Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:25:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za negu kose  (Pročitano 101151 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Nokia the best
Majoneza na kosu?

Nakon ljetnog odmora, zbog štetnog utjecaja sunca, vjetra i mora, kosa zna izgledati suho i oštećeno ako i koristite najskuplje i kvalitetne šampone.

Pokušajte joj vratiti sjaj na prirodan način.

Operite kosu neutralnim šamponom, isperite i upijte vlažnost suhim ručnikom.  Zatim umasirajte majonezu na vrhove kose. Ostavite neka djeluje 10 do 15 minuta, opet kosu operite šamponom i isperite. Osušite na uobičajen način.

Kosa će vam nakon toga napokon dobiti sjaj i izgledati zdravo čak i ako nemate previše vremena za feniranje i uređivanje.

Postupak je jeftin i jednostavan, stoga se stvarno isplati isprobati.

Izvor: Covermagazin

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia the best
Zdrava kosa rezultat je pravilne prehrane

Da biste imali zdravu i sjajnu kosu, morate promijeniti prehrambene navike. Jedan od najjednostavnijih i najučinkovitijih načina za poboljšanje izgleda i stanja kose je unos dovoljnih količina tekućine u organizam, u prvom redu vode, te prehrana bogata vitaminima i esencijalnim masnim kiselinama. Morat ćete biti strpljivi, jer prvi rezultati su vidljivi tek nakon tri mjeseca



Jednako je važno izbjegavati veće količine napitaka na bazi kofeina, koji dovode od dehidracije. Neredovita probava dovodi do neučinkovitog izlučivanja toksina iz tijela, što rezultira lošom cirkulacijom i beživotnom kosom.

Gubitak kose

Normalno je gubiti 80-100 vlasi dnevno uslijed pranja ili češljanja. Međutim, veći gubitak kose ili prorjeđivanje postaje sve rašireniji problem, i to ne samo kod muškaraca već i kod žena. Gubitak kose može biti nasljedan, a mogu ga uzrokovati i lokalne bakterije te virusne ili gljivične infekcije. U tom je slučaju vrlo važno potražiti stručnu medicinsku pomoć.

Osim toga, tijekom trudnoće, uzimanja kontracepcijskih pilula i u menopauzi mijenja se hormonalna ravnoteža u organizmu, što također može dovesti do pojačanog gubitka kose. Sličan problem može nastupiti i uslijed stresa, ekstremnih dijeta, poremećaja u prehrani, kao i zbog uzimanja određenih lijekova. Ako pak primijetite da vam kosa opada u pramenovima, obvezno potražite liječničku pomoć.



Najčešći problemi i kako ih izbjeći

Suho tjeme koje se prhuta obično je znak nedovoljnog unosa esencijalnih masnih kiselina u organizam, a one su od vitalnog značaja za zadržavanje vlage u koži i stanicama kose. Najbolji izvori esencijalnih masnih kiselina su masnije ribe poput lososa, avokado i orašasti plodovi poput badema, lješnjaka i oraha.

Ako vam je tjeme crveno i svrbi vas, to može biti znak da u vašoj prehrani ima previše šećera i soli, zbog čega ulje koje se izlučuje kroz folikule kose uzrokuje razmnožavanje bakterija na tjemenu, a to na kraju dovodi do pojave prhuti. Suprotno uvriježenom mišljenju, prhut nastaje zbog masnog vlasišta, a ne suhog. Kako biste uravnotežili izlučivanje masnoće na vlasištu, potrebno je povećati unos esencijalnih masnih kiselina.

Beživotna kosa najčešće je rezultat nepravilne i nezdrave prehrane kojoj nedostaje vitamina i minerala. Stoga u svoju prehranu svakodnevno uključite pet porcija voća i povrća i ne zaboravite piti velike količine vode. Ponekad beživotna kosa može signalizirati probleme sa štitnjačom ili hormonalne poremećaje, a ako sumnjate u jedan od tih razloga, svakako potražite liječničku pomoć.

