Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Router TP Link -TL-WR941ND konfigurisanje.  (Pročitano 3618 puta)
13. Okt 2011, 15:15:08
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
SonyEricsson Xperia mini
Ako moze pomoc da konfigurisem ovaj router onako kako ja to zamisljam Smile
Da li postoje neke opcije do kojih nisam mogao doci ili ovaj router mi ne moze to omoguciti... Ni sam ne znam.
Evo sta mi treba:
1. Trenutno imam 1 LAN racunar (osim moga naravno) i hocu da otkacim taj racunar kad mi zatreba citav bandwith. Npr. opcija disconect "taj i taj" PC.  Smile  (da ne cupam kabal kako to sad radim)  Smile
2. Da ogranicim protok na drugima racunarima, trenutno je jedan ali mozda bude vise. Npr. da ogranicim protok dok ja koristim racunar i internet a kad ja ne "vucem" onda da imaju ostali citav protok.
3. Isto sve ovo treba mi i sa wireless uredjajima ...wi-fi.

Zamolio bih ljude koji sa bave sa mrezama i umrezavanjima da mi pojasne ovo i da mi daju neki savjet. Hvala unaprijed!  Smile

P.s- Najvjerovatnije da ovo sto sam zamislio ne mogu odraditi preko samog routera, mozda mi je potreban neki programcic tipa NetLimiter kojeg zapravo nikad nisam znao koristiti kako treba.
« Poslednja izmena: 13. Okt 2011, 15:16:27 od Havin Fun »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5

1. Trenutno imam 1 LAN racunar (osim moga naravno) i hocu da otkacim taj racunar kad mi zatreba citav bandwith. Npr. opcija disconect "taj i taj" PC.  Smile  (da ne cupam kabal kako to sad radim)  Smile

Logni se na ruter i klikni na DHCP. U podmeniju pogledaj DHCP settings, vidi opseg DHCP adresa (po defaultu je DHCP inejblovan), zatim idi na adress reservation, tu dodaj mak adresu i zeljeni IP racunaru kojeg zelis povremenoi da gasis. Mada mozes i ostalim racunarima, kada ih bude vise da dodelis rezervisane adrese.



Zatim odes na opciju Access Control i tu mozes da biras kako ces da kontrolises taj komp, tj dal ces da ga gasis manuelno po unapred zadatom pravilu ili ces da mu das "Time Schedule" (od 14h do 20h ce recimo da ima net), i slicno.
 

2. Da ogranicim protok na drugima racunarima, trenutno je jedan ali mozda bude vise. Npr. da ogranicim protok dok ja koristim racunar i internet a kad ja ne "vucem" onda da imaju ostali citav protok.

Ovo radis sa opcijom Bandwidth Control. Imas opciju Rules List, tu mozes da stavljas protok koji zelis, za svaku masinu posebno. Naravno, ti si vec unapred dodelio svakoj masini IP adresu u ruteru. (address reservation iz tacke 1.)

Prilicno sam siguran da ovaj ruter nema opciju u kojoj mozes podesiti takvu hijerarhiju da jedan racunar uvek ima prednost u protoku na netu, dok druga dva ili tri uzimaju samo ono sto ostane. Dakle, ako im namestis kontrolu protoka, oni ce uvek uzimati onoliko koliko si im namestio.



3. Isto sve ovo treba mi i sa wireless uredjajima ...wi-fi.

Zamolio bih ljude koji sa bave sa mrezama i umrezavanjima da mi pojasne ovo i da mi daju neki savjet. Hvala unaprijed!  Smile

P.s- Najvjerovatnije da ovo sto sam zamislio ne mogu odraditi preko samog routera, mozda mi je potreban neki programcic tipa NetLimiter kojeg zapravo nikad nisam znao koristiti kako treba.

Za WiFi isto rezervises ip adrese (stvka 1) pa tako mozes da kreiras pravilo za kontrolu protoka (stavka 2), stim sto u wireless opcijama imas opciju wifi mac filtering, na taj nacin mozes da "gasis" ljude koji su bezicno nakaceni u datom trenutku kada tebi treba sav protok.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
SonyEricsson Xperia mini
1. Trenutno imam 1 LAN racunar (osim moga naravno) i hocu da otkacim taj racunar kad mi zatreba citav bandwith. Npr. opcija disconect "taj i taj" PC.  Smile  (da ne cupam kabal kako to sad radim)  Smile
Logni se na ruter i klikni na DHCP. U podmeniju pogledaj DHCP settings, vidi opseg DHCP adresa (po defaultu je DHCP inejblovan), zatim idi na adress reservation, tu dodaj mak adresu i zeljeni IP racunaru kojeg zelis povremenoi da gasis. Mada mozes i ostalim racunarima, kada ih bude vise da dodelis rezervisane adrese.


Ovo sam uradio kako si mi rekao, ali kad odem na disable ostane lease time 2h znaci ne mogu instantno da otkacim drugi pc sa neta + svaki put kad idem disable ili enable trazi mi da rebootujem router...  Smile sad mi se ono cupanje kabla cini kao primamljivija opcija  Smile Da li postoji neki drugi nacin?

Zatim odes na opciju Access Control i tu mozes da biras kako ces da kontrolises taj komp, tj dal ces da ga gasis manuelno po unapred zadatom pravilu ili ces da mu das "Time Schedule" (od 14h do 20h ce recimo da ima net), i slicno.

Ako ti nije problem da mi ovo jos malo pojasnis.
 
