Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:26:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sekte  (Pročitano 224250 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Bosch ima centrifugu
Kakva kvazi-hriscanska gastro-verbalna izcedjevina - kuku mene grdan. Ajd sto ne postijete bre nijednu drugi religiju, to da razumem - ali sto bar svoju bre ne naucite kako valja ccccc....

Taj Sveti Petar Cetinjski se u grobu prevrce kada to napisa bre,,,,, Smile

Knjigu u sake - od bukvara na ovamo - a kad te boli stomak nemoj na forum da dolazis nego brate u WC kao sav normalan svet. 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Nokia 
Citat
Knjigu u sake - od bukvara na ovamo
''Књиге'' су нас и довеле довде.
Док су били неписмени попови, било је и Срба.
Сада попови личе на ватиканске фратре. Мр/дрвови овога или онога, оргуље, хорови, латински и знаковни језик.
Kaко верујемо, тако ће нам и бити (по Метеју).
Citat
Na kraju ce sve biti zabranjeno.
Доста болести ће бити забрањно. Али биће дозвољено право сваком појединцу да напусти Србске земље и да срећу потражи другде. Можда баш у Индији ''земљи проклетој''.  Smile

Држи свој ум у паклу, и не очајавај

Citat
I ova lista gore je sve super, ali napadima se nista nece postici, vec ako se propoveda ljubav, treba sa ljubavlju da probas da pomognes nekome. 
Прича о ''љубави'' је толико поновљена да је очито да ту мора имати нечег сем љубави?
Не можеш волети наркомана, педофила, зеленаша, блудника, глумца, коцкара...

Citat
Da je SPC jedan Njegos sada, ja verujem da bi bilo drugacije, ali ovako kako i ti sam sto kazes da je "satana" ushao unutar SPC, dakle treba isterati tog djavola pre nego sto se pruzi ruka da se dovedu novi ljudi
Колико нам је потребан Његош, говори и чињеница да НИКО неће да обележи 200 година од рођења највећег Србског песника!!!  Или 900 година од рођења Великог Жупана, Св. Симеона.
« Poslednja izmena: 07. Feb 2013, 14:28:24 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Sveti Avgustin reče da trebamo voleti čoveka a prezirati greh.
Dakle treba se voleti i narkoman, kockar, pedofil, jer su ljudi. Sa druge strane narkomanija, kocka, pedofilija... kao poroci i gresi trebaju biti predmet prezira.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Kakva kvazi-hriscanska gastro-verbalna izcedjevina - kuku mene grdan. Ajd sto ne postijete bre nijednu drugi religiju, to da razumem - ali sto bar svoju bre ne naucite kako valja ccccc....

Taj Sveti Petar Cetinjski se u grobu prevrce kada to napisa bre,,,,, Smile

Knjigu u sake - od bukvara na ovamo - a kad te boli stomak nemoj na forum da dolazis nego brate u WC kao sav normalan svet. 
Jel se obracas meni?
Ako se obracas meni, sta je pogresno receno?

Sveti Avgustin reče da trebamo voleti čoveka a prezirati greh.
Dakle treba se voleti i narkoman, kockar, pedofil, jer su ljudi. Sa druge strane narkomanija, kocka, pedofilija... kao poroci i gresi trebaju biti predmet prezira.
Zato je i najteze biti pravi Hriscanin, zato ima veoma mali broj ljudi koji moze sebe da nazove tako.  Ja kazem da ne bih mogao to da uradim sada, ali za koju godinu, mozda i bih, jer ako sam naucio nesto od mog zivota je to, da me uvek ponizi, i stvori od mene mozda slabijeg ili umornijeg coveka, ali zato ostavi razumevanje u zamenu.

Колико нам је потребан Његош, говори и чињеница да НИКО неће да обележи 200 година од рођења највећег Србског песника!!!  Или 900 година од рођења Великог Жупана, Св. Симеона.
Pa to ti i kazem, jer ako medju hriscanima nema ljudi koji ce to uraditi sada, sta moze da se ocekuje od ostalih.  Ljudi su izgubili veru jer nista bolje nisu dobili godinama, a ni SPC nije uradio sve sto je mogao.  Ajd da priznam dok je bio Pavle, pa je bilo necega, sada nema nicega.

IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Bosch ima centrifugu
Jok tebi brate, daleko bilo - nego nasem hriscanskom mudzahedinu samo-zvanom Nksamsj
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
E deda Alister ,da vidis kako su se unazadili .

