Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:18:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 285 286 288 289 ... 432
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Република Српска  (Pročitano 446499 puta)
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
To mi je promaklo... Gambino atlas u ruke!
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Па тим још ''горе'', јер се све десило у РС.
п.с. излетео ми прво енглески wiki па су изоставили РС.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
svasta  Smile  Smile

polako doci ce vreme kad ove proustase srpske nece smjeti da izadju na ulicu
s opbzirom sta su sve radili i na kolike nizine su srozali sve sto je srpsko..
koliko su obesmislili 30 000 mrtvih glava ...
i sta su napravili od republike ...od gotove srpske drzave koju im je radovan ostavio u amanet...

niko od njih nijeni bio u ratu...cast izuzetcima...ima ih par....za koje znam da su casno odsluzili svoje prema otadzbini....
ali  .mnogi nisu bili ni u republici....tokom rata...
ne znaju sta se u ratu takvima radi....
ne mozes ih zastititi ni kad ih strpas u vojne zatvore...u samice...
i tamo ih prepoznaju i naude im...

a nije mi jasno...kako ne pomisle nikad sta ako jednog dana vise ne budu drzali konce u svojim rukama...
kako ce izaci pred sugradjane i uopste pred narod kad sve te prljavstvine izadju na svjetlo dana ..
kakav ce biti zivot njihove djece kad im roditelji budu obiljezeni kao nepozeljne osobe
sa ove strane drine srpski narod je malo drugaciji...
ovdje brat -bratu ne prasta.......


da vam kazem nesto....
nijedan ucesnik rata  kao ni onaj ko je izgubio nekog u ratu ....nijedna zena ciji je muz..djete..otac nosio pusku i bio u rovu...
nijedan balavac koji je odrastao u ratu,..i isao u skolu zasut granatama..koji je gledao svoje drugare ranjene i poginule....
ni u ludilu nece zapjevati ustasku ili balijsku pjesmu....
i nece ni pod bilo kakvim okolnostima bilo koga iz hrvatske ili iz one genocidne tvorevine herceg bosne
ili iz federacije gledati kao prijatelja...

vi ne mozete da razumijete da do skoro
nekih 5-6 godina unazad..nisi mogao da vidis da se srpskinja zabavlja sa muslimanom ili hrvatom...
ili da se srbin zabavlja sa muslimankom ili hrvaticom...
jednostavno rane nisu bile zarasle...
i to  su sami ti momci i djevojke iz tih generacija smatrali kao nesto neprihvatljivo...

bilo je ono slucaj -dva....ali i to je bilo  provlaceno...ono tipa..znas kako to ide u raji....
e onaj idiot  jebe onu balinkuru ili onu shokicu...
e ona kurvestina se jeebe sa onim bailijom ili ustasom...i to je bilo ravno nekom kriminalu..ma gore od toga...

ali u poslednjih 5-6 godina to je na drugacijem nivou...
svi su ponovo prihvatili jedni druge...
i ima i veza mjesovitih ali i brakova
cak u aprilu imam svadbu jednu mjesovitu....od drugara malac zeni jednu muslimanku...

ali bez obzira.....
svi mi mozemo biti komsije i drugari..kolege i prijatelji....i sta ja znam..i sa hrvatima i sa muslimanima..ali sa nasim ..iz nasih
komsiluka i gradova itd...

ali sa nekim iz federacije ili iz hrvatske itd...
tesko da mozemo ostvariti bilo kakvo prijateljstvo....
i takav je slucaj i sa one strane...

ove nove generacije su neka druga prica.
i mi nemamo prava da ih sputavamo...
ali ne smeju ni oni pretjerivati...
pjevanje ustaskih pjesama je nedopustivo...

iako su godine prosle od rata...kad nasi idu u federaciju ako nemaju tamo nekog svog havera
ne osjecaju se bas slobodno i sigurno...
a tako je i kod nas....kad oni dodju...
banjaluka je malo drugacija...banjalucani gledaju svoja posla i boli ih kurac ...
ni arajevo nije toliko crno....

