Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 11. Sep 2025, 03:32:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 19 20 22 23 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija-NATO  (Pročitano 24715 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
Oproštajni susret Buš-Putin
6. april 2008. | 13:48 | Izvor: Beta, Tanjug
Soči -- Vladimir Putin i Džordž Buš u Sočiju pozitivno ocenili uzajamnu saradnju tokom proteklih osam godina, bez obzira na postojeće razlike

"Između nas postoje nesuglasice, ali mi tražimo načine da ih rešimo", rekao je predsednik Putin na konferenciji za novinare posle susreta sa Bušom, dodajući da je i današnji sastanak to potvrdio. "Veoma je važno da mi ne posmatramo jedni druge kao protivnike, već kao partnere", rekao je ruski predsednik, podsećajući na "karipsku krizu" 1962, kada je svet stajao na pragu nuklearnog rata.

"Sada se tako nešto ne može ponoviti", rekao je Putin, dodajući da se uvek želi bolje, ali da "ne treba zaboravljati da je bolje - neprijatelj dobrog".

Ističući da je ovo njegov poslednji susret sa Bušom, jer 7. maja predaje dužnost Dmitriju Medvedevu, i zahvaljujći američkom predsedniku na prihvatanju poziva da poseti Soči, gde su podvedeni rezultati skoro osmogodišnjeg zajedničkog rada, Putin je rekao da su još od prvog susreta u Ljubljani 2001, između njih dvojice uspostavljeni otvoreni i iskreni odnosi.

"Biću otvoren, nekada se dijalog teško gradio. Među našim zemljama postojale su i ostaju velike razlike o određenim problemima i traženje zajedničkog imenitelja nije lak", istakao je Putin, dodajući da se, ipak, uspelo da razlike povodom jednih pitanja ne utiču negativno na stanje stvari u drugim oblastima i da je tako jačala čitava konstrukcija rusko-američkih odnosa.

Putin je kazao da je za njega "uvek bilo prijatno i interesantno" da radi sa Bušom, i da je visoko cenio njegove "visoke ljudske kvalitete, poštenje i otvorenost, umeće da sluša i sasluša sagovornika".

Buš je naveo da u obe zemlje pojedini misle da se "hladni rat" još nije završio i da to ponekad komplikuje odnose dve zemlje. Međutim, važno je misliti strateški i ići unapred a ne opsedati se prošlošću, kazao je američki predsednik.

Buš smatra da je veoma važno da bude nađena mogućnost da se države, čak i tamo gde se njihovi predstavnici ne slažu, ponašaju prijateljski.

"I mi smo umnogome u tome uspeli. Hvala Vam, takođe, za vašu otvorenost, to su bili veoma dobri odnosi", rekao je predsednik SAD.

Posle pres konferencije dvojica lidera su nastavila za radnim doručkom razgovor o aktuelnim pitanjima, započet još sinoć na neformalnoj večeri.

Prema izvoru iz Kremlja, najvažniji rezultat današnjeg susreta Buša i Putina jeste iskazivanje političke volje za traženje kompromisa i širenje bilateralnog dijaloga.

Usvojena deklaracija

Rusija i SAD ponovo potvrđuju da se završila era kada su jedna drugu smatrale neprijateljem ili strateškom pretnjom, navodi se u zajedničkoj deklaraciji koji su nakon današnjih razgovora u Sočiju usvojili dva predsednika Vladimir Putin i Džordž Buš.

Kako je navela ruska strana, taj dokument predstavlja svojevrstan rezultat osmogodišnjeg rada dvojice predsednika kojima ističe mandat.

"Mi smo potpuno odlučni da radimo zajedno kao i sa drugim državama, kako bi bili rešeni zadaci povezani sa globalnim izazovima 21. veka,
prevodeći rusko-američke odnose iz stanja strateškog suparništva na strateško partnerstvo. Nameravamo da saradjujemo kao partneri u
cilju jačanja bezbednosti, kao i da se zajedno suprotstavljamo pretnjama kao što su medjunarodni terorizam, širenje oružja za masovno uništavanje", navodi se u tekstu.

U deklaraciji se kaže da će Rusija i SAD raditi na rešavanju problema gde postoje nesuglasice, u duhu uzajamnog poštovanja.

"Rusija i SAD su izrazile zainteresovanost za stvaranje sistema reagovanja na moguće raketne pretnje u kojoj će Rusija i SAD i Evropa učestvovati kao ravnopravni partneri", navodi se u dokumentu i dodaje da je ruska strana jasno izjavila da se ne slaže sa odlukom o
stvaranju elemenata američkog antiraketnog štita u Poljskoj i Češkoj i da je još jednom iznela alternativne predloge za rešenje tog problema.

Medvedev: Nastaviću da jačam odnose Rusija-SAD

Nastupajući predsednik Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je danas u Sočiju da rusko-američke odnose smatra ključnim faktorom za bezbednost u svetu i da namerava da nastavi da radi na njihovom jačanju.

Medvedev, koji će dužnost preuzeti 7. maja, rekao je tokom susreta u crnomorskom letovalištu sa američkim predsednikom Džordžom Bušom da želi da radi tako da odnosi između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država "nastave da se razvijaju i dalje bez zadrški".

Zahvaljujući Bušu na čestitkama povodom izbora za predsednika Rusije, Medvedev je rekao da su za poslednjih osam godina Buš i aktuelni predsednik Vladimir Putin učinili dosta za razvoj saradnje dve države.

Buš je rekao da je zadovoljan zbog susreta na kom će moći da "razmatraju probleme i traže nova rešenja".

Ovo je prvi susret Buša i Medvedeva, pošto je aktuelni ruski vicepremijer 2. marta izabran za budućeg šefa države.

