Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:43:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija VS Gruzija  (Pročitano 25010 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              Ova tema više spada u politički forum al dobro.
              Vrlo je verovatno da će Rusija ostvariti svoje ratne ciljeve, tj. izdejstvovati
nezavisnost Južne Osetije i Abhazije, sa velikim izgledima da se u dogledno vreme pridruže
Ruskoj Federaciji. A onda ?
               Dali će im i tada biti toliko važan "teritorijalni integritet Srbije" tj. hoće li i dalje
smatrati da je Kosovo "nelegitimna država stvorena uz podršku stranih sila" ?
              Rusi su nam jedni od retkih saveznika ali nam je prošlost pokazala da su nas uvek
koristili samo dok smo im trebali. Voleo bih da nisam u pravu, ali ovaj rat i njegovi rezultati
ni malo neće doneti dobro Srbiji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Citat
Ova tema više spada u politički forum al dobro.
на Политици већ постоји тема,а ове би требало да се говори о више војној страни приче:наоружање,војске,сукоб....
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
             Rusi su nam jedni od retkih saveznika ali nam je prošlost pokazala da su nas uvek
koristili samo dok smo im trebali. Voleo bih da nisam u pravu, ali ovaj rat i njegovi rezultati
ni malo neće doneti dobro Srbiji.

Neverujem da ce se ovaj sukob brzo završiti, a mi ćemo u dogledno vreme ponovo dobiti mogućnost da štitimo Srbe na Kosovu (vojska ili policija), što otvara nove mogućnosti za pregovore  

IP sačuvana
social share
So "Lucifer" is nothing more than an ancient Latin name for the morning star, the bringer of light. That can be confusing for Christians who identify Christ himself as the morning star
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              Nksamsj:
              U pravu si, moj previd.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC Wildfire S
Evo da se citiram

Citat
Prema istom izvoru, Rusija je upotrebila ogroman strateški bombarder, sposoban da ponese 24.500 kilograma bombi i balističkim raketama napala gruzijsku teritoriju.

Taj fazon!  Smile
I ko zna kol'ko ih josh ima.

Ovaj Gruzijski predsednik Sakasvili je ili zeshce glup ili je dobio zesce pare od Amerikanaca za ovaj dvodnevni piknik u Osetiji.

Ali nisu napisali koji bombarder jer poenta je bila... da su preterali sa ofanzivom.  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Veni, vici,vidi

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3639
Zastava Sarajevo BIH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia 
Do sad oko 2000 poginulih civila Smile
a sto je najgore bit ce ih jos...........
sad najelitnije gruziske jedinice U Iraku  Smile
povratak za nekoliko dana
ako se uopste vrate
ako ih nesruse u povratku
Mada Gruzija ima podrsku  USA ima negdje tema na bureku o procesu naoruzavanja Gruziskih jednica koji je stao usljed nedostatka novca
nasao sam
http://forum.burek.com/index.php/topic,305040.0.html
rat je uzas ......
lako je politicarima nisu njihovi sinovi u rovovima ponovo ce "fukara "najebatii
« Poslednja izmena: 10. Avg 2008, 00:42:31 od valter_ba »
IP sačuvana
social share

sve ce to narod pozlatiti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16

Ukrajna je velikim delom snabdevala Gruziju naoruzanjem poslednjih godina.Rusi sumnjaju da su im upravo sa S-200 koji su kupili od Ukrajne oborili avion.
http://lenta.ru/news/2008/08/09/pvo/
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung sgh-550i
A zar nismo i mi prodavali neke Kalsnjikove Gruziji??
Ako se dobro secam bila galama oko toga, nasa vlada trazila dozvolu od Rusa da obavi posao, ili tako nesto...
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Citat
Vrlo je verovatno da će Rusija ostvariti svoje ratne ciljeve, tj. izdejstvovati
nezavisnost Južne Osetije i Abhazije,
Smile Rusija, da je htjela, J. Osetiju i Abhaziju bi imala u svom sastavu jos prije jedno desetak godina. Ali neke zemlje ocito misle da medunarodno pravo jos nesto znaci. Ali kao sto Nksamsj rece, ima tema na politickom forumu...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 6300
Da počnemo...

Za sada su prema Rusima Gruzijci oborili jedan Su-25 i jedna Tu-22M. Kao moguća sredstva koja su oborila te avione navode se S-200 i Buk-M, naravno kupljeni od Ukrajne. Gruzija navodi da je oboreno 10 Ruskih aviona. Rusi su oborili jedan Gruzijski Su-25. Takođe su napali više Gruzijskih vojnih i avio baza i uništili određen broj tehnike koji tek treba da se utvrdi.

E sad da malo pogledamo tehniku. Da počnemo od lakšeg (Gruzija)

Gruzija u svom invetaru ima tenkove T-72 (B1, M, AB) otprilike od 82. Tu si i tenkovi T-55AM, njih oko 40. Takođe Gruzija poseduje oko 300 oklopnih vozila (BMP-1, BMP-2, BTR-80, MT-LB, BRMD-2) kao i 100 Otokar Kobri (znači NATO naoružanje). Od artiolejrije Gruzija ima pko 150 topova-haubica (Sovjetski 2A36, 2A65, 2A18) zatim samohodnu artiljeriju tipa 2S7 Pion (12), 2S19 Msta-S (3), 2S3 Akatsiya (26) i slovačke VZ 77 Dana (24). Zatim tu je dosta raketen artiljerije poput češkog RM-70 (48), sovjetskog Grada (120), a tu se negde navode i Orkani i Plamenovi, što narano nije sitina. Od vazduhoplovstva tu su Su-25KM i UB (od 20 do 40), 12 Migova 25 i 18 Migova 21 (verovatnio van upotrebe), trenažni L-29 i L-39, kao i 20-30 helikoptera Mi-24, 16 Mi-8, par Mi-14 i nekoliko UH-1 (NATO donacija). Od PVO tu su Buk, Neva, S-200, Osa, Šiljka i MT-LB sa montiranim ZU-23. Naravno navedene brojke su pre napada, sad je verovatno oko 3 sredstava uništena.

Rusi su u borbu uveli 58. Armiju i 4. avijacijsku armiju (severnokavkazska vojan oblast), 76 i 98 desantnu diviziju, Specnaz i Crnomorsku flotu. E sad tu tehnike ima baš mnogo. U naoružanju ima tenkova T-72, oklopnih vozila BTR-80, BMP-2, samohodne artilejrije 2S1 i 2S3, raketne artilejrije Grad i Uragan, PVO sredstav Šiljka, Strela-10, Buk i helikopteri Mi-8/24. 4 Avijacijksa armija u svom naoružanji ima bombardere i jurišnike Su-24 i Su-25, lovce Su-27 i MiG-29 i helikoptere Mi-8/24/26. Znači tehnička i brojčana nadmoć je na strani Rusa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:43:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.