Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: .RM i .rmvb fajlovi+titlovi,cime gledati?  (Pročitano 4571 puta)
30. Avg 2006, 17:25:05
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1202
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia E71
Skinuo sam neku seriju sa Net-a u .rm i .rmvb formatu.Onda sam skinuo i titlove.Onda da bih mogao da otvorim te fajlove Real Player.Onda posto nisam mogao da namestim titlove na Real playeru i Media Player Classic.I onda sam se susreo sa sledecim problemom.Media player Classic uz .rm ili .rmvb fajlove pusta titl samo kad je u .srt formatu..sub ne prepoznaje.Onda sam konvertovao .sub u .srt pomocu Subtitle Workshop-a ali ih Classic opet ne prepoznaje.Moja pitanja su sledeca:
1.Da li mogu da se nameste titlovi na Real Player-u i u kom formatu?
2.Da li postoji jos neki Player koji podrzava .rm i .rmvb fajlove i titlove?
3.Da li moze jos nekako da se konvertuje .sub u .srt da bi ih Classic prepoznao?
4.Da li moze da se vidi razlika(koji je razlog sto ih Classic ne prepoznaje)izmedju .srt i .srt titlova konvertovanih iz .sub pomocu Workshopa i da se samim tim srede nekako ti .srt konvertovani da bi mogli da rade?
Naglasavam da imam K-Lite codec pack neku noviju verziju i to je jedini codec pack koji imam instaliran na kompjuteru.Ni sa jednim drugim formatom nemam nikakvih problema...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
a sto jednostavno nebi promenio extenziju fajla reko nekog video editora u avi ili  vob pa pustao lepo ko covek Smiley
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1202
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia E71
Procitao sam negde da to oduzima puno vremena a da rezultati i nisu neki ali ako znas drugacije reci mi samo preko kog video editora da to uradim i probacu.Koliko vremena bi trebalo po epizodi od oko 40 MB?(ima 96 epizoda u tom formatu a neke su 48 su po oko 100 MB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
imas top temu gore za video editore;)
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1202
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia E71
imas top temu gore za video editore;)
Znas kako kazu,"Ne kolje se svinja zbog par kila cvaraka"ili tako nesto slicno.Stvarno me mrzi da prolazim kroz celu temu o video editovanju zbog par titlova.Ako imas neki dobar kratak savet tipa koristi taj i taj program i save file kao .avi reci.A ako neko moze da mi odgovori na neko od onih 4 pitanja bio bih mu zahvalan.Evo sta mi izbacuje kad mu u Media Player Classicu kazem Load Subtitle(vidi sliku).
Jel ume neko to da mi prevede?(ne bukvalno).

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Subs.jpg
(17 KB, 460x163)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
HTC Touch Pro
koristi google
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mrzi te da prolazis kroz celu temu.....ok,kako ti kazes... Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1202
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia E71
Sto vole ljudi da skupljaju postove...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
slazem se... Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 120
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6233
E ovako, u MPClassicu moras da podesis renderovanje videa na VMR7 ili VMR renderless - kako ti je i prijavljeno. Ako nisi nista dirao, podrazumevano samo bi trebao da proveris i podesis renderovanje na VMR7. MPClassic nece raditi lepo ni sa srt ni sa sub titlovima ako je podesen "full" VMR9 (sa podrskom za DirectX9 bla, bla, bla...), ostavi DirectX7 za RealMedia takodje. To ti se nalazi pod Options>Playback>Output.
Imas u prilogu sliku kako je kod mene i radi bez problema.
E sad, ne znam kako je kod tebe podeseno, mozes i da probas sa VMR9renderless i DirectX9 da se igras pa da vidis. U svakom slucaju, posle ovih promena, trebas restartovati MPClassic.

Titil iz sub u srt prebacis jednostavno tako sto promenis ekstenziju, i obrnuto, ne treba ti nikakav workshop za to.

Pozdrav

Edit:
Zaboravio sam da dodam, ovo je generalno bitno za sve.
1.Mozes da koristis RealPlayer i u njemu titlove, ali moras da skines plagin za subtitle za realplayer - potrazi na google, naci ces lako. Titlovi moraju biti u sub, srt ili txt formatu, a video u avi formatu.
2.Mozes da gledas rm ili rmvb formate u MPClassicu sa titlovima bez problema (kad podesis ono gore sto sam rekao), ali prethodno instaliraj RealPlayer i NE deinstaliraj ga - jednostavno koristi MPC za gledanje video materijala. Ako deinstaliras RealPlayer, neces moci da gledas rm ili rmvb u MPC, jer MPC koristi kodeke RealPlayera.
3.Isto kao za MPC, i Windows Media Player moze da pusta rm ili rmvb fajlove i titlove. Za titlove instaliraj VobSub, on ce ti omoguciti da gledas sve si svasta u WMP sa titlovima.

Pozdrav Smiley
« Poslednja izmena: 31. Avg 2006, 14:28:56 od JaneA »
IP sačuvana
social share
Љуби српство
из свег срца свог
љуби га и тебе ће Бог
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.