Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sabor trubača u Guči od 6. do 10. avgusta  (Pročitano 22496 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Moj problem sa Gucom nikada nije bio u muzici. Cak, stavise, lepo je sto imamo nesto u tom smislu autenticno, iako ja to ne slusam, niti sam ikada slusao. Problem Guce su ljudi. Ljudi koji ne idu zbog muzike nego da bi se najeli, opijali i seljacili. Naravno, postoje i oni koji idu zbog muzike, ali mislim da takvih ima izuzetno malo. Problem su i oni primitivci koji se naokolo setaju sa majicama ratnih zlocinaca (a u Gucu je doslo skoro 50.000 Hrvata). Problem je i to sto je to sve manje muzicki festival, a sve vise ono sto Orpheus kaze, festival pijanih i onih koji zele da pojedu pecenje ili rostilj u masi. Steta je sto se muzika tamo manje ceni od drugih stvari.
Da se razumemo, ima ljudi koji na Exit ne idu zbog muzike, ali to je toliko malo da je broj zanemarljiv.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
pa i exit je seljoberija Smile

da ponovim jednu recenicu koju je izrekao jedan iskompleksirani shaban(teofil pancic)....mada,ovde mu je svaka rec na mestu...

oni koji brane gucu kazu da dolazi jako puno ljudi iz inostranstva...to je tacno...ali ti ljudi dolaze u gucu jer u guci mogu da budu svinje dok kuci to ne smeju Smile
« Poslednja izmena: 10. Avg 2008, 21:34:16 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
pa i exit je seljoberija Smile

Po cemu?
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
pa i exit je seljoberija Smile

Po cemu?
za mene je seljoberija....ako ti to smeta...sta da ti radim Smile
verovao ti ili ne...ja na exitu isto video likove koji nose majice sa likovima karadzica i mladica a bogme sam video i strucnjake sa majicom obraza... Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
pa i exit je seljoberija Smile

Po cemu?
za mene je seljoberija....ako ti to smeta...sta da ti radim Smile
verovao ti ili ne...ja na exitu isto video likove koji nose majice sa likovima karadzica i mladica a bogme sam video i strucnjake sa majicom obraza... Smile

Ne smeta mi, samo pitam, zanima me.. Ali ok, ako je tebi, to je dovoljno argumentovano.
Iskreno, nisam video takve likove, kapiram da se to protivi nekom njihovom kodeksu. Smile ... a u Guci je svaki drugi takav, evo bas pise na Mondu da se majice sa njihovim likom najbolje prodaju Smile


Guča: Dupla kruna Dejanu Lazareviću!


Apsolutni pobednik 48. Dragačevskog sabora trubača u Guči je Dejan Lazarević iz Požege!

Dizanjem saborske zastave kod Spomenika trubaču u centru Guče 6. avgusta, ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić i domaćin sabora Velimić Ilić, otvorili su Dragačevski sabor trubača u Guči.

Nekoliko dana kasnije...zastava stoji ali su gosti na "patosu"!

Finalni dan 48. Dragačevskog sabora trubača počeo je Trubačkom budilicom od koje se treslo Dragačevo, u sedam ujutro - dan je počeo, a da se za većinu saboraša ni prethodni nije završio.

Nakon višednevne ludnice na kojoj je prodefilovalo "na zna se koliko trubača", i više od 600.000 posetilaca, uz parolu "alkohol ne sme da trpi zbog posla", veselih "slika" poput "gazda daj dva orkestra ovamo" i "sviraj izgubljeno jagnje sve dok ga ne nađem", još jedan Sabor je završen.

Na finalnom takmičenju trubačkih orkestara, u nedelju u 15 sati, za saborske trofeje, među kojima i trubačima najdraži - "Zlatna truba", borilo se 16 orkestara.

