Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:01:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Satana  (Pročitano 27803 puta)
Pocetnik


forever and ever

Zodijak
Pol
Poruke 15
Nacini delovanja Sotone su razni….

Na primer 2. Korincanima 4:4 ili prema Jezekilju 28
 deluju preko ponosa - to im je specijalnost!

Jedna od najvecih prevara koje je Sotona izveo je cinjenica da je mnoge ubedio da ne postoji.
Zbog takve obmane mnogi onda  zlo (posto je Sotona uzrocnik zla) pogresno pripisuju Bogu.....

Jedan od najcescih nacina da prikrije svoje postojanje je preko popularnih filmova gde se prikazuje kao odvratno cudoviste toliko nestvarno da je prosto nemoguce verovati u njega.
Drugi nacin je da svoje delovanje prikaze kao bezazleno, lako prihvatljivo ili cak pozeljno i korisno (nije li to uradio sa Evom?)

Bog  nam jepreko Biblije razotkrio svog i naseg duhovnog neprijatelja i njegove taktike.Takvo spoznanje je veoma bitno onima koji zele da na ispravan nacin obozavaju Boga, i da sluze iskljucivo samo njemu. Znanje nam sluzi kao zastita, dok neznanje o nasem protivniku , lako moze dovesti do obozavanja njega umesto Boga.

« Poslednja izmena: 01. Okt 2005, 07:43:17 od Immortal_girl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


forever and ever

Zodijak
Pol
Poruke 15
Spiritizam – kao nacin delovanja Sotone i demona

Spiritizam je po definiciji saobracanje sa demonima ili zlim duhovima, bilo direktno ili putem nekog ljudskog medija. Zli duhovi unapredjuju razne oblike spiritizma , da bi ljude doveli pod svoju kontrolu.Tu spadaju svi oblici proricanja i gatanja ( gledanje u solju ,pasulj i td..), magija (crna i bela ) , trazenje predskazanja , bacanje cini, vracanje – upotreba moci koja potice od zlih duhova, konsultovanje sa medijima, pitanje mrtvih, prizivanje duhova na bilo koji nacin ..i td..
Takodje i savremeniji oblici proricanja , u sta spada i astrologija , kao i hiromantija..
Gledanje u tarot karte, bionenergija, joga, transcendentalna meditacija, silva metod , hipnoza ..
Takodje u spiritizam spadaju i razni obredi i obicaji. Iako neki pojedine oblike spiritizma smatraju bezazlenim ili cak zabavnim, svi oni dovode pod uticaj , napad ili opsedanje od strane demona ili zlih duhova .
Biblija jasno osudjuje svaki oblik spiritizma, ne samo sto su opasni vec i dovode do neprijateljsta sa Bogom, sto je daleko opasnije.
U 5.Mojsijevoj citamo : “neka se ne nadje u tebe niko koji bi vodio sina svoga ili kcer svoju kroz oganj, ni vracar, ni koji gata po zvezdama ili po pticama, ni urocnik, ni bajac, ni koji zaziva duhove , ni opsenar, ni koji pita mrtve. Jer je gad pred Jehovom ko god tako cini , i za takve gadosti Jehova Bog tvoj tera te narode ispred tebe.”
Dela apostolska 16:16-19 spominju ” duh, demon pogadjacki” koji je omogucio devojci da praktikuje vracanje Ali njena sposobnost proricanja bila je izgubljena kada je taj demon bio isteran.
Dela apostolska 13: 6-12 6 ”…naidjose na jednog coveka, vracara, laznog proroka, Jevreja koji se zvao Varisus,…8 Ali Elima , vracar(tako se u stvari prevodi njegovo ime), poce da im se suprotstavlja, u nastojanju da prokonzula odvrati od vere. 9 A Savle koji se zove i Pavle, ispunivsi se svetim duhom, uperi pogled u njega 10 i rece : “O covece koji si pun svakojake prevare i svakojake pakosti, sine Djavolji, neprijatelju svake pravednosti, zar neces prestati da iskrivljujes prave Jehovine puteve?”
Ako neko ima problema sa spiritizmom (demonske napade), treba da se oslobodi svega sto se koristi u spiritisticke svrhe, svih predmeta ili poklona od onih koji se bave spiritizmom (najcesce su to pokloni od rodjaka ili “prijatelja”) – po uzoru na hriscane iz 1. veka -Dela apostolska 19:19 “A mnogi od onih koji su se bavili magijom skupise svoje knjige i spalise ih pred svima.”


