Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 15. Maj 2024, 13:34:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: sata konektori  (Pročitano 2918 puta)
28. Maj 2013, 01:01:25
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Nesto me buni
(zanemarite opticki drajv. stavio sam ovu sliku sbog konektora na hardu)


siroki je power a ovaj manji data. Cemu sluzi ovaj treci sto postoji na nekim hardovima? Alternatvna mogucnost za struju? Ako se ne varam to bi bio molex?

Zet me telefonski juri da mu resim problem ali me je nacisto zbunio sa izjavom da dva harda sa kojima radi imaju drugacije konektore pozadi. Mrzi ga da mi posalje fotku ali cenim da je jedan od ta dva harda kao ovaj na slici i da sam ukapirao cemu sluzi ta treca grupa konektora kako bi moj zet rekao Smiley

Ne pali mu se laptop a hitno mu trebaju neki podaci sa tog harda pa je probao da ga ubaci u kutiju od eksternog harda u kojoj je taj hard originalno i dosao (bila je nestasica hardova kad je kupovao pa je kupio eksterni pa izvadio disk i ubacio u laptop)

Kada u kutiju ubaci taj disk iz laptopa (koji je originalno i dosao sa tom kutijom) desktop ga vidi kao cd rom.

kada u tu kutiju ubaci svoj stari poluispravni hard sve radi 100%


Mirise da je nekako sjebao taj novi hard ali me jako buni njegova prica o razlicitim konektorima pozadi. Koliko sam ga ukapirao ovaj stari hard valjda ima jednu grupu vise. Verovatno ista situacija kao sa ovim hardom na slici.
« Poslednja izmena: 28. Maj 2013, 01:05:24 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21972
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Da, pojedini, stariji diskovi su imali i molex prikljucak.
Da ti budem iskren, godinama nisam naisao na takav hard.
Ako je taj hard koji mu brljavi sa tim molex-om, neka proba da ga ubaci u kuciste, u svoj racunar.
Hard disk iz laptopa mozes sasvim opusteno prikljuciti na destop konfiguraciju, i ako disk radi, dici ce sistem sa njega, ili ce ga staviti kao dodatni disk, u zavisnosti kako ga postavis u BIOS-u.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Kazu mnogi da je problematicno ubacivanje 2.5 harda na desktop jer oni koriste samo 5V dok 3.5 koriste 12

Kad mi ga donese testiracu ga na mom netbuku.

jedan od ta dva harda je stigao sa latopom (hp6735b). Taj hard ima bed sektore i zbog toga je morao da bude izvadjen iz laptopa. Interesantno da on veceras savrseno funkcionise kao storage hard kad se ubaci u ovu kutiju od eksternog harda.

Hard koji je stigao u toj kutiji zeza... Desktop ga vidi samo kao cd rom. Kaze da mu ga je nekad video i kao fles ali ni tada nije mogao da pristupi fajlovima.

Bas mirise da je zeznuo taj novi hard ali imam neki osecaj da je fora u toj razlici u konektorima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Sony xperia
Pre 3 dana sam prikljucivao na moj komp, hard iz lap topa. Napajanje onaj siroki konektor. Radio normalno kao i postojeci hardovi u kompu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Znam da moze ali kazu da je rizicno Smiley

Neki kazu da bi on povukao samo tih 5V koliko mu i treba i da visak struje ne bi trebalo da bude problem ali ima i onih koji drugacije pricaju.

Sto rizikovati bez preke potrebe. I ovaj moj netbuk ima ostecen hard koji planiram uskoro da menjam pa cu usput da provezbam menjanje harda na njemu Smiley (kranje jednostavno)

pretpostavljam da necu moci da butujem win 7 koji je na tom hardu pa cu da ga dignem preko nekog live linuksa sa usb i da probam da pristupim fajlovima. Ako mu nekim cudom butujem taj win 7 utoliko bolje Smiley
« Poslednja izmena: 28. Maj 2013, 01:53:28 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Sony xperia
Struja i napon, nisu isto Smiley On moze da povuce struju koliko mu je potrebno. Kao frizider. Dostupno mu je 1000A, ali povuce samo 1A. Dok je napon isti, 220V. Tako da ako ti je to neko tako rekao, da ako mu ne treba 12V vec samo 5V, on ce od tih 12V da povuce samo 5V, nije tacno. Ili taj blage veze nema o cemu prica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Ja se u struju definitvnoo previse ne razumem. Samo pricam o onome sto sam veceras procitao na vise mesta na netu kad je i meni pala ideja da ga zakaci na desk i proba. Primer:

http://www.tomshardware.co.uk/forum/245289-32-connecting-sata-disk-desktop-internal-sata

