Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:46:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Retrogradnost planeta  (Pročitano 32616 puta)
28. Sep 2006, 11:40:59
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
    Sto znaci retrogradnost planete?

    Kada je planeta retrogradna, znači da je usporila svoje kretanje i to nama izgleda, kao da se vraca u nazad. Sličan fenomen se i nama dogadja obično, kad vozovi prolaze, jedan pored drugog, pa se nama čini, da idemo unazad.


   Retrogradnost je znachi,prividno kretanje planete unatrag. Kada je planeta retrogradna, smanjuje se njen dobar upliv i zato treba sacekati, da ponovo krene direktno.

  Period retrogradnosti neke planete,moze biti nepovoljan,za zapocinjanje posla,kojim upravlja ta planeta.
  Tako npr, nije uputno sklapati dogovore,niti potpisivati ugovore u periodu retrogradnog Merkura,brak u periodu retrogadne Venere,a poslove od kojih ocekujemo novac u periodu retrogradnog Jupitera.
« Poslednja izmena: 28. Sep 2006, 11:55:46 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mene zanima retrogradnost planeta u natalnoj karti, konkretno : retrogradna venera na 26 stepenu lava, u IX kući , od aspekata pravi trigon sa jupiterom koji je takođe retrogradan na  23 stepenu ovna ( V kuća) i sekstil sa uranom koji je  na 0 stepenu škorpije ( XII kuća). U pitanju je muški natal i jedinu simboliku koju sam prepoznala kod njega je vraćanje na stare veze, ljubavi...Šta još retrogradna venera daje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
     Retrogradna Venera oznacava emotivnu ne sigurnost, usamljenost zbog osecanja da nismo voljeni i zbunjenost kada je o odlukama srca reč. Za vreme retrogradnog hoda Venere ne treba ulaziti u ljubavne veze kao ni raskidati jer sve ispadne naopako učinjeno, u zao cas (ispostavi se na kraju kao graska).
   To je još jedan od perioda kada su ljubavne veze u krizi, žene pogotovo imaju sklonost u tom periodu da zabrljaju ( Venera- žena), u tom periodu su sklonije prevarama, duplim vezama, pogresnim potezima - naprosto nešto zabrljaju! Naj sigurnije je održavati u tom periodu status quo i cekati da period prođe!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 

.Šta još retrogradna venera daje?

Retrogradna Venera označava stidljive osobe, koje ne umeju da pokažu naklonost. Imaju nezreo pristup ljubavi.
 
Sama retrogradna Venera je jedan od pokazatelja za kasniji brak , a ako u natalu ima dosta faktora koji otezavaju ulazak u brak - nekad i neulazak u brak . ...

Retrogradna aflicirana Venera daje aroganciju, narcizam, sebičnost, znaci vracanje na stare ljubavi ...ne omogućava osobi da pokaže šta oseća

Venera je retrogradna, što znači da će se proživljeno iskustvo smrti vratiti u ovaj život kroz sećanja i snove.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://www.youtube.com/watch?v=qzLdxeQj66k

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 88
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens MC60
Imam retrogardni Jupiter u Ovnu u 11 kuci
Jos radi ovo:

Jupiter trigon sunce
Jupiter kvadrat Mjesec
Jupiter kvadrat venera
Jupiter trigon saturn
Jupiter trigon Uran
IP sačuvana
social share
;Al Gran Pueblo Argentino Salud!

Coronados de gloria vivamos
O juremos con gloria morir.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
 Postoje dva osnovna kretanja planeta: direktno i retrogradno, kao i stanje stacionarnosti, kada planeta zaokreće iz direktnog u retrogradno kretanje ili obrnuto.

 Ovo kretanje planeta u prostoru jednako je kretanju misli u umu - a kretanje misli jeste vreme.
 Tako tri načina kretanja planeta odgovaraju trima stanjima vremena: budućnost (direktno kretanje planete), prošlost (retrogradno kretanje) i sadašnjost (stacionarnost).
 Uobičajeno kretanje planeta je svakako direktno - baš kao što je kretanje misli primarno usmereno ''od ideje ka ostvarenju cilja'', a tok vremena ''od juče ka sutra''. Ovo kretanje je ono koje definiše naš život - pa tako Mesec i Sunce, koji su izvori života, nikada ne mogu biti retrogradni. Dakle, naš život je primarno definisan u direktnom kretanju planeta.
 Ipak, baš kao što čovek ponekad vreme provodi u prošlosti, sećajući se proteklih dogadjaja, a istorija se ponekad ponovi - upravo tako i retrogradnost planeta ima svoju logiku u opisivanju slika koje u našem životu nastaju.
 Direktno kretanje planeta je ono koje označava ''normalan'' tok kretanja - od prve kuće ka drugoj i tako redom. Retrogradno ukazuje da se kretanje vrši unazad,od prve kuće ka dvanaestoj. Svaka retrogradna planeta po svojoj prirodi je kao direktna planeta u dvanaestoj kući. Otuda i odredjeno malefičnoznačenje koje se pripisuje fenomenu retrogradnosti. Naravno, nije svaka planeta u 12.kući uvek ugrožena, jer to zavisi od same njene prirode, od aspekata koje obrazuje i od dispozitora. Retrogradnost uvek označava i neku tajnu u simbolici date planete i kuće kojom ona vlada. Činjenica da je retrogradnost srodna 12. kući ukazuje i na njenu povezanost sa prošloživotnim iskustvima,pa je fenomen retrogradnosti posebno interesantan u oblasti karmičke astrologije i ukazuje na dogadjaje koji se dešavaju u ovom životu, aveć su se nekada dogodili, tako da natus ima osećaj '' več vidjenog'', kao da ih je sanjao. To sve dolazi iz retrogradnosti, koja je, srodna prirodi 12. kuće,koja je neposredno povezana i sa sanjanjem.