Od osam tipova joge objasnjenih u Knjizi  "Magja u Teoriji i Praksi " od Kraulija pomenucu dve .

1-Jedna od njih se bavi cisto pricanjem istine ,Dakle uvek reci istinu ma kakva god ona bila .
nikad ne reci ni jednu jedinu cak ni malu belu laz .
Uvek obrazlozi recenu istinu ,koren njenog motiva i njenu namenu.
Budi iskren prema sebi i drugima .

Ne razumem zasto bi bilo ko na ovom svetu imao bilo sta protiv toga .
Svet bi bio mnogo lepse mesto ,covek bi se osecao sigurnije .
Jer ko cuva tajne ? Armija,Religiozne Organizacije ,Politicari i Kriminalci !
Zasto ? Da bi imali prednost iznad drugih ! Informacija i znanje su moc .

2-Druga se bavi nepovredjivanjem ni jednog zivog stvorenja ,ni jednog zivog bica
ovo nije samo u fizickom aspektu vec i u duhovnom a to je ne-nametanje tudje volje drugom coveku ili bicu.

Dakle maksimalno postovanje svih zivotnih formi .Da bi se to izvelo neophodno je biti vegeterijanac .
Dakle samo Voce ,Povrce,Salata,Mleko,Semenke,Med,Zitarice,Pirinac,Hleb.
Na svetu nebi bilo gladnih ukoliko bi se zitarice gajile za ljudsku a ne stocnu prehranu ,
finansijski ,vremenski i kolicinski mogla bi da se napravi ogromna usteda a zdravstveno ,
vegeterijanska dijeta vecu fleksibilnost ,bolji miris koze ,zdraviji organizam ,bolju probavu ,
smanjenje kardiovaskulanih bolesti i smanjenje rizika cancerogenih celija od prevelikog konzumiranja crvrenog mesa .Meso nije jedini izvor proteina i nije neophodno za zivot .

Obadve yoga filozofije su u skladu sa mnogo kasnijim Hriscanskim zakonima koji su vrlo ogranicene prirode
koji se ticu postovanju i ljubavi prema drugima, samo sto su neke stvari malo izokrenute jer se radi o mentalitetu drugih ljudi koji su bili izolovani u pustinji 40 godina poput ovaca. u Indijci kazu govori istinu a Jevreji kazu ne moj da govotis lazi , ili ne svedoci lazno .

E sad, Prvi zakon koji u nasem prevodu znaci "Jedan nece Ubiti" ili po modernom "Ne Ubij"
se takodje slaze sa indijskom tehnikom o nepovredjivanju Zivog stvora .
Na zalost crkveni primitivizam je spustio i ogranicio taj zakon na najajnizi moguci nivo tumacenja a to je ubistvo coveka .
I tako nas narod se sladi mesom i svinjskim iznutricama ,kuvanim crevcima ,pihtijama,mozgom i chvarcima dzigericom i slaninom a riba je po nekom fazonu dozvoljena i svrstali smo je u posnu hranu .

Treca slicnost izmedju Yoge i Pravoslavlja je mantra jer za razliku od Katolicke crkve gde je molitva duga i ima namenu sa dugim tekstom pri kojoj se koristi svesni deo desne hemisfere mozga ,
pravoslavlje ima istocnjacku kratku verziju koja se poput istocnjacke mantre ponavlja uzastopno na primer po staroj metodi lezeci na podu rasirenih ruku ,ponavljajuci "Gospode Boze pomozi jer sam gresnik"i pri tome prema skeneru koristi iskljucivo leva hemisfera mozga bas kao u meditaciji .

Razocaran sam da su pisci ovih tekstova o sektama toliko neobrazovani po pitanju svoje sopstvene religije .
Jer ovo su fundamentalne opste poznate i dokazane stvari .

Srbi su prihvatili hriscansvo prilicno kasno u zamenu za zemlju od Dunava do Tesalonike garantovanu od Vizantijskog Cara Herakulisa u 610 .Po ugovoru zeleo je da branimo njegovo carstvo od Avara ali uslov je bilo prihvatanje hriscanstva . To je bio spor proces koji je trajao vekovima i u 9 veku kralja Mutimira su krstili
Cirilo i Metodije i onda su preko njega proglasili zemlju Srbiju hriscanskom i ako veliki broj Srba nije ni bio krsten niti je praktikovao ili verovao u hrisanstvo ili Hriscanskog boga .