naravno i u sarajevu i u banjaluci imas budala svih profila
i nisi nikad nacisto...
u sarajevu raja je malo drugacija....kod njih su problem dosle....

ovdje pricam o normalnim ljudima...svakodnevnim ljudima....a ne o nekim fanaticima...
.....

i ja im ne bi bio u kozi ako i kad dodje vreme da pukne prva puska...
takvi nisu svjesni da sve to neko pomno prati...
tesko ce takve stvari da objasne...u ratnim uslovima....

ljudi su ginuli u proteklim ratovima kad ih je neko prepoznao da su bili na nekom od mitinga
i da su dizali dva ili tri prsta.....
a kamoli sta se desavalo nekim ljudima ...koji su bili otvoreni nacionalisti...
to su citave porodice nestajale...

to nisu zajebancije...
i ljudi koji na to ne gladaju kao na zajebanciju
nece razumjeti kada im taj neko kaze da se zezao...s tim nema zezanja...
a posebno u ratu nema zezanja...

protiv dobrih odnosa i druzenja niko nema nista...
ali ne treba pretjerivati....
jer nikad ne znas na koga ces naletiti dok pjevas ustaske pjesme...
moze ti to biti i poslednji pjev u zivotu....

ja kakvih ljudi znam...koji su u stanju nekog zadaviti i golim rukama zbog obicnog sporeckanja u kafani...
a kamoli kad bi nekog uhvatili i zatekli da pjeva ustaske ili balijske ratne pjesme...
i to se ne radi o par ljudi...to je masa ljudi...to je citav bataljon...stoprocentnih ludjaka... Smile

to sto su prosli tako kako su prosli kao da nije nista bilo..i kao nesto sto je bila dobra zezancija cak ima nekih i kojima je to simpaticno....
to je samo splet slucajnih povoljnih okolnosti....
srecan hepi end..
a toga u zivotima obicnih ljudi nema puno...

i to nije nacin zivota u tom dijelu srpske republike....
kao ni u ostatku republike...
a neki ljudi su bahati i po prirodi ali i po nastalim okolnostima gdje voda ide na njihov mlin i onda pomisle
da im je svet pod nogama...
nije....
ovdje noc pada grubo ...a svice polako....
i ovdje su vjekovima tekli potoci krvi....
i opet ce....


i niko ne zna sta to novio jutro sa sobom nosi...
ali bahati ljudi toga nisu svjesni...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Borislav Bojic napustio SDS

   



Borislav Bojic, poslanik u Predstavnickom domu Parlamenta BiH, izjavio je da je istupio iz Kluba poslanika SDS u Predstavnickom domu Parlamentarne skupštine BiH i da ce ubuduce delovati kao samostalni poslanik, jer smatra da se stranka udaljila "od ideje SDS" i da ju je jedan broj ljudi doveo u tešku poziciju.

On je u toku obracanja u Parlamentu upravo potvrdio ono što se vec danima spekuliše i na taj nacin demantovao svog, sada vec bivšeg šefa, Vukotu Govedaricu, predsednika SDS.
Borislav Bojic Foto: Srna / Srna
Borislav Bojic

- Ne može stranka da deluje samo na relaciji Marijin dvor - Lukavica, posebno kada je rec o odnosu prema Krajini i krajiškim kadrovima. To je duže vreme prisutno u SDS i ne želim da nosim odgovornost za SDS. Smatram da tu odgovornost trebaju da nose oni koji su SDS doveli u ovu poziciju - rekao je Bojic u pauzi sednice Predstavnickog doma.

Na pitanje da li je napustio i clanstvo u SDS, Bojic je odgovorio da "cim izadete iz Kluba izadete i iz stranke, ali otom-potom".

- Vec duže vremena moji stavovi koje sam iznosio unutar stranke vrlo cesto nisu bili korespodentni sa stavovima drugih u stranci. U poslednje vreme to je prevršilo svaku meru - tvrdi Boijic.

On je izjavio da o ovom svom postupku nije obavestio rukovodstvo stranke.


    Pandureviceva o odlasku Bojica iz SDS: Šokirani smo, nadam se da ce se PREDOMISLITI

Govedarica je juce tvrdio za “EuroBlic” da Borislav Bojic ostaje uvaženi clan SDS i da nece preci u bilo koju drugu politicku partiju.