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Osnova reci

od koje su neki -- ne svi! -- hriscani

napravili babarogu (ili dedarogca) je

hebrejsko-aramejska rec "š'ta:n" = "oponent", tj. "protivnik u diskusiji, eventualno na sudu",

srodna arapskoj reci "šaytun" (bosanska varijanta srpskog: "šejtan").


Nista vise i nista manje od toga: "protivnik u diskusiji".

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520

Ivan 8:44 Isusove reci : “ Vi ste od svog oca Djavola, i zelite da ispunjavate zelje svog oca. On je ubica ljudski od pocetka, i nije cvrsto stajao u istini , jer istina nije u njemu. Kad govori laz, govori prema svojoj sopstvenoj sklonosti, jer je lazov i otac lazi

[/color]
Moja zena je Jehovin svedok, i ne bi me iznenadilo da si i ti.
Sto je naravno, predivno, posto drugacije nije moglo da bude.

Gospodin Tralalalala je lepo naveo sta u stvari Satana znaci, sto u stvari
i jeste dimenzija u kojoj se mi igramo recima.
Mislim da nema vece mudrosti recene u bibliji, nego da je Bog sve,( i
sto se Covecanstva tice, a sto je i sama smisao postojanja )
Alfa i Omega, Pocetak i Kraj.
( Sve biblije koje ja imam su na Engleskom, tako da nemogu da ti navodim stihove, ili tacna imena na Srpskom )
Rec Sve, obuhvata tacno ono sto i kaze, Sve.
Recimo u Isaiah 45:7 sveti Duh govoreci kroz Ajzeju kaze " Ja sam taj,
koji je stvorio Svetlost i Mrak ( Fizicki i duhovno !! ), Ja sam taj koji salje dobro i Zlo.
I dalje u 45:9 kaze da " svaki onaj koji se protivi Kreatoru ce biti unisten "
Naredjenje dato Adamu, da koristi sve plodove u rajskoj Basti,
Sve sem Ploda drveta Saznanja dobra i zla, obelodanjuje istinu, da covek ne moze da zna Zlo, ako hoce da zivi vecno.
Istom tom logikom, danas, ti mozes da otkrijes, da li si dobila
vecnost na Lutriji. A znak je tvoja sposobnost da osetis i govoris Istinu,
i nista drugo sem Istine. To je jedini nacin kojim veoma jednostavno dokazujes, da Sotona ili Djavo, u tvom zivotu ne postoji.
Ti verovatno verujes i u Andjele ( Visokoletace  :[115]Smiley, dobre i lose.
( Sto otkriva tvoj Romanticni karakter  Smile )
Svi smo imali mogucnost da ih vidimo u Filmovima i na Slikama, bas kao i Djavola, jedino sto niko nemoze da dokaze njihovo postojanje.
A ono sto nemoze da se dokaze nije istina.
Recimo ako bi zanemarili Istinu da je prvi Ljudski par morao da pocne da Veruje, sto je bio jedini nacin da izgubi vecnost, i pocne da Radja
bebice, i kad bi svi na planeti znali i govorili Istinu, Ljudi bi sami po sebi
Izumrli, umiruci od Dosade.
I svi bi Vozili Honde  Smile
Ovako imamo Svet Pun Razlicitih Ljudi koji imaju razlicite Ideje .
Kad bi svi ljudi znali istinu, Ne bih postojalo 15000 razlicitih Hriscanskih
Sekti koje su se Otcepile od Misije koju je Imao Isus Hrist, pocevsi
sa Katolickom Sektom.
Recimo ti sad verujes u svoju Vecnost, ali doci ce ti vreme kada ces to
morati da osetis.

