, mada sam igrao i centralnog veznog, a i po desnoj strani. Najvažnije je, ipak, da igram. Da bih bio kompletan igrač moram da defanzivu približim ofanzivi, mislim da sam je do sada savladao oko 70 odsto.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Havijer Klemente

SRBI SU ME ODUŠEVILI!

Proveo sam u Beogradu tri dana i svi su bili fenomenalni prema meni. Atmosfera u Srbiji je sjajna, a uslovi za rad perfektni

Oduševljen....Havijer Klemente

Klemente se oduševio srpskom hranom, posebno belim vinima i paradajzom, koji su, kako je rekao, "dobri kao u Španiji"

Havijer Klemente je za samo tri dana boravka u Beogradu potpuno "odlepio" za Srbijom! Baskijski stručnjak oduševljen je našom zemljom, posebno ljudima, a sudeći prema izjavama datim po povratku u Bilbao, jedva čeka da 12. avgusta ponovo dođe i počne da radi sa reprezentativcima.
- Proveo sam u Beogradu tri dana i svi su bili zaista fenomenalni prema meni. Atmosfera u Srbiji je sjajna, posebno u fudbalskom smislu, a koliko sam uspeo da vidim, uslovi za rad su perfektni. Mogu da kažem da sam baš oduševljen svime što sam doživeo i vrlo sam srećan što sam prihvatio posao u Srbiji - prvi su Klementeovi utisci.
Baskijski trener pohvalio se da se vrlo brzo uklopio u srpski fazon i da nema preteranih razlika u mentalitetu između nas i njega. Za razliku od nekih drugih trenera kojima je u Srbiji dugo trebalo da shvate gde su došli, Klemente je imao utisak da je "u Beogradu već sto godina". Zanimljivo je da se Baskijcu posebno svidela srpska hrana, ali ne zato što je ekstravagantna i egzotična, nego zato što ima sličnosti sa španskom kuhinjom. On je pohvalio ribu koju su mu servirali (kažu da mu je omiljen brancin), a posebno su ga prijatno iznenadila srpska bela vina i paradajz, po kojima je Španija nadaleko čuvena. Klemente je posle degustacije priznao da su kod nas ovi proizvodi jednako dobri kao u njegovoj zemlji. On je u Srbiji bio vrlo zadovoljan i kompleksom terena pored Zvezdinog stadiona, a sviđa mu se i hotel "Hajat", u kojem je odseo tokom boravka u Beogradu.
Inače, Baskijac je i u razgovorima za španske medije naglasio da uopšte nije razmišljao o novcu kada je dolazio u Srbiju, već da se radi o poslu koji ga izuzetno privlači.
- Ekonomski efekat me nije zanimao. Smatram da je mesto selektora Srbije vrlo atraktivan posao, koji se ne odbija i ne dobija tako lako. Srbija je imala velike fudbalere - dodao je Klemente.
Selektor Srbije trenutno u svom domu u Bilbau gleda kasete sa mečevima naše reprezentacije, ali su mu pripremljene i video-prezentacije svih kandidata za nacionalni tim. Njegova ideja je da žestoko podmladi ekipu, a gotovo je sigurno da će veći deo igrača koji su igrali na EP za mlade u Portugalu dobiti šansu u seniorskoj selekciji.
(I. Đ.)

Imamo velike šanse u grupi

Klemente već uveliko pravi planove za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo i dobro je izanalizirao našu grupu, u kojoj su, pored Srbije, Portugal, Poljska, Belgija, Finska, Jermenija, Azerbejdžan i Kazahstan.
- Nema sumnje da je Portugal favorit u našoj grupi i da su Poljska, Belgija i Finska ozbiljne ekipe. Biće teško, ali ja sam optimista. Srbija ima velike ambicije, koje nisu bez osnova, mada rezultati na Svetskom prvenstvu to nisu pokazali - rekao je Klemente.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Klementeu se svideo Basta
V. Stanković, 29. jul 2006