Biblija je prevedena na srpski jezik 1100 godina kasnije .
Izgovor crkve je bio da je nepotrebno prevoditi Bibliju sa staroslovenskog ili grckog jezika .
Tako da su popovi stvorili svoju komercijalnu neophodnost ,gde nisi mogao da sluzis bogu bez popa ,
Tako je uspostavljena mreza radi bolje kontrole iznad naroda .
Niti su ljudi razumeli popa niti su znali sta on peva .
Danas kad je biblija dostupna na Srpskom jeziku jos uvek ima oko 80% ljudi koji je nisu procitali ,
i ne shvataju o cemu se radi u zadnjem poglavlju svetog pisma Jovanovom otkrovenju koje mu je poslao Isus preko svog andjela.
Moram priznati da je apokaliptican aspekt u kom 90% zivog sveta izumre i bude unisteno u roku od sedam godina vrlo primamljiv scenario .





« Poslednja izmena: 09. Feb 2013, 16:54:52 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Pas koji laje ne ujeda

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 127
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Iskreno nikad nisam shvacala sta znaci sekta...vise me to asociralo na pojam klan...danas kada vidim vehabije itekako znam sta je sekta.
IP sačuvana
social share
Ako ti se ne svidja moje misljenje - nije moj problem!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
@decky
 Smile
@Alex
Odlican post kao po obicaju, hteo sam nesto da nadodam, ali nije htelo da postuje, pa drugi put cu.

Iskreno nikad nisam shvacala sta znaci sekta...vise me to asociralo na pojam klan...danas kada vidim vehabije itekako znam sta je sekta.
Oni su ti vise nesto tipa teroristi, to jest placenici nekih tamo nama neprijateljskih zemalja
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Pas koji laje ne ujeda

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 127
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
@decky
 Smile
@Alex
Odlican post kao po obicaju, hteo sam nesto da nadodam, ali nije htelo da postuje, pa drugi put cu.

Iskreno nikad nisam shvacala sta znaci sekta...vise me to asociralo na pojam klan...danas kada vidim vehabije itekako znam sta je sekta.
Oni su ti vise nesto tipa teroristi, to jest placenici nekih tamo nama neprijateljskih zemalja
Ma kakvi teroristi. Zamisli da tebe neko okarakterise kao ubojica ili sta ja znam sta samo po nacinu zivljenja, naciji, vjeroispovijesti itd. Ja sam muslimanka, medjutim ono sta vehabije rade to nije islam. I oni daju veoma ruznu sliku za muslimane. Slazem se da su placenic, jer vidite niko nista ne radi a grade se VILE. Nekako u nj.komentarima i stavovima vidis da su tip ljudi koji ne zna za komunikaciju. Oni svoje misljenje namecu. Kada se ne slazes sa njima kazu da su nevjernik itd. Kod pravih vjernika, bilo koje vjere siri se ljubav! >KOd vehabija je mrznja. Kakva je to vjera gdje ti siris mrznju?
IP sačuvana
social share
Ako ti se ne svidja moje misljenje - nije moj problem!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
@decky
 Smile
@Alex
Odlican post kao po obicaju, hteo sam nesto da nadodam, ali nije htelo da postuje, pa drugi put cu.

Iskreno nikad nisam shvacala sta znaci sekta...vise me to asociralo na pojam klan...danas kada vidim vehabije itekako znam sta je sekta.
Oni su ti vise nesto tipa teroristi, to jest placenici nekih tamo nama neprijateljskih zemalja
Ma kakvi teroristi. Zamisli da tebe neko okarakterise kao ubojica ili sta ja znam sta samo po nacinu zivljenja, naciji, vjeroispovijesti itd. Ja sam muslimanka, medjutim ono sta vehabije rade to nije islam. I oni daju veoma ruznu sliku za muslimane. Slazem se da su placenic, jer vidite niko nista ne radi a grade se VILE. Nekako u nj.komentarima i stavovima vidis da su tip ljudi koji ne zna za komunikaciju. Oni svoje misljenje namecu. Kada se ne slazes sa njima kazu da su nevjernik itd. Kod pravih vjernika, bilo koje vjere siri se ljubav! >KOd vehabija je mrznja. Kakva je to vjera gdje ti siris mrznju?
Pa zar nije terorizam sirenje mrznje i namecanje misljenja?
Vere nema, postoje samo izgovori i prazne price
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:26:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.