Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Roditelji: Budućnost dece je u inostranstvu  (Pročitano 6572 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.94
Svako ima prava da ide gde god hoce i zbog toga je ova tema besmislena.
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
sjajno, spreman sam da vratim svoj dug državi koja mi je finansirala školovanje Smile gde da se javim da počnem da radim već jednom?
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47010
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
A шта је будућност Србије? Smile Јбт. колики су наши преци били идиоти кад су нас крвавим жртвама ослобађали од Шваба.  Smile
« Poslednja izmena: 27. Maj 2013, 16:24:51 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15

To je malo sramota... ulozis u nekoga tih 250.000 dolara i onda mu kazes - a, ne.. ne.. ne moze tako... truni na birou...
Pa sta onda lepo ne smanje broj upisanih na 20 godisnje i mirna Backa....
To ja vec odavno pricam. Cemu skolovanje kada ti kadrovi ne trebaju i kada ti kadrovi odlaze u inostranstvo. Lepo upises 20 koji ti trebaju a ne 200 koji ti ne trebaju. Ali ne, dobih odgovor da je privilegija svih da studiraju a da ekonomiju trebamo cudotvorno da osposobimo pa da zaposlimo sve te silne ljude na birou.  Smile

Problem je sto ne ide jedno bez drugog i treba da se prate. Ovako kod nas postoji tendencija skolovanja ali bez realne upore u ekonomiji. Pa se posle pitaju zasto toliko veliki broj strucnjaka po birou i zasto skolujemo kadar za inostranstvo...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47010
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

To je malo sramota... ulozis u nekoga tih 250.000 dolara i onda mu kazes - a, ne.. ne.. ne moze tako... truni na birou...
Pa sta onda lepo ne smanje broj upisanih na 20 godisnje i mirna Backa....
To ja vec odavno pricam. Cemu skolovanje kada ti kadrovi ne trebaju i kada ti kadrovi odlaze u inostranstvo. Lepo upises 20 koji ti trebaju a ne 200 koji ti ne trebaju. Ali ne, dobih odgovor da je privilegija svih da studiraju a da ekonomiju trebamo cudotvorno da osposobimo pa da zaposlimo sve te silne ljude na birou.  Smile

Нек их упише колико хоће а тих двадесет ник финансира држава. Пошто добар дио студената ни не планира да иде на биро. Када нпр. завршиш правни факултет уопште не мораш да се бавиш правом у животу. Постоји још милион других начина да се запослиш који без знања и дипломе не би постојали... 
« Poslednja izmena: 27. Maj 2013, 16:36:05 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.94
A шта је будућност Србије? Smile Јбт. колики су наши преци били идиоти кад су нас крвавим жртвама ослобађали од Шваба.  Smile

 Smile

Realno. Ko da vlada posle, Srbi? Nemaju Srbi vlastele, ubijana je vijekovima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.94
sjajno, spreman sam da vratim svoj dug državi koja mi je finansirala školovanje Smile gde da se javim da počnem da radim već jednom?

Pošteno. lapo, lapo, dok ne vratiš dug.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
Ja sam zaboravio u proteklom postu da kažem da bi u takav ''ugovor'' moglo da spada i upisivanje mastera ili odlazak na praksu u druge zemlje,jer to donosi ne samo iskustvo,nego i poznanstva i imidž(u nekim zemljama).Ali da se posle toga vratiš u Srbiju i budeš tu dok ne istekne rok,pa posle toga radi šta hoćeš.

Znači,ako si bio stalno na budžetu tokom studija,nakon završenih osnovnih studija,naredne 4 godine možeš : ili da tražiš posao, ili da ovde radiš master,ili da odeš u neku zemlju (s kojim bi se prethodno potpisao sporazum i time dale neke pogodnosti našima) da tamo odradiš ili master ili praksu.Dakle,ovaj put o svom trošku,ali opet uz pomoć države koja ti je našla mesto i ima sporazum koji ti daje neke lagodnosti (na kraju krajeva,u Austriji su masteri za mnoge strance besplatni,ali ne i za nas). Nakon završetka mastera ili kraja ugovora za praksu,moraš da se vratiš ovde i sačekaš da istekne rok.A posle možeš gde god želiš.

Zašto to vraćanje do isteka roka,pa makar to bilo i 3 dana? Zato da čisto još jednom dobiješ priliku da proceniš da li ovde ima nešto za tebe i da li ćeš uspeti,ili je bolje da ideš.

Ovo je gruba,na brzaka smišljena ideja. I to od strane običnog studenta,ne prosvetara,niti pravnika. Ali siguran sam da može da se smisli i napravi sasvim solidan sistem. I donesu zakoni koji će ga sprovesti kako treba.
Naravno,sve je to mašta,jer znamo već šta biva sa idejama ovde. Ali čisto da pokažem da se ne radi o nekom fašizmu,nego o nalaženju ravnoteže.
« Poslednja izmena: 27. Maj 2013, 16:48:56 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Bizarna stvar je sto nam npr. lekari zaista trebaju... ali... avaj... niko nece u penziju...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
mob
Nokia 6220
Srbija ima vise vajde od strucnjaka koji ode u inostranstvo i salje 10 evra mesecno u Srbiju, nego od onog sto ceka ovde na birou ili radi nesto na crno. A sto se tice uskladjivanja obrazovanja sa politikom, mozda bi mogli napraviti na fakultetima smerove : kasirka u maksiju, kasirka u merkatoru,  profesionalni rob kod privatnika ... Ti ljudi koji zele da im deca nauce nesto i odu u inostranstvo su zlatni u odnosu na ove sto hoce da im deca zavrse i da im nadju vezu u drzavnoj sluzbi  Smile Ovi prvi bi mozda i ostali ovde na nema ovih drugih.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.