 Mera u kojoj se retrogradnost izražava kao dug prošlosti ilikao unutrašnji rezervoar iz koga natus crpi znanje i snagu definisana je kroz kvalitet 12.kuće i Meseca

Imširagić
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Imam retrogardni Jupiter u Ovnu u 11 kuci
Jos radi ovo:

Jupiter trigon sunce
Jupiter kvadrat Mjesec
Jupiter kvadrat venera
Jupiter trigon saturn
Jupiter trigon Uran




Meni nešto nije jasno. Kada ispišete svoje aspekte ovako...šta očekujete?? Da vam se sve protumači? Malo me smara kad vidim aspekte na sve strane. A verujem i druge forumaše. Dakle, pitajte za aspekt koji vas posebo interesuje,pre ćete dobiti odgovor. Dajte neke komentare, iskustva koja imate sa vašim aspektima...
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://www.youtube.com/watch?v=qzLdxeQj66k

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 88
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens MC60
Ne ja sam samo napiso sto ja imam
A ti odgovraj po zelji
Kaj se mene tice nemoras nista odgovoriti lai uglavnom mene zanima i tude misljenje
A posto postujem slobodu izbora ti biras sto ces i kako objasniti
I naravno ako ces uopce!
IP sačuvana
social share
;Al Gran Pueblo Argentino Salud!

Coronados de gloria vivamos
O juremos con gloria morir.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Nisi razumeo. U buduće postavljajte pitanja za aspekt koji vas baš interesuje. Ostavljanje vaših aspekata po forumu a na gomili nije poželjno. Ako želite tumačenje natalne karte, tj. nekog dela natalne karte,ili uopšte cele natalne - ukratko, za to postoji tema.


Za komentare i pitanja postoji takodje istoimena tema,pa ako nešto nije jasno postavi pitanje tamo da ne offtopujemo ovde.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung D500
Ja imam RX Merkur, Saturn i Neptun. Onako...Merkur se nalazi na super položaju, sve dobri aspekti i onda dođe Rx. Iako nije totalno takav.

Retrogradne planete:
-sve osim Sunca i Mjeseca
-simbolizam: pozitivne osobine planete na neki način odgođene ili osujećene
-kad planeta počne biti retrogradna, naznačuje usporavanje daljnjeg razvoja situacije, tj. vrijeme potrebno za razmišljanje
-najvažnije - Merkur, Venera, Mars

Merkur - u natalnom horoskopu:
- katkad su krivo shvaćeni; odlični studenti [   ] - iako zastoji ili problemi u ranom obrazovanju, teškoća formiranja mišljenja te iznošenja vlastitih ideja
- također su mogući problemi u izražavanju emocija prema drugima, poteškoće u govoru [ katkad mucam...pogotovo pred velikom skupinom ljudi kao što su profesori, recimo ], šutljivost i povučenost; jedinstven pogled na svijet

Inače, Merkur je retrogradan dva/tri puta godišnje - približno 3 tjedna i tjekom tih razdoblja anstaje zbrka u komunikacijskom sustavu ili informacijama svih vrsta. Često ukazuje na ponovno stupanje u vezu s nekom osobom.

Mars - u natalnom horoskopu :
- teškoće u iskazivanju nakupljene srdžbe i nedostatak motivacije za osobna postignuća te nemogućnost izbacivanja negativnih emocija može biti uzrokom depresija, bolesnih stanja, čak i nesreća

Mars je retrogradan svakih 25 mjeseci u razdoblju od 65 do 80 dana. Može dovesti do gubitka inicijative, snage i poduzetnosti ili loše djelovati na nau prosudbu situacije. Suzbija volju za akcijom.

Venera - u natalnom horoskopu:
-teškoće u izražavanju ljubavi i osjećaja te plahost, sramežljivost i osjećaj nepovjerenja prema okolini - vjeruje se da je moguć brak u kasnijoj životnoj dobi.

Retrogradna je svakih 18-20 mjeseci i ostaje približno 42 dana. Tada smo skloni razočaranjima, gubitak osjećaja vrijednosti. Nemojte ići ka frizeru tada.   I partijanje i svaka društvena skupljanja neće ići kao planirana. 

Ja imam retrogradan Merkur, Saturn [ako je Satrun retrogradan u natalnom horoskopu - često sukob s autoritetom; ne izlaze u javnost -povučenost? ; osjećaju se usamljeni, izolirani...] i Neptun [ individua često bježi u svijet snova; katkad ova planeta kad je retrogradna "onemogućuje" da individua ostvari svoje snove te katkd vuče u snove iz kojih ne može izaći, popraćena alkoholom, drogom, bježanje i neprihvaćanje realnosti ].
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:46:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.