Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:30:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 237
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Republika Srpska, fikcija ili stvarnost ??  (Pročitano 114952 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Bilo bi odlično kada bi se od Bosne napravio savez država, ali to teško može sada da se ostvari. Ipak, ostaće kao prva etapa u fazama koje bi mogle da dovedu do nezavisne RS. Izleda da je Dodik u pravu,  (kako rinaka kaže  Smile) samo "reklama za otcjepljenje" može da pomogne. Miroljubiva politika Tihića samo će da utvrdi Bosnu. Srećom, bošnjački nacionalisti, mogli bi, ako bi za to bilo podsticaja, nepažnjom i vrućom glavom, da unište svoju Bosnu!

Čitao sam komentare o Tihiću nakon Prudskog sporazuma, većina je nezadovoljna njim. Neki čak kažu da ništa nije naučio u srpskom logoru. Čini mi se da su oni šansa za nezavisnu RS ?  Smile
« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 01:36:41 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ako treba i ratom ali RS osloboditi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia 
RS je slobodna, samo je treba sačuvati.

Amerika nema više onu moć, ne može da hrani nezasite apetite marionetskih država. Šta god Barak pričao oni jednostavno ne mogu da se troše na to dok je mir, a ko prvi pukne pušku najebaće.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
RS je slobodna, samo je treba sačuvati.

E upravo tako. Sreća je da uopšte možemo da kažemo da branimo republiku. Drago mi je kada vidim da nema političara na pol. sceni RS-a koji nije započeo priču o tome kako da se zaštiti republika.

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Citat
RS je slobodna, samo je treba sačuvati.
Nije jos,ali bice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Sony 
РС, може само да уруши криминал и корупција, а тога је нажалост у изобиљу код нас!
Криминал је увод у дестабилизацију, кад будемо имали изузетно свјесне политичаре, имаћемо шансу за РС, овако мрка капа!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Još jedan korak ka samostalnosti RS , prijateljski susret buduce jedne države !

  Orlovi dolaze u Republiku Srpsku
utorak, 17 februar 2009 23:19

Radomir Antić, selektor A reprezentcaije Srbije, podržao je ideju o odigravanju prijateljske fudbalske utakmice između "orlova" i odgovarajuće selekcije Republike Srpske. On je na jučerašnjoj konferenciji za novinare održanoj u banjolučkom hotelu "Bosna" saopštio da se raduje pomenutom susretu koji bi bio odigran u gradu na Vrbasu.  - Vidim da u Banjoj Luci postoji velika volja da se utakmica odigra. Iskreno, i sam želim da dođe to toga, ali to nije u mojoj nadležnosti. Ne vidim ništa loše u tome da s najjačim timom dođemo u najveći grad Republike Srpske i zato ću s radošću dati pristanak. Ipak, o svemu tome treba da se dogovore ljudi koji vode Fudbalski savez Srbije, odnosno RS - kazao je Radomir Antić, iskusni fudbalski stručnjak.

Jedna od tema konferencije bila je i eventualno stvaranje balkanske lige u fudbalu.

- Raduje me da se pokrenula inicijativa o stvaranju takve lige u kojoj bi ponovo zajedno igrali Partizan, Crvena zvezda, Hajduk, Dinamo, Sarajevo... Ovakvo takmičenje navelo bi na određenu analizu, gdje bi se fudbal pokušao podići na mnogo veći nivo nego što je to slučaj do sada - dodao je bivši trener Real Madrida, Barselone, Atletiko Madrida...

Radomir Antić je prilikom boravka u Banjoj Luci održao seminar za trenere prvoligaških, drugoligaških i trećeligaških timova Republike Srpske.

- Izuzetno sam zadovoljan što sam posjetio Banju Luku, a ovom prilikom želim da zahvalim Mili Kovačeviću, predsjedniku FSRS, generalnom sekretaru, Rodoljubu Petkoviću, kao i svim ostalim ljudima koji su značajnije doprinijeli da se realizuje ova ideja. Oduševljen sam atmosferom koja je vladala u trenutku dok sam držao predavanje. Čini mi se da su se prisutni treneri malo uplašili mog autoriteta i moje ličnosti, tako da nisu previše zapitkivali - rekao je selektor "orlova".

Pričajući o kvalitetu fudbala u Srpskoj, on je napomenuo sljedeće:

- Raduje me što postoji velika volja da se krene uzlaznom putanjom. Moj dolazak u Banju Luku i seminar koji sam odražao svim prisutnim trenerima pokazuje da u FS Republike Srpske rade ljudi koji su spremni da fudbal u ovoj zemlji podignu na još veći nivo.
« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 16:41:55 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.2.1
Tihić: "Mostar neće biti stolni hrvatski grad, a Milorad Dodik je gubitnik!"

