Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za kupovinu racunara~ komponenti~ pitanja~ predlozi Vol. 2  (Pročitano 576437 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 582
ko bi reko ...
hvala kralju puno
Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
ko bi reko ...
hvala kralju puno
 Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 582
 Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Pocetak

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 378
Postovani,

pre jedno cetiri godine smo se culi kad ste mi dali i pisano sastavili najbolje komponente za
novi racunar za cenu do 2.000.-evra.
Doslo je vreme za novi komp pod istim uslovima.
Video sam jedan u BC- pa pitam i o njemu....

BC GROUP PREDATOR AMD RYZEN 5 5600X, 2X8GB, 500GB SSD NVME, RX6600 8GB // WIN 10 PRO OPIS
Procesor   
AMD Ryzen 5 5600X
Opis procesora   
Broj jezgara: 6
Threads: 12
Radna frekvencija: 3.7GHz
Turbo frekvencija: 4.6GHz
L2 keš memorija: 3MB
L3 keš memorija: 32MB
Integrisani grafički procesor: Nema
Hladnjak   
Fabrički
Matična ploča   
ASUS PRIME B550M-K
RAM memorija   
2x KINGSTON 8GB DDR4 3200MHz HX432C16FB3A/8 Fury
SSD   
500GB M.2 NVMe SSD
Hard disk   
Bez dodatnog HDD-a (moguća ugradnja)
Grafička kartica   
AMD Radeon RX 6600 8GB GDDR6 128 bit
Kućište/napajanje   
LC Power Gaming 988B-ON Red Typhoon + GIGABYTE GP-P650B 650W
Optički uređaj   
Bez optičkog uređaja
Operativni sistem   
Windows 10 Pro
Garancija   
5 GODINA GARANCIJE (uz redovan besplatni godišnji pregled)
Napomena   
Slika računarskog kućišta može odstupati od aktuelnog proizvoda

Cena ovog cuda je 151.000.-dinara.

Ako imate predlog za novi racunar i dalje su mi bitne neke stvari kao i pre 4 godine.

1.Da ima radeon graficku.
2.Da bude odlican,za najbolje karakteristike igrica ....World of tanks,World of battleships,
   Path of exile.
3.Imam obicaj kada radim(nekretnine) da na operi otvorim 20-30 prozora i da je tako drzim
   i podizem kad startujem racunar.Sada je vec poceo da mi prazni Operu pa moram ponovo da
   da otvaram prozore.

Uz postovanje prema vasoj strucnosti,veliki pozdrav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Zdravo svima,

Posle par meseci cekanja da se pojavi ponovo na stanju, jednostavno ne uspevam da nadjem identicnu RAM memoriju pa bih zamolio za sugestiu 2nd best izbora a da bude optimalna u radu sa inicijalnom koja mi se vec nalazi u racunaru.

Mislim da je memorija od 8gb sasvim dovoljna za dopunu (imam dva slota), ali ako vam nije tesko, predlozite i 16gb alternativu pa da vidim cenovnu razliku (a mozda i da ostane informacija za nekad u buducnosti).

Ono sto imam je sledece:

Procesor
CPU AMD Ryzen 5 6C/12T 2600 (3.9GHz, 3MB, 65W, AM4) MPK
Matična ploca
Asus AMD MB PRIME B450M-K AM4
Memorija
G.SKILL DIMM DDR4 8GB 3000MHz F4-3000C16S-8GISB Aegis

Hvala unapred  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Nasao sam ti tu memoriju, ali da ne reklamiram - poslato u poruci  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Nasao sam ti tu memoriju, ali da ne reklamiram - poslato u poruci  Smile

Znaci kako sam se bio obradovao kada sam video link, ali i decko mi rece da da nije stigao da azurira oglase i da tih memorija nema vec neko vreme u nabavci. Sad ga je i zvanicno "parkirao" na sajtu.  Smile

Tako da... next second best thing, od 8 i od 16 (ako skupim kintu) ako imas nesto za ponuditi.

Ili sta tacno da gledam u odnosu na moju maticnu i postojecu memoriju da budem siguran da ce to da "pasuje" kako treba, da ne cimam ovde ako treba da ispratim samo dva parametra (recimo) iz opisa sa sajta prodavca.  Smile

Svakako hvala za trud u pogledu trazenja prethodne  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Uvek je, naravno, odabrati identicnu. Tu, onda, nemas brige.
Poslao sam ti opet par predloga za istu memoriju u poruci, da ne delim ovde KP linkove  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
Ćao svima! Nadam se da je ovo prava tema za moje pitanje, ne zamerite ako nije. Sestra počinje da se bavi digitalnom obradom fotografija i video snimaka, pa kontam da joj treba dobar hard disk za tako nešto. Mada i sama sam laik, većinu vremena nemam pojma u šta gledam. Nešto sam gledala po ovom sajtu https://www.eponuda.com/hard-diskovi-cene pa ako biste bili divni da mi date neke smernice. Da li je bolje uzeti eksterni ili integrišući hard disk? Da li je bitno koji je model kompa/laptopa u pitanju ako se radi o eksternim hard diskovima, ali i integrišućim? Htela bih da joj obezbedim što više prostora da ne mora da brine o čuvanju podataka dugo vremena. Hvala unapred na svim odgovorima!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Ćao svima! Nadam se da je ovo prava tema za moje pitanje, ne zamerite ako nije. Sestra počinje da se bavi digitalnom obradom fotografija i video snimaka, pa kontam da joj treba dobar hard disk za tako nešto. Mada i sama sam laik, većinu vremena nemam pojma u šta gledam. Nešto sam gledala po ovom sajtu https://www.eponuda.com/hard-diskovi-cene pa ako biste bili divni da mi date neke smernice. Da li je bolje uzeti eksterni ili integrišući hard disk? Da li je bitno koji je model kompa/laptopa u pitanju ako se radi o eksternim hard diskovima, ali i integrišućim? Htela bih da joj obezbedim što više prostora da ne mora da brine o čuvanju podataka dugo vremena. Hvala unapred na svim odgovorima!

Napisi tacno na cemu sada radi - koji ima racunar/laptop - jer od toga dosta zavisi sta joj je najbolje i najisplativije.
Idealno bi bilo da ima neki SSD za sisem - zbog brzine i samog rada.
Za skladistenje podataka svakako neki HDD - sto veci, to bolji.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.