Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:28:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za negu kose  (Pročitano 101129 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia the best
Ishrana za zdravu kosu

Na kvalitet kose utiču različiti faktori - genetika, proizvodi za negu koje koristite, ali jedan od najvažnijih je ishrana. Da biste popravili kvalitet kose i sprečili opadanje, trebalo bi svoj jelovnik da obogatite namirnicama koje će doprineti zdravlju vlasi.

Najvažnije je da unosite dosta minerala. U to grupu spadaju cink, gvožđe, bakar, a namirnice bogate ovim dragocenim sastojcima su riba, meso, spanać, masline, lisnato povrće, jaja (naročito žumance), integralne žitarice...

Na kvalitet kose utiču i belančevine, tako da bi trebalo redovno da konzumirate mleko i mlečne proizvode, pileće meso, koštunjave plodove.

U jelovnik ubacite i namirnice koje sadrže vitamine A, C, E i B grupe – brokoli, kupus, karfiol, šargarepu, pomorandže, kivi, grejpfrut, paradajz, limun, papriku...

Ako zdravoj ishrani dodate i dosta tečnosti, pre svega negazirane vode i čajeva, a smanjite unos kafe i gaziranih sokova, za vašu kosu "nema zime".

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia the best
Promenite boju brzo i lako



Život vam je odjednom postao siv i monoton? Za svega 30 minuta možete opet da ga učinite svetlijim i blistavijim, a da pri tom ne morate da se upišete na kurs za pilote ili kajaking. Ne morate čak ni da izađete iz kuće, promenite boju kose.

Dakle, nije nimalo teško promeniti boju kose zahvaljujući tome što na tržištu postoji bezbroj veoma jednostavnih farbi, najnovije gereracije, sa svom potrbnom opremom. Pri tom, kosu možete da ofarbate u kućnoj radinosti, bez odlaska kod frizera.

Priprema
Pre nego što bilo šta počnete, nađite u ormaru neku staru majicu s kratkim rukavima koju ste nameravali da bacite i obucite je. Stavite budilnik da vam stalno bude pred očima (na pakovanju boje za kosu navedeno je koliko treba da držite farbu na kosi). Ako ne vodite računa o vremenu, dobićete ili drugačiju nijansu ili neofarbane pramenove. Kosu pre farbanja ne treba prati.

Mešanje
Komplet boje za kosu se sastoji od plastične bočice sa emulzijom i tube s farbom. Potrebno je da ih jednostavno pomešate kako je to prikazano na uputstvu i dobro promućkate. Za svaki slučaj, stavite plastične rukavice da ne biste morali da skidate farbu ispod noktiju.

Kako se farbaju teška mesta
Farbu nije tako lako naneti na potiljak, pa taj deo često ostane neofarban. Nije naodmet da u kupatilu, nasuprot ogledalu, iznad lavaboa postavite privremeno još jedno manje ogledalo da biste mogli da vidite šta radite. Dešava se da neofarbani ostanu i krajevi kose i zato se potrudite da prstima rasporedite boju celom dužinom pramenova. Obratite pažnju i na predeo oko slepoočnica.

Kako učvrstiti boju
Po završetku postupka dobro isperite kosu vodom, sve dok ne bude potpuno bistra. Zatim operite kosu šamponom, kao i obično. Na kraju nanesite na kosu specijalni balzam, to jest regenarator koji je priložen u kutiji sa farbom. On ne samo da neguje vlasi, čini ih mekšim i omogućava vam da lakše raščešljate kosu, a da vam pri tom ne opadne pola glave, nego i služi za učvršivanje boje i njenu postojanost. Nanesite ga na kosu, sačekajte 1,5-dva minuta, a zatim isperite.

Stajling
Pre nego što konačno oblikujete frizuru, utrljajte gel za kosu i prstima oblikujte frizuru. Gel će brzo da se osuši i ako je zatim lagano prosušite fenom, dobićete željenu frizuru.