Komentarišuci moguci transfer bivšeg stranackog potpredsednika i poslanika u Predstavnickom domu Parlamenta BiH u neku drugu politicku opciju, a što je pre dva dana direktno najavio bivši SDS-ovac Ðordo Krcmar, Govedarica je juce ustvrdio da je to najobicniji spin i Krcmarova laž.

- Borislav Bojic je naš clan i potpuna je neistina da on planira da napusti SDS i ode u neku drugu politicku partiju. Za razliku od Krcmara, Bojic nema potrebu da bilo kome nešto radi iza leda, šapuce ili se tajno poverava o svojim planovima. Nas dvojica imamo skoro svakodnevnu otvorenu komunikaciju o svim temama. Od prelaska Bojica u neku drugu stranku nema ni govora – rekao je Govedarica.

ovo je najveci shok... jos od hapsenja i isporucivanja hagu predsjednika karadzica i generala mladica
nemam rijeci...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Полиција на трагу Хасанбашићу који је пуцао на полицију у Добоју (ВИДЕО, ФОТО)
Како незванично РТРС сазнаје, полиција је, након вишечасовне потраге, на трагу Мустафи Хасанбашићу, који се тренутно налази у близини минског поља на планини Озрен.
Чаире, код Добоја - Фото: РТРС
Чаире, код ДобојаФото: РТРС
18.10... Код мјеста Рајчево пронађено је напуштено возило "Шкода октавија", које је коришћено у бјекству.
Хасанбашић се, након напуштања аутомобила, наставио кретати према Федерацији.

16.35...Теже тјелесне повреде задобио је полицијски службеник који има повреду шаке и лица потврдио је за РТРС доктор Игор Новић дежурни љекар у добојској болници. Полицијски службеник пуштен је на кућно лијечење.

Лакше тјелесне повреде задобио је Бењамин Ћосовић у физичком обрачуну са полицијским службеником који га је покушао ухапсити. Ћосовић има повреде главе и задржан је на болничком лијечењу.

15.50...Због почињеног кривичног дјела тешко убиство у покушају Полиција је ухапсила Б.Ћ из Тешња, а за лицем М.Х. још се трага. На расвјетљавању овог случаја и даље раде полицијски службеници за организовани и тешки криминалитет МУП Републике Српске и полицијски службеници ПУ Добој, потврдила је за РТРС портпаролка МУП Српске Даница Гњатовић.

- Полиција је вршећи патролну дјелатност у мјесту Миљковац у Добоју уочила лице М.Х. За којим је расписана потрага, док су му прилазили лице је отворило ватру из ватреног оружја на полицијске службенике. Полиција је узвратила, а у унакрсној ватри није било повријеђених лица. Након тога је дошло до физичког напада на полицијске службенике. Полицијски службеници су у том нападу задобили тешке тјелесне повреде и задржани су на лијечењу, изјавила је Гњатовићева.



14.41... Федерални медији јављају да је  Мустафа Хасанбашић одраније познат полицији, да се већ налазио на потјерницама и избјегавао одслужење казне. Почетком марта 2007. године након што је преиначена првостепена пресуда Врховног суда ФБиХ, осуђен је са осам на седам година затвора због разбојништва и убиства.

Наиме, Хасанбашић је у Цириху 1997. осуђен за убиство, да би потом извршио крађу, те побјегао. Ухваћен је у БиХ 2000. године и првобитно осуђен на четрнаест година, да би Врховни суд преиначио казну на дванаест година. У петој години извршења казне у КПЗ Зеница, обновљен је поступак на захтјев одбране и Хасанбашић је осуђен на осам година затвора, али је побјегао у паузи прије изрицања казне.

У КПЗ-у у Зеници је одслужио двије године затвора.

14.07... Хасанбашић је из Тешња, након пуцњаве побјегао је на подручје Тузланског кантона.

13.55... РТРС сазнаје да су алармирана министарства унутрашњих послова Зеничко-добојског и Тузланског кантона.



