Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 09:11:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija VS Gruzija  (Pročitano 25004 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Da li je neko video unistene tenkove u Osetiji koji su imali ERA na sebi? Ja sam ih video samo na kratko ali nisam uspeo da prepoznam da li su to T-72 ili T-55 niti sam uspeo da vidim ciji su posto su bili poprilicno unisteni. Jedino sto znam je da sam video gomilu T-72 koje ulaze u koloni u Gruziju iz Rusije i sve su nosile ERA, pa se pitam da li i gruzijska vojska koristi iste ili su ovi unisteni tenkovi ruski?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Da li je neko video unistene tenkove u Osetiji koji su imali ERA na sebi? Ja sam ih video samo na kratko ali nisam uspeo da prepoznam da li su to T-72 ili T-55 niti sam uspeo da vidim ciji su posto su bili poprilicno unisteni. Jedino sto znam je da sam video gomilu T-72 koje ulaze u koloni u Gruziju iz Rusije i sve su nosile ERA, pa se pitam da li i gruzijska vojska koristi iste ili su ovi unisteni tenkovi ruski?
Ja sam vidio jedan unisteni primjerak T-72 gruzijske vojske... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 1.2.4
mob
Samsung Galaxy S10
I naravno, Ameri pozivaju da se zaštiti suverenitet Gruzije. Stoke američke, sve bi' dao da zagrme petarde i u njihovom dvorištu  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
u medjuvremenu sam pronasao ovo, kazu da su na snimku unisteni gruzijski tenkovi T-72:


Mladene, ovo je vojni podforum, ima politicki pa takve ocene mozes tamo da dajes, ovde treba da se ogradjujemo od politickog aspekta celog sukoba, da nam tema ne ode do djavola, a steta bi bilo, zanimljiva je:

http://forum.burek.com/index.php/topic,371219.0/topicseen.html

 Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Ovako jedino avijacija moze da ih razlupa... Smile Mada, vecina tenkova im je modernizovana, posade su valjda obucene, tenkovi su sa reaktivnim oklopom... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Veni, vici,vidi

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3639
Zastava Sarajevo BIH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia 
Da počnemo...

Za sada su prema Rusima Gruzijci oborili jedan Su-25 i jedna Tu-22M. Kao moguća sredstva koja su oborila te avione navode se S-200 i Buk-M, naravno kupljeni od Ukrajne. Gruzija navodi da je oboreno 10 Ruskih aviona. Rusi su oborili jedan Gruzijski Su-25. Takođe su napali više Gruzijskih vojnih i avio baza i uništili određen broj tehnike koji tek treba da se utvrdi.

E sad da malo pogledamo tehniku. Da počnemo od lakšeg (Gruzija)

Gruzija u svom invetaru ima tenkove T-72 (B1, M, AB) otprilike od 82. Tu si i tenkovi T-55AM, njih oko 40. Takođe Gruzija poseduje oko 300 oklopnih vozila (BMP-1, BMP-2, BTR-80, MT-LB, BRMD-2) kao i 100 Otokar Kobri (znači NATO naoružanje). Od artiolejrije Gruzija ima pko 150 topova-haubica (Sovjetski 2A36, 2A65, 2A18) zatim samohodnu artiljeriju tipa 2S7 Pion (12), 2S19 Msta-S (3), 2S3 Akatsiya (26) i slovačke VZ 77 Dana (24). Zatim tu je dosta raketen artiljerije poput češkog RM-70 (48), sovjetskog Grada (120), a tu se negde navode i Orkani i Plamenovi, što narano nije sitina. Od vazduhoplovstva tu su Su-25KM i UB (od 20 do 40), 12 Migova 25 i 18 Migova 21 (verovatnio van upotrebe), trenažni L-29 i L-39, kao i 20-30 helikoptera Mi-24, 16 Mi-8, par Mi-14 i nekoliko UH-1 (NATO donacija). Od PVO tu su Buk, Neva, S-200, Osa, Šiljka i MT-LB sa montiranim ZU-23. Naravno navedene brojke su pre napada, sad je verovatno oko 3 sredstava uništena.

Rusi su u borbu uveli 58. Armiju i 4. avijacijsku armiju (severnokavkazska vojan oblast), 76 i 98 desantnu diviziju, Specnaz i Crnomorsku flotu. E sad tu tehnike ima baš mnogo. U naoružanju ima tenkova T-72, oklopnih vozila BTR-80, BMP-2, samohodne artilejrije 2S1 i 2S3, raketne artilejrije Grad i Uragan, PVO sredstav Šiljka, Strela-10, Buk i helikopteri Mi-8/24. 4 Avijacijksa armija u svom naoružanji ima bombardere i jurišnike Su-24 i Su-25, lovce Su-27 i MiG-29 i helikoptere Mi-8/24/26. Znači tehnička i brojčana nadmoć je na strani Rusa.
cuj  Smile Smile Smile
Gruzija se povukla
A sta je sa Ukrajinom danas su stigle neke informacije da ce blokirati dostavu crnomojskoj floti
jer njeno prisustvo na neki nacin uvlaci Ukrajinu u sukob(jel neko nesto zna o tome)
i sta imaju Gruzici u Iraku samo lako nauruzanje ili ...?????
IP sačuvana
social share

sve ce to narod pozlatiti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson p910i
2S3 i 2S1 koje imaju Rusi.
Meni se lično dopada najviše ova bebica 2S7... Povučena je iz upotrebe, mada Gruzijci imaju nekoliko nerashodovanih komada.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

sau_2s3m1 001.jpg
(112.87 KB, 700x423)
800px-Gvozdika-15.jpg
(84.7 KB, 639x386)
pion_2.jpg
(24.91 KB, 450x308)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
u ovakvim situacijama rusija i ne koristi svoje najmodernije oruzije vec zavrsava posao sa starijim naoruzanjem koje je mnogo jeftinije i sl. pravo naoruzanje bi koristili u slucaju nekog veceg rata i sl....svjesni su i oni da imaju dosta stare avijacije koju treba prvo gurnuti napred ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 6300
Nego zanimljivo je pogledati i doktorinu koju je Gruzija koristila. Znači imaju (imali su) "malu" dobroobučenu vojsku po NATO standardima sa uglavnom Sovjetskim naoružanjem plus manji broj oružija po NATO standardima. Opet ta vojska je poražena i to ne od cele ruske vojske koja nije koristila svoje najbolje naoružanje (za razliku od NATO pakta protiv nas) već uobičajeno oružije koje je u upotrebi već decenijama (znači uopšte nisu korišćeni Su-34, Su-30, T-90, BMP-3, Mi-28, Ka-50... već naoružanej poputa Gvozdike i Akacije, T72 (a ja sam negde video i T-55) Su-25, Su-24, Tu-22M, BMP-2). Znači mala vojska od 5 brigada, artilejrijske brigade i nekoliko odvojenih bataljona sa vazduhoplovstvom i PVO koje se sastoji od dve baze (avijacijska i helikopterska) i jedinica PVO se lepo pokazala u napadu na neke slabonaoružane paravojske, ali veoma slabo kada se država treba odbraniti od mnogo većeg agresora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 
Rusi su pokazali svoju takticku nadmoc,o tehnici da ne pricamo ali uglavnom to je starija oprema kako su to vec neki na ovoj temi i naveli.Verovatno su Gruzijci pokusali da ispadnu zrtve u celoj ovoj prici,kako su Rusi izvrsili agresiju na njih i ako su prvi zapoceli sukobe.Ipak su Rusi-Rusi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 09:11:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.197 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.