Zaboravila si Otkrovenje 20:1 koje kaze, " Pojavice se Njuska sa Kljucevima, koji ce da zaljuca Djavola ( Verovanje ) za 1000 godina "

A toj " Njuski " je promenuto ime is Simon u Petar, posto je pre
2000 godina bio Simon a danas je Petar ( recimo, u terminima Vecnosti Imena nisu bitna ). Simon je tada bio jedini covek, koji je
Hodao po vodi, i ubio coveka recima, ( kao Isus ) danas taj drugi,
" Petar " ( grcki Petros - stena, Sto je u Danijelovom prorocanstvu
Bog koji ce srusiti sva Carstva, i Trajace Vecno, Daniel 2:34,35 )
Radi na onome sto mu je Bog rekao da ce raditi.
Matthew ( Matija ) 16:17,18,19
 Bas kao sto je i Simon uradio, kada mu je Isus rekao, da ce ga se odreci Tri puta.


Znaci ako mene pitas sta je Satana, najblize sto ja mogu da znam, je
da je Satana Metafora za " Verovanje ".
Tako da za one koji su " Odabrani " za vecan zivot, danas on Vise ne Postoji, sto znaci da postoji u Mislima onih koji veruju.
Bas kao sto Siptari veruju u Nezavisnost " njihovog Kosova "
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


forever and ever

Zodijak
Pol
Poruke 15

Svi smo imali mogucnost da ih vidimo u Filmovima i na Slikama, bas kao i Djavola, jedino sto niko nemoze da dokaze njihovo postojanje.

Ne razumem kako mislis da ne moze da se dokaze njihovo postojanje....???
Bog je ljubav i olicenje svega sto je dobro.....On je svojim inteligentnim stvorenjima i ljudima i andjelima dao slobodnu volju....tako da nije Bog kriv sto su su neki andjeli, prvenstveno Sotona pa i Demoni  odmetnuli od Boga i okrenuli se protiv njega i postali zli....Nije ih Bog stvorio takvima, pa da mozemo reci da zlo potice od Boga.....
Kao i ljudi...prve ljude je stvorio savrsenima, nakon sto su zgresili protiv Boga oni su postali nesavrseni i podlozni smrti...samim tim i zli...postali su zli....Nije ih Bog stvorio kao zle........A zar zlo nije odsustvo dobra....
Bog je izvor ljubavi, dobra, a odsustvo dobra je zlo.....ili zloupotreba svega sto je dobro jeste zlo....
Prema bibliji Djavo ili Sotona je uzrocnik sveg zla.....vec sam navela dovoljno stihova koji govore o tome....Bog je razotkrio preko biblije Sotonu kao onoga koji je prvi zgresio i povukao za slobom  u zlo...deo andjela i ljude; kao  oca lazi, ubicu ljudskog i onoga u cijoj je vlasti smrt....i td...
Jovan 8:44 Isusove reci : “ Vi ste od svog oca Djavola, i zelite da ispunjavate zelje svog oca. On je ubica ljudski od pocetka, i nije cvrsto stajao u istini , jer istina nije u njemu. Kad govori laz, govori prema svojoj sopstvenoj sklonosti, jer je lazov i otac lazi”
Bog je toliko dobar da dopusta svim svojim stvorenjima da biraju....sta ce biti....on ne zeli nikoga da primorava da mu sluzi, on to zeli iz ljubavi........
A u buducnosti ce unistiti zlo Smile, jer njegova priroda ne dopusta da zlo traje doveka.....traje jedno vreme sa svrhom....Ali zbog pravedne prirode Boga bice uklonjeno zlo...na kraju.....

 Smile

« Poslednja izmena: 04. Okt 2005, 18:35:46 od Immortal_girl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520