24SI - Predsjednik SDA Sulejman Tihić u utorak je pred predsjednicima osnovnih boračkih organizacija branio svoj potpis na prudski sporazum.   Beriz Belkić, podpredsjednik Stranke za BiH, objašnjavao je zbog čega se protive sporazumu.   Predsjednik SDP-a BiH Zlatko Lagumdžija nije poslao svog zastupnika.   Tihić je optimista jer, kako je naveo, "čim sjednemo da pregovaramo, Milorad Dodik je gubitnik!"

Prema svemu jučer navedenom, "Dodik je uzdrman i biće još i više! Ne može me preveslati ni kao pravnika ni kao političara.   Njegova priča o savezu država BiH je bezvezna", naveo je Tihić.  

Tihić je upozorio da OHR ne smije otići iz BiH prije donošenja novog ustava.   Inače, prijete sukobi, možda i rat.   Tim prije što u deset prioriteta vanjske politike SAD-a nema BiH.  

Mostar, siguran je on, neće biti stolni hrvatski grad.   Biće, ponadao se, sjedište regije koja će se prostirati preko lijeve i desne obale Neretve.  

(24sata.  info)

Citat: simijon link=topic=420378. msg6661706#msg6661706 date=1234918761
RS je slobodna, samo je treba sačuvati.

Amerika nema više onu moć, ne može da hrani nezasite apetite marionetskih država.  Šta god Barak pričao oni jednostavno ne mogu da se troše na to dok je mir, a ko prvi pukne pušku najebaće.

rs je nastala u americi,pardon tamo je izmišljena, tamo će je i ugasiti Wink


Na okupiranom području BiH - tzv.  rs - nastavljaju se zločini. . .
EF.  SMAJKIĆ: ŽELI SE ISPROVOCIRATI CIJELA ZAJEDNICA
Autor: Avaz
Objavljeno: 16.  February 2009.  05:02:14
Uz podršku Muftijstva mostarskog, Medžlis IZ u Trebinju jučer je u prostorijama kulturno-edukativnog prostora "Dr.  Mustafa Busuladžić" organizirao tribinu pod nazivom "Skrnavljenje vjerskih objekata je atak na osnovna ljudska prava".

Govoreći o sakralnim objektima islama sa područja Trebinja, Bileće i Gacka, te njihovom kulturno-historijskom značaju sa opisom lokaliteta nakon posljednjeg rušenja, mostarski muftija Seid ef.  Smajkić kazao je da su u ratu na tim prostorima porušene 23 džamije i svi mesdžidi, mektebi i gasulhane.

- U vjerskim objektima i vjerskim službenicima vide se predstavnici određene vjerske skupine i napadima na te simbole želi se isprovocirati cijela zajednica.  Islamska zajednica u BiH, kao i druge vjerske zajednice, polaže ogromne napore da se katastrofalno stanje nastalo progonom i devastacijom cjelokupne imovine dovede u približno podnošljivo stanje - rekao je ef.  Smajkić.

Također, dodao je da se IZ često suočava sa problemima pri dobivanja dozvola za obnovu u ratu porušenih objekata u RS.

Branko Todorović, predsjednik Helsinškog komiteta RS, kazao je da u institucijama RS ne postoji dovoljna spremnost niti politička volja da se svim građanima obezbijede ljudska prava i slobode, posebno vjerska sloboda.

Prema riječima Adila Osmanovića, potpredsjednika RS, neprihvatljivo je i neshvatljivo da do sada nisu pokrenute istrage o rušenju vjerskih objekata na teritoriji RS.

Stevović: Svim prijateljima, komšijama muslimanima od srca veliko izvinjenje

Politikom sam se bavio do trenutka kada sam shvatio da svi, ama baš svi političari u RS neće i ne dozvoljavaju spomen na ratni zločin na ovom području u periodu 1991-2009.  Matrica "ubij, zakolji, da Turčin ne postoji" i danas funkcioniše.  Zato sam kao pravoslavni Srbin ogorčen na takvo anticivilizacijsko, zločinačko, amnezivno ponašanje vlasti u RS, istočnoj Hercegovini, ali i tzv.  opozicije.  Uvjeren sam da temelj svakog društva, pa i onog u kojem obitavam jeste suočavanje sa prošlošću! U tom smislu, svim prijateljima, komšijama muslimanima od srca veliko izvinjenje, zbog činjenice da su svoje Trebinje morali zamijeniti Kopenhagenom, Geteborgom, Malmeom, Sarajevom, Mostarom. . .