Kako sprečiti opadanje kose
Stigao je septembar, a sa njim i problem koji muči mnoge žene - pojačano opadanje kose. Kosa, naime, najviše opada krajem leta i početkom jeseni, što je najverovatnije posledica stresa kome je izložena tokom letnjih meseci zbog izlaganja suncu i morskoj vodi, češćeg pranja, velikih vrućina i sl. Svaka žena bi volela da ima svilenkastu, sjajnu, bujnu kosu. Lepa kosa važi za prirodni ukras, održava zdravlje i unutrašnje zadovoljstvo. Na muškarce deluje kao erotski signal. Kada kosa iznenada počne da opada, i to znatno, onda to više nije kozmetički problem žene: opadanje kose može da bude i odraz nedovoljnog samopouzdanja. Srećom, leka za to ima. Najbitnije je da pre nego što počnete da koristite sredstva protiv opadanja kose, isključite neku bolest kao uzročnik opadanja - poremećaj u radu štitaste žlezde, dijabetes ili anemija zahtevaju lečenje.

Još neki mogući uzroci
Ovo su još neki mogući uzroci opadanja kose u ovom periodu:
-Često nedostaje gvožđe i cink: Postoje i bezopasni faktori, koji srećom, mogu da budu otklonjeni.
-Nedostatak minerala: Deficit gvožđa, cinka ili selena u krvi. Žene koje imaju jače krvarenje za vreme menstruacije češće su podložne ovom problemu.
-Lekovi: Žene koje uzimaju sredstva za zaštitu od kancera ili lekove za srce i krvotok mogu da imaju problema sa opadanjem kose. Kad prestanu sa uzimanjem lekova, sporedna dejstva prestaju sama od sebe.
-Uzroci duševne prirode: Kontinuirani stres ili iznenadni šok mogu biti uzrok opadanja kose.
-Najzad, postoji specijalni oblik opadanja kose - alopecia areata. Kod autoimunih bolesti uzroci su još nepoznati. Ako dnevno izgubite 80 do 100 dlaka, ne brinite: nove dlake će porasti - sasvim normalan fiziološki proces.
-Najrašireniji uzrok opadanja kose je nasledni faktor. Često je kod žena u klimakterijumu, nakon porođaja ili čak već u pubertetu. Pošto dolazi do poremećaja hormonskog reda, određene ćelije na koži glave reaguju na muške hormone - i na taj način opada kosa.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia the best
Ovu temu cu ''umetnuti'' ovde  Smile

Plavuše se bolje zabavljaju, dok brinete više zarađuju

Boja kose nije samo modni trend, tvrde naučnici iz Velike Britanije. Posle velikog istraživanja koje je sprovedeno na tri hiljade žena, naučnici su došli do veoma zanimljivih podataka.

Plavuše ne samo da se bolje zabavljaju nego imaju i više samopouzdanja od brineta. Lakše prilaze muškarcu koji im se dopada i nije im problem da zatraže povišicu od šefa. Tačnije, ženama se život menja kada postanu plavuše.
Samopouzdanje u poslu i ljubavi su glavne karakteristike plavuša, farbanih ili prirodnih, pokazalo je istraživanje Univerziteta u Notingemu.
U ispitivanju promena u ponašanju primećena je bitna promena, žene koje se ofarbaju u plavo češće se žale na nepravdu, uzimaju stvari u svoje ruke u porodičnim pitanjima...
- Farbanje kose nekima izgleda kao umetnički zahvat, ali u pozadini je dosta nauke. Promene koje smo uočili kod učesnica u ispitivanju bile su značajne. Ne samo da im je poraslo samopouzdanje i dobro raspoloženje, nego su im se smanjile inhibicije pa su se osećale privlačnijima i seksualno uzbudljivijima - rekao je dr Mark Sergent.
Takođe istraživanje pokazuje da i brinetama boja ide u korist jer one, osim što zarađuju u proseku 4.250 funti godišnje više od plavuša, imaju i veće šanse da se udaju za milionere, s obzirom na to da dve trećine supruga najbogatijih muškaraca na svetu čine upravo smeđokose.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ostala bez texta

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 297
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia N95
Nadogradila sam kosu,
ali mi se malo ne sviđa jer je suva,
koje pakovanje je najbolje da koristim da izgleda ok.??

Za sad od preparata koristim neke kristale i onaj sprej Gliss Kur što ima od gore onu penu!

Čula sam da Loreal Elseve ona kolekcija roze boje dobra!Da li je?
IP sačuvana
social share
Sledeći put kada ga sretneš, kada ti se krv sledi u žilama, kada ti se svi udovi potpuno parališu, moraćeš da pomisliš: "On nije strašan. On samo strašno želi da to bude". Metoda koju sprovodi poznata je i tebi, a zove se "napad je najbolja odbrana". Zapamti! On napada da ne bi bio napadnut. Ne nasedaj, ne napadaj, ne brani se. Uostalom, šta te briga! Pa ti i ne treba da ga napadneš. Treba samo da ga navedeš da on zavede tebe. Mačeve u korice! Ako već moraš da imaš neprijatelja, onda je najbolje da to bude škorpija....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ges who???

