Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:49:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Satana  (Pročitano 27652 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Niko ne može upravljati mojim mislima. Smile
Absolutna istina, misli su absolutno jedina dimenzija u kojoj Mi imamo kontrolu !  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
ko je Satana,sta pretstavlja ?
Metaforu iz objasnjenja sta je u stvari Zivot, iz Jevrejske knjige Torah, sto je sira verzija Hriscanskog starog zaveta.
On predstavlja Verovanje. Kao balans za istinu, posto istina ne bih mogla da postoji bez
Verovanja. Ne u smislu da Covek i Zena moraju da veruju, nego sto, Istina ne bih postojala, kada ne bih imala sta da dokaze, i sve to, zbog Ljudske iluzije o postojanju
Vremena. Mnogi ljudi su u strahu od nedostatka vremena da sebi objasne da su u pravu.
Da bi opravdali taj strah, kazu da je to Djavo, ili sta vec ne kazu.  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
Mnogi ljudi su u strahu od nedostatka vremena da sebi objasne da su u pravu.
Da bi opravdali taj strah, kazu da je to Djavo, ili sta vec ne kazu.

Ljudima je dato sve kroz Sveto Pismo, i kroz Isusa Hrista. Problem je sto ljudi nece da veruju, i sto su previse vezani za materijalan zivot. A posto je materijalni zivot propadljiv otuda i strah. A sve je to iz neznanja, a neznanje je iz nevere.

Kada su apostoli sa Isusom jednom plovili na ladji, posto su apostoli bili ribari, uzburkalo se more i pojavili strasni talasi. Brod samo sto nije potonuo. Iako su znali da su na brodu sa Bogom, opet su se uplasili i uzvikali: "Ucitelju sta da radimo, prevrnucemo se". Isus tada ustade i naredi da se more umiri, i umiri se. I onda im kaze:" zasto nemate vere"? Dakle imali su dosta vremena, imali su dosta i znanja, ali nisu imali vere! A nevera potice strah. A djavo je onaj koji potice na neverovanje!

@makishon, eyepheelYU

Ni ste upravu sto se tice kontrole misli! Ti kontorlises misli, ali ne apsolutno, jer nemoj mi reci da ti misli nikada nisu odlutale? Nemoj mi reci da nikada nisi nekome nazao nesto pomislila ponekad? Ili da ti nije nekad napamet pala neka blesava misao? Sve je to zato sto covek ne moze da kontrolise svoje misli apsolutno. Inace kada bi covek mogao apsolutno da kontrolise, ne bi bilo ludih ljudi!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Ljudima je dato sve kroz Sveto Pismo, i kroz Isusa Hrista.
Stari zavet je prorocanstvo o Covecanstvu, Isus je samo jedan deo obistinjenja tog Prorocanstva. Ljudi su kreirali Religije. Da li ce ljudi shvatiti poruku, je takodje proreceno, i uspostavlja se da nece, ukolioko nisu "odabrani" da to shvate.Religija jeste neznanje, posto se zasniva na verovanju, i pogresno tumaci osnovne pojmove zivota.Da je istina, ne bi bila Religija.
Citat: costa
]Problem je sto ljudi nece da veruju, i sto su previse vezani za materijalan zivot. A posto je materijalni zivot propadljiv otuda i strah. A sve je to iz neznanja, a neznanje je iz nevere.
Zasto bi ljudi trebalo da veruju ?? Odakle ti ideja da je materijalni svet propadljiv ??
Pa neznanje je vera, a znanje je stvarnost.
Jel to treba Vera, da ti kaze ko si, sta si, zasto si, i gde si ??
Citat: costa
Kada su apostoli sa Isusom jednom plovili na ladji, posto su apostoli bili ribari, uzburkalo se more i pojavili strasni talasi. Brod samo sto nije potonuo. Iako su znali da su na brodu sa Bogom, opet su se uplasili i uzvikali: "Ucitelju sta da radimo, prevrnucemo se". Isus tada ustade i naredi da se more umiri, i umiri se. I onda im kaze:" zasto nemate vere"? Dakle imali su dosta vremena, imali su dosta i znanja, ali nisu imali vere! A nevera potice strah. A djavo je onaj koji potice na neverovanje!
( samo Simon i Andrija su bili ribari ) Ova je prica potvrda, da covek nece znati da je Bog na zemlji, iako je pored njih. Ponovo ti kazem, nemozes da verujes Istinu, nego da znas Istinu, Djavo je verovanje, Bog je Istina.
Citat: costa
@makishon, eyepheelYU
Ni ste upravu sto se tice kontrole misli! Ti kontorlises misli, ali ne apsolutno, jer nemoj mi reci da ti misli nikada nisu odlutale? Nemoj mi reci da nikada nisi nekome nazao nesto pomislila ponekad? Ili da ti nije nekad napamet pala neka blesava misao? Sve je to zato sto covek ne moze da kontrolise svoje misli apsolutno. Inace kada bi covek mogao apsolutno da kontrolise, ne bi bilo ludih ljudi!
Bog je stvorio sve, i  jeste Sve. Koji deo od " Sve " je tebi nejasan ??
 