Ovo je na jučerašnjoj tribini u Trebinju izjavio Blažo Stevović, predsjednik NVO "Alternativni klub Trebinje".

Njegov govor je kod prisutnih izazvao jake emocije, a ef.  Hodžić ga je nazvao historijskim.

Stevović je rekao i kako se nada da će Božidar Vučurević kada ovo čuje i pročita posjetiti trebinjskog imama, zatražiti oprost i javno priznati zašto je i po čijem nalogu počinio ratni zločin u Trebinju i istočnoj Hercegovini.
« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 16:29:41 od mali_baja »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Samo se vi (Muslimani) pravite blesavi pa cete opet dobiti "goluba na grani" , ovaj Dodikov predlog za vas je "puna šaka " brade , niste hteli konfederaciju i 64 % BiH teritorije , pa ste dobili Republiku Srpsku  i  50% teritorije , da ste pametni znali bi ste da je ovo što vam Dodik nudi više nego što cete ikada dobiti !

Dodik: BiH kao savez federalnih država
Autor: Blic online | Foto:G. Sivački | 17.02.2009. - 08:18
Dodik: BiH kao savez federalnih država

Premijer Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da se zalaže za uređenje Bosne i Hercegovine kao saveza federalnih država, u kojem bi RS teritorijalno i politički ostala nedirnuta, jer je Dejtonski sporazum bitno narušen, pre svega zahvaljujući međunarodnoj zajednici.

"Dejtonski sporazum koji je uspostavio dva bosanska entiteta, u proteklom vremenu je bitno oskrnavljen, pre svega naporima međunarodne zajednice, koja je pod plaštom sprovođenja duha Dejtona, sprovela gotovo reviziju samog Dejtona. Srbija i Republika Srpska su na poziciji odbrane svog teritorijalnog integriteta i političkog suvereniteta RS", rekao je Dodik sinoć gostujući u emisiji "Svedok" na RTS-u.
Naglasivši da za RS Dejtonski sporazum predstavlja dobar okvir za egzistenciju, Dodik je rekao i da je liderima SDA i HDZ, Sulejmanu Tihiću i Draganu Čoviću, takođe jasno da se RS ne može dovoditi u pitanje i da se može govoriti samo o odreženom prekomponovanju u samoj federaciji BiH.
"Mi smatramo da BiH, ako ulazi u ustavne aranžmane, može da se održi samo kao savez država i da se tako i zove - Savez država BiH, a u čijem bi sastavu bile federalne države koje bi imale suverenitet i sva prava koja iz toga proizilaze, odnosno više konfederalnog statusa. Tako bismo održali okvir koji stranci žele da očuvaju, a to je BiH, a s druge bi ostvarili svoj cilj - moćniju i jaču Republiku Srpsku", kazao je premijer RS.
Dodik je objasnio da njegov predlog novog modela državnog uređenja BiH podrazumeva RS u obimu i kapacitetu koji sada ima, kao i federaciju sa dva entiteta, od kojih bi jedan pokrivao nekadašnju Herceg-Bosnu sa sedištem u Mostaru, a ostatak federacije bi predstavljao entitet pod nazivom Bosna, dok bi se Sarajevo proglasilo distriktom u formi lokalne zajednice i ne bi učestvovalo u strukturama vlasti.
"Kroz ovu organizaciju želimo da zadržimo entitetsko glasanje, paritet i konsenzus za važne odluke u BiH", kazao je Dodik.
Premijer RS rekao je i da je BiH duboko podeljeno društvo, zemlja koja nije održiva, zbog "ogromnog stepena mržnje i netolerancije", kao i da je međunarodna zajednica doživela promašaj u nastojanju da je održi.
Dodik je naglasio i da su odnosi između RS i Srbije "najbolji u skorije vreme" i dodao da RS želi stabilnu Srbiju koja bi bila najmoćniji faktor na Balkanu.

« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 16:42:31 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia 
O pa to si ti, odmah sam te prepoznala.

RS je nastala borbom Srba na terenu protiv majorizacije i nasilja. U Dejtonu je zahvaljujući tome što je pregovnarač bio Milošević koji nije slušao Gašu napravljena ova papazjanija. Zdravije je bilo da su granice odmah rešene. E sad što je napravljeno u Dejtonu možda bude preuređeno u Moskvi vrlo brzo.Možda zaista sačuvate unitarnu BiH pod vlašću Srba, ali moraćete da kleknete na oba kolena pfred Carem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 237
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:30:18
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.