РТРС незванично сазнаје да је до напада дошло када су двојица полицијских службеника уочила лице са потјернице Мустафу Хасанабашића и Бењамина Ћосовића (22), са којим је био у друштву. Потом су отворили ватру на полицију, на шта је полиција узвратила.



У пуцњави нико није повријеђен. Након тога дошло је до физичког обрачуна у којем је полицијски службеник задобио тјелесне повреде.

Из Полицијске управе Добој потврђено нам је да је око 12 часова пуцано на полицијске службенике у Рашкој улици.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=291878
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
svasta  Smile  Smile

polako doci ce vreme kad ove proustase srpske nece smjeti da izadju na ulicu
s opbzirom sta su sve radili i na kolike nizine su srozali sve sto je srpsko..
koliko su obesmislili 30 000 mrtvih glava ...
i sta su napravili od republike ...od gotove srpske drzave koju im je radovan ostavio u amanet...

niko od njih nijeni bio u ratu...cast izuzetcima...ima ih par....za koje znam da su casno odsluzili svoje prema otadzbini....
ali  .mnogi nisu bili ni u republici....tokom rata...
ne znaju sta se u ratu takvima radi....
ne mozes ih zastititi ni kad ih strpas u vojne zatvore...u samice...
i tamo ih prepoznaju i naude im...

a nije mi jasno...kako ne pomisle nikad sta ako jednog dana vise ne budu drzali konce u svojim rukama...
kako ce izaci pred sugradjane i uopste pred narod kad sve te prljavstvine izadju na svjetlo dana ..
kakav ce biti zivot njihove djece kad im roditelji budu obiljezeni kao nepozeljne osobe
sa ove strane drine srpski narod je malo drugaciji...
ovdje brat -bratu ne prasta.......


da vam kazem nesto....
nijedan ucesnik rata  kao ni onaj ko je izgubio nekog u ratu ....nijedna zena ciji je muz..djete..otac nosio pusku i bio u rovu...
nijedan balavac koji je odrastao u ratu,..i isao u skolu zasut granatama..koji je gledao svoje drugare ranjene i poginule....
ni u ludilu nece zapjevati ustasku ili balijsku pjesmu....
i nece ni pod bilo kakvim okolnostima bilo koga iz hrvatske ili iz one genocidne tvorevine herceg bosne
ili iz federacije gledati kao prijatelja...

vi ne mozete da razumijete da do skoro
nekih 5-6 godina unazad..nisi mogao da vidis da se srpskinja zabavlja sa muslimanom ili hrvatom...
ili da se srbin zabavlja sa muslimankom ili hrvaticom...
jednostavno rane nisu bile zarasle...
i to  su sami ti momci i djevojke iz tih generacija smatrali kao nesto neprihvatljivo...

bilo je ono slucaj -dva....ali i to je bilo  provlaceno...ono tipa..znas kako to ide u raji....
e onaj idiot  jebe onu balinkuru ili onu shokicu...
e ona kurvestina se jeebe sa onim bailijom ili ustasom...i to je bilo ravno nekom kriminalu..ma gore od toga...

ali u poslednjih 5-6 godina to je na drugacijem nivou...
svi su ponovo prihvatili jedni druge...
i ima i veza mjesovitih ali i brakova
cak u aprilu imam svadbu jednu mjesovitu....od drugara malac zeni jednu muslimanku...

ali bez obzira.....
svi mi mozemo biti komsije i drugari..kolege i prijatelji....i sta ja znam..i sa hrvatima i sa muslimanima..ali sa nasim ..iz nasih
komsiluka i gradova itd...

ali sa nekim iz federacije ili iz hrvatske itd...
tesko da mozemo ostvariti bilo kakvo prijateljstvo....
i takav je slucaj i sa one strane...

ove nove generacije su neka druga prica.
i mi nemamo prava da ih sputavamo...
ali ne smeju ni oni pretjerivati...
pjevanje ustaskih pjesama je nedopustivo...