Namirnice koje su ključne za zdravlje kose



Bjelančevine: U prehranu je važno uključiti puno kvalitetnih bjelančevina. Kosa se i sastoji od bjelančevine - keratina. Prirodni izvori bjelančevina su nemasno meso, perad, ribe, školjkaši, jaja i mliječni proizvodi sjemenke te orašasti plodovi.

Željezo: Nedostatak željeza očituje se i gubitkom kose, a prirodni izvori željeza su crveno meso, žumanjak, tamnozeleno lisnato povrće. Također je dobro piti sok od naranče uz obroke jer se tako učinkovitije apsorbira željezo u organizmu.

Vitamini C, E i B:
Vitamin C nužan je za zdravlje tkiva, ali i kose, a njime su najbogatije brokule, špinat, kupus, cvjetača, kivi, jagode, naranče i grejp.

Vitamin E nužan je za razvoj stanica u tijelu, a prirodni izvori su avokado, borovnice, rajčice, cjelovite žitarice i biljna ulja.

Vitamini skupine B iznimno su važni za zdravlje kose i kože, a njima su bogati crveno meso, mlijeko i mliječni proizvodi poput jogurta i sira, jaja, smeđa riža, cjelovite žitarice i zeleno povrće.

Cink: Najviše pomaže u borbi protiv prhuti, a prirodni izvori cinka su školjkaši, jaja, cjelovite žitarice i smeđa riža.

Nastojte svakako izbjeći: Napitke na bazi kofeina, što uključuje kavu, kolu i visokoenergetske napitke, čokoladu, šećer, sol, zasićene masne kiseline i namaze poput margarina.

Nemojte očekivati trenutačne rezultate, najčešće je potrebno da prođu i tri mjeseca pravilne prehrane da bi rezultati postali vidljivi, a vaša kosa zdrava i sjajna.

Izvor: Tportal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia the best
Nega kose nakon dugog toplog leta



Kada se vratite sa mora vaša preplanula koža će blistati, belina zuba će doći do izražaja, a nokti, čak i nenamazani, izgledaće lepše nego inače. Medjutim, boravak na suncu i kupanje u slanoj vodi, nisu prijali vašoj kosi.

Sigurno primećujete da su vam krajevi iskrzani, da vam kosa opada više nego inače, a ni boja nije ona kakvu biste želeli, zapravo za svetlija je za najmanje dve nijanse.

Najbolje bi bilo da odmah po povrtaku s mora odete kod frizera koji će vam malo skratiti kosu, staviti vam odgovarajuće pakovanje, kao i preliv koji će osvežiti dlaku i boju. Medjutim, ako za frizera nemate vremena (čitaj - para) onda morate nešto preduzeti sami.

1. Napravite pakovanje za kosu od maslinovog ulja, ruzmarina i meda, nanesite ga ravnomerno na kosu, uvijte najlonskom kapom za tuširanje, a na kraju umotajte glavu ugrejanim peškirom. Pakovanje držite 30 minuta.

2. Kosu operite blagim šamponom za bebe, a poslednja voda neka bude što hladnija, jer to vraća sjaj kosi.

3. Zamolite nekog od ukućana, ili neku drugaricu, da vam skrati krajeve, ali za samo nekoliko milimetara. Koristite oštre makaze, gust češalj, a kosa mora biti potpuno mokra.

4. Nemojte se fenirati neko vreme. Sušite kosu prirodno, a ako baš loše izgleda možete je i uviti - koristite široke viklere, uvalite se u ležaljku na terasi ili u bašti, knjigu u ruke i za sat vremena imaćete frizuru.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia the best
Zašto vam opada kosa

Ako vam je kosa bez sjaja, slaba je i opada, vreme je da promenite neke navike, pre svega u ishrani.

Počnite od unosa vode. Znate već da lekari preporučuju oko 2 litre vode dnevno. To i nije neki zadatak - napunite ujutru neku veliku flašu i polako, gutljaj po gutljaj.

Takodje je potrebno da manje pijete kafu i gazirane sokove. Ni to nije neki problem. Umesto šoljice kafe, pripremite šoljicu čaja, a gazirane sokove jednostavno nećet kupovati.