Inače su se dvojica državnika susretali više puta, pošto je Medvedev kao zamenik šefa Putinove administracije i član ruske delegacije učestvovao u razgovorima visokih predstavnika dve države.

Medvedev Buša smatra "iskrenim čovekom", dok je američki predsednik za budućeg šefa ruske države rekao da su njegove predizborne izjave o vladavini zakona i transparentnosti zvučale "veoma progresivno".

Putin: Neću se baviti spoljnom politikom

Aktuelni ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da se, ukoliko postane premijer pošto Dmitrij Medvedev 7. maja preuzme dužnost šefa države, neće baviti spoljnom politikom.

To je po Ustavu u delokrugu sefa države predsednika Rusije koji određuje spoljnu politiku i Medvedev će predstavljati Rusiju na međunarodnim formumima na najvišem nivou, rekao je Putin na konferenciji za novinare u Sočiju, posle susreta sa američkim predsednikom Džordžom Bušom.

Prema Putinu, vlada ima dovoljno pitanja iz oblasti privrede, a on namerava da se bavi rešavanjem socijalnih pitanja koji se "tiču građana u svakoj zemlji, pa tako i u našoj".
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
Uopšte Amerikanci su svetsko zlo. Njihova namera je da kontrolišu ceo svet. Nadam se da to neće dozvoliti Rusija i Kina.


1. veliki kineski kapital je u americi

mješaš devize i kapital, što znači da si tabula rasa što se ekonomije tiče.


ko spominje devize? znas li ti uopste sta su devize, a sta je strani kapital?

da li pratis svetsku berzu? ocigledno ne.

ali da, veliki kapital dolazi iz azijskih zemalja. tut mir leid, ali danas su u boljoj poziciji azijske zemlje nego zapadne ...

a to da shvatis, dovoljan je samo jedan pogled na emerging markets i markets ....
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Na istoku je tijelo, na zapadu glava...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
Mirjana...mozes li nam pokazati te podatke...bas me interesuje po kojim podatcima su azijske zemlje danas u boljem polozaju...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
naravno da mogu ... pa pratim berzu svaki dan ...

govorim u poslednjih 8 meseci ... kad su naglo pocele da padaju akcije u americi (od otprilike septembra) i od kad se pocinje pricati o recesiji ...
a ulaganje u em zemlje ... dakle uglavnom commodities su danas na boljoj poziciji ...
a zasto i nema recesije, to znamo.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
naravno da mogu ... pa pratim berzu svaki dan ...

govorim u poslednjih 8 meseci ... kad su naglo pocele da padaju akcije u americi (od otprilike septembra) i od kad se pocinje pricati o recesiji ...
a ulaganje u em zemlje ... dakle uglavnom commodities su danas na boljoj poziciji ...
a zasto i nema recesije, to znamo.

I sta ce to da znaci na kraju... jeli to znaci da ce Amerika kao drzava koja cini 28% svijetskog BDPa da propadne ili nesto drugo.... Amerika jeste u bas debeloj krizi ali daleko su od toga da oni ne ulazu novac u druge zemlje sirom svijeta...  G8 drzave cine 2/3 svijetskog BDPa..

Ja naprimjer mnogo kupujem sada u Americi, radi toga sto je Dollar pao...  Smile ... samo ako SAD pocne da pada i dalje naglo to ce osjetiti sve drzave sirom svijeta....

Kini je SAD jedan veoma bitan partner u eksportu/importu, takodje i Indiji, i EU...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Na istoku je tijelo, na zapadu glava...
Стварно? Шта тачно мислиш под тим?
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
Na istoku je tijelo, na zapadu glava...
Стварно? Шта тачно мислиш под тим?

Mislio je da je znanje glavni adut zapada...jer 90% tehnologije sto danas imamo dolazi ili iz EU,Amerike ili Japana... a Kina, i Indija itd..uglavnom su uspijesne zbog svoje jeftine radne snage... a zatim naravno i ulaganjem i kopiranjem zapada...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Na istoku je tijelo, na zapadu glava...
Стварно? Шта тачно мислиш под тим?

Mislio je da je znanje glavni adut zapada...jer 90% tehnologije sto danas imamo dolazi ili iz EU,Amerike ili Japana... a Kina, i Indija itd..uglavnom su uspijesne zbog svoje jeftine radne snage... a zatim naravno i ulaganjem i kopiranjem zapada...
Знам,само га задиркујем! Smile Технолошко знање версус духовна светлост...видећемо шта ће побетити једног дана. Smile
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2342
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Samsung SGH-I560
Uopšte Amerikanci su svetsko zlo. Njihova namera je da kontrolišu ceo svet. Nadam se da to neće dozvoliti Rusija i Kina.


1. veliki kineski kapital je u americi

mješaš devize i kapital, što znači da si tabula rasa što se ekonomije tiče.


ko spominje devize? znas li ti uopste sta su devize, a sta je strani kapital?

da li pratis svetsku berzu? ocigledno ne.

ali da, veliki kapital dolazi iz azijskih zemalja. tut mir leid, ali danas su u boljoj poziciji azijske zemlje nego zapadne ...

a to da shvatis, dovoljan je samo jedan pogled na emerging markets i markets ....


a ma u kojim razmjerima govoriš? imaš li ideje da je 1/4 svog kapitala u SAD-u iz saudijske arabije. vjerojatno znaš kad pratiš burzu.
IP sačuvana
social share
You better watch out, You better not cry, You better not pout, I'm telling you why...

Bad Blue Boys are coming to town...

"Ja sam veliki prijatelj Hrvatske, to se nikada neće promijeniti." - Jorg Haider RIP
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 19 20 22 23 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 11. Sep 2025, 03:32:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.057 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.