Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:12:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sekta "Crna Ruža"  (Pročitano 53986 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Problem nije u sektama nego u ljudima - ja sam znao i za njih i za mnoge druge pa se nikad nisam prikljucio ni jednoj. Ne mozes ih zabraniti sve dok ne cine kriminalne radnje a to da li ce neko ili nece da izvrsi samoubistvo je njegov licni izbor. Ta totalna paranoja koju siri SPC ide svim sektama samo na ruku jer je besplatna propaganda. Satanizacijom sekti crkva nece nikad privuci ljude koji sumnjaju na bilo koji nacin u to sto crkva propoveda - samo ce jos vise ljudi da otera od sebe. Na kraju krajeva i hriscanstvo je bilo sekta kada su nastajali i njih su progonili isto kao sto sad oni progone i kao sto su progonili druge. Cisto da podsetim na pokolj Katara u Francuskoj u 14veku i svih ostalih "velicanstvenih" dela pocinjenih od strane spanske inkvizicije
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
kod nas u srbiji najopasnija sekta je spc poshto je najbrojnija. naravno sve semitske sekte bilo da su hriscanske/satanistichke,judaistichke ili islamske su opasne i protiv njih se treba boriti .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


dovoljna je jedna rjec odjebi

Zodijak
Pol Žena
Poruke 158
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.5
Ja se potpuno slazem sa KoAlex a to uopste ne znaci da bezpogovorno verujem crkvi  Smile
IP sačuvana
social share
"I rijeka nije bila rijeka u samom pocetku..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
hriscanske crkve i satanistichke sekte ispoljavaju slichan nachin poslovanja :
1. ubediti potencijalnog chlana da je na neki nachin greshan,slab,nikakav ... obichno crkve i sekte biraju ljude koji vec imaju probleme jer je njih lakshe obraditi .
2. ubediti zrtvu da samo ta crkva ima pravu moc da mu pomogne,a da su ostali prevaranti. tu se obichno navodi neka pseudotradicija - spc obichno pominje kako je bash ona izvorna crkva hristova.
3. navesti zrtvu na potpunu poshlushnost vrhu crkve/sekte .bez obzira da li je to patrijarh,sinod,majstor reda,guru - uvek se ochekuje poslushnost bez trunke sumnje .
4. sad je zrtva upecana ,ostaje njeno iskoriscavanje - finansijsko,sexualno,radno ... po zelji gospodara sekte/crkve ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


dovoljna je jedna rjec odjebi

Zodijak
Pol Žena
Poruke 158
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.5
 :yes:  :yes:  :yes: 
IP sačuvana
social share
"I rijeka nije bila rijeka u samom pocetku..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam malčice drugačije prošao nego ti.
Prvo, nisam ni upoznao tu ... šta li je već ... gospođa ili šta ... crkvu!
Bio sam u zgradama, crkvom zvanim, kad bi se neko venčao ili umro, ali nju - nisam sreo.
A onda, dok sam studirao, pokloni mi prijatelj Novi Zavet.
(Nije to bila prva knjiga koju mi je poklonio. Ni poslednja.)
I - poverujem ti ja u Boga, i Sina Njegovoga.
I krenem ja na Liturgiju. Ništa živo ne razumem! Ama N-I-Š-T-A !!!!
Za nastavak - sroljaj dole!

 

hriscanske crkve i satanistichke sekte ispoljavaju slichan nachin poslovanja :
1. ubediti potencijalnog chlana da je na neki nachin greshan,slab,nikakav ... obichno crkve i sekte biraju ljude koji vec imaju probleme jer je njih lakshe obraditi .
Ne sećam se da sam imao neke probleme. Osim klasičnih (malo para, devojčica, ispiti...)
A i niko nije ni obratio pažnju na mene. A crkvena zgrada - komemorativno prazna!

2. ubediti zrtvu da samo ta crkva ima pravu moc da mu pomogne,a da su ostali prevaranti. tu se obichno navodi neka pseudotradicija - spc obichno pominje kako je bash ona izvorna crkva hristova.
A i kad su me primetili, kasnije, niko mi nije solio pamet.
Konačno da i mene neko ostavi na miru!
Jer da su mi solili pamet - nebih ostao ni nano-sekundu duže!

3. navesti zrtvu na potpunu poshlushnost vrhu crkve/sekte .bez obzira da li je to patrijarh,sinod,majstor reda,guru - uvek se ochekuje poslushnost bez trunke sumnje .
E da! Jesu mi nudili da mi odgovore na moja pitanja, a i tu su često citirali
druge, pametnije od sebe. I niko me nije ... špijunirao da proveri
kako živim i da li ... "volim bližnjega svoga kao samog sebe".
Svi su nekako bili (i ostali) fokusirani na svoje probleme.
Bre, gledali su svoja posla! A ne moja!!!

4. sad je zrtva upecana ,ostaje njeno iskoriscavanje - finansijsko,sexualno,radno ... po zelji gospodara sekte/crkve ...
Ništa gore-navedeno mi se nije desilo.
Sačuvaj me Bože!
I tako to traje već ... 19-20 godina!
Auuuu, ala vreme leti!

IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
koliko mi je poznato crkva ne oznachava zgradu kako misli prost narod,nego zajednicu ljudi. dobro , to nije toliko ni bitno. pitanje je zashto si ti poverovao u te prichice u novom zavetu kad si ga prochitao. mozda nisi imao materijalnih problema ali si sigurno imao potrebu da te neko spase. da si naleteo na sataniste, i da nisi imao predubedjenja prema njima mozda bi sad pripadao crnoj ruzi .jednostavno,sigurno ti je bila potrebna pomoc.
e sad ,spc je iskusna organizacija i sigurno joj nije potrebno da se bori za svakog chlana.oni igraju na veliko i imaju dobro organizovan sistem obmane.polako su ti isprali mozak oslanjajuci se na bibliju. mala digresija:jednom sam slushao jednog sveshtenika koji je tvrdio da ono shto je isus rekao da nema ubijanja,okretanje drugog obraza i.t.d. ne odnosi na vojnke zato shto je njima rekao da budu zadovoljni svojom platom ( a ono za ubijanje ne vazi Smile Smile ) .dakle choveka koji ne poznaje logiku ce oni lako prevariti.
to shto te nisu shpijunirali - a zashto bi? ne bunish se protiv njih,radish ono shto oni misle da treba . da si se kojim sluchajem neshto pobunio ,vrshili bi pritisak na tebe (pop nece da ti dodje na slavu, sahranu ili svadbu obichno ,pastva da ne razgovara s tobom).
novac koji si dao crkvi za tih 20 godina nije mali. izrachunaj koliko je to pa se upitaj : zashto tim novcem nisi pomogao nekom kome stvarno treba pomoc - a mozesh da vidish takve ljude svuda oko sebe .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
LG 4X HD
@nemam pojma
Hrishcanska crkva je dovoljno velika da ne mora direktno da trazi novac,ali ipak cesh platiti popu venchanje,sahranu,lomljenje slavskog kolacha,krshtenje,kupovanje relikvija, donacije drzave itd.Vazda se znalo (pre komunizma) chija je kuca u selu najveca zar ne?
Crkva ne proizvodi nishta,a ipak ima dosta para i popovi odlichne prihode,naivno je mnogo pomisliti da ti ne uzimaju pare. 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@nemam pojma
Hrishcanska crkva je dovoljno velika da ne mora direktno da trazi novac, ali ipak cesh platiti popu venchanje, sahranu, lomljenje slavskog kolacha, krshtenje, kupovanje relikvija, donacije drzave itd. Vazda se znalo (pre komunizma) chija je kuca u selu najveca zar ne?
Crkva ne proizvodi nishta,a ipak ima dosta para i popovi odlichne prihode, naivno je mnogo pomisliti da ti ne uzimaju pare. 

Moj sveštenik neće da uzme pare od mene. Mislim za lomljenje kolača, za sahranu ga još nisam zvao.
Zdravo sam i dobro sam, hvala na pitanju; ne planiram to još sebi ni bližnjima. Smile
Možda zato on i dalje kotrlja onu svetlo-plavu "Bubu" koja ima ... brat-bratu 15 godina.
I venčanje mi je bilo besplatno.
A i onaj drugi (iz iste crkve) fura auto svoga tasta. Tja; ima se - može se.  Smile

Nekako sam mislio gledajući po manastirima (npr. Kovilj) da onaj med, sir, ikone, sveće... koji
monasi tamo (uz pomoć pčela, i ostalih ... 'živuljki') proizvode - treba platiti.
To da li ću ja kupiti med kod njih ili na pijaci - kakve to veze ima.

Prvu ikonu sam dobio na poklon, a drugu Ikonu mi pokloniše u 'pokojnoj' firmi.

Ja nekako kapiram da je od Boga sve što vidim (i što ne vidim)
i - mada mogu deo love da ostavim na ikonama u crkvi,
mogu i da ga dam ... ovoj ili onoj osobi, za koju vidim da joj treba.
Jednom sam se opekao i nekome na Bureku rekao kako ipak premalo dajem
ovoj ... osobi, i taj čovek me je posle optužio da se hvalim.

Mnogi, mnogi ljudi na ovom Bureku su mi govorili da ta 'neka' Crkva od mene
uzima, a ja sve nekako mislim da ja više dobijam nego što dajem.
A ja valjda živim sa mnom po ceo dan!  Smile

PS. A šta ako je naivnost pozitivna osobina? Možda su nas (i tebe i mene)
naučili da je to .. no-no! ("Nemoj da si naivan"!)
To mu je kao što kažu za nekoga: "Ma on filozofira" kao da je to ... pogrešno!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
LG 4X HD
ok,tvoje je iskustvo takvo,moje je drugachije.
Naivan dobra osobina  Smile ,pretpostavljam da na stvari moze da se gleda iz mnogo uglova ali ipak sa time ne mogu da se slozim.
Vecina popova ipak ne proizvodi nishta,oni u manastirima su izuzetak i  to shto oni prave je sitnica.A hram Svetog Save i ostale crkve sigurno nisu  izgradjene od para zaradjenih na medu i siru.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:12:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.