Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Retro Flash - igre iz davnina!!! - sve o starim igrama za pamcenje  (Pročitano 158703 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
 Smile
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Apple Kineska kopija
Setih se stare igrice za C64 Kennedy Approach



Vis te u ulozi sluzbe navodjenja na aerodrima i dajete direkcioje raznim avionima kako da slete, polete, prelete.... Grafika samo tackice na plavoj pozadini ali ni na pravom radaru se nevidi bolje (bio sam CVOJiN u vojsci pa znam nesto malo iz te tematike....

Moje muke su onda bile jer je igra bila samo na disketi (onoj staroj od 5") a ja imao samo kasetasa... Nemam pare za flopi koji je onda bio skoro dvesta maraka. Kod svih se javljao kukao trazio ali nista. Moj kum kupio tu igricu ali zena htela da me ubije sto svaki dan sa posla idem kod kuma umesto da dolazim kuci.  Cuo ja da ima neko u Velikoj Gorici kod Zagreba covek koji je proizvodio one cuvene module za C64 sa turbo.om ili onim cuvenim programom za podesavanje glave azimuta... i covek meni usluga za uslugu ja mu prodavao te module po Beogradu a on meni napravio modul sa tom igricom iz cetiri dela.... Boze moje srece i veselja... Igrao sam taj aproac dok mi oci nisu pocele da ispadaju... Lepa su to vremena bila... Kasnije sam prodao moj Fender bas gitaru i za te pare kupio amigu, kupih kennedy aproach ali su ga toliko nakitili i iskomlikovali tako da sam odigrao jedanput i nikada vise....
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Alien Soldier


Proizvodnja: 1995    
Broj igrača: 1
Kompanija: Treasure
Žanr: Platformska pucačina
Autor opisa: Nemac X


''Treasure'' je poznat po mnogim sjajnim igrama poput Gunstar Heroes, Guardian Heroes i Dynamite Headdy. Ova kompanija se oprobala na raznim platformama i uvek donosila nešto novo, inovativno u svetu igara. Izuzetak tome nije ni Alien Soldier, jedna od najboljih igara za Segu Genesis (Mega Drive 2).





U pitanju je platformska pucačina sa brzim izvođenjem koja se najviše koncentriše na borbe sa ''gazdama''. Priča nije toliko važna za ovako adrenalinski nabijenu pucačinu, ali je treba pomenuti. 2015. godine, na planeti zvanoj A-Zemlja (A-Earth), rasa A-ljudi se bori protiv terorističke grupe Scarlet. Nju sačinjavaju stvorenja koja su stvorili sami A-ljudi, a imaju sposobnost da stvaraju simbiotsku vezu sa ljudima, životinjama, pa i mašinama. Epsilon-Eagle, vođa terorističke grupe, poražen je u borbi protiv A-ljudi i nestao bez traga, a umesto njega dolazi suroviji i brutalniji XI-Tiger. Napadi Scarlet-a postali su jos gori, i, kada su svi počeli da gube nadu, pojavio se Epsilon - čovekoliki orao-ratnik, opremljen najmoćnijim oružjem savremene tehnologije i rešen da zaustavi grupu Scarlet. Međutim, nije jedini koji se upustio u poteru za XI-Tiger-om... Već na samom početku možete izabrati 4 od ukupno 6 različitih oružja, svako sa svojim specifičnim karakteristikama: Buster Force - regularno,srednjeg dometa koje se sporo troši; Ranger Force - puca u četiri pravca, srednjeg dometa; Flame Force - jako, ali sa vrlo malim dometom; Homing Force - navodeća ''puca'' koja prati metu, ali veoma slaba; Sword Force - laser srednjeg dometa, sporo se troši,dok je Lancer Force vrlo jak, ali se veoma brzo troši. Pored moćnog arsenala, na raspolaganju vam je i nekoliko specijalnih tehnika. Najvažnija je teleport (dole+skok) kojim se u trenutku možete prebaciti s jednog na drugi kraj ekrana. Ukoliko vam je energija na maksimumu, umesto teleporta možete izvesti ''Phoenix Teleport''; vaš lik će se pretvori u vatrenu kuglu koja pričinjava veliku štetu protivniku. Tu je još i Counter-Force (dva puta brzo pucanj), tehnika kojom se većina metaka na vrlo malom odstojanju od vas pretvara u kuglice sa energijom. Postoje i dva moda pucanja koja se jednostavno prebacuju (dole+taster za promenu oružja). Kod prvog moda, prilikom rapidnog pucanja ne možete se pomerati, ali imate fiksirano pucanje. Kod drugog se možete pomerati, ali vam onda leđa ostaju izložena napadu neprijatelja.