Orile su se trube orkestara Ekrema Mamutovića iz Vranja, Dragana Ignjića iz Užica, Bojana Ristića iz Vladičinog Hana, Gvozdena Rosića iz Rta, Demirana Ćerimovića iz Vranja, Bojana Krstića iz Vladičinog Hana, Nenada Mladenovića iz Vranja, Dejana Petrovića iz Užica, Elvisa Ajdinovića iz Surdulice, Veljka Ostojića iz Zlakusa, Siniše Stankovića iz Zagužanja, Stojana Krstića iz Lepenice, Slobodana Salijevića iz Predolca, Miroljuba Kremića iz Gostinice, Božidara Nikolića iz Grdelice i Dejana Lazarevića iz Požege.

Finalno takmičenje počelo je uz zvuke trubačke himne "Sa Ovčara i Kablara" koju je odsviralo 200 trubača, i uz zvuke prangija.

Došlo je vreme i za proglašenje pobednika..."Zlatna truba" 48. Sabora otišla je u ruke Dejana Lazarevića, a kao šlag na torti bila je odluka publike, koja je 1881 glas u izboru za "Prvu trubu" i apsolutnog pobednika Sabora, dala upravo njemu! Ovako zvuči najbolji.

Nakon Dejanove "duple krune" ostalo je samo da se kaže da je 2. truba Dragačeva Dejan Petrović, a 3. Veljko Ostojić. Za najbolji orkestar Sabora proglašen je orkestar Bojana Ristića iz Vladičinog Hana.

Najbolji bubnjar je Sveta Mladenović iz orkestra Božidara Nikolića, najbolji basista je Ćerim Bećirović, a tenorista Dejan Marković.

Ludnica je bila svuda! Posetioci iz Slovenije, Francuske, Nemačke, Makedonije, Poljske i Hrvatske, "tanjili su novčanike" kupujući liciderska srca i minijaturne trube i opanke "da se sećaju", ali zadovoljni trgovci kažu da su ipak "najbolje išle" majice.

"Ove sa likovima haških optuženika su najprodavaniji artikli! Ratko Mladić i Radovan Karadžić 'koštaju' od 200 do 400 dinara".

Prodavale su se i majice sa "krilaticama Sabora": "Je*eš zemlju koja Guču nema", "Rakija connecting people", ali najveću pažnju su definitivno privukli momci koji su nosili majice sa likom Milke Canić, supervizora kviza "Slagalica", jer je ona, kako kažu, "jedina žena koja je uspela da se proslavi sa dve reči - 'dobro veče'!".



Na takmičenju trubača do 15 godina, za najbolji na saboru u Guči proglašen je orkestar Vladimira Ivanovića iz Zagužanja, a za najboljeg trubača pionira Petar Milićević iz Kostojevića.

Omladinski orkestri do 22 godine su se na Dragačevskom saboru trubača takmičili 12. put, a najbolji je orkestar Mija Bondžulića iz Lunovog Sela.

Najbolji omladinski trubač je Kristijan Azirović iz Bojnika, za njim su Bratislav Anđelković iz Lepenice i Ivan Jovanović iz Užica.

Do sledeće Guče, živeli! Vežbajte, jer će za dve godine jubilarni, 50. Dragačevski sabor, trajati 30 dana i imati milion posetilaca!

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat
Iskreno, nisam video takve likove, kapiram da se to protivi nekom njihovom kodeksu.

kakav exitov kodeks? Smile
naravno da u guci ima takvih likova na tone ali ih je bilo i na urbanoj seljoberiji u novom sadu Smile

ma zezam se ja kokota...sta odmah padas u vatru...kao da ti je exit rod rodjeni Smile Smile

ja sam jos davno rekao...ni exit ni guca(moje misljenje....ne svira se tu muzika koju ja slusam Smile)...a sto se tice drzave...naravno da su oba festivala potrebna...ako nista,bar posteno isklepati engleze po usima i naplacivati im pivo 1000 dinara Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Citat
Iskreno, nisam video takve likove, kapiram da se to protivi nekom njihovom kodeksu.

kakav exitov kodeks? Smile

Ne Exitov nego kodeks Obrazovaca i ostalih nacionalista Smiley

ma zezam se ja kokota...sta odmah padas u vatru...kao da ti je exit rod rodjeni Smile Smile
Ma ne padam u vatru, nego sam par puta video da zastupas tezu kako je Exit seljana, pa me cisto zanimalo zasto, cini mi se da su prethodnih godina mogli naci neki bendovi koji bi se i tebi dopali.. Smile Smile
« Poslednja izmena: 10. Avg 2008, 23:48:15 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Završen sabor u Guči
Cela bivša Juga uživala u trubi
Autor: B. B. - N. Dž. | 11.08.2008. - 20:18

48. dragačevski sabor u Guči je završen.Centralni deo današnjeg programa bilo je finalno takmičenje na stadionu. Šesnaest orkestara nadmetalo se u umeću sviranja trube, a opšti je zaključak da su svi zaslužili neku nagradu.

