Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najekskluzivnija kafa na svetu  (Pročitano 773 puta)
05. Jul 2016, 16:47:01
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 601.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Najekskluzivnija kafa na svetu

Jogjakarta, grad i oblast u centralnom delu ostrva Jave, osim po monumentalnim budističkim i hinduističkim hramovima, bujnoj vegetaciji i živom vulkanu Meropi, poznati su i kao jedna od oblasti Indonezije gde se proizvodi Kopi Luvak, po mnogima najbolja, ali svakako najskuplja kafa na svetu. Intrigantan proces proizvodnje čini je jedinstvenom, jer se njena zrna skupljaju iz izmeta životinjice cibetke.

Pripremila Tina Bilankov


„Samo ovde je proizvodimo i samo ovde je prodajemo. Proizvodimo je uz pomoć životinja iz džungle u ovoj planinskoj regiji. One jedu kafu u prirodi i biraju najbolja zrna. Pošto zrna ne mogu da svare, počinje proces fermentacije, što nije slučaj sa običnom kafom. Ova kafa zato ima niži nivo kiseline i manju količinu kofeina. Izmet životinja sakupljamo u džungli i ostavljamo ga da se osuši tri ili više dana, u zavisnosti od vremena. Zatim ga peremo i ljuštimo koru ručno, jer bi se mašinski zrno oštetilo“, ističe radnica u „Karinu" koji proizvodi najskuplje kafe na svetu.

Zrna kafe, koju još zovu i cibetkina kafa ili šaljivo „krapućino“, zatim se prže u specijalnoj mašini tri sata na temperaturi do 120 stepeni. Nešto ljuske otpadne, dok zrnevlje mora da odstoji dan-dva, a potom se melje.



„Ukus kafe Kopi Luvak drugačiji je od obične kafe. Pitkija je, ima nežniji ukus, nije gorka kao obična. Druge vrste kafe ponekad prouzrokuju lupanje srca, nervozu, ali ova ne, jer ima manje kiseline i kofeina, a cena u Evropi je 60 funti za jednu šolju. Baš mnogo. Ali ovde pakovanje od 100 grama košta oko 32 dolara i od njega se može napraviti 20 do 25 šoljica . Na drugim mestima prodaju je i upola cene, ali je mešaju sa kukuruzom, pirinčem ili običnom kafom da imaju bolju zaradu“, navodi radnica proivođača „Karin“.

Probali smo kafu, ali njen ukus nije nas baš oborio s nogu. Složili bismo se sa većinom profesionalnih degustatora i stručnjaka da ovoj kafi renome i prestiž više daje sam proces proizvodnje, nego vrhunska aroma.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
kazem ja upakujes govno kazes da je skupo uvek ce se naci neka budala da joj se proda
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3325
Zastava Београд
OS
Windows
Browser
Chrome 51.0.2704.103
mob
Samsung S4 mini
Једење гована.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.26.2704.63
Koliko košta, ovo govno?
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
Totaaalno su modeeeerniii maaajke mi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Po meni su zabari na prvom mestu po kafi, kod njih je to filozofija i Lavazza je za njih otpad jer piju uglavnom lokalno przenu kafu. Posle njih Portugalci isto imaju ukusa. A ova filozofija je kad imas viska para sto bi kupovo jeftino kad moze skupo, ja tu opet nemam nista protiv, nek gule onog ko ima...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.165 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.