Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:38:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sekta "Crna Ruža"  (Pročitano 54086 puta)
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
koliko mi je poznato crkva ne oznachava zgradu kako misli prost narod,nego zajednicu ljudi.
Ti pametno kažeš. Crkva jeste prvo zajednica verujućih.
A onda i prostor oko zgrade.
A onda i zgrada.
pitanje je zashto si ti poverovao u te prichice u novom zavetu kad si ga prochitao. mozda nisi imao materijalnih problema ali si sigurno imao potrebu da te neko spase.
Spase od čega? Ili koga?
Hvala ti što misliš da sam tada znao što ti znaš sada.

Pravo da ti kažem, pre toga sam bio u nekim ... kako da kažem ...
'istočnim pričama' i tražio sam da vidim koji je to kvalitet života
što ovi verujući ljudi imaju a ja, načitan i iskusan, nemam.

Što sam tražio - to sam i našao.

Da sam tražio .... prašinu i paučinu - i to bih našao.
da si naleteo na sataniste, i da nisi imao predubedjenja prema njima mozda bi sad pripadao crnoj ruzi .jednostavno,sigurno ti je bila potrebna pomoc.
Sigurno mi je bila potrebna pomoć?
Hm; u selu gde su moji roditelji, kaže se (kad ih pitaš kako su):
"Jedva čekam da umrem da se odmorim".
Nađi mi čoveka kome tu i tamo ne treba pomoć!

E sad, nadam se da ne misliš da je meni trebala pomoć
u onom, psiho-medicinskom smislu te reči.
e sad, spc je iskusna organizacija i sigurno joj nije potrebno da se bori za svakog chlana.oni igraju na veliko i imaju dobro organizovan sistem obmane.polako su ti isprali mozak oslanjajuci se na bibliju.
Voleo bih da jesi u pravu.
Voleo bih da moj mozak jeste ispran i da u mojoj crkvi ne vidim
sve one ljudske grehe koje vidim, i da ne vidim sva ona mesta u Svetim Pismima
koja ne živim jer se (kao) ne slažem sa njima, i da ...
Jako, jako bih voleo da je moj mozak ispran i da je sada čist!

I da ne primećujem npr. da ima i ovog što si ti dole napisao.
Ama ja, ostadoh greško-centričan!
Te primećujem i sve to, i ono što ti kao
'aut-sider' ne vidiš, a ja kao 'in-sider' vidim.
Kažem, ostao sam greško-centričan.
A voleo bih da sam iskreni Bogo-tražitelj.

Čudim se tebi, koji si pametan čovek, da u crkvi vidiš grešnike.
Kao kad bi rekao da u ... Mataruškoj banji većinom ljudi
hodaju sa štapom i hramaju!

to shto te nisu shpijunirali - a zashto bi? ne bunish se protiv njih, radish ono shto oni misle da treba . da si se kojim sluchajem neshto pobunio, vrshili bi pritisak na tebe (pop nece da ti dodje na slavu, sahranu ili svadbu obichno ,pastva da ne razgovara s tobom).
Ma, kačio sam se ja sa sveštenikom na mnoge teme!
Citirao mu ovog i onog, i ....
Ma bolje da ne znaš!
Dosta su ti tvoji gresi - ne trebaju ti i moji.
novac koji si dao crkvi za tih 20 godina nije mali. izrachunaj koliko je to pa se upitaj : zashto tim novcem nisi pomogao nekom kome stvarno treba pomoc - a mozesh da vidish takve ljude svuda oko sebe .
Razumem da, pošto me ne poznaješ, misliš da ne pomažem ... neću reći kome i koliko.
Bilo je tu i smešnih situacija (kada pomognem sa cashom nekome ko je o neimanju love
pričao samo figurativno, pa onda ... crvenimo i on i ja!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ok,tvoje je iskustvo takvo,moje je drugachije.
Naivan dobra osobina  Smile ,pretpostavljam da na stvari moze da se gleda iz mnogo uglova ali ipak sa time ne mogu da se slozim.
Vecina popova ipak ne proizvodi nishta,oni u manastirima su izuzetak i  to shto oni prave je sitnica.A hram Svetog Save i ostale crkve sigurno nisu  izgradjene od para zaradjenih na medu i siru.
Ima mnogo što-šta što se može svrstati pod nazivom
"Hrišćanska Kontra-kultura".
Npr. volite svoje ne prijatelje (od mrzitelja do onih sa kojima nam
je neprijatno).
Npr. kad daješ milostinju - ne trubi.
Npr. teži ka poslednjim mestima na slavama i prijemima.

Većina sveštenika ne proizvodi ništa i to si dobro rekao.
Oni se bave uslužnom delatnošću.
Ni kelner ne gaji pivo koje mi donese.

Hram Svetoga Save nije sazidan od para od meda i sira
(i tu si me lepo nasmejao i hvala ti od srca!).
Uvek sam se čudio i prijatno iznenađivao kada vidim
da ljudi koji imaju mnogo love - deo tgo kapitala
poklone! Znaš, to ti je jedna od mojih predrasuda, da
su svi bogataši u isto vreme i robovi svoje love,
i da samo i jedino tu lovu ulažu u profitabilne delatnosti.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Cisto prakticna opaska - bogatasi ne poklanjaju zato sto imaju siroko srce (cast izuzecima) - poklanjaju da bi im se umanjio porez i tako opet zarade a dobiju dzabe reklamu.