Nakon prangija koje su zagrmele Gučom, oko 15 sati takmičenje na velikoj pozornici svečano je otvorio ministar Milutin Mrkonjić, u društvu domaćina Velimira Ilića i Slobodana Jolovića, predsednika saborskog odbora.
- Dragi gosti, ovo je sad centar sveta. Hvala ljudima koji su doveli Sabor do ovih visina. Vlada Republike Srbije obećava da će i narednih godina biti domaćin Sabora, a pre svega obećavam da će pomoći oko infrastrukturnih projekata - rekao je Mrkonjić dok je masa u publici pravila buku željno iščekujući početak takmičenja. Ministar je odlazeći sa bine dobacio trubačima „Cepajte, momci“, a zatim u društvu Ilića i Jolovića otišao na tribine stadiona odakle su uživali u programu.

Prethodno veče u Guči bilo je najposećenije, kao što se i očekivalo, a na ulicama, pod šatorima, kao i na stadionu gde je održan fenomenalni ponoćni koncert, pored stranaca iz udaljenih država primetni su bili i brojni posetioci iz republika bivše Jugoslavije. Svi oni odlučili su da nezaboravan vikend provedu u ovoj varošici. Tradicionalni srpski melos, alkohol i dobar provod učinio je da prorade i emocije pa i žal za starom Jugoslavijom. Crnogorci, Hrvati, Makedonci, Bosanci i Slovenci često okupljeni pod istom kapom - šajkačom evocirali su uspomene, naručivali ‘’Od Vardara pa do Triglava’’ i nazdravljali čuvenom srpskom šljivovicom.
- U Guču dolaze samo dobri ljudi, nema granica, ne zanima me koje su vere, ovo je Jugoslavija u malom i to mi se posebno dopada. Truba nam razgali dušu, koga briga za politiku - rekao nam je Željko Rajković iz Berana koji se odlično provodio sa društvom.
Mlada Paraćinka, obavijena srpskom zastavom, igrala je uz Bregovićev ‘’Gas, gas’’, a pažnju prolaznika privlačio je njen stomak na kome je bilo ispisano Paraćin i Prijedor.
- Ovo mi je napisao malopre jedan momak. Zajedno smo ludovali uz trubu - rekla je ona.
I Makedonci, njih stotinak, došli su u Guču da uživaju. Ispijajući pivo u kampu, kažu, truba je najbolji lek za dušu, ali i žene umeju da im izmame osmeh na lice.
- Mnogo lepih žena je u Guči. Svaka je na svoj način i Hrvatica i Srpkinja ili neka druga, sve su šarmantne i nasmejane. Nigde do sada nisam video toliko nasmejanih ljudi među kojima vibrira takva količina pozitivne energije - ispričao je Dragoljub Slavković iz Kučevišta.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
SonyEricsson k310i
Citat
da se majice sa njihovim likom najbolje prodaju
Sta je tu cudno.Ne znam da li ste culi da se cak i skandiralo Ratku Mladicu u Guci.Za mene ni jedan ni drugi festival ne mogu prestavljati Srbiju.Niti su oni sto idu na Egzit niti u Gucu pravi Srbi.Nije mi jasno zasto u Srbiji nema nekog naseg vestivala ili vetivala nase muzike.Pricao mi drugar kako mu je bila u gostima neka zena iz Nemacke.Sve joj se videlo osim nase muzike.E kad bi zena znala da to sto je cula nije nasa muzika Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
RUSIJA I SAD ZARATILI U GUČI

Američka ambasada u šali najavila selidbu u Guču, Rusi na to pripretili da će u Dragačevo poslati specijalne interventne trupe trubača!

