Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 232 233 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za kupovinu racunara~ komponenti~ pitanja~ predlozi Vol. 2  (Pročitano 579285 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5065
mob
Motorola Edge 30 Ultra
Pozdrav narode,
Trenutno sam u Nemačkoj i gledam neke laptopove na ebay-u, pa me zanimaju par stvari...
Rtx 3070 vs Rtx 2070, da li je dosta jača grafika te serije 3 ili je mala razlika? Msm, veći izbor imam kad je 2070 u pitanju, malo je i jeftinije, ali opet malo i starije (cela konfiguracija).
Što se procesora tiče, tu su Ryzen 5 5600H, Ryzen 7 5800H, i7 10750H, i7 9750H...
Memorija je negde ddr4 3200, negde ddr4 2933...
I na kraju proizvođači, koliko su pouzdani i kvalitetni:
Lenovo Legion 5
Asus Tuf
Hp Omen
Dell G5
Acer Predator
Razer Blade
Msi
U suštini je sve to dobro ali ipak ima razlike, pa da izaberem najbolju kombinaciju...
Hvala  Smile
IP sačuvana
social share
nenadm73
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Pozdrav narode,
Trenutno sam u Nemačkoj i gledam neke laptopove na ebay-u, pa me zanimaju par stvari...
Rtx 3070 vs Rtx 2070, da li je dosta jača grafika te serije 3 ili je mala razlika? Msm, veći izbor imam kad je 2070 u pitanju, malo je i jeftinije, ali opet malo i starije (cela konfiguracija).
Što se procesora tiče, tu su Ryzen 5 5600H, Ryzen 7 5800H, i7 10750H, i7 9750H...
Memorija je negde ddr4 3200, negde ddr4 2933...
I na kraju proizvođači, koliko su pouzdani i kvalitetni:
Lenovo Legion 5
Asus Tuf
Hp Omen
Dell G5
Acer Predator
Razer Blade
Msi
U suštini je sve to dobro ali ipak ima razlike, pa da izaberem najbolju kombinaciju...
Hvala  Smile


Svi proizvodjaci imaju i dobre i lose modele.
Obzirom na procesore i grafike koje si naveo - to bi trebale biti kvalitetnije serije.
Ono sta je bitno je - koja je upotreba?
Sta radis na tim laptopovima?
Razlika u grafikama postoji, ali nije toliko znacajna da bi ti to prelomilo
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5065
mob
Motorola Edge 30 Ultra
Pozdrav narode,
Trenutno sam u Nemačkoj i gledam neke laptopove na ebay-u, pa me zanimaju par stvari...
Rtx 3070 vs Rtx 2070, da li je dosta jača grafika te serije 3 ili je mala razlika? Msm, veći izbor imam kad je 2070 u pitanju, malo je i jeftinije, ali opet malo i starije (cela konfiguracija).
Što se procesora tiče, tu su Ryzen 5 5600H, Ryzen 7 5800H, i7 10750H, i7 9750H...
Memorija je negde ddr4 3200, negde ddr4 2933...
I na kraju proizvođači, koliko su pouzdani i kvalitetni:
Lenovo Legion 5
Asus Tuf
Hp Omen
Dell G5
Acer Predator
Razer Blade
Msi
U suštini je sve to dobro ali ipak ima razlike, pa da izaberem najbolju kombinaciju...
Hvala  Smile


Svi proizvodjaci imaju i dobre i lose modele.
Obzirom na procesore i grafike koje si naveo - to bi trebale biti kvalitetnije serije.
Ono sta je bitno je - koja je upotreba?
Sta radis na tim laptopovima?
Razlika u grafikama postoji, ali nije toliko znacajna da bi ti to prelomilo
Pa trebali bi biti kvalitetni s obzirom da im se cene kreću oko 1000€, polovni...
Vode se kao gejmerski, ali meni najviše treba za obradu videa, rendering i sl... Trenutno imam HP Victus, Ryzen 5 5600H, RTX 3050, procesor je top, ali značiće mi grafika sa 8gb vram-a...
Btw, evo koji Intelovi procesori pariraju ovom Ryzenu, zato sam i pitao koliko su oni gore slabiji...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG_20220830_081537.jpg
(252.57 KB, 1080x1950)
« Poslednja izmena: 11. Okt 2022, 11:58:58 od nenad.73 »
IP sačuvana
social share
nenadm73
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Zdravo ljudosi,

Vidim da nije bas nesto puno aktivna tema u poslednje vreme, ali imam pitanje u vezi preporuke za kupovinu novog laptopa.

U sustini, zenin laptop je dotrajao (10 godina koriscenja), i sad bih da uzmem isto nesto za duze staze.

Zbog toga mi je glavni fokus na 512gb SSD i 16gb RAM-a (kao neki buduci standard).