Domaci 'bogatasi"poklanjaju jer ih grize savest zbog ljudi koji su platili galvom da bi oni dosli do bogatstva, a posto su po prirodi ljudi pileceg mozga i "lavljeg" srca oni pklanjaju jer misle da ce im Bog tako oprostiti grehe

Mozete da nastavite
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ako nastavimo da se razbacujemo znanim (i zamišljenim) motivima
iz kojih neko daje nešto što ima (novac u ovom slučaju)
nastavićemo da budemo u off-topicu!

A motivi - ima li ih samo milion ili je i to ... dobro rodilo ove godine!
Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6630
zeleo bih da se zahvalim "NEMAM POJMA" na dobrim odgovorima jer mislim isto sto i on Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


dovoljna je jedna rjec odjebi

Zodijak
Pol Žena
Poruke 158
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.5
 Mislim sta reci? Anea i Decky999 dobro znaju zasto ne mogu sve da iscitavam,ups patetika.  Smile Dalje.Ko sta ima i koga mislim ko ce koga ako nece svoj svoga.  Smile Jos dalje. Jel vas je milion?Haos  Smile Jos vise dalje ruzo moja ruzice da ti vidim zenice,trepavice,obrvice,eh eh eh Nisam bas sasvim zadovoljna moram priznati tim spominjanjem . Sve u svemu iscekujemo svi. Ups patetika  Smile I Sta sad
« Poslednja izmena: 08. Avg 2006, 17:40:30 od milojkovic »
IP sačuvana
social share
"I rijeka nije bila rijeka u samom pocetku..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
LG 4X HD
 :confused2:  ovaj...hmmm....da Ruzo,sva su prilike da bice neprilike
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
pa sam kazesh ,prijatelju koji pojma nema, da si trazio nov kvalitet zivota u religiji , pa si ishao kod ovih pa kod onih i na kraju si zavrshio u spc. jasno je da si imao nekih problema u svom zivotu (ne mora da znachi da su zdravstveni) i da si pokushavao da ih reshish. to je sasvim u redu ali ...
sve sekte/crkve se predstavljaju kao reshavachi tudjih problema . a shto vishe ima problema to je chovek laksha meta. a kad chovek ima problema ,i ne ume ili ne sme da ih sam reshi on onda ide kod drugog da mu reshi probleme . kod nas je spc najjacha sekta i kod nje odlazi najvishe ljudi ,po istom principu shto najvishe lljudi ide u banku koja im se chini najbogatija ili kupi proizvod koji se najvishe reklamira. pretpotstavljam da je tebe spc vishe impresionirala nego neka tamo bedna "istochna " sekta od 2-3 chlana ...
i sad ulazish u fazu indoktrinacije. ti i sam vidish da ima siromashnih popova i bogatih popova (popova ovaca i popova vukova). razgovarash o tome sa sveshtenicima i oni ti kazu (ili mozda i sam zakljucish) da je djavo umeshao svoje prste i u crkvu. naravno biblija kaze da ce se to jednog dana reshiti . i tebi preostaje samo dve stvari : ili da poverujesh u dechije biblijske priche (bice pravde jednog dana) ili da sebi priznash sebi ono shto odavno znash - ovo je obichna mashtarija koja je prerasla u prevaru.
samo istina je teshka. jer kad jednog dana odrastesh i odbacish biblijske bajke ,moracesh da se suocish sa svim onim problemima za koje si mislio da ce isus ili bog da ih reshi. moracesh i da se oprostish od mnogih "prijatelja" koji su ti bili prijatelji samo zato shto ste jedan drugom podrzavali obmanu. i na kraju izgubiceh taj svoj mir,koji je samo san drogiranog choveka. ali seti se da je chak i isus rekao da nije doshao da doneshe mir nego mach.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Polako Messeru - znam odakle dolazis ali mislim da si naleteo na malkice drugaciju pticu nego sto su uobicajeni SPC ratnici koji ovde obitavaju. Ima mnogo ljudi  koji su u zvanicnim religijama nasli isto zrno istine i ljubavi koje postoji u vecini religioznih ucenja ovog sveta. Na stranu institucija SPC ili bilo koje druge "usluzne" organizacije tog tipa- na stranu popovi i to sta rade i koliko naplacuju. Oni su isto ljudi kao i svi mi - njihovo spasenje je u njihovim rukama a to sto su deo takve institucije taj posao cini samo jos tezim. Treba postovati ljude koji u okviru institucionalizovane religije nadju istinu - jer kad se skinu svi slojevi lazi, prevare, dogme, bajkovitih predanja i gluposti - izvor i srz je vrlo cista. Bitno je da svako ima pravo na izbor i svoje misljenje. Jer kada vidis sta je srz - koje ucenje pratis ili ne pretis vise nije bitno. Mozes da nastavis svoj put u okviru crkve ili van nje - u cemu je razlika. Neki ljudi jednostavno zele da ostanu u okvirima tradicije u kojoj su rodjeni ali je uvek bitno da tu tradiciju ne mesaju sa religioznim osecanjem koga imaju ili - jos bolje - da pokusavaju da shvate duboku simboliku koju svi religijski rituali nose u sebi, bez obzira da li su hriscanski ili paganski.