iako su godine prosle od rata...kad nasi idu u federaciju ako nemaju tamo nekog svog havera
ne osjecaju se bas slobodno i sigurno...
a tako je i kod nas....kad oni dodju...
banjaluka je malo drugacija...banjalucani gledaju svoja posla i boli ih kurac ...
ni arajevo nije toliko crno....

naravno i u sarajevu i u banjaluci imas budala svih profila
i nisi nikad nacisto...
u sarajevu raja je malo drugacija....kod njih su problem dosle....

ovdje pricam o normalnim ljudima...svakodnevnim ljudima....a ne o nekim fanaticima...
.....

i ja im ne bi bio u kozi ako i kad dodje vreme da pukne prva puska...
takvi nisu svjesni da sve to neko pomno prati...
tesko ce takve stvari da objasne...u ratnim uslovima....

ljudi su ginuli u proteklim ratovima kad ih je neko prepoznao da su bili na nekom od mitinga
i da su dizali dva ili tri prsta.....
a kamoli sta se desavalo nekim ljudima ...koji su bili otvoreni nacionalisti...
to su citave porodice nestajale...

to nisu zajebancije...
i ljudi koji na to ne gladaju kao na zajebanciju
nece razumjeti kada im taj neko kaze da se zezao...s tim nema zezanja...
a posebno u ratu nema zezanja...

protiv dobrih odnosa i druzenja niko nema nista...
ali ne treba pretjerivati....
jer nikad ne znas na koga ces naletiti dok pjevas ustaske pjesme...
moze ti to biti i poslednji pjev u zivotu....

ja kakvih ljudi znam...koji su u stanju nekog zadaviti i golim rukama zbog obicnog sporeckanja u kafani...
a kamoli kad bi nekog uhvatili i zatekli da pjeva ustaske ili balijske ratne pjesme...
i to se ne radi o par ljudi...to je masa ljudi...to je citav bataljon...stoprocentnih ludjaka... Smile

to sto su prosli tako kako su prosli kao da nije nista bilo..i kao nesto sto je bila dobra zezancija cak ima nekih i kojima je to simpaticno....
to je samo splet slucajnih povoljnih okolnosti....
srecan hepi end..
a toga u zivotima obicnih ljudi nema puno...

i to nije nacin zivota u tom dijelu srpske republike....
kao ni u ostatku republike...
a neki ljudi su bahati i po prirodi ali i po nastalim okolnostima gdje voda ide na njihov mlin i onda pomisle
da im je svet pod nogama...
nije....
ovdje noc pada grubo ...a svice polako....
i ovdje su vjekovima tekli potoci krvi....
i opet ce....


i niko ne zna sta to novio jutro sa sobom nosi...
ali bahati ljudi toga nisu svjesni...

ovo pises o vucicu, vulinu, nesi slindzi, dacicu, djindjicu
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Министар Вулин у Сребреници - Желим вам пријатеље као што су вам Вучић и Србија


- За Србију нема већег интереса него да мир, сигурност и стабилност на овим просторима буду сачувани и ми ћемо учинити све што је потребно  да се управо то и деси - изјавио је министар одбране Александар Вулин на свечаној седници поводом Дана општине Сребреница, где је боравио на позив начелника Младена Грујичића.

Честитајући празник житељима Сребренице у име Владе Републике Србије и председника и врховног команданта Војске Републике Србије Александра Вучића, министар Вулин је истакао да им више од свега жели пријатеље, онакве какви су им Александар Вучић и Србија.
 
- Александар Вучић је чинио и чиниће све за ваш град и за Републику Српску, за мир и за стабилност и сигурност, а држава Србија од оног свог мало што има одваја за вас и вашу децу - за вртић и децу за чије презиме не пита, само јој је битно да се чују детињи смех и плач - рекао је министар Вулин и гласно се запитао - ко је тај ко може да каже ком језику и којој вери припадају дечији смех и плач.

Он је поручио да су Влада и председник и врховни командант Војске Републике Србије Александар Вучић, увек спремни да помогну Сребреници и Републици Српској да се мир и стабилност на овим просторима очувају.
 