POSLE dva dana "nedostupnosti" Havijer Klemente, selektor fudbalske reprezentacije Srbije, u subotu je sam uzvratio na naše propuštene pozive:
- Izvinjavam se, ali poslednjih dana retko koristim telefon. Vrlo sam zauzet - rekao je na početku razgovora Klemente.
Pretpostavljamo da vam najviše vremena oduzima gledanje kaseta?
- Da, video sam dosta utakmica i "A" i mlade selekcije, kao i neke izdvojene sekvence na indidividualnom planu...
Kakvi su utisci?
- Dobri! Ima puno talentovanih igrača što znači da ima dobre osnova za budući rad. Polako "hvatam konce", upoznajem igrače i njihove karakteristike. U svakom slučaju, kad sledeći put dođem u Beograd biću mnogo bolje pripremljen i informisan nego prilikom predstavljanja....
Kad smo kod predstavljanja, verovatno znate da je taj čin imao ogroman medijski odjek, da su komentari bili veoma pozitivni?
- Da, preveli su mi gotovo sve što je objavljeno i veoma sam zadovoljan. Lepo je kad se krene lepo, sa mnogo obostranog entuzijazma. Sa moje strane mogu reći da sada imam još više iluzija i želje da napravim dobar rezultat, da opravdam očekivanja koja fudbalska Srbija polaže u mene.
Kakav je redosled narednih poteza?
- U sredu dolazim u Beograd, biću na revanš-meču Crvena zvezda - Kork. Znam da je Zvezda dobila u gostima i da je na korak od duela sa Milanom. Ima nekoliko igrača u Crvenoj zvezdi koji me zanimaju, pre svega mlađi poput Baste.
Potom...
- Ostajem u Beogradu za vikend, želim da vidim početak lige. Nastojaću da vidim što više utakmica, nikad se ne zna...
Kada će uslediti prvi spisak?
- Najkasnije 2. avgusta. S obzirom da će to biti moj prvi saziv igrača, moguće je da ih bude više nego što je uobičajeno, možda 20-tak, da bih na tih nekoliko treninga što bolje upoznao sve igrače. Ta grupa biće baza za start kvalifikacija jer nas već 2. i 6. septembra čekaju prve utakmice za EP.

MILOŠEVIĆ, KOVAČEVIĆ...
DA li računate na sve igrače? Znate da su neki, poput Save Miloševića, najavili da više neće igrati za reprezentaciju?
- Znam, ali ja ću ipak razgovarati sa Savom. Ići ću u Pamplonu jer mi je stalo da čujem njegovo mišljenje ne samo o svemu. Trenirao sam ga u Espanjolu i imali smo odličnu saradnju. Savo, međutim, ima 33 godine i on sigurno nije budućnost reprezentacije, ali možda bi nam u određenoj situaciji njegovo iskustvo bilo korisno. Razgovaraćemo... Raduje me i povratak Darka Kovačevića.

MUČI GA SRPSKI
NAJAVIO je Klemente da će pokušati da barem malo nauči srpski jezik. Pa kako ide?
- Ha,ha... Mučim se i dalje sa nekim imenima, ali verujem da sam napredovao na tom planu - završio je Klemente.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
mob
HTC Desire HD
Клементе у Београду
Селектор, који се враћа у Шпанију у недељу, гледаће дуел Звезде и Корка, као и почетак домаћег шампионата. – Још без списка за дуел са Чесима

Српски селектор Шпанац Хавијер Клементе данас по подне стиже у Београд на радно место. Некадашњи шеф „црвене фурије” са Иберијског полуострва и даље ће предводити црвене, али овог пута из Србије. Јер, наши репрезентативци више неће бити „плави”, него „црвени”.

По потписивању уговора са ФС Србије за дугогодишњу верност и загарантована примања од 700.000 евра, која ће наводно у џепове шпанског стручњака ићи из непознате спонзорске фирме, Клементе је обећао „да ће све учинити да српски фудбал врати тамо где му је и било место”.

Према саопштењу Бранка Марковића, ад-хок портпарола, које је јуче презентирано само четворици новинара(!) на конференциј за новинаре у просторијама ФС Србије на Теразијама 3, Хавијер Клементе стиже данас и сигурно ће бити на утакмици Црвена звезда – Корк Сити.

Жели Шпанац да се лично увери у квалитете појединих Звездиних фудбалера који долазе у обзир д од јесени заиграју под палицом „шпанског фудбалског диктатора”, а већ прву проверу репрезентативци треба да имају 16. августа на пријатељској утакмици против Чешке у гостима.

Све остало, па и објављивање списка за дуел са Чесима, је у магли! даље...

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.