Citat
psu does not push it's power to a component, it provides just as much as it needs. no prob


I think this advice is incorrect and potentially dangerous (likely only to the drive, not your house or anything). The PSU will not push down more amps than the device connected to it requires, but hooking up 12V power to something that's designed for 5V is NOT a good idea. You try plugging your 120V TV into a 220V dryer socket, and see what happens. That's why they make the plugs a different shape.

Ja stvarno nemam blage veze koliko CNeufeld na tomshardware zna o cemu prica ali vise ovakvih komentara na par razlicitih foruma su me naterala da prestanem da razmisljam o toj varijanti.

edit: najbolji priimer onoga o cemu pricam

http://superuser.com/questions/226481/connect-a-2-5-laptop-hard-disk-sata-hard-disk-to-desktop-pc

Citat
I have read various forums and a lot of people are stating that it's perfectly ok, but some are scaring me that by connecting it so, it fried their hard disk

Sasvim je moguce da ti sto kazu da je opasno za hard lupaju ali ne vidim logiku da rizikujem bez potrebe.
« Poslednja izmena: 28. Maj 2013, 02:15:29 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Sony xperia
Pa to je to sto kazem. Lepo covek kaze. Ne mozes da ides ispod odredjene amperaze od one koju uredjaj zahteva. Kao sto i ne mozes prikljuciti nesto sto se napaja naponom 5V na napon od 12V. Kao kada bi sijalicu od 220V sibnuo na napon od 380V.

Imas i ovakve adaptere:



Na njemu su naponi prepovezani na sata power konektor sa molex-a. A nigde ne pise da se ne sme koristiti kod hardova iz lap topa. Smiley

Zasigurno nece proizvodjac harda da napravi takvu zezanciju da u unutrasnjosti harda spoji da se koristi 12V na mesto gde bi trebalo 5V. Smiley Jednostavno, taj pin za taj napon nece povezati. Ostace nekoriscen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Ostace nekoriscen zato sto ga necu zakaciti na desk  Smile

Neka je i 99% sigurno da nema ama bas nikakve opasnosti da se taj hard zakaci na desk onaj 1 preostali postotak je sasvim dovoljan razlog da se ne rizikuje.

Kazi ti meni bolje na sta ti mirise ova prica sa hardovima? Krepao hard?

U svakom slucaju saznacemo kad ga zakacim na moj netbuk Smiley
« Poslednja izmena: 28. Maj 2013, 02:35:12 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Sony xperia
Ne mozes ga zakaciti na netbuk, govorim o spoljnem sata prikljucku, opet bez napajanja. Ako imas napajanje iz uredjaja da izvuces, onda moze i na spoljni sata konektro da ide. Sata konektor za signal. Onaj tesnji kablic. Na tvojoj slici, srednji.

Da, jedno vreme, prilikom prelaska na napajanje, sata power, su ubacivali obe verzije mogucnosti prikljucka. U bilo koju da prikljucis on ide normalno. Ako pak imas samo sa sata power, a nemas na kablovima iz napajanja takav prikljucak, koristi se onaj adapter, iznad na slici. Ako nema sata power, ide normalno na molex.

Bilo koji izbor power prikljucka ne utice kako ce se hard prikazati.

Neka ga prikljuci na eksterni sata port i vidi da li ce ga prikazivati kao cd rom.

Ne znam o kojoj je kutiji rec, toj dodatnoj. Neke imaju a neke nemaju dodatnu elektroniku.

« Poslednja izmena: 28. Maj 2013, 02:51:55 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 15. Maj 2024, 13:34:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.