Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 08:19:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 121 122 124
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sekte  (Pročitano 223103 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 26.0
pa skoro sve  Smile zanima me po cemu se razlikuju od pravoslavaca eto ukratko i da li mislis da je njihovo ucenje validno.  Smile
Pa razlikuju se u mnogo cemu.  Nemaju popove, niti imaju crkve, i ne veruju da je Isus bio razapet na Krstu nego na stubu.  Imaju samo jedan "praznik" a to je Spomen Svecanost u Aprilu ili Maju ako se secam dobro, i tu svako od njih drzi beskvasni hleb i casu vina u ruci, simbolike radi.  Mesto gde odrzavaju njihove biblijske studije i razgovore o tome su Skupstine.  Svako je pozvan da dodje.  Muskarci predaju svakog puta, i nazivaju se Staresine.  Postoji nesto sto se zove Pokrajinski Staresina koji ide od Skupistine do Skupstine i proveravao kako stvari stoje. 
Oblace se veoma konzervativno, i veoma su retro sto se tice odnosa u kuci i van nje.  Zene obicno moraju biti prikladno odevene.

Imaju dva magazina koje izdaju, jedan se zove "Kula Strazara" a drugi "Probudite Se."
Koliko ja znam, ne gledaju nasilne filmove, niti filmove gde se opija i ima sex scena, to smatraju za blud ili nemoral.

U poredjenju sa Pravoslavcima stvarno citaju Bibliju i ispituju neke stvari.  Moj problem je sto koriste pogresnu Bibliju, to jest pogresnu verziju, koja se naziva Alexandrijska Biblija, koja je mozda najstarija pronadjena, ali je pripadala nekoj drugoj paravernoj formaciji.  I moj drugi problem je taj sto postoji dogma, kao i u bilo kojoj verskoj zajednici, a to je da moras da znas i da propovedas ono sto ti oni kazu, znaci nema mesta za suprotno misljenje.

Odrednicu vere odredjuje nesto sto se zove "Duhovno Vece ili Bethel" i oni se valjda nalaze negde ovde u New Yorku.

Sto se tice Svedoka, oni stvarno veruju i pokusavaju da prate to sto pise, bilo to tacno ili ne.  Sad, ako uporedimo Pravoslavce i Svedoke, to je nebo i zemlja, Pravoslavci su vise ritualno odredjeni i bibliju u proseku nisu ni procitali, dok ovi citaju li citaju.

Toliko, ako te interesuje jos nesto, pitaj.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Nokia X6
pa pravoslavci i j. svjedoci koriste istu bibliju, mi ne citamo bas puno dok oni citaju i proucavaju i rade ono sto pise u njoj.. dok mi samo tradicija... to izgleda kao da su oni u pravu nekako...a da li u bibliji pise da je razapet na krstu ili stubu? a jesi siguran da ne pusi ni da se ne opijaju? aa da li djevojke koje su u tu organizaciju ulaze u veze ili sexualne odnose  Smile
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 26.0
pa pravoslavci i j. svjedoci koriste istu bibliju, mi ne citamo bas puno dok oni citaju i proucavaju i rade ono sto pise u njoj.. dok mi samo tradicija... to izgleda kao da su oni u pravu nekako...a da li u bibliji pise da je razapet na krstu ili stubu? a jesi siguran da ne pusi ni da se ne opijaju? aa da li djevojke koje su u tu organizaciju ulaze u veze ili sexualne odnose  Smile
Ne koriste istu Bibliju.  Pravoslavci i ovu koju imaju ne koriste, jer oni imaju sijaset svojih svetaca, tako da niko Isusa ni ne pominje.  Pa kazem ti, zavisi od prevoda. Vecina prevoda govori o Krstu, neki govore o stubu, sad kome verovati. Uostalom meni to nije vazno uopste. 

Jesam, ako puse i ako se opijaju, onda ih tretiraju sa cutanjem, niko ne govori sa njima dok ne nauce svoju gresku.  Pa sto se tice veza, ulaze u veze, i sex samo posle braka, nista pre toga koliko sam ja upoznat sa tim. Sad, svasta je moguce.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Nokia X6
imam ja poznanicu koja je j. svjedok.. ali ona sa svima ulazi u razgovor, i svi znaju da je to jer otvoreno prica o tome.
PS: u sta vjerujes ti, posto ti pise ovamo Religija: Ostalo  Smile
« Poslednja izmena: 27. Jan 2014, 22:07:18 od Gooty »
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 26.0
imam ja poznanicu koja je j. svjedok.. ali ona sa svima ulazi u razgovor, i svi znaju da je to jer otvoreno prica o tome.
PS: u sta vjerujes ti, posto ti pise ovamo Religija: Ostalo  Smile
Ja sam prosao sve relacije religije, od Hriscanstva do Satanizma, pa Taoizam, Budizam itd. Trenutno sam negde na Agnostickom frontu sto se toga tice, ali s vremena na vreme praktikujem Misticizam.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Жртвујеш дјевице и тако... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Жртвујеш дјевице и тако... Smile
Bilo nekada, sada vise nema devica, kada nadjem neku nastavljam, u medjuvremenu Koze i Ovce i pokoji Petao zagine na oltaru Wink
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Valkira

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 2897
Zastava Loznica
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
Ja sam Wiccan xD
I ne to nije sekta. Cisto samo da se upisem.
IP sačuvana
social share
Mi bajkeri barabe smo teške, koja ne da, ide kući peške.
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Wiccan jeste sekta, to jest grupacija koja bi spala pod taj opis.  I ja mislim da nisi, ali dobro, jer ja znam dosta Wiccans ovde Wink
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
То вјештица Мими и метла фазони?  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 121 122 124
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 08:19:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.