Kosa može da vam opada i zbog gljivične ili virusne infekcije, kao i nakon uzimanja odredjenih lekova. Ako primetite da vma je teme suvo, da se peruta, ili da vam je koža glave crvena, da vas možda svrbi, morate potražiti stručnu medicinsku pomoć.

Ako ste pod stresom ili držite neku ekstremnu dijetu, to će se takodje odraziti i na vašoj kosi. Zato se preporučuje uzimanje dodatnih vitamina, pre svega gvoždja, C i B vitamina.

Razlog za opadanje kose može biti i genetske prirode, a tada vam nema pomoći, nažalost.

Inače, normalno je da dnevno, i muškarci i žene, gube oko 100 vlasi dnevno, prilikom pranja ili češljanja.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ges who???

Zodijak
Pol
Poruke 2116
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia N 73
hej ovde svasta ima, mada mi je vecinom poznato!! ja sam plavusa i znam koje su muke imati zdravu  i lepu kosu, al zbog cestog sisanja nemoze da mi izraste duze od ramena, sto me jako nervira!!! A neznam za farbu koja mi ne przi glavu pa cak i sa 6 % hidrogenom???  Smile Smile Smile

Skoro sam slusala jednog frizera na TV koji je govorio o tome da je bezveze i nema smisla npr. stavljati maslinovo ulje ili jaje ,med,majones i sve  isl. jer nemoze pomoci kosi,da su za to samo odr. preparati!!  Smile
« Poslednja izmena: 31. Okt 2007, 11:53:54 od lakedemon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
hej ovde svasta ima, mada mi je vecinom poznato!! ja sam plavusa i znam koje su muke imati zdravu  i lepu kosu, al zbog cestog sisanja nemoze da mi izraste duze od ramena, sto me jako nervira!!! A neznam za farbu koja mi ne przi glavu pa cak i sa 6 % hidrogenom???  Smile Smile Smile

Skoro sam slusala jednog frizera na TV koji je govorio o tome da je bezveze i nema smisla npr. stavljati maslinovo ulje ili jaje ,med,majones i sve  isl. jer nemoze pomoci kosi,da su za to samo odr. preparati!!  Smile
Zar ti nisi musko ?  Smile

Elem, naravno da ce frizer reci da su za kosu samo odredjeni preparati, i on valjda mora nekog reklamirati.
Ja nisam nikad stavljala .. prehrambene proizvode na kosu, ali moja prijateljica je stavljala maslinovo ulje i kosa joj je bila super.
A ti plavuso, ako si izblajhana onda ti slabo sta moze pomoci, tj ako ti se kosa vec pocela susiti. Na tvom mestu bih se ostavila farbi i trica i vratila se na staru boju jer ces u suprotnom ostati bez kose.
Sto se toliko cesto sisas uopste ?
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ges who???

Zodijak
Pol
Poruke 2116
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia N 73
 Nisam izblajhana al su mi krajevi uvek suvkasti,malo posle sisanja ozive, pa se zbog toga cesto i  sisam,sta cu kad volim plavo!!!!   Smile
A sto se tice preparata iz kucne radinosti koristim i ja svasta nesto, al nema nekih posebnih vidnih promena!   Smile


I da, registrovan je moj brat, ja se samo sluzim.....     Smile
« Poslednja izmena: 31. Okt 2007, 20:42:53 od lakedemon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia the best
ja sam plavusa a kosa mi nije ostecena, bar ne u tolikoj meri. koristim lorealov ''narandžasti'' sampon, balzam i pakovanje ( elseve - anti - casse ), kao i balzam koji se poprska a ne ispire. Naravno jednom nedeljno tretiram kosu svim preparatima. i redovno skracujem krajeve po malo. eto ti resenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ges who???

Zodijak
Pol
Poruke 2116
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia N 73
Pa dobro nisam ja nova u tome, koristim i pakovanja Glis kur,Nivea....i sa i bez ispiranja, sampone i razne preparate, nema sta nisam koristila, i nisam sprzena kao sto mislis, samo nisam bas ni zadovoljna nesto ....
samo mi kosa izgleda ne trpi plavo....he he he
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia the best
nista te ne razumem ali o.k. a sto se tice nivee i glis kura - meni nikako ne odgovaraju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:25:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.