Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:40:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija VS Gruzija  (Pročitano 25041 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ne vrse modernizaciju T-72 u T-90 standard, a sto se tice broja ovih tenkova (t-90)  ruski analiticari procenjuju na 200-300 komada.
Analiza RIA Novosti 30.11.2007. :
Citat
RIA Novosti political commentator Andrei Kislyakov
...
Currently armored vehicles are the core of ground forces. According to the most positive estimates, Russian forces have no more than 200 modern T-90 tanks, whose production began in 1992, stopped for economic reasons four years later, and was not resumed until 2004.

Many reports say that only one battalion (31 vehicles), in the showcase Tamanskaya Motorized Rifle Division, has highly advanced tanks, or ones equipped with second-generation thermal imagers as night sights, improved explosive reactive armor, and a diesel engine of 1,000 hp.
...
Brojku od oko 300 komada sam uzeo sa Wikipedie, posto su bile navedene nabavke na godisnjem nivou, pa mi je delovalo da su priblizno tacne, dok sam kasnijom analizom ruskih sajtova i clanaka njihovih strucnih komentatora potvrdio ove brojke, kao i lose stanje ruskih tenkovskih jedinica. problem je, pored zastarele opreme, i taj sto imaju vise tipova tenkova u upotrebi, sto je nocna mora za logistiku, i ne samo da su razliciti tipovi, vec imaju i razlicit pogon, T-80 ima gasnu turbinu za razliku od ostalih koji su dizelasi.
Cilj im je da unificiraju vozni park a do tada se nece vrstiti modernizacija postojecih tenkova koji ce se postepeno izbacivati iz upotrebe da bi do 2025. okosnicu ruskih tenkovskih snaga cinio T-90, a i on bi nakon toga bio zamenjen novim ruskim tenkom. Sadasnje stanje je neodrzivo i ekonomski i logisticki, tako da su ovakvi rezovi neophodni u ruskoj vojsci.
Evo jedna zanimljiva analiza opet na RIA Novosti (volim da ih citam posto su im textovi na engleskom):
http://en.rian.ru/analysis/20080321/101944316.html

A evo i novosti koje se ticu novog tenka, za one koje interesuje (znam da ce se hkj obradovati Wink ) :
http://en.rian.ru/russia/20080710/113700252.html

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
          Ocigledna stvar da je pokusan Hrvatski scenario u Gruziji. Samo sada u Kremlju ne sedi matoru prdonja Jeljcin vec Medvedov i Putin koji nisu dozvolili i nece dozvoliti da se odguraju sa Kavkaza. Ocigledno doktrina Ruske vojske se promenila od devedesetih godina, ne zaboravimo da su rusi u ceceniji izgubili celu tenkovsku diviziju. Iz toga su izvukli pouku, stavili mladje oficire za generale, a komunsticke poslali u istoriju rezultat je ocigledan. Mislim da sa obzirom na broj izgubljenih avijona u Gruziji da su Gruzini dobili dobru protiv avijonsku opremu od Amera a mozda, u stvari sigurno podrsku provenstveno politicku. U svakom slucaju ovaj rat je pokazao da se Rusi vracaju u velikom stilu na svetsku pozornicu i da ce njihov glas da se cuje i postuje u svetu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 6300
Ma koliko god se pričalo o NATO naoružanju u Gruziji, pa i ono koje su dobijali od "saveznika" iz "alijanse" je bilo krajnje istočnjačko (uglavnom iz perioda varšavskog pakta), mislim pogledajte tu su PVO sistemi Buk i S-200 (nabavljeni od Ukrajne), zatim samohodne haubice i višecevni bacači raketa Čehoslovačke proizvodnje tipa Dana i RM-70, jedino što sam prepoznao od NATO naoružanaj u Gruzijskoj vojsci jesu helikopteri UH-1 (valjda kao i oni keoje je dobila FBiH iz perioda Vijetnamskog rata) i deo pešadijskog naoružanaj koji uglavnom nije korišćen u borbi. A da, tu su i turske Cobre. Znači većina tehnike, negde oko 80% u Gruzijskij vojsci, iako je deo dobijen od NATO-a je uglavnom istočnajčki.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 
ma oni su dobili po usima ,to je bitno!
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
ma oni su dobili po usima ,to je bitno!
gde si bre,bannnjac!!!  Smile  Smile
slazem se s tobom.i ameri ce uskoro...
@ramone,pa dobro,nisam mislio da svaki modernizuju i to svaki na T-90.trenutno ih imaju 300/ili 500,zavisi od izvora,ali zato je enorman broj njih(T-72) doveden na prilicno dobre nivoe-T-72AV,T-72B...

i hvala ti za onaj link.posluzio je jos vise jer sam taman pogledao jos neke teme.
medjutim,ono sto ja cekam jeste Crni Orao i da vidim kako napreduje T-95...  Smile Smile Smile Smile Smile
sto se tice tvog misljenja po pitanju toga koliko fabrika treba imati,slazem se da nekada standardizacija i suzavanje modela bolje resenje,no mozemo i drugi put o tome...nije sad bitno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 6300
nego jeste li čuli koliko su Rusi zarobili tehnike Gruzinima? Ja sam čuo da je zaroblejno oko 65 tenkova!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
nego jeste li čuli koliko su Rusi zarobili tehnike Gruzinima? Ja sam čuo da je zaroblejno oko 65 tenkova!
pa,ja sam mislio da si ti bio jedan od boljih izvora informacija sto se tice ovog rata...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7;M
treba i onoj jebenoj,pedreskoj,sodomistickoj americi da se pokaze ko je glavni sa po nuklearkom na svaki veci grad. Smile

p.s. primetio sam da se ovde ljudi pitaju koliko Rusija ima tenkova, po svom saznanju imaju oko 100000 tenkova.
« Poslednja izmena: 17. Avg 2008, 15:02:19 od markkko2000 »
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
treba i onoj jebenoj,pedreskoj,sodomistickoj americi da se pokaze ko je glavni sa po nuklearkom na svaki veci grad. Smile

p.s. primetio sam da se ovde ljudi pitaju koliko Rusija ima tenkova, po svom saznanju imaju oko 100000 tenkova.
uuhhh....  Smile pretera ga brate...
pa ni T-55ica nema 100.000 na svetu(vec samo 95.000  Smile) )
pazi,zavisi i sta podrazumevas pod tenkovima.na primer,ovi magarci od novinara u tenkove cesto ubrajaju i oklopnjake ili nemaju blage veze ni sa cim,al zato su prvi da lupetaju i dezinformisu.
nema toliko,ali moze se reci da ima jedno 23.000,skoro 4 puta vise od celog NATOa...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 6347
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
treba i onoj jebenoj,pedreskoj,sodomistickoj americi da se pokaze ko je glavni sa po nuklearkom na svaki veci grad. Smile

p.s. primetio sam da se ovde ljudi pitaju koliko Rusija ima tenkova, po svom saznanju imaju oko 100000 tenkova.
uuhhh....  Smile pretera ga brate...
pa ni T-55ica nema 100.000 na svetu(vec samo 95.000  Smile) )
pazi,zavisi i sta podrazumevas pod tenkovima.na primer,ovi magarci od novinara u tenkove cesto ubrajaju i oklopnjake ili nemaju blage veze ni sa cim,al zato su prvi da lupetaju i dezinformisu.
nema toliko,ali moze se reci da ima jedno 23.000,skoro 4 puta vise od celog NATOa...

konacno neko ko zna o cemu prica, pricalo se da je u jeku hladnog rata varsavski ugovor imao 26000 T-55  ne racunajuci ostale MBT , ili ti main battle tanks Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:40:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.