Samo da je široko... Veselje uz pečenje

Predstavnici dve vodeće svetske sile, zamenica američkog ambasadora Dženifer Braš, i ataše za kulturu Ambasade Rusije Oleg Bulgakov, „ukrstili su mačeve" juče u Guči .

Novinari na mukama

Iako su se organizatori potrudili da novinarima omoguće što lakši i nesmetaniji rad, njihovu volju i želju pokvarili su obezbeđenje Sabora i pojedini policajci, kojima novinarske propusnice nisu ništa značile. Tako je reporteru Pressa bio onemogućen ulaz u zonu za snimanje na Ponoćnom koncertu, nekim kolegama je to zabranjeno za vreme koncerta Bobana Markovića, a pojedine kolege nisu svojim automobilima mogli da priđu parkinzima, sve zbog samovolje pojedinih „gorila" i policajaca.

Dženifer Braš rekla je da će preseliti ambasadu u Guču, a Oleg Bulgakov je na to odgovorio da će izvršiti invaziju na Guču vojskom trubača.

Šaljiva razmena geopolitičkih zamisli usledila je nakon što je predsednik SO Lučani Slobodan Jolović na koneferenciji za štampu u press-centru Dragačvskog sabora trubača rekao u šali da je Dragačevo - država trube:

- Ne mogu više da objašnjavam strancima da Guča nije glavni grad Srbije, već Trubačke Republike Dragačevo. Mi priznajemo Beograd za glavni grad - rekao je.

- A mi možda preselimo ambasadu ovde, ako zaista proglasite republiku - rekla je Dženifer Braš, zamenica američkog ambasadora u Srbiji, koja se novinarima obraćala i na srpskom i na engleskom jeziku, u strahu od greške neveštog prevodica.

- Mi ćemo da dovedemo trupe, trubačke, pa da pobedimo - kratak je bio Oleg Bulgakov, ataše za kulturu Ambasade Rusije.

- E, onda, kad Rusi i Amerikanci ovde počnu rat 2010. godine, a tu bude i Meksikanaca, i Francuza, i Slovenaca, a i mi, kakve nas je Bog dao, se umešamo, eto trećeg svetskog rata, naravno, trubačkog - rezimirao je Jolović globalnu „geotrubačku" situaciju.

Na rubu incidenta... Protest „Obraza" u centru Guče

Na konferenciji za štampu iznet je i podatak da je ove godine kroz Guču, zajedno sa očekivanim brojem posetilaca u nedelju, prošlo oko 650.000 posetilaca.

Finiš Guče, ipak, i pored dobrog raspoloženja u pres-centru, nije protekao potpuno veselo. U subotu uveče, stotinak pripadnika pokreta „Obraz" i „1389" zauzelo je spomenik trubi u centru Guče, a stranci, uglavnom Francuzi, koji su se veselili oko spomenika, odstupili su odneti munjevitim napadom Karadžićevih i Mladićevih zaštitnika. Pripadnici nacionalističkih organizacija na pedesetak metara od spomenika zauzeli su „front" preko cele ulice, i razvili veliki transparent na kojem je pisalo „Radovan Karadžić", uz povike „Ne damo Mladića" , „Izdaja", i „J..o vas Tadić". Za tren oka pojavila se i policija, koja je brzo uspostavila red u centru Guče. Demonstranti su se, posle desetak minuta uputili ka stadionu na kojem se održavao veliki Ponoćni koncert. Zahvaljujući policiji nije bilo incidenata na stadionu, a Slobodan Jolović, predsednik Saborskog odbora i lučanske opštine, tvrdi da su i to gosti, kao i svi drugi.

- Ne možemo mi da biramo ko će da nam dođe, a ko neće. Bezbednosne službe su tu grupu dočekale, sprovele do stadiona, i potom ispratile za Beograd, kao što radimo i sa svim organizovanim grupama koje dolaze u Guču - rekao je Jolović na konferenciji za štampu u pres-centru Sabora trubača.

PETAR JEREMIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.