Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:47:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sahranjivanje pokojnika i obredi...  (Pročitano 26892 puta)
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung galaxy s4
Hm...onomad sam prisustvovao sahrani gde je pop otpevao svoje ljudii su blago spavali i imam utisak jedva cekali da zavrsi ali kada je za vreme spustanja kovcega u raku zasvirala tamburica nema ko nije plakao... Smiley 1

Cekaj..jel ti to pravis anketu za svoju sahranu...pa napravi zurku jbt..neka te mtrvog okace na onu disko kuglu ...i rotaciju moras da imas....i niko nece spavati

Hahahahaha... Smile
IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Nokia 
 Smile

Ja bih,i to cu testamentom da ucenim ovu moju zgadiju, da me bez ikakve pompe zamotaju u crbi dzak i ubace u neku rupu. Bez dace, skupih kovcega, haljina u kojima "cu provesti vecnost" i ostale picke materine.
Ja ne ostajem u toj govnjivoj rupi gde ce da me izjedaju crvi i ostala gamad. Ja putujem daljeeeee Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
Zasto se ljudi smore kada popa cita molitvu? Zato sto su veru otkrili pre 10 godina...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Ma bre bacis ga u raku ili spalis i to je to.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Zasto se ljudi smore kada popa cita molitvu? Zato sto su veru otkrili pre 10 godina...



e...tako nekako...

smrt je plodno tlo za manifestaciju duha, pa po meni, zasluzuje istu kolicinu razmisljanja i svjesnosti o njoj samoj, koliko i jedan zivot...

tako da...meni licno nije ni glupo ni besmisleno bilo kakav obred koji se sprovodi (ovisno od kulture do kulture) u trenutku kada odlazimo sa ovog svijeta...kroz istoriju pa naovamo...

cak i kada je u pitanju stavljanje zlatnika na oci za camdziju...koji ce nas prevesti preko rijeke Smile

odnos prema smrti i pokojniku...kroz narode, kroz istoriju...odlicno i nepogrijesivo otkriva odnos i prema zivotu odredjenog naroda, civilizacije, kulture...

edit:

preporucujem svima koje to, naravno, interesuje...da nadju neku literaturu o obredima prilikom sahranjivanja i odnosa spram pokojnika kroz vrijeme i civilizacije...antropologija se time bavi na zanimljiv nacin. vrlo je interesantno...
« Poslednja izmena: 27. Apr 2011, 12:26:13 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ja bih,i to cu testamentom da ucenim ovu moju zgadiju, da me bez ikakve pompe zamotaju u crbi dzak i ubace u neku rupu. Bez dace, skupih kovcega, haljina u kojima "cu provesti vecnost" i ostale picke materine.
Ovo je moja mama oduvek govorila... Kako me je samo nervirala... ''Slučajno da mi neko nije držao govor kako sam za života bila divna, ustaću i sve ću vas izlemati''.  Smile

E, ali kad joj je umro otac, malo je promenila ploču. Valjda je shvatila koliko ustvari ti obredi i rituali znače ljudima koji prisustvuju. Kako to ustvari predstavlja način da se oprosti od pokojnika... na dostojanstven način. Da se bol podeli sa drugima. To je lep običaj. Da li uz popa ili bez, svejedno, kako ko voli. Ja bih lično uz Rollingstonse ali valjda ne mož' da se bira.  Smile

Šelem, jedino što mi je jako ogavno jeste onaj afterparty... u našem narodu valjda poznat kao daća... Kad svi žderu i loču, u čast mrtvaka... Ideja jeste dobra, u fazonu - proslavljamo svoj život jer smo sad, nakon što smo jednog ispratili, svesniji svoje smrtnosti... ali morgen je to tako shvaćeno. Tu se obžderu i obloču, tračaju i galame... mene uvek bude sramota tih događaja, pa to izbegavam. Snajka, daj malo meze ovde, šta si se stisla... fuj.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
ako se obred vrsi sa iskrenim namerama i veruje u pokoj duse umrlog,onda rituali imaju smisla u svakom drugom slucaju je to jeftini senzacionalizam
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Obred se, po mom mišljenju, vrši za žive, ne za mrtve. Mrtav je umro pa je umro, nema ga više, ne čuje, ne vidi, ne oseća. A živi ostaju da žive sa svojim bolom. Zato je obred koristan - kao čin opraštanja od umrlog.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6220
Citat
ako se obred vrsi sa iskrenim namerama i veruje u pokoj duse umrlog,onda rituali imaju smisla u svakom drugom slucaju je to jeftini senzacionalizam
Eh, da je bar jeftin...
Prisustvovao sam nekom, takvom rucku, valjda je pokojniku bilo 40 dana, nisam siguran. Kad su ljudi seli, poceli da se zezaju, jedu, piju, i posle skoro dva sata, poceli da pricaju o politici, ja sam slagao da imam hitne obaveze, ustao i izaso. Da ih je neko pitao, ko je umro, verujem da bi zabagovali na par sekundi, dok se ne sete.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
Obred se, po mom mišljenju, vrši za žive, ne za mrtve. Mrtav je umro pa je umro, nema ga više, ne čuje, ne vidi, ne oseća. A živi ostaju da žive sa svojim bolom. Zato je obred koristan - kao čin opraštanja od umrlog.

naprotiv sam cin obreda se vrsi za mrtve,dodatni program je za zive

Citat
ako se obred vrsi sa iskrenim namerama i veruje u pokoj duse umrlog,onda rituali imaju smisla u svakom drugom slucaju je to jeftini senzacionalizam
Eh, da je bar jeftin...
Prisustvovao sam nekom, takvom rucku, valjda je pokojniku bilo 40 dana, nisam siguran. Kad su ljudi seli, poceli da se zezaju, jedu, piju, i posle skoro dva sata, poceli da pricaju o politici, ja sam slagao da imam hitne obaveze, ustao i izaso. Da ih je neko pitao, ko je umro, verujem da bi zabagovali na par sekundi, dok se ne sete.

jeftin u duhovnom smislu reci,u materijalnom je uvek skup
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:47:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.