Ne bi bilo lose da za pocetak razmislis o I stini da je Bog Absolutno sve sto Postoji, i da
pokusas da shvatis razliku izmedju pojmova " Dusa " i " Duh "  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 98
Andjelski svet Bog je stvorio na samom pocetku stvaranja. Kada se kaze da Bog stvori nebo i zemluj,pod nebom se smatra stvaranje andjelskog sveta a nase vidljivo nebo stvoreno je par "dana" kasnije. Devet cinova andjelskih poznajemo kroz Sveto Pismo a Lucifer je bio jedan od Arhandjela,koji se pogordio i pobunio te sa svojim pristalicama ustao  protiv Boga. Andjeli verni Bogu, pod vodjstvom Arhandjela Mihaila, porazili su Lucifera i njegovu vojsku i behu svrgnuti "sa neba" odnosno iz carstva Bozijeg. Ogrezli u zlu Luciferovi andjeli (demoni) na sve moguce nacine pokusavaju udaljiti ljudski rod od Boga. Mnoga imena za necastivog poznajemo no jedno je sigurno, sto dalje - to bolje. Uzdaj se u Boga i znaj da postoji.   
Svako dobro !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija

Ni ste upravu sto se tice kontrole misli! Ti kontorlises misli, ali ne apsolutno, jer nemoj mi reci da ti misli nikada nisu odlutale? Nemoj mi reci da nikada nisi nekome nazao nesto pomislila ponekad? Ili da ti nije nekad napamet pala neka blesava misao? Sve je to zato sto covek ne moze da kontrolise svoje misli apsolutno. Inace kada bi covek mogao apsolutno da kontrolise, ne bi bilo ludih ljudi!

Ej Costa, to je moje mišljenje. Smile  Kako mi možeš reći da nisam u pravu?  Smile Pa onda niko na ovom svetu nije ni za šta u pravu, i ti takodje za bilo šta što napišeš. Smile
Kakve veze ''misli koje lutaju'' imaju sa Satanom? Pa koliko mozgova i koliko misli kontroliše i zaludjuje taj Satana i kako sve postigne da mi je da znam? Cccc...
Nemoj meni da pričaš o tome kad znaš kako razmišljam o tim stvarima Smile, pozdrav Smile

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
DAleko od toga da iamamo savrsenu kontrolu nad svojim mislima .. i da se cak i njima ne moze manipulisati na razne nacine....
Ali tako nesto u svakom slucaju ne cine misticne figure bozanstava i njihovih zlih counter-partova.... drugim recima,po meni sve je to glupost ... neka misli ko ,, sta god hocee
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
 Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
@makishon

Nisam shvatio taj zadnji smajli
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Svidja mi se tvoj komentar,pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:49:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.