Saveti

Lancer Force je veoma jako oružje koje je najbolje za gazde, ali se brzo troši. Zato ga pažljivo koristite.

Kada izaberete oružja na početku igre, nemojte ih posle menjati kada naiđete na powerup-ove, već im povećajte kapacitet municije.

Kod gazdi koji ispaljuju ''pucu'', koristite Counter-Force, napunite energiju do kraja i smrvite ih ''Phoenix Strike''-om.

Ne zaboravite, vreme radi protiv vas!



Postave su kratke i raznovrsne, od futurističkih gradova, preko voza do Hi-Tech laboratorija. Pune su raznovrsnih neprijatelja, neobičnih platformi, čak možete da se krećete i po plafonu. Međutim, kao i ranije pomenuto, igra se uglavnom kocentriše na sukobe sa ''glavonjama''. Bossovi su brojni, maštovito urađeni i za svakog postoji posebna taktika za prelaženje. Uglavnom su to unakažene kreature koje podsećaju na različite životinje. Neki od njih izgledaju smešno (poput džinovske žabe koja skače okolo i ponekad udari glavom o tavanicu Smiley), dok su drugi prilično zastrašujući (zadnji gazda). Možete birati između dva nivoa težine: Super-hard ili Super-easy. Super-hard je, bukvalno, super-težak mod. Kako napredujete kroz postave, težina se drastično povećava, toliko da ćete se žestoko mučiti već kod 9. postave (treba li da pomenem da ih ukupno ima 25?). Postave su i vremenski ograničene, tako da ćete uvek biti u trci sa vremenom. Često ćete počinjati igru iznova i iznova zbog ograničenog broja kredita (da, imate samo 3 kredita u rezervi). S druge strane, Super-easy mod odlikuje neograničen broj kredita, password sistem i mogućnost smanjenja brzine igre (start, pa onda levo ili desno). Grafički, Alien Soldier je jedna od najlepših igara za Segu Genesis. Ona izvlači maksimum iz konzole, što se može i primetiti iz detaljno prikazanih likova, predivnih pozadina i odličnih efekata. I pored ultrabrzog izvođenja, framerate nikada ne opada! Ni zvuk ne zaostaje za grafikom. Muzička podloga sadrži dosta dobrih tehno track-ova, ali se ponekad slabo primećuju usled glasnih eksplozija i pucnjave. Igra sadrži i par solidnih digitalnih semplova (poput ''Let's go!'' ili ''Get ready!'') koji se savršeno uklapaju u atmosferu igre.





Kontrola lika obuhvata, pored standardnog gore-dole-levo-desno, i 3 tastera: za pucanje, skok i menjanje oružja. Tu su još i prethodno pomenute kombinacije za izvođenje specijalnih tehnika. Sve je prilično dobro urađeno, jedina zamerka je upućena promeni oružja koja je pomalo spora (kliknuti taster za promenu oružija, zatim levo ili desno), a i prilikom toga ste izloženi napadu neprijatelja. Veliki broj postava, moćni bossovi, brzo izvođenje, prelepa grafika i odličan zvuk garantuju veliku igrivost i sate zabave na ovom sistemu. Prava poslastica za ljubitelje igara poput onih iz Contra serijala i Gunstar Heroes-a.

Grafika: 5 Predivne pozadine, detaljni likovi, odlični specijalni efekt
Zvuk: 5 Dobra ''tehno'' muzička podloga, kvalitetni zvučni efekti i digitalni semplovi koji se odlično uklapaju u igru
Kontrole: 4.5 Iako izgleda komplikovano, vrlo brzo ćete savladati i usavršiti poteze. Nezgodno menjanje oružja
Zabavnost: 5 I pored preterane težine, nećete moći da odvojite oči od ekrana.