Zodijak
Pol
Poruke 2116
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia N 73
Pa pakovanje  Gliss Kur nije loše koristila sam ...sad ima ih više vrsta al ni sa jednim nećeš pogrešiti.... a taj  sprej je bez ispiranja koji se nanosi na tek opranu kosu i lično meni neodgovara (jer kosa nekako bude kruta od njega)  dok ima dosta drugih balzama bez ispiranja koje sam koristila i koji dooosta doprinose da kosa bude lepa , sjajna  i svilenkasta!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ostala bez texta

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 297
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia N95
Aha, nisam ni ja zadovoljna ovim sprejem baš, evo više od pola sam potrošila i ništa kosa ista...
jedino što su mi ovi kristali pomogli!

Šta misliš koji balzam bez ispiranja da uzmem?
IP sačuvana
social share
Sledeći put kada ga sretneš, kada ti se krv sledi u žilama, kada ti se svi udovi potpuno parališu, moraćeš da pomisliš: "On nije strašan. On samo strašno želi da to bude". Metoda koju sprovodi poznata je i tebi, a zove se "napad je najbolja odbrana". Zapamti! On napada da ne bi bio napadnut. Ne nasedaj, ne napadaj, ne brani se. Uostalom, šta te briga! Pa ti i ne treba da ga napadneš. Treba samo da ga navedeš da on zavede tebe. Mačeve u korice! Ako već moraš da imaš neprijatelja, onda je najbolje da to bude škorpija....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


*u gadnu babu rastem*

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 12422
Zastava francuska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 5610
Aha, nisam ni ja zadovoljna ovim sprejem baš, evo više od pola sam potrošila i ništa kosa ista...
jedino što su mi ovi kristali pomogli!

Šta misliš koji balzam bez ispiranja da uzmem?


ja bih ti preporucila L'oréal Kérastase Brume Nutrisculpt, to je sprej koji daje sjaj i mekocu ostecenoj i tretiranoj kosi

mislim da se u srbiji prodaje u boljim frizerskim salonima

a bocica izgleda ovako

  Smile
IP sačuvana
social share
U mom penkalu je jos mnogo mastila, ali volim da pisem samo jednoj osobi...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ostala bez texta

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 297
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia N95
HVALA puno! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Sledeći put kada ga sretneš, kada ti se krv sledi u žilama, kada ti se svi udovi potpuno parališu, moraćeš da pomisliš: "On nije strašan. On samo strašno želi da to bude". Metoda koju sprovodi poznata je i tebi, a zove se "napad je najbolja odbrana". Zapamti! On napada da ne bi bio napadnut. Ne nasedaj, ne napadaj, ne brani se. Uostalom, šta te briga! Pa ti i ne treba da ga napadneš. Treba samo da ga navedeš da on zavede tebe. Mačeve u korice! Ako već moraš da imaš neprijatelja, onda je najbolje da to bude škorpija....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kosa mi se uzasno puno masti i ne znam sta da radim!probala sam masu razlicitih sampona od nivea,preko head'n'shoulders,dove-od njega mi se tek masti,garnier,preko onih obicnih npr. od korpive i nista...cak sam jedno vreme koristila neku kucnu smesu sa pantenolom,bebi samponom,kapima od korpive,ali dzaba nista...znaci,kosa mi stvarno super izgleda kad je operem,ima lep sjaj,ali se bukvlano posle jednog dana izmasti i onda splasni,a boja mi izgeda 10 puta tamnija...je l ima neko neku preporuku,sta da koristim?inace cula sam za neko mikroskopsko snimanje kose,isla bih da to radim,samo ne znam gde se to radi....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Heh.. isti slucaj... Smiley
Doduse... meni je ili jako suva ili jako masna...
I tako sam izmenjala sve zive sampone dok mi frizerka nije rekla da odem u apoteku i kupim medicinski sampon za kosu koja se suvi i masti, a da je sve to posledica promena u metabolizmu... Smiley
Tako da... probaj i tu varijantu... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:28:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.