Ono sto zoves problemima ustvari nisu problemi - nego iskra istine koja se u svima nama javi kada se usudimo da pocnemo traganje za svrhom naseg postojanja na ovoj zemlji. Nas prijatelj Nemampojma je probao sa istokom ali nije nasao nista - ja sam sa druge strane porbao slicno i nasao mnogo toga ali nisam nasao mnogo u dogmi SPC. Ipak znam ljude koji su slicni njemu ostali u sistemu ali nisu dozvolili da ih on ogranici u njihovim stremljenjima. Takvi ljudi se promeniti sistem dogme i mozda postaviti na noge crkvu koja ce ukazati ljudima na pravu istinu. Ja duboko verujem da je Nemam pojma vec na tom putu 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa sam kazesh ,prijatelju koji pojma nema, da si trazio nov kvalitet zivota u religiji , pa si ishao kod ovih pa kod onih i na kraju si zavrshio u spc. jasno je da si imao nekih problema u svom zivotu (ne mora da znachi da su zdravstveni) i da si pokushavao da ih reshish. to je sasvim u redu ali ...
Siguran sam da si u pravu kada je neko drugi u pitanju.

Naime, nekada sam išao i na fudbalske utakmice, pa sam prestao.
Lepše mi je da gledam iz fotelje.
Nekada sam išao i na balet. E to neću više!  Smile
Šta hoću da ti kažem?
Pa, zašto nisi predpostavio da sam išao ... gde sam išao, iz puke
znatiželje?
... ti i sam vidish da ima siromashnih popova i bogatih popova (popova ovaca i popova vukova). razgovarash o tome sa sveshtenicima i oni ti kazu (ili mozda i sam zakljucish) da je djavo umeshao svoje prste i u crkvu. naravno biblija kaze da ce se to jednog dana reshiti . i tebi preostaje samo dve stvari : ili da poverujesh u dechije biblijske priche (bice pravde jednog dana) ili da sebi priznash sebi ono shto odavno znash - ovo je obichna mashtarija koja je prerasla u prevaru.

Meni se čini da ti i ja pričamo 2 iskustva:
ti o svom - posmatraš ljude Crkve i donosiš sud o njima,
i ja o svom - posmatram ljude Crkve i vidim promene u njima.

Kažeš maštarija. Hmm; kada je moj sveštenik pomazao moju ćerku
čudotvornim mirom po onim mestima gde je imala bolest, i kada smo se
on i mi pomolili Bogu Jedinom za nju, i kada je
ta bolest nestala (prvi put posle 6 godina) ... onda ...

Verovatno ćeš reći da je to slučajnost ili ... autosugestija.
Meni je interesantno da se slučajnosti najčešće događaju kad se pomolim
Bogu za njih.  Smile
samo istina je teshka. jer kad jednog dana odrastesh i odbacish biblijske bajke ,moracesh da se suocish sa svim onim problemima za koje si mislio da ce isus ili bog da ih reshi. moracesh i da se oprostish od mnogih "prijatelja" koji su ti bili prijatelji samo zato shto ste jedan drugom podrzavali obmanu. i na kraju izgubiceh taj svoj mir,koji je samo san drogiranog choveka. ali seti se da je chak i isus rekao da nije doshao da doneshe mir nego mach.
Bio sam odrastao i kada je Bog učinio da uzverujem. Studirao sam tada.
Davno je bila 1986. 

I bilo je prepreka u međuvremenu (npr. roditelji plaču jer im se sin
"vratio u srednji vek" - to su bile one godine real-socijalizma),
i mobilizacije u neke neželjene ratove (ko da ima željenih !),
i ležanja u bolnici i ... i posla sa malo para, pa posla sa puno para,
pa sada posla sa previše para (za moju malu porodicu),
i raznih uživanja koje (kao i problemi) prete da me odvedu
od Boga ka hedonizmu... Smile

Ali, ako ti misliš da sam ja ... ufiksan opiumom za narod, što beše omiljena
komunistička krilatica za pobožne ljude,
i ako ti već u napred znaš da ću ja izgubiti svoj mir ....
Šta reći?  Smile

Ti si već doneo moju presudu i otišao u budućnost. Ja malo zaostajem za tobom.

Nadam se da ćeš malo zastati i ti, pa da se sretnemo ... negde na ...
kafi i ratluku!  Smile
Dobar je dan danas! Posni dan prepun mogućnosti!
Barem za nas koji nismo u Crnim Ružama i ne zavisimo od nekog...
nekog Crnog Ruživoja koji će nam reći šta da radimo!
(Priznajem; ovo sam dodao da nas ne izšutiraju sa foruma
zbog totalnog off-topisanja!)  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:38:11
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.