- Сребреница данас живи  боље. Грађани, без обзира на веру и нацију, имају нова радна места, вртиће и нове путеве, имају бољи живот. Сада видите колико је било ружно и погрешно говорити да Србин не може да буде начелник Сребренице. Добар човек сме да буде шта год кад га изаберу његови суграђани и тако треба да буде. Желим да се захвалим Влади Републике Српске и председнику Додику на изванредној сарадњи и на томе што воде рачуна о сваком делу Републике Српске и што на тај начин помажу да се мир и стабилност на овом простору сачувају, а то је за Републику Србију од највишег могућег значаја. За нас нема већег интереса од тога - рекао је министар одбране Александар Вулин.
 
Он је додао да не може да не "подсети Сребреницу"  да се пре две године овде десио покушај убиства тадашњег председника Владе, а садашњег председника Републике Србије Александра Вучића, и да им жели истину о том догађају јер нас "истина не може покварити".
 
- Не могу да не питам зашто после две године немамо ниједан одговор и зашто не знамо ко је то покушао да уради и како нико није кажњен и није одговоран за тако нешто. Човек који искрено воли ове људе и дошао је овде у име Србије да понуди руку помирења дочекан је покушајем убиства. Сматрам да би било јако добро за све нас, без обзира на веру и нацију, то је потпуно неважно у овоме што се десило, да сазнамо ко је покушао да убије председника Владе Републике Србије - рекао је министар Вулин и додао да верује да би та једноставна истина помогла у односима наших земаља и народа.
 
Министар одбране је изјавио да на овом месту користи прилику да изрази своје дубоко поштовање за бол сваке мајке Сребренице, за бол сваке беле мараме, и исто тако да затражи да се такво поштовање и дубоко разумевање покаже и за бол сваке српске мајке у Братунцу или Подрињу.
 
- Само истина и само потпуно исто разумевање трагедије и бола сваке мајке може да нам помогне да наставимо даље. Ништа друго и никако другачије.  Као што знате, највиши представници државе Србије су небројено пута рекли оно што сам ја рекао. Волео бих да то чујем и видим од свих осталих, значило би много и веома би помогло - рекао је министар Вулин још једном честитајући Дан општине свим грађанима Сребренице, пожелевши им да живе мирно у свом граду, да овде раде и да буду то што јесу.
 
Председник Републике Српске Милорад Додик, коме је за изузетан допринос у развоју општине, уручено највише признање, плакета са златним грбом, честитао је грађанима Дан општине.

- За мене је то признање веома значајно као верификација мог рада и односа Републике Српске према овој општини у континуитету. У тешким условима послератне обнове Сребреницу смо увек посматрали као локалну заједницу где треба додатно да улажемо и да је оспособимо да изгледа боље и то већ данас можемо да приметимо. Веома сам захвалан и Републици Србији и председнику Александру Вучићу што је помогао ову локалну заједницу, јер да није било те помоћи сигурно много ствари не бисмо успели да урадимо. Ово је специфично место због трагедије која се десила, али је и место које даје шансу да се помиримо, а да се бол не дели него да одговарају сви они који су одговорни за било који злочин, а да се бол поштује и уважава - рекао је председник Додик и додао да признање које је добио не доживљава као победу ни над ким, него као потврду за прегоран рад, за напредак и развој општине Сребреница.
 
Бошњачке партије су бојкотовале Свечану седницу Скупштине општине Сребреница која је одржана поводом 11. марта Дана Сребренице.
 
Пре свечане седнице  министар Вулин састао се са председником Додиком и начелником општине Младеном Грујичићем.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Додик: Хрватски ентитет стабилизовао би стање у БиХ

Дате: Марцх 15, 2018
Аутхор: трибуниа
0 Цомментс
Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да РС жели што већу аутономију и да поврати надлежности које је имала Дејтонским споразумом.

“То није нејасан нити нефер политички циљ”, изјавио је Додик и додао да ако Република Српска оствари циљ, нема намјеру излазити из БиХ.

Додик је за данашњи загребачки “Вечерњи лист”, издање за БиХ, истакао да будућност свих људи који живе у БиХ треба бити усмјерена према миру.

“Боље и овакав тежак живот живјети, него ући у хаос. Хаос и насиље неће ништа ријешити. Али, политички процеси и разумијевање могу поправити ствари”, констатовао је предсједник Српске.

