Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:01:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reforma Srpske vojske !!!  (Pročitano 9422 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Ne bih da teram mak na konac, jer ti svakako mnogo,mnogo vise znas od mene. Ali kada su PKT-i skinuti, videlo se da su vrhovi polomljenih caura ostali u lezistu metka, pa je zadnji metak koji je opalio tj. njegova caura, ostala zaglavljena u cevi. Kada smo koristili domacu municiju PPU, problema ovakve vrste nije bilo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
T72 LEGENDA!!!!! Smile Smile  Smile  Smile  Smile
posle T-34 to je po meni najrevolucionarniji i najpoznatiji tenk ikada!!!
a zao mi je sto tako ocerupali Makedonce 90' iako je bio dogovor...svu smo im vojnu opremu pokupili... Smile ostadose i bez onog malo sto su imali u nadleznosti za vreme SFRJ... Smile  Smile
T55 moze da se koristi jos nardnih 20 godina,a T72 jos barem 50.<<prvi je u storiju uveo anti-radijacijski oklop,aktivno-reaktivni oklop,tada ui jos dugo vremena posle jak top,jedan od najekonomicnih tenkova sveta,i na kraju(potvrdjeno zvanicno,nezvanicno,ovako,onako...) najuniverzalniji tenk ikad napravljen do sad.mislim,dovoljno je reci da su ga koristili i kupovali svi istocno od Nemacke,pa skroz dole do Juzne Afrike,preko celog Bliskog istoka,cele Kine,cele jugoistocne Azije do Aljaske Kube i Argentine...obozavam ga! Smile  Smile  Smile

Aljaska kupila T-72? Zar Aljaska sama nabavlja oružje? Nisam znao...
Argentina kupila T-72? Prvi put čujem...
mislio sam DO ALJASKE...i da,Argentina ima T-72...
sto ste uvek tako sujetni i nadrndani... opustite se,ovo je caskanje... Smile
i slazem se u svemu sa KGB agentom...takodje ukoliko ostalima treba jos dokaza,setite se Sovjetsko-Afganistanskog rata...jeste da su se povukli,ali verujte mi,Sovjeti su tad uz pomoc T-72,T-55 i jos nekih stigli do Kandahara i KAbula i uspesno drzali to...
jednomrecju: Nije lepo prozivati jedan od najzastupljenijih,najuniverzalnijih,najlegendarnijih,i najmocnijih tenkova svoga doba, T-72...
evo,ukoliko pogledate i u Ustav Srbije tamo lepo kaze:nije lepo prozivati T-72 i T-55... Smile  Smile
siguran sam da ima. Smile  Smile  Smile  Smile  Smile
verovali ili ne,ali cak je i Papa rekao:"T-72 je sjajan tenk!!!"  Smile  Smile Ma,siguran sam da sam cuo to od njega!vidite?lepo vam ljudi kazu-T-72 je legenda...
cak mislim da ima i Bozja Zapovest "Ljubi T-72 jer biti ce najbolji tenk svog vremena i za vjekove vjekova..." Smile  Smile
a sto se tice americkih tenkova,u Bibliji kaze:"i oni ce doneti zlo svetu...nece imati sistem Shtora,s toga ce zauvek biti prognani i omrazeni od strane Mesopotamije..." Smile  Smile
jeste shvatili sta ocu da kazem? Smile Cak i Biblija kaze da je T-72 jedan najboljih tenkova ikada!!! Smile  Smile  Smile
kako to"nema"? Smile sigurno ima! i Papa je rekao:"ramon23 je demon koji pokusava da osujeti T-72,ali istina se zna!!!" Smile  Smile
(sve u svemu,malo sam se nasalio...stvarno nisam mislio nista lose,a ramon23 je cesto u pravu,nego se malo zajbavam...znaci jos jednom:nisam mislio nista lose,cak naprotiv,malo sam se nasalio... Smile  Smile
al,T-72 je legenda...)
« Poslednja izmena: 26. Jul 2007, 13:02:25 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
imam jedno pitanje za Vladu. ako nije problem, da li bi mogao da mi navedeš koje fabrike iz SFRJ su proizvodile koje delove za M84?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
@hkj Argentina ne poseduje T-72 u svom arsenalu:
Citat
Equipment

The following are estimated totals for the weapon systems of the Argentine Army in service as of 2006:

Fighting Vehicles

    * 360 x TAM medium tanks
    * 170 x SK-105 Kurassier light tanks
    * 85 x AMX-13/105 light tanks being replaced by the indigenous 40 Patagon (cancel)
    * 56 x Panhard AML-90 reconnaissance vehicles
    * 320 x VCTP infantry fighting vehicles plus variants
    * 520 x M113 armored personnel carriers plus variants (M577,M106,M548,...)
    * 105 x M9 Half-Tracks armored personnel carriers - Retired during 2006 and last ones donated to Bolivia [7]
P.S.
A koji tenkovi su bili suprotstavljeni Rusima u ratu sa afganistanom?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Samsung S500
Pa to i ja kažem - Argentina nema T-72

Jedine južnoamerička zemlja koja je klupila neko sovjetsko oružje je Peru.

Sve ostale zemlje Južne Amerike (pa tako i Argentina) nabavljaju oružje iz SAD i Europe. Politička odluka, naravno...
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
hmm...da,za Argentinu sam pogresio.priznajem.ali svi ostali navedeni ga imaju...
za Afganistan moram da proverim,jer se malo zna-dosta Afganistanskih tekova su u stvari ono sto je Rusija ostavila,tj dosta tenkova je ostavljeno,pa su ih Afganistanci uzeli...tako da to moram jos da proverim da bih postovao...
a sad-jej moze neko da mi odgovori na moje pitanje... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
afganistanski mudžahedini nisu koristili tenkove, a i ako su ih koristili, to su uglavnom bili T-55, T-62 i T-34. T-72 i T-55 su se uglavnom koristili kao pratnja konvoja, naprimer, išao bi jedan T-72 na čelu kolone, iza njega nekoliko BMP-a i BTR-a, a iza njih kamioni, uglavnom Urali. ponekad su se T-72 i T-55 koristili prilikom iznenadnih napada na mudžahedinska sela, a to bi bili pravi pokolji. Afganistanske vlasti (koji su komunisti) nisu imali T-72 koliko ja znam, iak su imali oko 100 Mi-24, nekoliko eskadrila MiG-21, Su-22 a sumnja se da su imali i Su-25 i MiG-23, ali se predpostavlja da su to ustvari bili sovjetski avioni sa afganistanskim oznakama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
pa,ja i nisam rekao da je Afganistan imao T72...Pitanje je bilo KOJI su tenkovi suprotstavljeni rusima...
a,sto se tice posta,dobri podaci...ma,toliko su lupetali oko tog rata kao"Afganistan odbio Sovjete..."  Smile  Smile...
pa,neravno da ga je odbio kada se MUdzos opasuje eksplozivom i naidje tenk,on se baci i eksplodira...a to sto pritom sjebe 5obliznjih kuca,to se ne racuna...taj rat je bio poved za prozivanje Sovjeta...nista vise.Sovjeti su mogli da ih unakaze da su hteli...
a sto se tice informacija,hvala i odlicno. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
pa znamo kako su prolazili tenkovi poput T55 i T34 koji su se suprotstavili M84ki za vreme raspada SFRJ.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
pa,ja i nisam rekao da je Afganistan imao T72...Pitanje je bilo KOJI su tenkovi suprotstavljeni rusima...
a,sto se tice posta,dobri podaci...ma,toliko su lupetali oko tog rata kao"Afganistan odbio Sovjete..."  Smile  Smile...
pa,neravno da ga je odbio kada se MUdzos opasuje eksplozivom i naidje tenk,on se baci i eksplodira...a to sto pritom sjebe 5obliznjih kuca,to se ne racuna...taj rat je bio poved za prozivanje Sovjeta...nista vise.Sovjeti su mogli da ih unakaze da su hteli...
a sto se tice informacija,hvala i odlicno. Smile
tada jos uvek nije bila popularna taktika bombasa samoubica, vec gerilske tehnike borbe gde su sacekivali ruse po planinama i klancima i masakrirali, to je za SSSR bilo isto sto i Vijetnam za SAD, 10 godina pakla, ali na kraju kada se svedu racuni, civilno stanovnistvo je stradalo na kraju price, preko milion mrtvih i preko 5 miliona izbeglih.
Sve u svemu nije bas neki primer na koji moze da se upre prstom i kaze kako se T-72 pokazao obzirom da pobunjeni talibani nisu imali oklopne jedinice kojima bi mogli da se suprotstave T-72.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:01:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.