[color=Navy]Ne razumem kako mislis da ne moze da se dokaze njihovo postojanje....???
Mislim da niko nije video Andjele ili Djavola, to su samo metafore o negativnom ili kako mnogi kazu, zlom duhu, koji pokrece destruktivne nagone u coveku. A pozitivan Duh,
pokrece ljude da kreiraju. Znam da je tesko, ali shvati da je Bog ustvari Covek, bio je
pre 2000 godina, i danas je ponovo, vratio se da bi ponovo obistinio prorocanstvo.
Citat: besmrtna
Bog je ljubav i olicenje svega sto je dobro.....
Ljubav je sve, apsulutno sve, Neko mora da umre da bi Ti zivela. Da nije bilo " pada "
u " greh ", ne bih se zemlja napunila ljudima. Gore sam vec napomenuo sta je Bog
rekao Isaiji u Isa. 45:7
Citat: besmrtna
On je svojim inteligentnim stvorenjima i ljudima i andjelima dao slobodnu volju....tako da nije Bog kriv sto su su neki andjeli, prvenstveno Sotona pa i Demoni  odmetnuli od Boga i okrenuli se protiv njega i postali zli....Nije ih Bog stvorio takvima, pa da mozemo reci da zlo potice od Boga.....
Ovde bi voleo da te pitam sta za tebe predstavlja Istina koja kaze " Bog je Alfa i Omega,
Pocetak i Kraj ", ili " Bog je, jedini put, jedina istina i jedini zivot " ?
On je Zivot, sto znaci da si ti, sta ?
Citat: besmrtna
Kao i ljudi...prve ljude je stvorio savrsenima, nakon sto su zgresili protiv Boga oni su postali nesavrseni i podlozni smrti...samim tim i zli...postali su zli....Nije ih Bog stvorio kao zle........A zar zlo nije odsustvo dobra....
Bog je izvor ljubavi, dobra, a odsustvo dobra je zlo.....ili zloupotreba svega sto je dobro jeste zlo....
Savrsenim ljudima ne bi moglo da se desi to sto se desilo onima koje ti osecas kao savrsene. Vecni ( savrseni ljudi ) nemaju Verovanje, koje je " Eva " imala, sto je znak da
iz starta nije bila besmrtna, za vreme u kojem je Adam i dalje bio " cist k'o ruza ".
Za radjanje verovanja je potrebno vreme. Adama nije u " greh " povuklo verovanje, posto ga nije imao, nego Ljubav prema Evi, koja je nadjacala Ljubav prema Bogu. I rodila se kao
ljudska Emocija.
Zato kazem da je Djavo metafora za Verovanje . A verovanje - majka svih Emocija . Smile

IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Na cemu ste vi ljudi .. i ja bi malo  Smile
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
mob
Samsung S7
E kad krenu citati ...nikad kraja.Bog je ovo ,bog je ono;djavo je ovo ,djavo je ono.

E da odakle vama da Andjeli imaju slobodnu volju?
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
salavation

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

stud raspece.jpg
(20.94 KB, 212x260)
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Na cemu ste vi ljudi .. i ja bi malo Smile
Iskoristio bih slobodu da odgovorim u svoje ime, da neki od clanova ne bi poceli da simuliraju
 " Devojacko Ludilo ", iako i dalje smatram da svaka ziva osoba podleze sili gravitacije.
Da bih se najtacnije odgovorilo ne cemu smo, kada se govori o nasem telu, fokus je na
tacki koja vrsi najveci pritisak na cvrstu povrsinu na kojoj smo.
Sto bi znacilo da sam trenutno na " Zadnjici ".
Najvise vremena provodim na nogama.

Ako si ubedjen da Hemijska substanca, koja se unosi u telo moze da promeni i da nas predstavi, kao nesto sto nismo, varas se. Alkoholizam i Narkomanija su bolesti koje je
covek prekrstio u " Zavisnost ". Te bolesti se Manifestuju kolicinom substance koja se unosi u Organizam.
Znaci ako pijem casu vina na dan, ja nisam Alkoholicar.
Dok mi nisu deportovali " Deda Mraza " u Jamajku, u Januaru, voleo sam da mirisem
pola " mica " Kokice, svakog vikenda, od Januara - nista.
Prekljuce sam pazario 3 'mica vutrice, za 50$ koja se u US zove Hydroponic, posto se
umesto u zemlji uzgaja na Vodi, brutalan materijal, ili sto mi Novosadjani zovemo - Puter.
Dva, tri dima i "sweet" si tri do cetiri sata  Smile Smile

Rado bih te Pocastio, ako dodjes u Cleveland, Ohio , USA  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:01:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.159 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.