Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:32:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 25 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Red Zmaja  (Pročitano 171453 puta)

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Citat
Starost psa , starost vrste , utvrdjuje se na osnovu gena psa tj. cistoti , i to je jedini nacin utvrdjivanja s obzirom da je pas pripitomljen pre 15 000 godina a koju kao ljubimce cuvamo oko 2000.
Po tim istrazivanjima jedna od najstarija rasa pasa je Saluki a smatra se da svi psi sa spicastim njuskama vode od ove rase pase.
Kavkavski ovcar genetski niji cist kao Saluki ali se smatra da je otac svih drugih ovcarskih rasa pasa pa i naseg Sarplaninca.
Generalno gledano sobzirom da sa uticajem coveka u poslednjih 2000 godina psi pocinju masovno da se mesaju lako je utvrditi starost neke rase.Danas se polako utvrdjuje i najstariji narod na svetu na isti nacin.

Napisao sam 2 metara a ovo od 1.5 je greska trebalo je da stoji 0.5.Uopste nije cudno da su ogromni jer veoma retko na zalost danas postoje Kavkavski ovcari koji u stavu dostizu od 60 do 80 cm pa izracunajte sami Smiley
Verujem da je neko od vas video bar u Srbiji jednog Sarplaninca koji dostigne i do 50 cm u stavu , cisto da uporedite.

Kazem SOP je mesavina svega i svacega jer znam da je mesavina vise rasa ti si ih nabrojala pet.

Nije da ne znam odgovor na pitanja koja sam vam postavila, vec me zanimalo sta imate vi da kazete na to, obzirom da sam stekla utisak da pricate o necemu o cemu imate povrsne informacije.

Citat
Starost psa , starost vrste ,
Pas je vrsta Canis lupus familiaris, sto nije isto sto i rasa. Starost vrste je diskutabilna kao i starost pojedinih rasa u okviru vrste.

O tome koja je rasa pasa najstarija na svetu se ne zna ali se za mnoge kaze-jedna od najstarijih rasa pasa na svetu. To je vec obimna tema.

Genetski ciste rase pasa? Takve ne postoje. Cak i najcistiji su 99% ta rasa ali onaj 1% govori da ne postoje ciste rase.

Visina pasa u grebenu nije diskutabilna. Najvisi pas je u tom slucaju irski vucji hrt.

Kosovski boj, dogadjaji i akteri istog su delimicno tacni i nemogu se uzeti kao cinjenice jer se danas smatra da nisu relavantne na osnovu pesama na tu temu. Mnogi likovi nisu ni postojali, a kakvi psi su ucestvovali u kosovskom boju, ostaje da zamisljamo. Meni to lici na pricu o Kamelotu, princu Arturu i carobnjaku Merlinu. Eskalibur ne treba zaboraviti.
« Poslednja izmena: 18. Mar 2014, 14:31:34 od Nilita »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Nokia 950
Ja i znam povrsno , nisam kinolog , nedruzim se sa istima da bih razmenio iskustva , ali ono sto sam prilozio saznao sam istrazivajuci Silvana.

Nigde ja nisam napisao da postoji cistokrvna rasa.To sto su kinolozi ustanovili standard za odredjivanje starosti vrste ja nisam kriv , u Britaniji kombinuju genetsku cistotu sa dokumentovanim spisima o postojanju neke rase pa tek onda oznacavaju starost vrste , u drugim zemljama je drugacije.

Nije ni bitna na visina psa na kraju krajeva jer se sve svodi na uporedjivanje Silvana nasparam njegovih mogudjih potomaka.

Jos nesto , pas je postojao , Turski spisi i naredbe to dokazuju.
Ja nisam od onih koji velicaju ovog psa i pisu obimne tekstove o njemu kao da su ga videli , a pretpostavljam da nisu , jer ja sam pokusao i pokusavam evo vec 12 godina i nista.Zadnji trag sam imao jos 2005 , trag sam mu izgubio negde tamo u Bosni neki nacionalni park vise se i nesecam.

Ako zelite da vidite velicanje ovog psa evo :
O Silvanu

Mozemo mi ovde sada da polemisemo o Silvanu i td. za temu je vazno da je postojao i sta je bio tada , mene interesuje vise veza izmedju njega i RedaZmaja koja postoji u logici ali ne na papiru.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Na linku koji si poslao, prva fotografija - sretala sam je i ranije negde i decko je tvrdio da je to komsijin pas Silvan. Medjutim to je pravi pravcati vuk.

Vidis, sve informacije na netu su nepotpune, delimicno tacne, rekla-kazala, jeste bajka, nije bajka, dugo istrazujem o svemu ovome i na kraju nista konkretno.  Smile

[img][/img]

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

silvan.PNG
(1250.76 KB, 1291x842)
« Poslednja izmena: 27. Mar 2014, 12:10:04 od Nilita »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Sta tacno Turci pisu o Silvanu?

Ja mislim da sam vec napomenuo da Muslimani iz tog doba mrzeli pse jer je Muhamed mrzeo pse, i nisu samo ubijali nase pse, nego pse gde god su nasli.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Nokia 950
Na linku koji si poslao, prva fotografija - sretala sam je i ranije negde i decko je tvrdio da je to komsijin pas Silvan. Medjutim to je pravi pravcati vuk.

Vidis, sve informacije na netu su nepotpune, delimicno tacne, rekla-kazala, jeste bajka, nije bajka, dugo istrazujem o svemu ovome i na kraju nista konkretno.  Smile

[img][/img]

Kao sto rekoh velicanje svake vrste.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 25 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:32:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.