Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:27:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Savremeni PA topovi  (Pročitano 7638 puta)
05. Apr 2009, 09:41:08
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Vidim da Iranci ulazu velika sredstva u razvoj savremenih Pa topova velikog kalibra.Da budem iskren mislio sam da je ovaj koncept PVO sredstava odavno napusten,ali kolko sam vido na snimcima ovo je i dalje veoma ozbiljno naoruzanje u rukama dobro obucene posade.Ako neko ima informacije o PA topovima velikog kalibra drugih zemalja bilo bi fino da napise nesto o tome.

http://www.arabiatube.com/video/3067/-Irans-Produces-Smart-Anti-Aircraft-Gun

Iran has successfully manufactured a smart 100mm anti-aircraft gun as part of a campaign to boost the country\s defense capabilities./n\The Defense Industries Organization has completed the wholly domestic task of manufacturing the 100mm anti-aircraft gun and its necessary ammunition to counter aerial threats posed by enemy fighters, helicopters and cruise missiles,\ Defense Minister Mostafa Mohammad-Najjar said during the system\s Sunday inauguration ceremony./n\One of the most important features of this weapon is its smart system which can track down the target and fire at it automatically,\ he added./nMohammad-Najjar pointed out that the shells used in the system are equipped with a fuze which enables them to explode and terminate the target from a close distance even if they fail to hit it directly./nThe 100mm anti-aircraft gun is an artillery system that can create a missile shield against enemy aircraft at medium and low altitudes./nTehran began upgrading its defense capabilities after the eight year war with Iraq\s of Saddam Hussein in the 80s./nAlthough Saddam\s military was heavily armed by the West- particularly the US- he was unable to capture Iranian soil at the end of the war./nWestern denial to sell Iran the weapons it needed to ward off a foreign aggressor prompted the government to establish a domestic military industry./nDuring the past years, Iranian experts have managed to design and manufacture various missiles, fighters, stealth aircraft, drones, submarines, radar systems, and military vessels./nNews of the production of an anti-aircraft artillery system comes as Israel, the Middle East\s sole nuclear power, continues to threaten Iran over the country\s nuclear program./nIn quite remarkable comments, the Israeli ambassador in Australia Yuval Rotem said on Friday that Tel Aviv\s recent military offensives in Gaza was a \preintroduction\ to dealing with the \threat posed by a nuclear-equipped Iran\./nThis is while Iran\s nuclear program is under the constant supervision of UN nuclear watchdog inspectors, who have confirmed that the country\s atomic activities have not diverted toward weaponization.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

5f0io1.jpg
(88.3 KB, 600x418)
1_8711121296_L600.jpg
(131.63 KB, 600x418)
2_8711121296_L600.jpg
(120.87 KB, 600x418)
3_8711121296_L600.jpg
(99.41 KB, 600x418)
4_8711121296_L600.jpg
(101.18 KB, 600x418)
7_8711121296_L600.jpg
(96.27 KB, 600x418)
« Poslednja izmena: 05. Apr 2009, 09:53:55 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Njihova industrija u nacelu nije losa!!
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Naoko zastarelo izgleda ali ako je automatizovano i vis etopova u sprezi (sto izgleda i jeste), onda nije to tako bezopasno za avionce koje se spusti. Mada, ovi topovi mogu da se gadjaju onda sa velikih visina onim vodjenim bombama (ono, kao, ima kamera pa onda tacno ushicaju dje treba).
Smile
« Poslednja izmena: 05. Apr 2009, 17:32:22 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Ericsson 
Naoko zastarelo izgleda ali ako je automatizovano i vis etopova u sprezi (sto iygleda i jeste), onda nije to tako bezopasno za avionce koje se spusti. Mada, ovi topovi mogu da se gadjaju onda sa velikih visina onim vodjenim bombama (ono, kao, ima kamera pa onda tacno ushicaju dje treba).
 Smile

Automatizovani su i oni naši Boforsi, pa to ne znači da je reč o modernom naoružanju .....
« Poslednja izmena: 05. Apr 2009, 16:17:11 od stoyadin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Njihova industrija u nacelu nije losa!!