Према његовим ријечима, фер је да се Хрвати осјећају своји на своме, што би им гарантовао трећи ентитет.

“Зашто то Хрвати немају, треба јасно рећи, криви су тадашњи хрватски представници. Прије свега из Загреба. Из мени неразумљивих разлога пристали су интегрисати се у нешто што је данас Хрватима у БиХ велики проблем”, оцијенио је Додик.

Он је изразио захвалност тадашњим представницима РС што су имали храбрости и упорности ствари довести до краја.

“Када је Република Српска у Женеви постала фактор међународног разумијевања, као темељ за Дејтонски споразум, ствар је била ријешена. Ми смо легитимни”, констатовао је Додик.

Оцијенивши да би трећи, хрватски ентитет, који би имао иста права као сад Република Српска и Федерација БиХ, јасно ојачао хрватску позицију, Додик је поручио да Република Српска не може бити дио никавих трансформација нити дио хрватских права.

“Не бих био против било кога. Тврдим како би то допринијело стабилизовању БиХ. Добили бисмо три јасна центра одлучивања која ионако морају градити компромис. Сви би се осјећали своји на своме”, рекао је Додик.

Предсједник РС сматра да, уколико ствари остану какве јесу, Хрвати у наредних неколико изборних циклуса неће бити фактор, а “то значи ни да овакве БиХ нема без једног конститутивног народа”.

Он је поновио раније изјаве да са хрватским чланом Предсједништва БиХ и лидером ХДЗ Драганом Човићем никада није радио ништа уперено против БиХ и Бошњака.

“Али, тачно је да смо зауставили доста процеса који су били на штету Срба и Хрвата”, нагласио је Додик.

Говорећи о својим сусретима са предсједником Русије Владимиром Путином, Додик је рекао да му је част сусрести се са њим, као и са свим важним људима.

“Несумњиво је Путин један од најважнијих људи свијета. И сада једна мала Република Српска преко мене има могућност сусрести се са тим човјеком. Не разумијем зашто бих ја то одбио”, закључио је Додик.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
СДС потурице шурују и са шиптарским исиловцима. Smile

Харадинај: Мектић и ја дијелимо исте вриједности

Дате: Марцх 15, 2018
Аутхор: трибуниа
0 Цомментс
Некадашњи вођа терористичке Ослободилачке војске Косова и премијер самопроглашеног Косова Рамуш Харадинај похвалио је министра безбедности у Савету министара БиХ Драгана Мектиц́а, назвавши га „политичарем будуц́ности који има изузетне личне квалитете и представља изузетног политичара“, преноси портал „Говори Србија“.

 

„Нама на Косову политичари попут Мектиц́а дају наду да ц́е својим вец́ провереним радом допринети да БиХ што пре призна независност Косова, те да се уведе безвизни режим за грађане Косова за улазак у БиХ“, наводи портал „Говори Србија“, позивајуц́и се на косовске портале.

Харадинај сматра да тешка времена као што су ова траже људе попут њега и Мектиц́а јер се, како каже, не боје никога и ничега.

„Имам осец́ај да господин Мектиц́ ради вредно и достојно и не чуди ме да има велике симпатије и нас Албанаца, јер нам улива оптимизам, посебно што се супроставља великосрпској политици Милорада Додика“, рекао је Харадинај.

Он је најавио да ц́е ових дана упутити и званичан позив Мектиц́у да посети такозвану државу Косово да би разменили искуства и договорили се о даљој сарадњи, преносе косовски портали на које се позива портал „Говори Србија“.

„Предложиц́у му да моја партија Алијанса за будуц́ност Косова и странка СДС, чији је члан Мектиц́, потпишу споразум о међусобној сарадњи. Моје емисаре по том питању вец́ сам послао у Сарајево. Време је да се прошлост остави по страни и да сарађујемо, а то Мектиц́ и ја можемо јер делимо исте вредности“, истакао је Харадинај.

Спутник
http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=292451
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 285 286 288 289 ... 432
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:18:49
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: content

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.