Izvor: http://www.emuglx.net/opisi-igre-as.php

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Summoning sensation

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 894
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson k810i
   Svaka cast, radovane i masteru, na postovima igara, a ja se stvarno izvinjavam sto sad nista ne izbacujem, ali obecavam, u skorije vreme (sutra ili prekosutra) cu da izbacim nove opise starih PC igara... Da se ja drzim PC-a, a ostali saraju po raznim konzolama, i svi srecni!!!  Smile
« Poslednja izmena: 27. Mar 2009, 20:56:20 od Jarooko »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8


Wandering Fighter.KonamiG.2005.5.51 MB

Citat
Wandering Fighter is a cool Japanese-style platformer from Miguel "MIG2" Perez, maker of Castlevania-inspired gems including Lost Valley. Although Wandering Fighter is neither as long nor as challenging as Lost Valley, it is still a very fun game that will remind you of the good old days of SNES and SEGA console platformers. The graphics, in contrast to MIG2's earlier games, are all original, i.e. drawn by the designer (although I never understand why using graphics that is "ripped" from other games is a big taboo for some gamers - after all, if the designer always acknowledges his sources and crafts a great game in tribute to the game companies, we should all thank him instead of heaping disdain). There are over 10 levels, and in the tradition of platformer/RPG hybrids such as Zeliard, you can buy more powerful weapons, armor, and other items the further you get in the game. I find the movement of player character a bit awkward and jerky, but the animation overall is smooth, the gameplay is varied. If you miss the days of Castlevania and other 8-bit classics, playing Wandering Fighter will be like a fun trip down memory lane. Recommended, although beginners to the genre should be prepared to replay it many times: it is much harder than your average platformer.

Jeftinije ulaznice:
Ultra teska Rastan-style platformcina-rpg-arkada u dobro poznatoj s leva na desno skrolujucoj osmobitnoj grafickoj tehnici. Ako zelite da izgubite posao, od*ebete prijatelje i zarastete tako da vas devojka ne prepozna na ulici imate gol sansu. Loot-a nema puno ali ceo svet vrvi od karakondzula, pentagrama, siljaka, poludelih vitezova i anime-styled shopova u kojima tete i chike leche od nedostatka healtha i magic itema.
8.2/10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Metal Slug 4ever  Smile


takodje, aladin i lion king su keva kao i zool (da li sam ja jedini koji je ovo igrao) i prehistorik 2 (isto pitanje, da li sam ja jedini koji je ovo igrao)...

Prehistorik





Zool (igra je u suštini reklama za chupa chups , ali je mnooogo zarazna  Smile )

IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
SonyEricsson k800i
Da bre Zool, koliko li je samo Chupa Chups prsla na reklamu.
IP sačuvana
social share
steta sto nema wipeout za pc,obozavam avionske simulacije kao sto rekoh
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Тема са које можете да скинете како официјалне "Streets of Rage" игре тако и наслове фанова. Тема је отворена како би се истакла петиција упућена Сеги, којом фанови настоје да придобију Сегу да васкрсне свој давно угашен пројекат  "Streets of Rage 4" , и дигне "Стритс" на  ноге... Ако имате времена потпишите петицију и одиграјте коју игру. Од фан игара тренутно је најбоља "Streets of Rage Remake".  Smile  Smile


http://forum.burek.com/index.php/topic,398352.0.html
« Poslednja izmena: 31. Mar 2009, 20:37:32 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple Kineska kopija
ACE   - Air Combat Emulator - C64
Jedan Igrac



Bila su to vremena kada je ideja vladala igrom a ne kao danas sarene slicice za koje vam treba 4000 mb memorije a ustvari sarena laza



Poletali ste jednostavno, ako i sav normalan svet uvlacili tockove i krtetali u misije ili na zemlji ili na vodi ali u svakom slucaju ste pobedjivali sto je i bio draz te igrice a ne kao danas da vas sjkenjaju dvadeset puta a vi niste ni upalili motore.




Grafika je bila tacno onoliko koliko vam je bilo potrebno i da se zapalite za nesto sto najveca vecina od nas u zivotu nece biti - pilot vojnog aviona...

Neznam sta da kazem ali to mi je bila prva simulacija letenja koju sam igrao do iznemoglosti a nastavak ACE II koji je bio za dva igraca sa podelejnim na pola ekranom igrao sam samo sa kumom ali mi je smetalo sto je fantom bio duplo brzi i jaci od MIG-a ali ipak kada sam dosao kuci igrao sam do 101 i nazad ili dok mojoj zeni nije puko film ACE prvi deo....

IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800

Bila su to vremena kada je ideja vladala igrom a ne kao danas sarene slicice za koje vam treba 4000 mb memorije a ustvari sarena laza


nije moglo biti bolje rečeno  Smile Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.