Slazem se u potpunosti. Smile
Pored ovog PA topa,naso sam podatke da rade i veoma savremene PA topove 35mm,koji su povezani sa radarima za navodjenje.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Naoko zastarelo izgleda ali ako je automatizovano i vis etopova u sprezi (sto iygleda i jeste), onda nije to tako bezopasno za avionce koje se spusti. Mada, ovi topovi mogu da se gadjaju onda sa velikih visina onim vodjenim bombama (ono, kao, ima kamera pa onda tacno ushicaju dje treba).
 Smile

I ja sam u dilemi kolke su zaista mogucnosti ovakvih topova protiv aparata na srednjim i velikim visinama.Po snimcima koje sam gledo,ceo sistem je veoma mobilan i automatizovan.Sistem cine radari za rano otkrivanje i navodjenja kao i kamere koje su integrisane u sistem.Sad opet ni to nista ne znaci dok se sve ne ispita u praksi,to jest u realnim uslovima.Znam da smo mi imali PA topove 88mm koji su bili stacionirani u okolini Bara.Da li bi se u danasnje vreme ispaltila modernizacija takvih topova ili ne tesko je reci. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Evo par slicica po meni jos jednog interesantnog sistema.Radi se o 76mm PA topu koji je montiran na sasiju tenka.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

otomatic.jpg
(99.31 KB, 600x430)
otomatic_l1.jpg
(71.64 KB, 585x480)
otomatic_l2.jpg
(101.42 KB, 594x431)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
sumnjam u uspeh ovog ozivljavanja starih kalibara PVO iz prostog razloga :

- da bi se ostvarila potrebna preciznost sistem mora da bude spregnut sa radarom ,pa je onda izlozen anti-radarskim raketama isto kao i raketni sistemi PVO.

- danashnji avioni lete dosta brze i sa nepravilnijim putanjama nego npr b-24,29 ili 17  Smile . takodje dejstvuju sa vecih daljina . dakle chak i da radar moze da zahvati precizno  cilj , granata treba da predje dugachak put do njega ,a za to vreme avion moze da ubrza ,promeni kurs i.t.d. ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ujkaalberte, cija je ovo sprava, ovo na sasiji tenka i ima li naziv? Smile
« Poslednja izmena: 05. Apr 2009, 17:37:49 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Ujkaalberte, cija je ovo sprava, ovo na sasiji tenka i ima li naziv? Smile

Evo sta sam naso. Smile

The Otomatic self-propelled anti aircraft gun was developed as a private venture by Oto Melara in the mid 80s. The first prototype was completed in 1987. The Otomatic was never accepted to service, even though it outperforms many self-propelled anti-aircraft systems.

   The Otomatic is fitted with a 76-mm automatic gun, which is a variant of 76-mm naval gun. It's rate of fire was increased from 85 to 120 rpm. The Otomatic fires short 6 round bursts. It uses fragmentation rounds against air targets and armor-piercing against ground targets. A total of 70 rounds are carried.

   It is worth mentioning that modern SPAAGs are usually fitted with 20 - 40 mm guns. Such a powerful gun was selected because of it's long range. The Otomatic can engage helicopters at 6 km range, before they release their anti-tank guided weapons. Range against aircraft is 4 km and over 2 km against light armored vehicles. This artillery system could also be used in coastal defense role.

   The Otomatic has all-weather operational capability. It is fitted with search and tracking radars, optronic aiming and tracking system and digital fire control system. Radar location range is 15 km against aircraft and 8 km against helicopters. It can track 8 to 24 air targets simultaneously. Vehicle has datalink interface for target acquisition and designation.

   Armor of the Otomatic provides protection against small arms fire and artillery shell splinters. Vehicle is fitted with NBC protection and automatic fire suppression systems
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:27:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.412 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.