Ostalo i nije bitno toliko osim da kazemo - dugorocnost procesora, tako da, ako imate nesto tog tipa za neke pristojne novce, prihvatam ponudu, a ono sto sam ja nasao je 500e (i ne bih isao preko toga, cak mi se cini i skupo za ono sto mi treba ali ajde - gore navedeni kombo se tesko nalazi za nize novce), ali mi treba neki vid potvrde da je to dobar vid kupovine za pomenutu svrhu:

Brend   HP
Dijagonala (in)   15.6"
Operativni sistem   Nema
Model grafike   AMD Radeon Graphics
Grafika   Integrisana
Gaming   Ne
Ekran osetljiv na dodir   Ne
RAM   16 GB
Procesor   AMD Ryzen 5
Optički uređaj   Nema
Hard disk 1   512 GB SSD
Osvetljena tastatura   Ne
Rezolucija   1920 x 1080

Unapred hvala na sugestiji  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 28. Maj 2023, 16:00:20 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Zdravo ljudosi,

Vidim da nije bas nesto puno aktivna tema u poslednje vreme, ali imam pitanje u vezi preporuke za kupovinu novog laptopa.

U sustini, zenin laptop je dotrajao (10 godina koriscenja), i sad bih da uzmem isto nesto za duze staze.

Zbog toga mi je glavni fokus na 512gb SSD i 16gb RAM-a (kao neki buduci standard).

Ostalo i nije bitno toliko osim da kazemo - dugorocnost procesora, tako da, ako imate nesto tog tipa za neke pristojne novce, prihvatam ponudu, a ono sto sam ja nasao je 500e (i ne bih isao preko toga, cak mi se cini i skupo za ono sto mi treba ali ajde - gore navedeni kombo se tesko nalazi za nize novce), ali mi treba neki vid potvrde da je to dobar vid kupovine za pomenutu svrhu:

Brend   HP
Dijagonala (in)   15.6"
Operativni sistem   Nema
Model grafike   AMD Radeon Graphics
Grafika   Integrisana
Gaming   Ne
Ekran osetljiv na dodir   Ne
RAM   16 GB
Procesor   AMD Ryzen 5
Optički uređaj   Nema
Hard disk 1   512 GB SSD
Osvetljena tastatura   Ne
Rezolucija   1920 x 1080

Unapred hvala na sugestiji  Smile  Smile

Koji je tacno model u pitanju?

Svi proizvodjaci imaju jace i slabije serije.
U jacoj, nekoj premium  seriji ultrabook-ova - ova cena je ok
U standardnoj ponudi, i ne mora da bude.

Vijas iskljucivo nov?
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Zdravo ljudosi,

Vidim da nije bas nesto puno aktivna tema u poslednje vreme, ali imam pitanje u vezi preporuke za kupovinu novog laptopa.

U sustini, zenin laptop je dotrajao (10 godina koriscenja), i sad bih da uzmem isto nesto za duze staze.

Zbog toga mi je glavni fokus na 512gb SSD i 16gb RAM-a (kao neki buduci standard).

Ostalo i nije bitno toliko osim da kazemo - dugorocnost procesora, tako da, ako imate nesto tog tipa za neke pristojne novce, prihvatam ponudu, a ono sto sam ja nasao je 500e (i ne bih isao preko toga, cak mi se cini i skupo za ono sto mi treba ali ajde - gore navedeni kombo se tesko nalazi za nize novce), ali mi treba neki vid potvrde da je to dobar vid kupovine za pomenutu svrhu:

Brend   HP
Dijagonala (in)   15.6"
Operativni sistem   Nema
Model grafike   AMD Radeon Graphics
Grafika   Integrisana
Gaming   Ne
Ekran osetljiv na dodir   Ne
RAM   16 GB
Procesor   AMD Ryzen 5
Optički uređaj   Nema
Hard disk 1   512 GB SSD
Osvetljena tastatura   Ne
Rezolucija   1920 x 1080

Unapred hvala na sugestiji  Smile  Smile

Opisani laptop sa specifikacijama koje si naveo - 512 GB SSD, 16 GB RAM-a, AMD Ryzen 5 procesor i rezolucija ekrana 1920 x 1080 - izgleda kao pristojan izbor za dugoročnu upotrebu.

S obzirom na to da se laptop kreće u ceni od 500 evra, ove specifikacije su prilično dobre. Uvek je važno razmotriti i druge faktore prilikom kupovine laptopa, kao što su kvalitet izrade, trajanje baterije, podrška i garancija. Ako je sve to u redu, ovaj laptop bi trebao biti prilično dobar izbor za dugoročnu upotrebu uzimajući u obzir tvoje potrebe.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Momci, chelavi/boki,

Hvala obojici na odgovoru, ja postavio pitanje, ali posto je bila akcijska ponuda u pitanju, morao sam brze da reagujem, tako da sam kasno video vase odgovore da budem iskren, ali drago mi je da su ovakvi kakvi jesu  Smile

U pitanju je HP ov racunar iz serije 6A1A7EA

(par dana kasnije, video sam veoma slicnu spec, za 10k vise, ali radeon 7) - drugi talas akcije, medjutim meni je bio potreban za odredjeni datum/poklon, tako da taknuto maknuto. (a i realno namestio sam filter do 500e, tako da mi je taj model izasao kao targetirana reklama nesto kasnije)