2. Da ogranicim protok na drugima racunarima, trenutno je jedan ali mozda bude vise. Npr. da ogranicim protok dok ja koristim racunar i internet a kad ja ne "vucem" onda da imaju ostali citav protok.

Ovo radis sa opcijom Bandwidth Control. Imas opciju Rules List, tu mozes da stavljas protok koji zelis, za svaku masinu posebno. Naravno, ti si vec unapred dodelio svakoj masini IP adresu u ruteru. (address reservation iz tacke 1.)

... i ovo  Smile

Hvala puno. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Ovo sam uradio kako si mi rekao, ali kad odem na disable ostane lease time 2h znaci ne mogu instantno da otkacim drugi pc sa neta + svaki put kad idem disable ili enable trazi mi da rebootujem router...  Smile sad mi se ono cupanje kabla cini kao primamljivija opcija  Smile Da li postoji neki drugi nacin?

A sto ides na disable?  Smile
Ovaj korak ti je samo posluzio da rezervises odredjenu IP adres za odredjeni komp, nebitno je imas li jedan ili 16. Ovo je samo rezervacija adresa, a ne skidanje sa neta.


Zatim odes na opciju Access Control i tu mozes da biras kako ces da kontrolises taj komp, tj dal ces da ga gasis manuelno po unapred zadatom pravilu ili ces da mu das "Time Schedule" (od 14h do 20h ce recimo da ima net), i slicno.

Ako ti nije problem da mi ovo jos malo pojasnis.

Opcija Access Control ima 4 podopcije:
- Rule    (ovde kreiras kompletna pravila sta, ko, kako i kada ide na net)
- Host    (pogledaj malo ovu opciju)
- Target   (ne diraj)
- Schedule (pogledaj malo ovu opciju)
 

2. Da ogranicim protok na drugima racunarima, trenutno je jedan ali mozda bude vise. Npr. da ogranicim protok dok ja koristim racunar i internet a kad ja ne "vucem" onda da imaju ostali citav protok.

Ovo radis sa opcijom Bandwidth Control. Imas opciju Rules List, tu mozes da stavljas protok koji zelis, za svaku masinu posebno. Naravno, ti si vec unapred dodelio svakoj masini IP adresu u ruteru. (address reservation iz tacke 1.)

... i ovo  Smile

Hvala puno. Smile

Bandwidth Control, narodski govoreci je kontrola protoka i sa ovom opcijom mozes da podesis protok za svaku masinu zasebno. ne znam konkretno sta ti nije jasno ovde?  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
SonyEricsson Xperia mini
Za bandwith mi je sve jasno sad... stupid me Smile

Ovo mi nije jasno, evo slike.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Za bandwith mi je sve jasno sad... stupid me Smile

Ovo mi nije jasno, evo slike.



Pa kreiras pravilo... Idi na rule, pa na add new, nazovi pravilo kako god hoces (npr pravilo1), kliknes na "Click Here To Add New Host List", tu dodas ip adresu tog kompa kojeg zelis da sutnes sa neta, target i schedule ne diras, action stavis na allow, status enabled. I kada neces vise taj komp na mrezi, samo editujes pravilo, stavis umesto allow - deny i save. I to je to.



Kao sto sam ti vec rekao, dodeli ip-eve racunarima sa address reservation i vise ne otvaraj to, kao ni bilo sta pod DHCP-om. Ostavi taj deo.

Bolje prouci access i igraj se sa tim, lako je i ne trebaju ti resetovanja rutera.



Ako ti je ovo ipak isuvise komplikovano, izbaci shortcut mrezne kartice na desktop na kompu koji hoces da gasis i samo ides desni klik i disable.

« Poslednja izmena: 14. Okt 2011, 21:06:22 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
SonyEricsson Xperia mini
Hvala puno, to je to. Znam da se od hvala ne moze nista kupiti al' nemam nista drugo da ti ponudim trenutno.
Hvala jos jednom, mnogo si mi pomogao  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
SonyEricsson Xperia mini
Evo mene opet, ono sto si mi rekao to sam i uradio i na prvi pogled je radilo. Onda poslije neko vremena router "sutne" moj Pc sa neta  Smile
Znaci ocigledano nisam do kraja konfigurisao kako treba  Smile



+ kad editujem pravilo i stavim na deny vise ne funkcionise.
Da li moram uvrstiti i svoj PC tj. moju IP adresu u ova pravila?



Da li je ovako dobro kreiran host? Moze li da stavim MAC adresu umjesto IP?

Hvala jos jednom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Evo mene opet, ono sto si mi rekao to sam i uradio i na prvi pogled je radilo. Onda poslije neko vremena router "sutne" moj Pc sa neta  Smile
Znaci ocigledano nisam do kraja konfigurisao kako treba  Smile

Ajmo polako sada, koji komp ti ruter sutne sa neta? Iz tvoje price sam zakljucio da imas sada dva kompa. Za svaki odradi address reservation i za svaki namesti pravilo. Za tvoj komp odradi recimo pravilo2, njemu stavis konstantno allow, a taj sto ti ne treba povremeno editujes allow/deny.

U principu, ako ne zelis da rezervises ip adrese, onda u pravilu umesto IP izaberi mac adrese i tu kucaj mak adrese mreznih kartica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
SonyEricsson Xperia mini
To je to, hvala lijepo. Moze se zakljucati tema sto se mene tice.

@Crowz Stvarno si dobar ucitelj. Hvala jos jednom. Pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.