U sustini, sto se podrske tice, HP-ov sajt je nakon instalacije widnowsa maltene azurirao skoro sve drajvere osim citaca otiska prsta (citao da HP ima problem sa tim drajverom in general) i jos neki koji se i dalje vidi kao "unknown device"- tako da ne znam zapravo bez cega tacno sljakam  Smile
Bio sam se presekao jer u pocetku je racunar prijavljivao samo mogucnost ethernet cable i bluethoot povezivanja na mrezu, gde sam guglanjem naleteo na neke clanke da se (fizicki) adapter za wifi dodatno kupuje, ali sva sreca to je bilo lose tumacenje van konteksta (ciljali su na ruter=adapter), i sve se resilo najnovijim azuriranjem (najpre preko LAN kabla)

Plastican mu je poklopac ali mu to verovatno smanjuje gramazu (a i pretezno je za kucnu upotrebu tako da nece biti secan/nagnjecen).

Baterija je mu je ugradjena, tako da pretpostavljam nakon sto se kapacitet potrosi, nema zamene, samo vecna infuzija na struju.

Sto se tice drugog dela pitanja, recimo da mi je bilo bitno da bude nov, jer sam prethodni koji sam kupio za istu namenu (Toshiba satelite) sasvim pristojno trajao i jedino sto mu je vreme pregazilo regularan HDD i 4gb rama i time je postao stvarno outdated. (sad mu trazim drugu namenu, imam jednu ideju, ali to je za drugu temu)

Lenovo/Asus/Acer sam odmah eliminisao i gadjao sam HP/Dell jer ih imamo na poslu, s tim sto je DELL dosta cenovno skupjli.

Za HP za sada jedino veca mana sto stvarno imaju neku bednu "smrat scan" aplikaciju za povezivanje sa HP stampacen, tako da cim nadjem neki adekvatni third (windows) app za tu shvrhu, cenim ga da je pripremljen da sljaka tih narednih 5-10 (Toshiba postavila standard) godina...

Jos jednom hvala, i kao da ste mi pomogli.

Zivi bili  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Bateriju uvek mozes da zamenis novom u nekom servisu, ako nemas mogucnost sam da zamenis, to cisto da znas.


Nek te sluzi lepo  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Pozdrav,

Evo i mene malo da ozivim temu.

Dva pitanja.

Prvo - Resio sam da uzmem dodatni monitor pored postojeceg, iako me neki OCD nagovarao da uzmem isti, ima smisla da uzmem bolji/noviji model za neke buduce dane iako je i stari prilicno dobar (LG LED IPS, 21.5" 16:9, LED IPS, 1920x1080, 5ms, 5M:1, 250cd/m2)

Trenutne akcije me navode da razmislim izmedju ova dva modela:

1. AOC Monitor 24 G2490VXA 1920x1080/Full HD/1ms/144Hz/VA/HDMI/DP
50 nits brighter?
350 nits vs300 nits
3x higher static contrast ratio?
3000:1vs1000:1

2. AOC GAMING 23.8" 24G2SPAE
4.58% higher refresh rate
165Hzvs144Hz
1 more HDMI ports
2vs1
Has a VGA connector

Ovi podaci ispod monitora su zapravo "prednosti" doticnog u odnosu na onaj drugi.

Ja sam korisnik skromnih karakteristika - najvise net, filmovi, povemeni/amaterski video editing, kezual gaming. Uglavnom volim da mi lepo, nista high tech, ali kad vec kupujem da uzmem za duze staze.

Licno mi se vise nekako dopada ovaj drugi monitor zbog dodatnog porta i (necete verovati) VGA, ali nisam upoznat sa ovim contrast ratiom i da li je on zaista toliko bitna stavka i da li vredi sto ga ima tri puta vise u odnosu na drugi?

Pa ono, da ne duzim sa dodatnim pitanjima sta jos za tu cenu, cenim ga da sam i ovim olaksao da presecemo. Jedino ako neko od vas ima nesto bolje do max 20K pa da zatvarmo dilemu.

Drugo - za ovaj laptop sto sam uzeo, HP 6A1A7EA, posto cu vec da uzmem i dodatni montor, rekoh da ucinim i zeni, pa me interesuje jel postoji neki fabricki dock, ili su sad svi neki moderni manji, pa se samo povezu direktno sa strane umesto onih glomaznih nabadanja odozgo? Tipa kad je za radnim stolom, da ga samo "ubode" sa strane i nastavi rad kao na desktopu.

Hvala na savetima kao i obicno. Rok za odgovore do ponedeljka. Do tad traje i akcija na ove modele  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Drugi ti je sad na snizenju na ananasu, i po toj ceni je to top ponuda.

Kontrast ti je razlika izmedju crnih i belih piksela.
Sto je veci kontrast - znaci da su ti crni pikseli - crnji, hajde tako da kazemo.

Sto se tice docking opcija - kod mene ti je uvek bilo - sto manji, to bolji.
Odaberi onaj koji ima dovoljno portova za tvoje/njene potrebe i to je to.

HP je ranije uz svoje premium laptopove davao/prodavao one njihove glomazne dockig station-e koji su bili i preskupi, i imali masu portova, koji ti nikada nece sluziti.

Smile

IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 232 233 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.